Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
6. máj 2009

felicio no pokud máš TSH těch 15 tak si několikanásobně nad normu. já měla minule kolem 12 a to mi hned řekl dr. že otěhu potrvá, že mám velmi sníženou šanci otěhu dokud se to nesrazí minimálně na hodnotu 5 ☹ prej při vysokém TSH se tělo brání, tak mi to řekl i dr. v Caru co jsem mu psala mejla, dokud není srovnané TSh nehrozí ani IUI nebo IVF neboť se tělo bude bránit tomu vysokému TSH. už dopředu mi říkal že to zřejmě potrvá než se to TSH srazí na optimální hodnotu

felicia1
6. máj 2009

strouzek takze to neni take zle?ja zacinam tesit

mabe
6. máj 2009

Strouzi, tak to jsi me uklidnila, ze je to to stejny. 🙂

mabe
6. máj 2009

Dr. rikala, ze z hlediska stitnice mame zelenou. 🙂

dennca
6. máj 2009

ahoj všem 🙂

mabe - ty čekáš na 18.5.,viď?a pak už budete mít zelenou 100% 🙂

Já dnes byla na endokrinologii - sono ok, nabrali mě krev a teď budu čekat na výsledky.
Docela se bojím.Nechtěla bych dobu čekat,než hodnoty klesnou.
Ale zatím máme čas, jsem chvilku od revize - tak to snad nějak vyjde 🙂

felicia - ty máš TSH 15?No nevím,ale měla bys mít okolo 5 - pokud si to dobře pamatuju co mě dr. říkala
a pokud chce žena otěhotnět,tak by měla mít okolo 2 jsem slyšela.
Ty ostatní hodnoty nevím - ty já měla v normě.Zkusím najít ten papír kolik já jsem měla.

felicia1
6. máj 2009

dennca no nemam tam len 5 ale pred 5 mam 1 jasne je tam 15...no a to co potom znamena?teraz neviem,co si mysliet ☹

dennca
6. máj 2009

felicia, neboj nasaděj ti prášečky a za chvilku se hodnoty sníží 🙂
Uvidíš, co ti řekne endokrinolog.Ale určo se nebudete zatím moc snažilkovat.
Ale koukám,že už máte 1sluníčko 😵 .Neboj prášky ti pomůžou.

felicia1
6. máj 2009

denca a nevies mi odhadnut ze kolko mesiacov bude trvat asi liecba?

strouzek
7. máj 2009

ahoj holky

felicio pokud máš hodnotu TSH 15 tak to není ta největší katastrofa na světě ale dobrý to taky moc není.podle mě se připrav že to tak pár měsíců potrvá než to srovnaj aspoň na těch 5

strouzek
7. máj 2009

felicio jak dlouho to potrvá to nevím, každý to má jinak, někdo je srovnaný za 3 měs. jiný za rok,spíš záleží na tom o kolik je třeba TSH srovnat. jediný co vím že i když dr. ví že ti bude muset nasadit letrox nebo euthyrox hodně jednotek tak ti ho bude dávat postupně a zvyšovat. prej to nejde dát najednou protože by to dělalo problémy a byla bys předávkovaná, co tak vím od známých tak třeba začínali na 50 jednotkách , po 3 měs to zase navýšili na 75, po dalších třech na 100 atd. Připrav se na to že štítka není chřipka která je vyléčená za týden, já už řeším hodnotu TSH 12 půl roku!!! příští týden se dovím o kolik to kleslo ale žádný extra zázraky nepočítám, co jsem se tak dočetla sražení tak velkého čísla je na pár měsíců minimálně. ☹ ale neboj třeba najdete s doktorem optimální dávkování hned a tělo bude dobře reagovat a budeš na normě cobydup 😉

dennca
7. máj 2009

ahoj holky

felicia - ano souhlasím se strouzi.U každého to je jinak.U někoho Letrox/Euthyrox zabere za chvilku a hladina
se sníží a u někoho to trvá půl roku, rok.Každopádně u nás štítkařek je předpoklad,že prášky budeme brát až
do konce života.To není žádný problém.Vím, že teď hlavně potřebuješ hodnoty snížit, musíš je stabilizovat,
abys mohla otěhotnět.Budou si tě zvát pravděpodobně po třech měsících na kontroly.....

