Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

melik
3. mar 2011

Ahoj holky. Začínám se snažením o těhotenství. Nefunguje mi štítná žláza, hypofíza a nemám prý žádné své hormony -jsem od malička na Euthyroxu a Hydrocortisonu. taky dokonce píchám od 5ti let růstový hormon (napořád). a doktoři mi celý život říkají, že nebudu moct otěhotnět, ale díky lékům jsem celkem normálně vyspěla. Moc bych chtěla mít mimi, i přes odrazování endokrinologa i mojí dr.na gyndě- říkají že nemám moc šance, tak mi ale nějaká zbývá🙂 jsem ráda že mě úplně nezavrhly. Takže jdeme do toho, začnu příchat hormony a beru kyselinu listovou. Léčím se na Unice v Brně. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti s otěhotněním, když jsem závislá jen na lécích, tak budu ráda za každičkou radu🙂 Mám strach z toho, co moje tělo řekne na tolik hormonů, (brala jsem jinak Horm.antikoncepci. )Myslím si, že bychom si to všechny zasloužily 🙂 (aspoň za ty nervy a to snažení) 🙂 takže i vám všem držím moc pěstičky.

mollys
3. mar 2011

@melik ahoj....no drzim palce....stitna zlaza robi neplechu,ale ak si v norme,pod dohladom endokrinologa,takby nemal byt problem 😉
Ake mas cykly...?ovulujes?..... 😔

melik
3. mar 2011

@mollys -Ahojky.v tom je právě problém- nemám své hormony, takže M mívám jen díky HAntkoncepci. Vaječníky mám drobné a vajíčka se mi netvořily-protože na to antikoncepce asi nestačí, proto teď budu píchat a brát ty hormony, snad se mi teda začnou tvořit. cyklema myslíš jako ty měsíčky, že jo?

ema263
3. mar 2011

Ahojte baby,
potrebovala by som poznať váš názor...
cca pred 10 mesiacmi som prisla o babo, odvtedy sa nedari ... Pricina sa nezistila. Mam za sebou vsetky vysetrenia, len nedavno som bola na endokrinologii, kde mi lekarka vravela, ze vsetko je super, teda hormony, len v lutealnej faze som mala vyssi prolaktin- norma je do 14 a ja som mala 38. Ale vravela mi ze o zvysenom prolaktine sa hovori az ked su desatnasobne vyssie hodnoty, ze teraz to riesit nebudeme a hormonalny profil zopakujeme zhruba o tri mesiace. Ale podla vysledkov ide o jasne ovulacny cyklus, tak mam byt pokojna. Čo si o tom myslite??? Moze takato hodnota branit tehu? S gynekologickou som to este nekonzultovala, ma dovolenku... ☹
Velmi pekne dakujem...

mollys
3. mar 2011

@melik no na upravu cyklu lekari najradsej nasadia antikoncepciu 😉 ,no ak uz tuzis po babatku,tak je problem....ake hormony budes brat,uz vies?
cyklom myslim.....mesacny cyklus....ci zacne mrchou spontalne....prebehne ovulacia a skonci opat menzesom....ale ak som pochopila,tak si bez cyklu 😒

mollys
3. mar 2011

@ema263 zvyseny prolaktin urcite brani otehotneniu 😉 ....mam o tom precitane vela,kedze tiez som mala zvyseny prolaktin( 95!!! pri norme do 22)...nastastie lieky zabrali
Ono prolaktin je hormon stresu...mohol byt zvyseny nahodne.... 😉

ema263
3. mar 2011

@mollys Dakujem, no to vravela aj doktorka, ze to mohlo byt aj zo stresu... A myslíš, že je to moc zvýšené? Treba na to lieky? Lebo podla lekarky nie... 😒 a vsade, ak citam, tak treba nasadit liecbu...

mollys
3. mar 2011

@ema263 ja som to mala 3nasobne zvysene a lieky som dostala hned 😉 ...pockaj na druhy odber,ten ukaze,ci treba lieky....zatial sa nestresuj.... 😉 ...ozaj to mohla byt len nahoda a nabuduce budes v norme 😵
Kedy ti brali krv.....?o akej hodine?

