Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
20. jan 2010

no teda holky snažila jsem se dočíst ale je toho tolik že to moje hlava nepobrala 😀

vítám marion, neboj já mám sice štítku pryč celou a kvůli štítky jsem zřejmě i potratila (měla jsem neléčenou hyperfunkci) ale u tebe bych řekla že se není čeho bát. hodnota nad 5 je fakt zvýšená jen trošku, spraví se to rychle neboj, já jsem před tímto těhu měla hodnoty v normě a jenom jsem otěhu začlo to trošku skákat nahoru dolů, měla jsem kolem toho 9. tt taky hodnotu jako ty, nevím už přesně ale myslím 5,3 a nic se nestalo, zvedli mi euthyrox a od tý doby až doteď se držím v normě. hlavně si tě pohlídají . co se týče potratu tak to ti neřekne nikd nikdo přesně že to bylo z toho, my si to myslet můžeme že to bylo ze štítky ale na 100% to nevím ani já a to mi to řeklo několik doktorů že ten důvod byl na 90% štítka. stačí se kouknout do tématu o potratu, denně tam přibírá kupa holek a štítku mají zdravou tak neboj nové těhu vyjde 😉

co se týče těch hodnot optimálních na otěhu tak já sice nečetla žádnou studii ani nežiju v zahraničí ale můj dr. asi zavedl stejnou metodu jako u vás holky, snažil se mě dostat na hodnotu kolem 2-3 a říkal že musím být uprostřed normy pro případ kdyby to po otěhu lítalo. no a lítalo ale tím že jsem byla při otěhu v té střední normě kolem 2,2 tak ty výkyvynebyli velké a drželo se to pořád na té únosné normě. léky mi za celé těhu navyšovali jen 1x a to ze 125 jednotek na 150 euthyroxu

jerrymona
20. jan 2010

vitaj strouzek.
fiha, to ti davali v tehu tak vela jednotiek, ze az 150?

strouzek
20. jan 2010

jerry to víš to je zákon schválnosti, když bys chtěla aby ti to kleslo tak rychle tak to naschvál neklesne a naopak 😅

jinak holky nevím jestli jsem vám to tu psala, ale včera jsem byla na diaporadně a dle dr. moc žeru 😠 debil, ráno bílý jogurt, malý oběd večer graham rohlík a zase jogurt, piju jen čistou vodu, už nejím ani kiwi mandarinky si dám tak 2 za den, nahoře mám v 8 měs. těhu jen jedno kilo a moc žeru 🙄 vyhrožoval mi že jestli to příště nestáhnu tak dostanu inzulín tak jsem to zase odepkovala a ořvala aledneska už to kašlu, klidně ať mi ho dá protože já už na to nemám nervy, snažím se co můžu a furt mě za něco peskujou a když se vyřeší jeden problém objeví se dva nové. nejvíc mě dostalo jak jsem mu řekla že tělesně se cítím dobře ale psychicky hrozně že jsem se rozbrečela v obchodě u koláčků tak mi začal vykládat jak jsou koláče mor a pak když jsem odcházela donesla mu jeho manželka plný sáček koláčků na svačinu!!!! chtěla jsem někoho zabít 😠

strouzek
20. jan 2010

jerry komu? mě? no jo bez štítky je to jiný to se bere hodně jednotek, začínala jsem hned po operaci na 100 jednotkách aniž by se mě někdo ptal nebo mi bral krev,je to prej pro bezštítkařky nejnižší možná norma a moje teta bez štítky taky ta bere 200 jednotek

jerrymona
20. jan 2010

ach strouzek. to jemu sa povie, ze priberas. akurat tak do bruska. jedno kilo nie je vela. ked ta vazil naposledy a teraz, tak by to mal aj sam vidiet.
fakt je to nejaky debil.
nastastie uz to nemas daleko a nelinka bude o chvilku na svete. hlavne nech je zdrava. no verim ti, ja by som sa tiez uz zosypala.

