Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

alicag
26. mar 2008

Tak kočky pekne si dajte dokopy štitnu je velmi doležita všetko ovplivnuje.kvoli tomu sa mi nepodarilo2 ivf už mam len 1 pokus .teraz som ževraj stabilizovana tak uvidime v lete 😉

kachnin
26. mar 2008

Chruminka, je pravda, že spermiogram je základ našeho snažení, nám moc dobře nedopadl, ale konzultaci u lékaře máme až 11.4. Léky se dá imunita i štítná obejít, ale když je spermio špatné, bez pomoci bílých plášťů, to fakt nejde 😔

marcelav
26. mar 2008

Kachnin, jenže se taky říká "pod svícnem největší tma" 😀 Já vůbec nevím co mě v ISCARE čeká....ještě jsem žádnou procedurou neprošla, jen jednou jsem byla na sonu během ovu (ok) a manžel byl na spermiogramu (ok). Ale pak jsem si řekla, že ještě dám šanci přírodě a nebudu se cpát dalšíma hormonama, jenže najednou slavím téměř 4. "výročí" a už se na matku přírodu trošku zlobím 🙂

alicag
26. mar 2008

Tak ja už nie kachnin len ivf a icsi . ☹ s tymi peniazmi to neni fakt sranda a nehovorim o psychike a bolestiach žial.ale mi ženske sme silne,čo bi sme neurobili pre mimi?však? 🙂

alicag
26. mar 2008

V den narodenin to maš super termin.ale neboj navrhnu ti čo bude pre teba dobre ved v Prahe su machriiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

kachnin
26. mar 2008

Jo holky, matka příroda...dá se ní zlobit? Ano, dá. Alespoň já.
Marcel, uf, čtyři roky, tak to se svým rokem a půl jsem docela trapná ☹ ale známe to všechny.
Alicag, jak jsem psala -je to nefér, člověk už tak, když nelze otěhotnět je nemocen a ještě musí trpět a hlavně platit v CARech, ale jak píše, co by člověk pro dítě neudělal......jen je to prostě nefér 😢

marcelav
27. mar 2008

Kachnin, já jsem to předtím tolik neřešila - dařilo se mi na to tolik nesoustředit (jak mi všichni radili) jenže teď už toho mám plné 😀

michamicha
27. mar 2008

Ahoj holky, kolik vlastně stojí jeden ten zákrok? Abych si případně začala šetřit penízky, kdyby to po mé prozatimní léčbě nevyšlo...

kachnin
27. mar 2008

Ahoj holky,
tak mi začal víkend, já si díky "snažení" dokonce zkrátila úvazek v práci na 4 dny v týdnu - jasan, že důvod v žádosti byl úplně jiný 😀 😀
Michamicha: zákroky v CARech hradí pojišťovny, ale ne vždy se zaplatí i léky, ale i tak se ceny velmi liší. Některé už fakt vymakané metody se ale připlácí, ceny má každé centrum odlišné, ale co mám zatím zjištěné od svých, teď již těhotných kamarádek, je možné se dostat až k ceně cca kolem 20 tisíc. Ale to opravdu může být velmi individuální 😠 Nenormální, že?
Marcel: myslím, že si všechny rozumíme......zvládáme, zvládáme a v jednom okamžiku to neskočí na "už to tak nezvládáme" 😔 hmmm

kachnin
27. mar 2008

jejda, chyba - mělo tam být....přeskočí místo neskočí 😉

michamicha
27. mar 2008

Kachnin: aha, děkuju ti za vysvětlení 😉

alicag
28. mar 2008

Ahojte všetky 🙂
mimamicha mislela si kolko sa doplaca za ivf?prvy pokus sme doplacali za lieky a predlženu kultivaciu asi zhruba 28000 a druhy pokus to iste.kebi sme všetky mali aspon tlačiaren na peniažky však babi? 😀 😀

alicag
29. mar 2008

Ahojteeee všetky.Dneska nam slubovali,že bude pekne a nam tu pršiiiiiii ☹ snad bude aspon zajtra pekne .
paaaa 🙂

kachnin
29. mar 2008

Ostrava taky hlásí deštivo!!!! Změnu počasí jsem odnesla pekelným nachlazením, tak jsem si dneska půlila Euthyrox, nemám sice takovou úžasnou lékovku jakou má Len, ale plastikovou, no nic moc 😀 a začala číst knihu Neplodnost-útok imunity......přičemž "zaútočil" partner, ať neblbnu 😀

chruminka
29. mar 2008

Ahojte,u nas je krasne je 15 stup. a striedavo slnecno a oblacno ale uz aspon neprsi....!!!!!

kachnin
29. mar 2008

Chruminka: se máte, že neprší. My si naplánovali výlet a nic z toho......já teda ležím, vlastně sedím u PC s čajem a mým věrným kamarádek Paralenem 😀 😀 Ale má to jednu výhodu.....nemusím chystat oběd, když se prej necítím 😀 😀 😀

chruminka
29. mar 2008

ja si sadim bylinky do kvetinaca .... 😵 a dnes tiez nemusim varit este nam ostalo zo vcera 😀

