Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jabluncanka
11. júl 2008

Elana,máš pravdu,že listovku lze brát jinak než multivitamínech.Jenže my co máme poruchu štěpení a vstřebávání vit.skupiny B,tedy i listovky nemáme jinou možnost,než ten Femibion brát,protože rozložená,katabolizovaná listovka je na trhu jenom tam.Pro ovoce a zeleninu jsme "průtokový ohřívač"... 😉

elana
11. júl 2008

Já vím, tak trochu se v tom pohybuju taky😉

By mě zajímalo, proč na tohle nemyslí výrobci preparátů, MTHFR má pozitivní kdekdo a štítku taky...tak proč?!🙂

elana
11. júl 2008

Jabluncanko, ještě mě napadá, Pharma Nord to vlastně dělá taky, ale je to jen čistá listovka: Bioaktivní folic se to jmenuje. Tam je taky, ve formě "předžvejkanýho" folacinu. Ale je to monopreparát, bez jódu (a ničeho dalšího).

jabluncanka
11. júl 2008

Elana,jsi hodná!! Já jsem dneska už 10+2tt,takže za chvíli už budu s metafolinem končit a pak přejdu na něco jiného... 😉 🙂

elana
12. júl 2008

Jabluncanko, přeju příjemný zbytek těhotenství!🙂

delfi07
12. júl 2008

Ahoj holky,
zdravím všechny - hlavně Niky, Kristu a Petrevku. Petrevko, to je mi líto s těmi výsledky. Nad ICSI jsme původně taky uvažovali, v našem nejbližším CARU je prý rozdíl mezi IVF a tímhle taky tak těch 9 tis. V diskusích se o tom bavily holky, že je nakonec aspoň výhoda v lepším skóre u vajíček - že při IVF se jim taky někdy nemusí oplodnit nic a tady je to zaručené. A taky už se neztrácí čas. Jinak jsme už byli na první pohovor a tam nám řekli, že hlavně má smysl ten selen a zinek.
Ovšem největší "legrace" byla, že jsme se dozvěděli, že vlastně to naše spermio vůbec není špatné - jenom jeden ukazatel. Ve skutečnosti to ale celkově vychází dost dobře - a to mě můj doktor původně vylekal tak, že jsme toho byla měsíc oba špatní 😉 prostě si přečetl jenom nějaké to vyhodnocení, ale ono to chtělo pořádný výklad - no bez komentáře 😎 Nakonec jsme ale stejně začali od začátku - detailní rozbor krve a za měsíc na výsledky - tak se necháme překvapit 😉 kdovíco z toho nakonec vyleze
Mějte se všechny krásně a užijte si víkend 🙂

petreva
12. júl 2008

Delfi, ahoj, tak to je bezva, že spermio je ve váš prospěch. A jaké další vyšetření podstupujete??Derailní rozbor krve? To vám dělají v CARu?
Když budete mít dobrý spermio, nebudete ICSI potřebovat 😉 my se mu bohužel nevyhneme. Je to finančně dost náročný, myslím tím celé IVF+ICSI , už nevím, kde bychom si mohli utáhnout opasky, tak snad to vyjde hned na poprvé. Manžel si dělal legraci, že bychom potřebovali, aby v CARu dělali akci 1 + 1zdarma 😀 , že bychom měli dvojčátka...stačilo by jedno zdravé, správně narozené...
Hezký zbytek dne

krista
16. júl 2008

Ahojky,

u mě to bylo asi jiný, protože jsem tu jako jedna z mála měla (a nejspíš zase mám) hyperfunkci, takže mě Dr. nic nezakázal, naopak mě tady holky vyděsily že nemám brát vitamínky, já je vysadila a pak mi po čtvrt roce Dr. řekl, že jsem je brát mohla, no tak jsem brala "jen" listovku 😉 aspoň něco 🙂

Delfi tohle nemám ráda, když tě Dr. takhle zbytečně vystraší, měli by si uvědomit, že ty lidi to asi nepouští jednim uchem tam a druhým ven, ale že je to fakt zasáhne, držím palečky na další vyšetření 😉