strouzek
20. jan 2010

no on to ví, ptal se kolik jsem přibrala od minule, no nic jak jinak, v těhuprůkajdě mám furt tu samou váhu už několik měsíců už minule se zarazila sestra v těhuporadně a zkoušela jinou váhu jestli jí nemají pokaženou že to není možný že na deko stejná váha. fakt mi to jde do břicha a hubnu ruce, obličej a zadek což mi jako na jednu stranu vyhovuje ale na druhou stranu je to něco za něco. za koláček, koprovku aj. jídla které teď mám zakázaný bych vraždila.

nejvíc mě ale včera dostal manža, měl nějakou výbušnou náladu, jak jsem totiž šla od doktora šla jsem k našim a po cestě jsem koupila v obchodě nákup (no pár rohlíků, jogurty jestli to vážilo 3 kila tak je to moc a pak balík plín do druhé ruky) navíc jsem s tím ušla možná tak 300 metrů, nákup jsem nechala u našich až přijede manža ale manža mě seřval i za to, že jsem nezodpovědná chodím málo oblečená, málo jím, ale na druhou stranu když jsem si chtěla vzít mandarinku tak mě seřval že porušuju dietu, že tahám těžký věci atd. už mám toho fakt plný zuby, přijdu si jak nesvéprávná a všichni mě berou jak batoh na dítě a moje pocity nikoho nezajímaj. když jsem minule řekla doktorovi že tu dietu fakt asi nezvládnu dodržovat dokonale že jsem z toho psychicky v háji tak mě řekl že jestli chci mít nasvědomí že přijdu o malou tak ať si dělám co chci.to samé mi řekl manža že jestli se něco stane kvůli mé nezodpovědnosti malé tak se jde okamžitě rozvést, takže jsem z tý cukrovky a všeho kolem fakt vydeptaná.

strouzek
20. jan 2010

fakt vám holky musím říct že jak jsem předtím chodila v depkách a se slzama od štítkaře tak teď už chodím vysmátá ale zase chodím v slzách z dia. fakt jsem ráda že už mi to za pár týdnů skončí, pro malou udělám vše to jo ale spíš mě štve že jsem se těšila na to jak budu na konci těhu spokojená nakynutá těhule co pere výbavičku a chodí na dýchánky do cukrárny a místo toho jsem spíš vynervovaná, hladová, bojím se příští kontroly protože mi řekl že příště jestli se fakt nezlepším a taky podle toho co ukáže krev na odběru tak mi dá inzulín a basta. představa něco si do sebe píchat je pro mě šílená, já vím nebyla bych první ani poslední ale je to pro mě hrozný strašák, zvlášť když vím že mám v sobě človíčka, fakt chudák malá vynerovanou maminu si nezaslouží. 😔

strouzek
20. jan 2010

no nic holky tak jsem si zadepkovala a vylila srdce a už toho nechám. 😉 nebudu si stěžovat mám malou, brzo jí budu mít u sebe a jsou horší věci, co by měla říkat třeba len ta si píchá do sebe víc

jerrymona
20. jan 2010

strouzek, tak to je fakt toho vela. na jednej strane chapem aj tvojho muza, ze sa boji o teba a aj o malu, no mal by byt na teba prave teraz velmi ohladuplny. a lekar tiez.
nelinka je vytrpene dieta. mas to zasluzene.
v tomto ti ja velmi neviem poradit, lebo ja sa velmi nerada vzdavam veci, ktore mam rada. a viem si predstavit, ze v tehotenstve je to viacnasobne tazke.
velmi na teba myslim...viem, ze je to tazke, no skus nejaku terapiu, aby si sa upokojila napr. nejaku rucnu pracu, dobru knizku, aby ti ten cas do prichodu nelinky rychlejsie ubehol. mozno je to blbost, no ine mi nic nenapada... 😵 😵 😵

vendulak
20. jan 2010

Len tak to už je dlouho, je mi líto že se vám trápení tak hrozně táhne ☹ . A určitě už tedy nechcete jít znovu do IVF? U toho jednoho nedošlo k transferu, tak by jste ještě měli jeden cyklus hrazený pojišťovnou, ne? Já vím, že nevím přesně o co jde, ale moc bych vám přála, aby jste se miminka dočkali, moc držím palce! 😉

Strouži ☹, je mi hrozně líto jaké máš trápení ☹. A nešlo by tu dietu rozvrhnout nějak rozumějš? Jíst i něco jiného než jogurty...přece to není jediné jídlo, které můžeš, ne? Vím, že existují i kuchařky pro různé diety, nemyslím teď jen ty diety o hubnutí, ale k různým nemocem a tak. Třeba by se někde dali sehnat recepty na nějaká lepší jídla 😉 . No nevím, moc tomuhle nerozumím, neznám nikoho s cukrovkou ☹ . Ale věřím, že to musí být hrozné nervy a přála bych ti moc, aby ti bylo líp, aby jste si ten konec s Nelinkou hezky užívali 😉 .