Kachnin tak sa rychlo uzdrav uz hlasia na buduci tyzden oteplenie 🙂

kachnin
29. mar 2008

No právě, mám být krásně, já jsem na to "teplo", takže budu ve svém živlu. Možná se to po té substituční terapii zlepší, jsem hodně zimomřivá - to ta št.žláza, nedá pokoj 😠

alicag
29. mar 2008

No a na orave pršalo a pršalo ale teraz vykuklo slniečko a huraaaaa 😀 človek ma aspon lepšiu naladu.ževraj bi zajtra malo bit okolo 15 stupnov ale tu asi nie.
kachnin tak sa pekne lieč ja som bola tiež chora 2 tyždne horučky vysoke 39 no hruza ,var si čajiky a nech ta mužiček obskakuje papa 😉

alicag
31. mar 2008

Halo žijete? 😀 😀 😀 😀 😀

michamicha
1. apr 2008

Ahoj holky, tak jsem si dneska volala na ENDO kvůli výsledkům testu na prolaktin. A mám ho zvýšený, takže mi nasadí ještě nějaký prášky k letroxu. Ve čtvrtek se dozvím víc. Dle mé doktorky je teď nulová šance, že bych otěhotněla. Uvidíme jestli se mi srovnají hladiny hormonů.

alicag: děkuju za info, já se ptala ještě jedné holky v jiné diskuzi a v ČR prý zákrok hradí pojišťovna, ale na léky se prý připlácí (řikala cca kolem 10 tis.) za 2 pokusy a pokud je nutný nějaká novější a lepší metoda, tak i za to. Je to síla, když si čtu některé příběhy holek odtud. Doufám, že ivf nebudu muset podstoupit, už takhle mám nervy nadranc, co teprve potom.

len
1. apr 2008

Ahoj ahoj 🙂 Micho, to je k vzteku, když se hormony zblázní 😝 Ale troufnu si nesouhlasit s tvou dr. aspoň v jednom - nulová šance určitě není, možná hooodně snížená, ale když tu občas člověk čte, s jakýma problémama tu holky těhotní - zázraky se dějí, stále třeba doufat 😉

Jinak chodím do téhož ústavu jako Marcela a beru téměř totožnou dávku 🙂
Jo a před pár dny jsem ve Skotsku kupovala jako dárek další lékovku - tentokrát s keltskými motivy 😀

kachnin
1. apr 2008

Ahoj Michamicha, ten prolaktin mě mrzí. Pravda je, že hladiny hormonů lze regulovat jak směrem nahoru (při nedostatečné funkci endokr.žláz), tak i směrem dolů (při nadbytečné hyperfuunkci) - čili problém s otěhotněním a pomocí léků, bys mít neměla, ale bohužel to chce čas - a to každá ze snažilek, snáší velmi špatně......a placení ivf? Již dva lékaři, nezávisle na sobě, potvrdili, že ivf je skutečně "dobrý byznys" - smutné, viďte? A na mou otázku....a co Hippokratova přísaha? .... se jeden z nich od srdce zasmál ☹

michamicha
1. apr 2008

Já to nemyslela jako na furt, ale v tuhle chvíli před zahájením léčby 😅 já doufám, že mi to ty léky dají dopořádku 😉

len
1. apr 2008

Micho, jasně, ale ani teď to určo není nulové 😉

kachnin
1. apr 2008

áááá, Len se vrátila z cest ....a s novou lékovkou 🙂 Tak to moje (plastik) se dostala do rukou (ehm, spíše drápů Tadeáše - náš kocour) a .....věřte, není nic lepšího než sbírat půlky Euthyroxu po obýváku 😀 😀

len
1. apr 2008

No, aby pak neměl po tolika hormonech příznaky zvýšené funkce - třas, nervozitu a hyperaktivitu 😀

alicag
1. apr 2008

To s tou hipokratovou prisahou bolo super 😀 Kachnin vedieš,dobre si to vystihla

kachnin
1. apr 2008

....Alicag...ale je to pravda, dneska výroky typu "zdraví v pravých rukou", nebo "vaše přímá cesta ke zdraví"...to jsou takové hovadiny...a přiznejme si to, co dneska není byznys ve zdravotnictví. A co je paradoxní? Jsem zaměstnanec soukromého zdravotnického zařízení....a trpím. Naprosto nesouhlasím s politikou managementu. Aááááááá 😝 😝 😝

dckami
2. apr 2008

ahoj,
taky mám problém se štítnou žlázou, užívám Letrox. Zjistili mi to z krve - hormonální profil. Nyní jsem po laparskopii a v pondělí jedem do Pronatalu na 3.IUI, tak snad bude úspěšná. 😉