Elan, Delfi už byste si to těhu fakt zasloužili, takže mooooooooc štěstíčka vám přeju i ostatním pochopitelně!!! 😵

petreva
16. júl 2008

Kristi, děkuju za štěstí, budu ho teď potřebovat asi pěknou kopici. Manže od včera začal brát antibiotika, protože má angýnu 😖 , to je furt něco...nějak přestávám moct... pořád nějaké klacky pod nohy. Každou chvíli začnu stimulovat a měli bychom být oba fit!!!

krista
16. júl 2008

Petrev strašně mě to mrzí, moc ráda bych pomohla ☹ Nám se malá povedla za čtvrt roku takže žádný extra snažení, kdyby to takhle šlo každýmu ☹

petreva
16. júl 2008

Jsi moc hodná. Víš, já moc v rodině podporu ani zájem nemám. Ani z jedné strany a ani sourozenci... 😢 hodně mě to trápí...ale když jsem tady a objeví se někdo jako ty 😵 vyloudí mi to teplo u bolavého srdíčka...děkuju ti.
Je krásný, že držíš v rukou svojí holčičku, ty si už jen užívej každého jejího úsměvu i breku. Úsměv máš za odměnu a nějakým pláčem si ona říká o cosi, co ty ji určitě dáš a pak přijde zase ten úsměv 😉

krista
16. júl 2008

Petrev jakto že rodina nepodporuje? ☹ To je děs a oni o tom vědí a jsou jako proti nebo jak, jestli se můžu zeptat? Nedovedu si představit někoho nepodporovat, třeba i odrazovat, to se prostě nedělá, jim děti šli, tak neví co to je, každý má právo na vlastní dítě a jestliže je ochoten proto udělat "cokoliv" tak mu to musí být umožněno!! 🙂

petreva
16. júl 2008

Víš, naše rodina není zrovna růžová...je tam pořád hodně dusno...odtud pramení moje dlouholeté psych. problémy a onemocnění...a druhá rodina si myslí, že když jsem psych. nemocná, miminko stejně neudržím a nejsou moc pro abychom ho měli...ani se mi o tom nechce psát, je mi z toho vždycky do breku.
Přesto mi si stojíme za svým. Já se už dlouho léčím u bezva terapeuta a manžel je moje jediné sluníčko...Oboum rodinám jsme to řekli, ale reaguje občas moje mamka a to jen otázkou, ale podpora žádná...ani moje sestra, to mě mrzí asi nejvíc...

mimi1984
16. júl 2008

ahojte babulky, dnes som bola na endokrin. a doktorka mi povedala ze ked je znizena funkcia stítnej zlazy mozem aj potratit, dala mi lieky . tak sa chcem spytat ze ci ked budem brat lieky Euthyrox 50, či sa tiez moze nieco skomplikovat alebo sa nemusim obavat potratu alebo tak. velmi sa bojim, som na konci 5.mesiaca a dufam ze to neni neskoro zacat brat ale doktorka mi povedala ze nieje, tak dufam ze mala pravdu ..ked viete niektora poradit tak budem vdacna

kalci
16. júl 2008

Ahoj holky, minulý týden mi sestra na gyndě předala papír s výsledky z krve s tím, že mám špatné hodnoty hormonu TSH. Dneska jsem to probírala s gyndošem a ten mi vysvětlil, že mám sníženou funkci štítné žlázy. Prý to není příčinou toho, že se nám nedaří otěhotnět, ale může to hrát velkou roli v fom jak moje tělo funguje a když se tohle spravý, tak by to mohlo pomoct. Tak si Vás tady už týden pročítám, jaké kdo máte zkušenosti. A rozhodla jsem se k Vám přidat, jestli tedy můžu.
Příští pondělí jdu na endokrinologii.