Jerry super teplotka krásně stoupá!!! Hurá! 😅 Doufám, že zítra bude ještě výš 😀 😉 .

vendulak
20. jan 2010

Taky si myslím, ža manža i lékař by tedy měli být ohleduplnější 😠 . Jako ještě toho doktora vem čert, ale manža by tě měl podržet. Strouži a říkala si mu to? Že je ti líto, že se bojí jen o malou a né o tebe? Že je toho na tebe moc? Ono v takové chvíli by i pomohlo jen si s tím mužíkem sednout a nechat se objímat a vyplakat se, a cítit při tom jeho podporu.
Taky si myslím, že by to chtělo odfrk jak psala Jerry, myslím že vana teplý vody a pak v pelíšku pěkná knížka a třeba teplej čajík, že by to dušičku trochu zahřálo 😉 . Stroužinko fakt přeju ať je brzy líp 😉 .

vendulak
20. jan 2010

btw Strouži ať mají lidé kolem nás jaké koliv trápení, nikdy to nezmírní to naše 😉 .
To jsem kdysi někde četla. Tak se nemusíš trápit, proto že si stěžuješ. Kdyby si tu kdokoliv jiný chtěl vylít dušičku i třeba len, tak my jsme tu přece proto aby jsme se v takových chvílích podrželi 😉 .

jerrymona
20. jan 2010

vendu, aj ja dufam, ze bude vyssia. 😅

strouzek, pozri, o tyzden je koniec januara, februar je velmi kratky mesiac a nelinka sa moze aj poponahlat. nemusi prist prave 18. na svet. ja pevne verim, ze to zvladnes.
neviem ci si si niekedy robila dennicek, co keby si s tym zacala? alebo napisat nejaku peknu knizku pre nelinku - teda troska tvoju cestu k nej? sorry, asi som trafena, ale chcem ta silou-mocou priviest na ine myslienky. 😅 😅 😅

strouzek
20. jan 2010

jerry mě by ani tak nevadila ta dieta když mi našli cukrovku tak jsem z tohobyla paf ale taknějak jsem si řekla že prostě budu na dietě že si najdu nějaký režim a dobrý ale mě teď spíš depkuje to že vím že se snažím, chutě mám někdy šílený ale prostě dělám to pro malou a místo toho abych dostala pak aspoň nějakou pochvalu tak dostanu sprda od doktora i od manži a ještě to ani nemusí být konečný stav, všichni mi tvrdili jak těhucukrovku stáhnu dietou jaká je to "pohoda" a teď mi pokaždý vyhrožují inzulínem, straší mě že může něco udělat malé a možná i císařským řezem takže je to spíš horší než lepší ☹ prostě mi to přijde že je to jak z bláta do louže

jinak zabavená teď budu asi dost, příští týden nám mění okna budeme malovat atd. takže na to se teda netěším na ten binec ale zase se moc a moc těším jak už konečně potom složíme postýlku a budu prát výbavičku.

jerrymona
20. jan 2010

pripajam sa k vendu. jasne, ze sme tu pre teba, aj ked nas osobne nepoznas. ked ti je zle, tak tu pis romany hoci aj na tri strany. len si davaj bacha, aby nam nezatrhli temu... 😀 takze sem tam napis nieco o stitke... 😀

vendulak
20. jan 2010

Strouži Jerry má pravdu ono to teď už uteče. A psát Nelince nějaký deníček to je náhodou moc pěkný nápad! 😅
No nic holky pro dnešek se s vámi rozloučím, příťa už z postele hudruje 😀 . Tak přeju dobrou noc! 😉

