Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

silvuskaa
21. feb 2012

@adetka dakujem, potesila si ma 🙂 po sone dam vediet este.

aleks_30
21. feb 2012

@silvuskaa No veru, asi sa nabehas 🙂, ale zavidim ti .. aj ja bych uz rada bola takto unavena 🙂. Drzim palce, nech to nemas stitku. A mozete sa pokojne snazilkovat dalej. 🙂

silvuskaa
21. feb 2012

@aleks_30 aj ja tebe drzim palceky nech je vsetko ok a coskoro pobehujes s rastucim bruskom 🙂

zuzik1983
21. feb 2012

@aleks_30 ano mame to rovnake, mne aj doktor povedal, ze sa mi nastartovala prave zo stresu, takze do roka sa mi to moze aj uplne spravit podla doktora, lebo na sone to bolo ok
@silvuskaa presne ako u aleks som sla k svojej doktorke a ta mi z krvi zistila, ze mam zle hodnoty. Ppotom som sla k endokrinologovia ten mi spravil sono a nasadil lieky. a myslim, ze ked mal volal a nevolal, tak je vsetko ok

aleks_30
22. feb 2012

Ahojte, ja som bola dnes u svojej obvodnej bo som chora ☹ a spytala som sa jej na tu stitnu, co si ona mysli. A mi povedala, ze hlavne su tie hodnoty F3/F4 ... ze tie musim mat ok. Ze to TSH co mam zle mi vysvetlila, ze je citujem : "Ako spajza v byte, ze je to nepotrebna miestnost, ale sa z nej vytahuju potraviny" ... 🙂 . Ze to znamena, ze to je hodnota, na zaklade ktorej sa clovek dozvie , ze cosi neni ok, ale ze hlavne su tie vyssie spominane hodnoty. Ze ten thyrozol co berem, mi urcite zabere, len musim byt trpezliva. Tak ma kustik potesila, bo jedine co sa mi nemeni je to TSH. Tak ale neviem ci som vam nejako pomohla 🙂.

manamani1
22. feb 2012

Pridávam sa k vam ☹

gabinap12
23. feb 2012

@manamani1 ...hlavne že vieš prečo sa nedarí, takže prvý krok si už urobila a teraz to už bude len lepšie..síce to možno potrvá, ale výsledok sa dostaví...držím palce..a ku ktorej skupine patríš k hyper alebo hypotyreóze? Ja mám hypo, ale už som stabilizovaná, tak dúfam sa zadarí...

olinka166
23. feb 2012

ahojte, chcem sa spýtať, mám problémy so štítnou žlazou a endokrinolog mi nedal PN ale poslal ma k obvodákovi, že PN si mám pýtať od neho... je to štandarný postup? alebo ako ste to mali vy?

lukajdik
23. feb 2012

V roku 2006 mi vyoperovali stitnu zlazu pre autoimunne ochorenie,potom mi nastavili hormony tabletkami a tie uz budem brat do konca zivota, raz za rok kontrola na endokinologii,kde skontroluju TK, vahu , vysku, natocia EKG, vezmu krv. Po operacii sme chceli miminko, ale nedarilo sa nam,na gynde mi zistili polycysticke vajecniky, nasadili liecbu a dnes mame 15 mesacneho syna. Nikto mi nikdy nepovedal ze by som koli stitnej zlaze nemohla mat deti 😉 , vsetkym drzim palceky, aby ste co najskor drzali vase miminka v naruci

zuzik1983
23. feb 2012

@aleks_30 ja si myslim, ze je to dobra spravicka 😉
@olinka166 ja som pn nepotrebovala, tak neporadim
@lukajdik snad aj my tu to dotiahneme do stastneho konca 😉

lukajdik
23. feb 2012

@zuzik1983 drzim moc moc palceky, urcite sa ti podari 😉

micak
23. feb 2012

@manamani1 ako si pochodila u endokrinologicky ? ja sa mozno pridam v pondelok..ale naopak- velmi dufam, ze mi potvrdia znizenu funkciu. Nasiel by sa ten problem konecne..

manamani1
23. feb 2012

@micak ja som bola zatial len na krvnych testoch a az 30.3 budem vediet vysledky 😒

micak
23. feb 2012

@manamani1 az o mesiac ?! to trva tak dlho ?