petreva
16. júl 2008

Mimi, neboj se nic. Je pravda, že při potížích se štít. žlázou může dojít k potratu nebo jsou problémy s otěhotněním, ALE léky které jsi dostala ti nahradí hormony, které neumí žláza vytvářet a všechno bude v pořádku a bez rizika. Je dobře, že se na to přišlo, právě teď už se není čeho bát. Užívej si těhu a bašti léky.
Kalci, zdravím 🙂 taky mám hypofunkci. Teď jsem před stimulací na IVF, tak se chci objednat dřív na krev, aby bylo všechno v pořádku před transferem. Tak moc si už přeju miž miminko 😢

delfi07
16. júl 2008

Ahoj holky,
Kristi, dík za podporu, taky to bylo něco, i když to asi myslel dobře - no ale bez komentáře...měl prostě raděj říct, že si z těch jejich výsledků nedokáže udělat závěr a ne mě strašit,že že jsme úplně v háji 😝
díky tomu jsem se ale hned rozhodla už na nic nečekat a posledně jsme byli právě v CARu, tak zdravím i tebe, Petrevko, doufám, že se to u vás vyřeší co nejlíp, moc vám to přeju
Jinak dobrou noc 🙂

petreva
18. júl 2008

Ahoj holky, tak já jdu příští týden na krev. Zase mě začali brnět nohy a ruce, asi bude štítnice zhoršená...ale potřebuju to vědět před transferem, abych neohrozila jeho uchycení. Tak snad to v případě nouze podchytíme včas.
Mějte všechy hezký den

madlisek
18. júl 2008

Ahojte, můžu se k Vám přidat? Mám sníženou funkci štítné žlázy, léčím se asi 7 let, beru euthyrox 125. Docela mě vyděsilo, když jsem na internetu našla, že kvůli tomu mohou být problémy s otěhotněním :o(( Chtěli bychom se v příštím roce začít snažit o miminko, tak bych chtěla své tělo co nejlépe připravit!

elana
18. júl 2008

Kristo, děkuju🙂 nojo, nejde to, jak bych si představovala, ale už jsem si zvykla😀 ne fákt...člověk otupí, řešila jsem to první půlrok, už ne. Čítám Tě v "Kecalkách" tak vím, že má Kristulka plakací...ale to se srovná, teď si všechny slzičky vybrečí a bude z ní šťastný dítě!🙂

Madli, určitě chodíš na pravidelné kontroly se štítkou (kor když bereš ten Euthyrox takhle silný), tak to doktoři hlídají. Když je to správně suplementovaný, tak s tím potíže nejsou🙂

madlisek
18. júl 2008

Dekuju Elano! To jsi mi udelala k veceru radost 🙂 Dr. mi postupne davky zvysoval z pul tabletky 50 az na tech 125, to mam uz asi 3 roky, tak doufam, ze potize nebudou!! Uz jsem se objednala na kontrolu, tak to s Dr. vse proberu a snad nam da zelenou!

elana
18. júl 2008

Určitě🙂 když to řeknu hnusně, tak tu štítku máš už na doživotí, takže to by Ti museli zakázat dítě úplně a to je blbost. Držím palce na kontrole!

junovka
18. júl 2008

madlisek, ja som brala si tak necelych 2 roky Euthyrox 100, len preto, ze som chcela otehotniet druhykrat, ale sa nedarilo.Tak mi predpisali Euthyrox 100, vysledky boli stale na figu, tak som sa nastvala, vyradila Euthyrox, zmierila som sa stym, ze proste druhe dieta uz nebude....trvalo to asi tak necele 2 mesiace, co som fungovala bez neho, na tehu som vobec uz nemyslela a nakoniec som sa dockala -//- 😉 Strasne vela robi psychika.Mam to vyskusane na vlastnej kozi 🙂 😉

kalci
21. júl 2008

Ahoj holky, tak jsem byla na té endokrinologii. Ta doktorka byla moc milá. Vzala mi ještě jeden odběr a napsala Letrox 50. Zítra mám volat na výsledky a domluvíme se jestli budu muset ten Letrox brát případně jakou dávku. Docela jsem měla dobrý pocit, říkala, že hodně ženským ten Letrox k těhu pomohl. Tak snad pomůže i mě. Nevíte za jak dlouho by se ta štítnice mohla srovnat?