vendulak
20. jan 2010

Jé Strouži tak to před sebou máš moc hezký starosti! 🙂 Tedy né ten bordel 😅 . Ale třeba malování mě hrozně baví, a vybírat předtím ty barvičky a tak, a pak připravovat už Nelince pelíšek, to jsou náhodou nádherný starosti 🙂 .
A chápu jak to myslíš, když člověk něco dělá tak potřebuje i povzbuzení od ostatních, aby viděl že to má výsledky že má cenu si za tím jít dál. A když tě nepochválí manža tak my jo! Moc a mooooc tě Strouži chválíme, že jsi tak statečná a děláš pro sebe a malou všechno co můžeš! 🙂 😉

Holky ale teď už fakt dobrou! 😉

jerrymona
20. jan 2010

teda strouzi, pevne dufam, ze inzulin nebudes potrebovat. a je vidno, ze tvoj muz ma tiez nervy v cudu, aj ked muzi to az tak nepriznavaju.
kto vsetci ti tvrdil, ze cukrovku stiahnes dietou? ine tehotne zeny alebo niekto, kto sa prd vyzna? nic nie je take ruzove ako sa zda a kazde telo reaguje inak.
moznoze mozes skusit nieco ine ako jogurty neviem, zial nemam skusenosti. skus pohladat na nete alebo sa pozri ci tu nie je taka tema. ak si ju uz samozrejme nenasla.

a je super, ze budete prerabat byt, aspon prides na ine myslienky.
😵

strouzek
20. jan 2010

vendul no recepty koupila jsem si kalendář na rok 2010 kde jsou jídla pro cukrovkáře ale spíš je to o tom co komu sedne. proto mám i ten glukoměr a mám si zkoušet jídla co mi sedí a co ne, takže třeba obědy ty zvládám docela dobře a nemusím si ani tak hlídat co jím( ikdyž omáčky, přílohy atd. nemůžu a když tak malinko) ale zvládnout se to dá dneska jsem měla z řízku pěkný cukr ale večer je to hrůza, nevím jestli mi tělo večer odmítá spolupracovat či co ale večer když sním blbej rohlík se sýrem tak už mám cukr vysoký takže vlastně jen ten jogurt jíst musím protože jsem nepřišla na nic jinýho co by mi večer nevadilo a nezvýšilo cukr. pohyb mi taky na cukr dělá docela dobře ale víš jak to je, dle dr. mám chodit na procházky, ehm no denně se snažím být venku aspoň na chvilku ale jak mám dělat vycházky večer, ve tmě, v mrazu, náledí, když je to o život i přes den a nemám ani vycházky?? dle doktora si mám dělat procházky i kvůli mandarinky, prej se mám jít projít sníst půl mandarinky a jít nazpět a dojíst tu druhou půlku!! to si dělá srandu že mám se mám v lednu brodit sněhem kvůli jedné mandarinky???

jerrymona
20. jan 2010

babenky, aj ja uz musim do pelisku, lebo zajtra nerozlepim oci o pol 6 rano. takze si popiseme zajtra. peknu dobru nocku vam prajem. 😵

strouzek
20. jan 2010

jinak co se týče manži jo říkala jsem mu to , včera jsem to i obrečela říkala jsem mu to že už mám toho dost že je to i tak pro mě těžký a místo toho aby byl při mě tak mě svou péčí dusí, že přece nejsem nesvéprávná a vím co si dovolit můžu a co ne a že bych nikdy malou neohrozila vědomě, že stejně tak není pro mě lehký že jsem zavřená doma, vždycky jsem byla zvyklá na frmol v práci a kolektiv a teď mi to někdy chybí hlavně ten kolektiv a že proto sedím častěji na netu a on mi vyčítá i to, že prej chce vidět jak se budu schopná starat o malou když nejsem teď schopná nic jinýho než denně drbat na koníkovi.