melik
3. mar 2011

@mollys takže cyklus nemám, protože nemám vlastně opravdovou ovulaci? budu píchat "Puregon" , beru kyselinu listovou , pak Menopur, Cetrotide, HCG pregnyl, Doxybene...ale na začátku jen puregon a kys.listovou. do 1 kontroly určitě.Ja fakt doufám, že jinak mam vše v pořádku a že to vyjde. Moc budu věřit. (a co je mrcha za zkratku?🙂 diky 😅

sygy
3. mar 2011

@mollys Určite dam vedet, az budu mit všechna vyšetření 😉 No ztrata času, to mě taky trapí, jsem objednana až za mesic, a behem te doby si mohl manžel dojit třeba na spermio, at mame vsechny vyšetření, ale čeka se až na endokrinologii, a buh vi na co budu cekat tam....proc musis cekat na dalsi odber ?? 😕

mollys
3. mar 2011

@melik no mas namiesanu peknu "polievocku"....Treba verit,ze pomoze a dockas sa 😉 ...ja sa v tych liekoch moc nevyznam,este som nestimulovala....s cyklom problem nemam,nastastie 😵
Prepac,pisem jak tatar 😝 ....mrcha je taka skratka na fore pre menzes,menstruaciu 😀

mollys
3. mar 2011

@sygy uz jedno dieta mate....bude aj druhe 😉
preco mam cakat dalsie tri mesiace presne neviem....stale mam lieky na prolaktin...a lekar si nieje isty,ci potrebujem lieky i nastitku....vraj nechce,aby mi po liekoch stitka zlenivela,ked je podla vsetkeho OK 😒

ema263
3. mar 2011

@mollys zrana nalacno cca pol 7osmej... Ma cas odberu na to nejaky vpylv?

mollys
3. mar 2011

@ema263 no vsade citam,ze odber na prolaktin sa ma robit po 10hod....prolaktin v noci stupa....cize po prebudeni mu chvilku trva nez klesne 😉
I ja chodin na obder rano,tesne po prebudeni.....ked som sa lekara nato pytala,tak povedal,ze on vie....on si to vyhodnoti 😉

melik
3. mar 2011

@mollys no, polívky mám moc ráda, takže mi to asi bylo souzeno 🙂 ale budu bojovat, a hlavně musím myslet pozitivně a smát se, to prý má lepší výsledky,- hodně záleží na psychice. U nás říkáme "krámy" (místo mrchy) 🙂 jj, takže když maš cyklus v poho, tak už si byla těhotná, nebo ti v tom brání zatím ta léčba prolaktinu? (promiň jestli jsem se náhodou nezeptala blbě na soukromí). díky. (snad se polívečka dobře uvaří 🙂

melik
3. mar 2011

No nic, tak se zatím mějte, pujdu do hajan. ahooj 😉

mollys
4. mar 2011

@melik ...aj "kramy" poznam 😝
Pozitivne myslenie je dolezite....pre uspech,tak drzim palce 😉
Liecim ten prolaktin a neak sa mi zhorsuje stitka ☹ ...tak cakam na treti odber,ci potrebujem lieky ☹ ....no a stale verim v //...pokial je ovulacia,tak je nadej vzdy 😵

melik
4. mar 2011

Tak to jo, to maš dobré že máš aspoň tu ovulaci. Ja ji mam, ale ne opravdovou, ale jako že břicho mě bolí a tak. 😒
a tobě nedoporučil doktor teď otěhotnět, nebo se o to snažit, pokud tu štitku nemáš ještě dořešenou? No, hlavně musíme být v pohodě 🙂 ja sice měla naposledy prolaktin celkem dobrý (kolem 26) ale jak jsem tu četla, může lítat podle výkyvů psychiky, takže buďme v pohodě a mysleme pozitivně 😉 (musím si to pořád omýlat, je těžké nemyslet na to, že to možná nevyjde, prostě si říkat že jo.) tak hodně štěstí. zatím ahoj. 😀 😀 😀

adenka84
4. mar 2011

Ahoj holky,
také mám problémi se štítnou žlázou..lečím se na ní už od 12 let..je to tedy už 15 let..užívám denně Letrox 50...
teď mám zaplať pán bůh štítku pod kontrolou a v normě...
problémy s Prolaktinem jsem měla také...ale po lécích se vždy znaramlizoval...
Chci vám jen říct, že pokud máte štítku pod kontrolou určitě se vám podaří otěhotnět...
Já z ní měla také strach a dnes jsem v 7+6tt..jsem moc šťastná...
na mimi jsme čekali 4 roky....zadařilo se nám na 4 pokus umělého oplodnění..byl to boj, ale sál za to..všechno zlé jsem hodila za hlavu ana mou věru už jsem všechnu bolest a trápení zapoměla...
takže držím vám všem moc palečky...

