Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

dzoan
28. máj 2013

ahojte holky nahodou mi neviete poradit ci ej dobre ist si dat spravit zuby pocas tehotenstva v 6 mesiaci, respektive som mala prehliadku po 5 r :[ a nasli mi 3 kazy ak ma nebolia mam s ana to vykaslat alebo to radsej dat spravit??? problem je v tom z emoje zuby su oslabene bo mi dasna aj krvacaaaju, len nechhdem ublizit babetku, co si o tom myslite???
vopred dakujem xxxx

leniiis
28. máj 2013

No..myslím, že to je podle zkušeností..🙂 ale myslím, že kdy je ta hodnota tsh v pohodě, tak je to okey. Mě třeba řekla moje doktorka minule, že to mám v takovým stavu, že otěhotnění nedoporučuje..🙂 a jinak v těhoteství častější kontroly atd. ale to není nic strašnýho, co by se nedalo přežít 🙂

muro1401
29. máj 2013

Ahojte baby,ja mam zníženú ŠZ a beriem euthyrox 75g ,a chceme babo môžem otehotnieť alebo to bude taške 🙂

maminka2013
29. máj 2013

@muro1401 nemalo by ti to robiť problémy pokiaľ berieš tbl na štítnu.. horšie by bolo ak by si ich nebrala..

muro1401
29. máj 2013

Ahoj ďakujem pekne ,áno beriem tab,ale zatial len 3mesiace ,lebo len teras mi to zistili ked som chcela byť tehotná ☹

katinka4
29. máj 2013

@muro1401 ja som natom rovnako ako ty ,liecim sa 2 mesiace ale tehotna zial este niesom 😒 , dufam ze coskoro budeme obe gulatieť 😉

muro1401
29. máj 2013

To je dobré aj ja sa volám Kacena 🙂 no to dúfam,že budeme gulatiet 😉 to nám moc prajem...

klami
3. jún 2013

Ahojte. Také mi zjistili hypothyreozu, ale zřejmě z nedostatku jodu, protilátky nemám. Nasadili Euthyrox 50. Beru to teď týden a dnes mám už zpožděnou MS. Test jsem zatím nedělala (vzhledem k předchozím třem zkušenostem, které nedopadly dobře). Ale chránili jsme se, tak bych se divila, kdyby byl pozitivní. Spíš mám pocit, jestli to nemohl způsobit ten Euthyrox, nemáte zkušenost s něčím podobným? MS se nedostavila, jen občas zašpiním a sem tam mě pobolívá břich jako při MS.

buxus24
4. jún 2013

ahojte dievčata..tak sa k vám pridám aj ja..mam zvýšenu funkciu štítnej žľazy...mám to už roky od základnej školy..takže vyše 10 rokov...na začiatku som mala slabe davky rokmy sa zvyšovali a posledné roky som mala Euthyrox 75..ked som prišla k dr. spýtala som sa čimi tato dávka stačí ak sa pokušame o babo...dala mi 100euthyrox... lebo ževraj jeden parameter ma byť nízky ak chcem otehu.... beriem ich tak 2mesiace... velmi by som chcela babo.. tak som zvedava....o 2 týždne ma čakaju vyšetrenia a asi 2gynekologov...aby som vedela čo a ako...doteraz mi môj vravel že som ok.... mm bol na sparmio... a teraz idem po vyšetreniach ja..aj sa bojím..ale urobím všetko aby sme mali naše babatko.... tak držte prsty....

supolienka
7. jún 2013

baby, ste tu nejaka, ktora ma "iba" zvysene protilatky? Doktorka mi nedala lieky, ze na to sa lieky nedavaju, a ze ostatne hormony mam v norme.

ja1985
16. jún 2013

@supolienka ahoj, ja mam tiez iba zvysene protilatky, tiez nemam nijake lieky len som evidovana v ambulancii u endokrinologicky...ked som bola naposledy u nej , co bolo snad uz aj dva roky tak mi povedala ze vysledky mam v norme a mam prist na dalsiu kontrolu aj pri potvrdenej gravidite ....co dufam ze bude coskoro 😝 ...vy sa snazite o babatko?

katinka4
16. jún 2013

@klami niesom si ista ale moze byt ze je to pre teba vysoka davka,ja som mala vysoku davku tych 50 a ms bola taka slabuôinka ze sa to dalo zazvat obcasne spinenie,teraz mam nizsiu davku a je taka ako ma byt a pravidelne,ale dufam ze nabuduce uz nepride 😉

klami
17. jún 2013

@katinka4 ahoj. děkuji za odpověď. Vše se vyřešilo. Momentálně načínám 7.tt, ale kdo ví, jak všechno dopadne. Mám za sebou tři potraty. Držím palce, ať se ti brzy zadaří.

katinka4
17. jún 2013

@klami jej to je krasne, zelam vela zdravia a krasne tehulkovanie s dobrym koncom 🙂

schvarzy
17. jún 2013

Ja mám zníženú funkciu ŠŽ a podarilo sa nám to "na šupa" 😎 Proste treba myslieť pozitívne a ono to príde 🙂

kami1984
5. júl 2013

Holky, je tu nekdo po operaci stitne zlazy-totalni odstraneni?