strouzek
20. jan 2010

jj vendul mě to taky hrozně baví, dneska jsem byla vybírat takové ty samolepky dekorační na zeď malá tam bude mít takové ty sluníčka, zajíčky atd. až to bude hotový tak vám to nafotím. už se na to fakt těším až bude vše hotové a vonět čistotou a novotou, doufám že při tom zapomenu i na cukrovku a depky 😉
jerry to víš že mi to o dietě vykládali ty osoby co to nikdy neměli jak jinak,to samé u štítky, potratu atd. pohoda jazz takových je ne? ale je to nikdy nepotkalo to samé s cukrovkou moje mamka se ptala švagřiny která je zdrav. sestra a švagrovka to mamce vysvětlila jak to má každá druhá těhule a pohoda. ehm no dle statistik má těhucukrovku zhruba 3% těhotných tak nevím kde vzala to číslo každá druhá, hlavně ona přibrala v těhu 30 kilo , těhu byla hned atd. takže dělá z toho primitivní věc ale nikdy nebyla v mojí kůži. ale zase je fakt že to chápu, u nás má cukrovku půlka rodiny ale vždycky to šlo kolem mě a nezajímala jsem se až teď vidím jak je to hrozná nemoc a zpětně obdivuju dědu jak mohl žít s cukrovkou a inzulínem skoro 30 let. já mám cukrovku měsíc a jsem zralá na psychinu a umírám hlady 😅

simasla
21. jan 2010

Krásné ráno holky, dneska tady celý den nebudu až večer, tak jsem se na vás musel ještě podívat... Jsem už asi závislačka. 😀
Sláva strouži, že tě vidím - trošku jsem se bála, jestli se ti něco nestalo... a ono stalo, ale ty to zvládneš... Nevidím vůbec ráda, jak tě to těhu cukrovkaření trápí... ale za nějaké hádky to nestojí... a ty se hoď hlavně do klidu
Jinak tu je grafík: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
A večer se na vás těším 🙂

marion
21. jan 2010

strouzek dakujem za mile slova. Dnes je 2. den co som vzala Euthyrox, tak verim ze zacne rychlo ucinkovat.A hodnoty budu coskoro v poriadku. 🙂 🙂

Dia ja som dnes 5dpo, ale zatial nemam ziadne pocity. Ani pri Lukaskovi som nevedela 7 tyzdnov ze som tehu, dokonca som aj ta vynimka kt. dostala menzes a bola uz tehu. 🙂 🙂 🙂

strouzek
21. jan 2010

ahoj holky

simi dík no jo to víš furt je co řešit, když ne štítka tak cukrovka přece nebudu sedět v těhu doma když můžu lítat po doktorech a nervovat se 😀 ještě že je ta vyhlídka že porodem to skončí a když ne a cukrovku bych měla i dál tak na to kašlu a nedodržovala bych to jako teď protože budu pak ohrožovat jen sebe. teď bohužel (nebo díkybohu co já vím) to dělám pro malou a tak se fakt držím ale o to vím mě štve že to nikdo neocenní .
grafík vypadá už dobře i když ovule až 39 dc no teda to by mě švihlo takhle dlouho čekat na ovuli 😨

mari uvidíš brzo to klesne, já měla TSH 12 a na hodnotu 2 jsem to dostala za pár týdnů 😉 navíc ty ani nevíš jestli jseš těhu, ne že bych ti to nepřála ale jestli máš TSH 5 tak je fakt menší pravděpodobnost že se povedlo. ono je to většinou tak že holka otěhu s hodnotou 3 ale okamžitě štítka zareaguje na těhu a proto to skočí do hype nebo hypo. já jsem měla při otěhu TSH 2,2 ale už 13 dpo jsem měla TSH 0,2 a za další asi 4 týdny už jsem měla 5,3 takže mi to skákalo ale dr. říkal že to je normální že by spíš bylo divný kdybych to měla stejný a že se s tím už dopředu počítalo a proto mě zaléčil do té střední normy abych to mělo rezervu na tyhle skoky. neboj vidíš že mě to skákalo a vše je v pořádku a od 2. trimáče o štítce ani nevím, na kontroly chodím ale čísla pěkný cítím se dobře takže doktor si tě v případě těhu pohlídá tak jako mě 😉