manamani1
23. feb 2012

@micak pani doktorka ide na dovolenku!

micak
23. feb 2012

@manamani1 super a to ani sestricka tam nebude, ze by si vedela vysledky?

manamani1
23. feb 2012

@micak bude,ale sestricka vie podla mna prd, a to s vysledkami idem k doktorke

maja367
23. feb 2012

som taka rada, strasne som sa bala, ze nemôzem mat babo ale dnes ma moj gynekolok tak potesil 🙂 ze nevidi ziaden problem ze som zdrava jeeeeeeeeej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 uz len sa poriadne snazit 😉

aleks_30
23. feb 2012

@manamani1 Ahoj. Ja ked som si bola po vysledky, mne ich najskor zreferovala sestricka, doktorka uz cosi len doplnila, podla vysledkov co mala pred sebou, ze to len precitala, a s pak mi povedala, ze si mam vybavit endokrinologa. Cize skus aj tu sestricku, sak ona to len precita z toho papierika z vysledkami. Aspon budes vediet ake mas hodnoty, a ked tak pockas na doktorku nech ti po pripade poradi. Ale ked som si vybavila endokrinologicku, brali mi krv nanovo. A endok. sa riadila tymi ich vysledkami a nasadila mi tabletky. Drzim palceky.

andulqa
24. feb 2012

Ahojte dievcata, mozem sa vas nieco opytat a trosku vam sem vtrhnut? 🙂

asi pol roka beriem L thyroxin 25, endokrinologicka mi zistila autoimunitnu tyreotitidu, vsetky hormony som mala cca v norme (TSH 2,5 (0,5–5,0), FT4 13,13 (12,0–22,0) toto su hodnoty zpred roka v maji)

pred tyzdnom som zistila ze som tehotna (dnes som 16 DPO, asi 4tt+2), tak som sa hned objednala na kontrolu a toto su teda vysledky:

TSH 1,5387
FT4 13,80
/NH 13,77 – 24,25/ (neviete co je to NH? lebo ono su tieto hodnoty v riadku vypisane za sebou a to NH je v takej zatvorke, tak neviem ci to je referencna hodnota, alebo co)
FT3 5,1

s tym ze mam nabeh na hypotyreozu a zvysila mi ten L thyroxin z 25 na 75 denne

ale nemyslite ze mi to az moc zvysila? ja teda verim ze viem co robi, len kamoska mala taku poznamku (aj ked to nemyslela zle, len sa proste zacudovala) a mne to odvtedy vrta v hlave, ze ved nemam tie hodnoty az take zle, stale su v norme v podstate , aj ked ked si zoberiem ze som niekolko mesiacov brala tu 25 a v podstate mam takmer nezmenene tie hodnoty, tak asi ta stitka hned takto zareagovala na tehu....no proste som sa naplasila trochu, aby mi nedala az moc vysoku davku 😔 na kontrolu idem az v juni 😔

ja viem ze asi zbytocne plasim, ale snazili sme sa o babatko 3 roky a chcem proste aby bolo vsetko ok 😵

dakujem za vase nazory 🙂

andulqa
24. feb 2012

ok, uz som kludna, asi som sa potrebovala len vypisat 😀

ona ta moja endokrinologicka je super, ona sa trochu aj specializuje na problemy so stitkou v tehotenstve a pomohla velmi vela parom, takze jej verim 😵

trutka
24. feb 2012

@andulqa ahoj.ja som roky brala Euthyrox 50ug .nastastie som mala vysledky stale v norme s takouto davkou.Ked som otehotnela,tak mi doktorka zvysila na 88 ug (rozhodovala sa medzi 88 a 100 ug),kvoli tomu ze ja neviem babetku vytvarat hormony ktore potrebuje a davam mu ich takymto sposobom.najblizsie idem na krv v aprili.potom sa uvidi ci mi staci toto alebo treba este davku zvysit. ja si myslim ze ti tu davku az tak nezvysila a tvoja lekarka vie co robi a urcite chce pre teba a babo to najlepsie 🙂 vsetko bude ok 😉

andulqa
24. feb 2012

@trutka dakujem 😵 ved ja viem ze plasim, uz je to ok, ved ja viem ze vie co robi, len som taka vyplasena zo vsetkeho, my sme sa uz pripravovali pomaly na IVF a zrazu bum // po troch rokoch 😵