pegas174
22. júl 2013

nezufajte, ja beriem uz niekolko rokov euthyrox 50 a teraz cakame druhe babo a zatial ziaden problem, klop klop

lukava
2. aug 2013

holky před prvním těhu mi zjistili autoimunitní zánět ŠŽ, v těhu i po porou jsem brala euthyrox, dva roky po porodu beru Euthyrox 50 denně, nedaří se mi přibrat, pořád hubnu a přitom jím fakt dost, navíc mám delší MS cyklus, silný PMS syndrom a silnou, dlouhou MS, může to být špatně nastavené dávkování euthyroxu? příliš mnoho toho hormonu? Nemá někdo podobnou zkušenost?
@katinka4 příliš vysoká dávka hormonu tedy znamená spíš slabší MS a delší cyklus?

katinka4
3. aug 2013

@lukava no ja som mala slabu ms a dlhe cykly vtedy ked som nebrala euthyrox ,teraz je to naopak ms je silna a casto cykly mam len 25 dnove, nastastie nikdy som nemala bolesti a ani teraz nemavam, ale otehotniet sa nam uz rok nedarí 😒

katinka4
3. aug 2013

@lukava no a jeden mesiac som mala prilis vysoku davku tak vtedy mi ms ani neprisla , to bolo len take spinenie v case ms, ale to som vedela ze je moc vysoka davka lebo sa mi aj tocila hlava a srasne mi busilo srdce, potila som sa...bolo viac priznakov naraz, hned ako mi znizili davku do 4 dni som sa citila dobre

lukava
3. aug 2013

@katinka4 tak děkuji za zkušenost, vysoká dávka hormonu bude tedy spíš dělat slabší MS a delší cyklus, tak teď už tomu fakt nerozumím, nebo je to individuální, no uvidím, co na to doktor, ale už fakt nechci víc hubnout, je to děs a pořád mám hlad ☹ a vám moc držím pěsti s tím otěhotněním! však ono to půjde ; )

binki
8. aug 2013

ahoj holky, přidávám se do do "klubu", protilátky, snížená fce, zvýšení protein, co nosí testosteron, polycystické vaječníky... ani nemám dotaz, spíš hledám podporu, je mi mizerně už roky, jedno máme a loni jsem byla na složitější operaci žil (praklý bérec po sportu)... jsem hrozně unavená a smutná a nesnáším ty návaly a pocení...

jankohrasko
8. aug 2013

@martinkahc Ahoj, prosim Ta, nevies ako ordinuje/dovolenkuje dr. Špirkova? Najprv mala dlho vypnuty mobil a dnes zvonil, ale nikto nedvihal.. Dakujem za kazdu info 🙂

martinkahc
8. aug 2013

@jankohrasko Ahoj, prave dnes som bola u nej na kontrole 🙂 Ja som sa objednavala vcera a hned dnes ma vzala, samozrejme za poplatok. Mala mat tento tyzden dovolenku, ale zrusila ju. Zobrala mi krv aj vysetrila a buduci tyzden si mam do 13-tej zavolat na vysledky, takze tento i buduci tyzden tam urcite je... ja som sa inak tiez snazila dva tyzdne nez ma niekto zodvihol, no nehovorim, ze kazdy den... tak to skus zajtra, ja som volala cca okolo 10.30

jankohrasko
8. aug 2013

@martinkahc jeeeeeej, dakujem moc moc, si ma strasne potesila, hed zajtra rano alebo pondelok tam naklušem, ja som tam bola niekedy na jar, uz je taky system, ze sa treba rano zapisat do poradia, ja som prisla nieco pred siedmou a bola som prva 😀
Mne vacinou zdvihla na 1-2krat 😀
Daaaakujem este raz moc

kvetka84
8. aug 2013

@kami1984 ahoj, ja som po totalke. Na dva krat mi ju vyberali. V priebehu dvoch tydznov. Teraz som na liecbe radiojodom a beriem L-thyroxin 125 a 150 obdeň.

martinkahc
10. aug 2013

@jankohrasko Jaaaj to to ja zasa neviem, ze ma novy sytem... ja som ta bola pred rokom 🙂 Dobre vediet.

matax
10. aug 2013

@dzoan rozhodne dat opravit..ak by ti zub odumrel, co potom? alebo ak sa ti zapali..
alebo inak-po porode budes mat cas na behanie k zubarovi ? drzim palce

muro1401
11. aug 2013

Ahojte kočky ja mam zníženú sz a pokúšame sa o bábätko,ale mam problém z mn... Lebo hapruje tak užívam lieky 1 mesiac ok a 2 na H ☹ mala som 12 dni take slabé a len na wc ,tak ani neviem kedy mam plodné dni ☹

dzoan
13. aug 2013

@matax dakujem :D uz som si dala urobit hned ako to bolo mozne nakolko mi naasla az 3 kaazy!!!!! :DD