meggietn
21. júl 2008

kalci ja mám síce zvýšenú funkciu štítnej žlazy, ale napravila sa mi po 2 mesiacoch, ked ma doktorka predávkovala liekmi a skočilo mi to na zníženú funkciu. Od vtedy som ok, som sledovaná a teraz chodím na kontroly každý mesiac. 😀

kalci
21. júl 2008

Ale vidím, že otěhotnět se Ti podařilo. Tak hlavně, že už jsi v pořádku. Otěhotněla jsi bez problémů? Já doufám, že ten problém proč nám nešlo otěhotnět je v té šítné žláze a ta se teď spraví. Mam totiž ještě PCO a nechce se mi brát stimulační léky. Bojím se dvojčat. Ale docela mě i povzbudilo, když jsem tuhle diskuzi pročítala, většina holek je tu těhulí. Tak snad se zadaří i mě.

jabluncanka
21. júl 2008

Kalci,

štítnice se srovná po zaléčení většinou do tří měsíců.

Jinak tady byla před nedávnem debata na téma Euthyrox/Letrox a jod v těhu vitaminových preparátech.Ptala jsem se na to endokrinoložky,když jsem byla na kontrole a ta mi řekla,že Euthyrox si pro sebe zmetabolizuje budoucí maminka a jod je pro miminko.Dokonce se pak prý lépe vyvíjí CNS...

meggietn
21. júl 2008

kalci : podstúpila som IVF-ISCI na prvý krát sa podarilo otehotnieť.
Držím ti palce , aby si bola čím skor tehulka. 🙂

vivien22
22. júl 2008

ahojte, práve mi zistili, že mám zníženú funkciu štítnej žlazy. Vo výsledkoch čo mi dali je uvedené FT4 - 9.40 pmol/L a TSH - 9.848 uIU/mL a vedľa toho hypotyreóza a Total HCG 2.0mlU/ml - patologicky znížené. Neviete mi povedať či sú tie výsledky zlé alebo to nebude až tak hrozné? Na endokrinológiu ma objednali až na 29.10. Mám aj veľmi dlhé menštruačné cykly cca 60 dňové. Snažíme sa otehotnieť ale bez mrchy to veľmi nejde. Neviem čo ma čaká. Ak máte niektorá s tým skúsenosť prosím napíšte.

krista
22. júl 2008

Ahojky holky,
tady se to hodně rozjelo, převážně máte problémy se sníženou funkcí, v tom já se moc nevyznám, to má u nás doma manžel, já jsem ta "hyper" no ale všem přeju ať jsou brzo těhu a hlavně se nebojte že kvůli štítnici potratíte nebo tak, příčiny potratu jsou většinou jinde, pokud je ta štítnice sledovaná a léčená tak určitě neni důvod k obavám, já jsem například v těhu nebrala vůbec léky a to jsem jeden čas jedla i 9 prášků denně a všechno proběhlo v pořádku, teď jdu na kontrolu po porodu až 28.8. tak jsem na to zvědavá, kdyby se to obešlo i nadále bez léků tak budu jedině ráda 😲

Elan já jsem tě zase čas od času šmírovala v "Femigardu" 😉 Já už si teď na to plakací období ani nestěžuju, prostě jsme si zvykli, občas mi ujedou nervy, ale komu by neujeli když mu 4 měsíce řve dítě 😅 a pak se baví se spolužačkama ze základy co otěhotněly bůh ví s kým a kde a celý těhu nadávaly na blbý břicho a že příště jedině potrat a bla bla bla a teď maji tak zlatý děti 😅 no ale já Kristýnku miluju, je prostě taková a určitě jak píšeš nám to vynahradí až bude velká a běda jak ne 😀 😵
A vy jste teda tomu nechali volný průběh nebo uvažuješ o nějaký návštěvě CARu nebo tak něco?