Já měla v únoru TSH 5,8 a mám Letrox50 - 1tbl.denně.A včera jsem byla na krvi.A za týden budu mít výsledky.
Ale docela mám strach - když do toho přišel ten potrat.Říká se, že to může být i od nervů a to jsem teď byla
psychicky na dně, tak doufám, že nebudu mít vysoké TSH.

strouzek
7. máj 2009

denci no možná že je zvýšený mít budeš, já je teda měla nervama po revizi rozhozený hodně a to jsem byla na odběru začátkem září , potrat 21. září a nové odběry cca 14 dnů po revizi a oproti tomu začátkuzáří kdy jsem byla spokojená těhulka byli mnohem horší ☹

mabe
7. máj 2009

Dennco, presne tak. Cekam na 18. na tu hemosku a pak dej se vule bozi. 🙂 Tentokrat uz to musi vyjit.

anonym89
7. máj 2009

kedze som odushlasila pravidla tak ich chcem aj dodrziavat no ale aj napriek tomu musim reagovat a nie sa hadat a le upozornit baby na feliciu1 ze je to obycajna klamarka nema dost klame vsade a uz aj tu klamala puta na seba pozornost a potrebuje lutost ked vam toho popise viac tak zistite ze to je neprezite a vsetko na seba nadvezuje a dokazuje ze je to len jedno kalmstvo napisane kalmarkou nie zivotom.je mi luto ze to musim sem pisat ale uz ju raz stadialto vyhodili a zrejme si neda pokoj jej uz vysvetlovat nejdem nic vsak sme jej to vysvetlili predtym ale chcem upozornit vas,neverte jej vsetko a nedajte sa klamat...majte sa tu pekne a piskajme dalej pa a nemajte mi to za zle ale chcela som vam pomoct,

felicia1
8. máj 2009

anonym89 jasne,vsetko je klamstvo,keby si vedela ako velmi sa myslis..............

felicia1
8. máj 2009

a tie hodnoty som si vymyslela......................to urcite,sa spamataj z toho soku co tu pises a nereaguj len negativne,robis zle nie len mne ale aj inym uzivatelkam,viem presne kto si anonym

mima263
8. máj 2009

Prepáčte, že Vám sem leziem, nemám problém so štítnou žľazou.
Anomym, prečo toľká nenávisť?
Že Ťa dida sklamala?
No a?
Toto je verejné fórum.
Čo sme v materskej škôlke?

anonym89
8. máj 2009

no neni v tom nenavist ja nenavidiet neviem ale je v tom upozornenie..vsak ine baby sa uz vyjadrovat nechcu lebo ju poznaju tu a vedia ze to nikam nevedie...uz raz sme jej to tu vysvetlili ze nech si pyta radi a podporu a v pracvdivich veciach nie v klamstvach keby osm to vsetko mala sem rozpisovat tak to je na dlho a viac menej to nemusi ine baby ani zaujimat len chchem aby ste vedeli ze nie vsetko je pravda co pise ale ak nechcete radu nevadi prepacte ze som sem pisala ale ak si casom spomeniete namna ked ju odhalite ako my tak mi napiste ako sa vam vyhraza sudom,uraza vulgarizmami a podobne...pekny zvysok dnika a este raz sa ospravedlnujem ak som otravovala ale nemala som to v uymsle ale ako som uz pisala pochopite ma casom ked ju este ani jedna nepoznate...