dakujem krasne za ukludnenie, ja fakt neviem co by som robila bez takychto for, je to na nezaplatenie 😵

kiezby som uz aj ja bola v 15tt 😵 alebo aspon 12tt 🙂)

trutka
24. feb 2012

@andulqa neboj budes 😵

micak
28. feb 2012

Ahojte, vcera mi lekarka podla utz zistila autimunitne ochorenie SZ, zobrala mi krv a blizsie bude vediet vo stvrtok z vysledkov. Potom mam este prist na zaciatku menzesu na krv. Viete mi povedat nieco o tejto poruche blizsie? Co ma caka, ak sa chcem vyliecit a otehotniet ? Dakujem...

megy
28. feb 2012

@micak zaráží mě, jak ti může z ultrazvuku určit, že máš porušenou autoimunitu ze štítné žlázy. já sama beru Euthyrox, prodělala jsem zánět štítné žlázy, ale musí k tomu být hlavně ta krev. já podle uz mám uzlovitou strumu s cystami, otěhotněla jsem přirozeně bez problémů.
důležité je vědět, co přesně ti je, protože štítná žláza má spoustu onemocnění :-/

micak
28. feb 2012

@megy Mozno som nevyjadrila spravne - nejakym pristrojom mi prezerala stitnu zlazu, to nie je utz ?
Ona mi povedala, ze to vyzera byt na chronicke autoimun. ochorenie, ale viac jej o tom povie krv. Povedala mi nech okamzite vysadim kelp, ze to nicomu nepomoze, v mojom pripade len moze zhorsit. Som rada, pretoze ma snahu pomoct mi a nie ako moja gynekologicka..
este vravela, ze z krvi sa zisti, ci moje PCOS je poruchou len vajecnikov alebo vajecnikov v spojeni s nadoblickami..

megy
28. feb 2012

@micak jj, je to ultrazvuk 🙂 jen právě, že z krve se to hlavně pozná, o jaké onemocnění se vlastně jedná. berou se tam právě protilátky proti štítné žláze, hladiny hormonů a podle toho se určí, zda je problém přímo v ní, nebo ještě v jejím centrálním řízení.Pak se to dá lehce upravit léky.
PCO může hodně souviset s onem. štítné žlázy. Právě, že já trpěla na cysty na vaječníku, pak mi zjistili drobné cysty ve štítné žláze a k tomu, že mám uzly, tak se to musí sledovat.
je dobře, že tě pořádně prozkoumají, ono to není sranda, když se snaží otěhotnět a nemyslí se i na jiné příčiny 🙂 Já měla gynekologa taky pěknou svini, co mě nechala dojít tak daleko, že jsem krvácela neustále a vše bylo v normě, až po přejití k druhému se ukázalo, že mám problém s polypem na čípku :-/ radím změnit gyn

micak
28. feb 2012

@megy Hej, presne, ze PCOS nemoze vzniknut len tak same od seba. A prave ta stitna zlaza by mala byt ako prva odsledovana - kedze nevytvara take hormony, ake k menstruacnemu cyklu potrebujem.
Gynekologicku uz mam vyhliadnutu, tento tyzden jej zavolam, ci ma vezme. Od tej mojej chcem odist..som z nej sklamana, ze sa uplne vykaslala na co i len zistenie priciny PCOS. Radsej teraz to vyriesit, aby to nezaslo az tak daleko ako u teba. Nechapem, ako mozu byt takyto lekari - velmi rychlo zabudli na svoju prisahu..dufam, ze uz je u teba vsetko ok a co nevidiet budes mat svoje malicke pri sebe 🙂

ewoolka
28. feb 2012

@megy autoimunitna tyreoitida sa da zistit aj zo sona, nakolko SZ napadnuta AIT prejavuje charakteristicke zmeny v strukture - proste nevyzera tak, ako by mala vyzerat zdrava SZ. mne diagnostikovali to iste (samozrejme krv mi brali kazdy mesiac), avsak mi narastla aj struma, pre tyzdnom som absolvovala operaciu, vybrali mi celu SZ a je mi super. hlavne vam vsetkym radim - s liekmi nevymyslajte, ked vam nieco lekar predpise, tak na to ma dovod, preto lieky berte a nesnazte sa liecit vitaminmi, tie nie su na liecbu, ale je to doplnok vyzivy.