melik
4. mar 2011

@adenka84 Ahojky, tak to ti Moooc gratuluji! 😀 vidím že jsi můj ročník🙂 Jo, po takové boji si to určitě zasloužíš. Doufám že se mi to taky splní, (co nejdřív) Tak ať se daří a jste zdraví 🙂 😉

adenka84
4. mar 2011

@melik děkuji ti moc...
držím palečky,aby se zadařilo brzy i tobě..

melik
4. mar 2011

@adenka84 děkuji a moc hezoučké fotky, je hezké vidět že to někomu povedlo a je tak šťastný 🙂

mollys
5. mar 2011

@melik psychika robi vazne vela.... 😔 ,ja sa snazim nemysliet na neuspech,ale neak to neviem vytlct z hlavy ☹
No doktor vravel,ze sa mame pekne snazit...prolaktin je v norme a stitka na hranici....tak ak sa podari otehotniet,tak musim hned po lieky....bo hrozi potrat 😵
Cize ak uz aj // najdem,nic nieje vyhrate ☹ ....teraz cakam na ovulku,tak maraton sa rozbieha 😀

mollys
5. mar 2011

@adenka84 super spravicky 😵 Blahozelam....po takej dlhej ceste si to zasluzite 😵
Inak,mozem sa spytat,preco IVF???mali ste neaky problem...ci len ta stitka a prolaktin 😒 ?

adenka84
5. mar 2011

@mollys děkuji..
mám funkční jen jeden vejcovod.....neměla jsem pravidelnou ovulaci..respektive žádnou...takže se mi netvořili vajíčka tudíž nebylo co oplodnit...byla jsem na laparaskopii,hysteroskopii a chromopertubaci, ale i tak se nic nezměnilo...prostě verdikt znil neplodnost..ta štítka ttomu samozhřejmě nepřidá...
2 roky jsme se snažili s pomocí mého gynekologa otěhotnět přirozeně, po 2 letech mě poslal do CAru...tam jsme zkoušeli 3x IUI, ale nemělo to smysl...tak jsme šli do IVF...4 pokus byl vítězný..

mollys
5. mar 2011

@adenka84 no,mala si to teda vazne pestre 😔 ....nastastie sa vysledok dostavil 😵 drzim palce...na konci bude krasna vonava odmena 😵
Ja ovulujem,len ta stitka blbne....riesime to sice len 4mesiace...to sme nasli problem v prolaktine 😠 Ten je uz v norme....len to TSH na hranici 😠 .....

adenka84
5. mar 2011

@mollys tak držím palečky ať se dá brzy vše do pořádku a vy se můžete pustit do snaženíčka...

melik
5. mar 2011

@adenka84 ahojky, no tou tvou zpovědí jsi mi dodala trochu víc odvahy 🙂 mi se totiž taky netvoří vajíčka, když nemám své hormony, tudíž i ovulaci. Jsem fakt zvědavá, doufám že to u mě taky zabere, ale bojím se hyperstimulace vaječníků - když moje tělo nebude třeba zviklé na tolik hormonů, ale nesmím plašit. 🙂 a jaké léky jsi prosímtě brala na tu stimulaci? ja budu pichat Puregon-zatím.
@mollys -taky se snažím myslet pozitivně, ale někdy to prostě na mě přijde ☹ a ikdyž to tady všem holkám (těhu) přeju , chtěla bych taky takové štěstí jako ony. ale to příjde, když se věří🙂 jo a ja ani ještě nikdy neviděla těhotenský test, takže 2 čárky znamenají uspěch, ale není to ještě až tak jisté jestli to vydrží, že? a blbá otázka, má být teda i více čárek? 😅
díik. pa

mollys
5. mar 2011

@melik dockame sa.... 😉 verim tomu 😵
Ja meriam BT a podla nej viem,ze robit test pri klesajucej teplote nema zmysel 😝 ,aspon usetrim prachy za biele testy 😝
....ale verim,ze raz neklesne a na teste sa objavia //....a bude to az do konca ok 😵

mollys
5. mar 2011

@adenka84 my sa snazime furt 😝 a nonstop 😝
Nemame ziadny stop v snazeni,lekar povedal,ze prolaktin je ok,stitka hranicna.....len ak otehotniem,tak okamzite naklusat k nemu 😝 ....po lieky,vraj zatial ich netreba 😖