vendulak
21. jan 2010

Dobré ráno holky!
Simi já mám normálně už tvůj graf nahoře v liště a včera i dneska po tom co zadám ranní hodnoty do svého tak už koukám co ty 😅 , tě špehuju 😀 .
Strouži jéjej já tě normálně úplně chápu, mě tedy F. nikdy nic nevyčítal, ale já sama jsem se někdy cítila provinilá, že sedí tak moc u diskuze u počítače. Ale taky sem to nedávala a dodnes nedávám, že mám být prostě sama doma, tak nějak izolovaná.
Takže Nelinka bude mít nakonec sluníčka a zajíčky a né Medvídky? 😀 To víš že nám to pak musíš nafotit! 😉
Jéjej to já včera jela z Plzně a zastavila jsem se v Globusu, potřebovala jsem asi jen 2 věci, ale že se prostě tam podívám a projdu, když nemusím nikam chvátat, no a samozřejmě sem strávila hodinu obdivným očumováním dětských věciček 🙄 .
Jéjej Jerry, tak stávat v 5.30 a ještě se tady takhle dlouho vybavovat 😀 , to by mě asi zabilo! 🤐

strouzek
21. jan 2010

ahoj vendul no manža začal až teď ale přitom on má co povídat on si sedne k počítači dá si sluchátka a celý večer se dívá na svůj film nebo pracuje a pouští si u toho hudbu ale když já tu sedím tak mu to vadí. prostě má jinej metr na sebe a na mě. ovšem to je prý asi u chlapů s těhuženskou normální zrovna jsme to řešili na jiné diskuzi přesně to samý má prej doma každá druhá, chlap si totiž myslí že když je ženská teď doma tak se z ní stane americka ženuška robot, bude krásná upravená usměvavá, domácnost bude denně jen svítit, bude ho vítat s úsměvem na stole bude teplý oběd a i večeře denně a bude veškerý svůj čas věnovat manželovi 😠

len
21. jan 2010

Co jste to tu včera vyváděly v době, kdy má normální smrtelník spát? 😲

Strouzek, a co si třeba nechat ten inzulín předepsat, pokud by to mělo pomoct? Dneska jsou to takový malinký jehličky, že je skoro nevidíš, natož cítíš, s normální injekcí se to nedá vůbec srovnávat... A manžela bych do toho hezky zapojila, nebo mu minimálně řekla, že jestli chce mít řeči, ať se toho teda aspoň aktivně zúčastní. Popř. bych mu navrhla, ať tvou stravu zkusí dodržovat pár dní s tebou 😉

Vendul, ono jde o to, že IVF má význam ve fázi, kdy může něco obejít. Neprůchodný vejcovody, špatný spermio nebo tak. Tohle my máme všecko OK. A problém je prostě v mizerné kvalitě vajíček, která bude stejně mizerná, ať mi v jednom cyklu dozrají 2-3 přirozeně, nebo po tunách léků 5-10 při IVF. Přičemž to IVF už mám hrazený jen jedno, pojišťovna přispěje nějakých 40 000, což na ten efekt jednou mít trochu víc vajec nějak nemá smysl. Radši si to šetřím, jestli jednou půjdeme do dárkyně, takhle bych to viděla jako 40 000 vyhozených z okna 😒

strouzek
21. jan 2010

ahoj len no já nevím mě to přijde že když mám cukr pořád max kolem hodnoty 8 že to na inzulín není když si čtu diskuze s holkama s cukrovkou tak ty tam mají běžně hodnoty 9 a nahoře 20 kilo a dr. jim nic neříká a mě peskuje za to že mi občas vyskočí hodnota na 8,1 a hubnu. tak já nevím jestli je to fakt potřeba fakt mám z inzulínu strach,možná by mě dali to péro který člověk necítí ale spíš je to o tom pocitu že si do sebe vpravuju nějaký jednotky léku. ty jseš už asi zvyklá ale já fakt si to nedokážu představit.

vendulak
21. jan 2010

Len aha, teď už to všechno chápu, děkuju 🙂 . Takže teď nezbývá než držet palce, aby to vajíčko co teď prošlo tou mega ovuší 😀 bylo zrovna to dobré a vy jste se mohli těšit ze dvou // 😉 .

A Strouži myslím, že len to napsala správně 🙂 , co mužíkovi navrhnout ať si to taky sám zkusí, ono se totiž dobře hudruje někomu kdo nezažil 😒 .