felicia1
8. máj 2009

anonym ako ty mozes vediet ze klamem v tejto teme?neni som tu jedina na tejto stranke z ktorych spravili klamarky a preto si uz tohoto nerobim nic,ja si budem pisat to co ma trapi a do tem takych ktore sa mi tykaju,mam znizenu stitnu zlazu a toto a este jedna tema su tie do ktorych mam pravo pisat, a su tu zeny ktore maju podobny problem a tu si mame ''pomahat''odpovedat na otazky ak vieme odpovedat,''vyrozpravat sa''tak sem nechodte s primitivnostami,si otvorte temu s mojim zivotom a rieste to tam a nie vypisujete do kazdej temy kde som ja,ved to uz je pomali na smiech a ze to robi jedna dospela zena ktora ma dieta alebo planuje tak to neni vobec ani trosku inteligentne a vobec si nic nevymyslam,teraz zakazdym ked nieco ja napisem bude klamstvo,klamstvo je aj to co mam v pase?ze mam dieta?ved je to smiesne.a anonym nebud anonym a prezrad tvoj nick aky mas tu na MK

anonym89
8. máj 2009

no neni to smiesne ze ta vsade kontrolujeme je to normalne lebo nechceme aby si pokazila babam temu ako si to urobila nam a este vselikde inde,ked ta uz nikde nechce tak hladas zas nieco ine kde by si sa vo pchala a ked vidis ze tam sa pise tak ochories aj ty nato a uz to id za par dni tyzdnov potom ta vyhodia, no uz by ta to mohlo aj prestat bavit co ty nato?pozri sa rob ako uznas za vhodne co chces ked budes aj skakat na lane ale nerob zl einym ludom nezavadzaj ich klamstvami ved aj tak ta casom odhali atak ocom to je?no a ze mame aj teraz podozrenia to sa necuduj ved ked si toho tolko naklamala tak je uz tazko verit aj tvoje krstne meno,a primitivnosti riesis ty ja len upozornujem v mene vsetkych a ked vies kto som to je fajn pisem anonymne len preto aby som zas nemusela znasat vyhrasky tvojho typu..

baby uz to ozaj nebudem tu riesit drzte sa a vela stastia a snou opatrne

felicia1
9. máj 2009

anonym len daj pozor aby si nemala problemy s adminmi ze mas 2 nicky,za to su problemy,ja som v nicom neklamala to vy ste neverili lebo take veci sa akoze nestavaju ale stavaju a je to zivot a aj teraz ma nieco postihlo ale nezrutila som sa z toho,baby nech si pomyslia o tychto tvojich prispevkoch co chcu ak chcu tak ma poziadaju o to aby som sem viac nepisala

strouzek
11. máj 2009

tak tohle jaksi nechápu, nechceš se jít anonyme hádat jinam? 😠 já felicii věřím, ona tu má fotku sebe i manžela, má albíčko v něm fotky ale ty? nevěřím nikomu kdo si dá nick anonym, nemá ani albíčko ani fotku v pasu a začne psát do diskuze a do někoho se opírat. děkujeme anonyme žes nás upozornila ale já osobně si názor na feliciu udělám sama !

felicia1
11. máj 2009

strouzek dik,nemam preco klamat
my sme boli cez vykend u mojej maminy a ta mi vravela ze ked mam menzes ze by som mala ist k endo az po skonceni a taktiez ked beriem ATB ze to ma hned otocia a budem moct prist az ked ich doberiem,ja beriem augmentin,uz len 2 tabletky mi ostavaju chceli sme ist tento tyzden no dnes som len mrchu dostala takze to mam odlozit na buuci?

strouzek
11. máj 2009

feli co?? kde to tvoje mamka vzala?? já chodím na endo už skoro rok a o mrše mi nikdo nikdy neříkal, není to gynda 😀

strouzek
11. máj 2009

Buď ráda že tě vemou, objednačky jsou fakt strašný, já normálně chodím na endo a v životě se mě nikdo neptal na mrchu, kdyby si šla na hormonální profil kvůli LH, nebo prolaktinu či něčemu jinýmu tam se krev bere od 3 do 6 dc myslím ale u štítky to neřeš. Normálně můžeš ráno snídat a všechno

felicia1
11. máj 2009

no to mi vraveli ze nemusim byt na lacno o mrche sa mozno pomylila ale ma jednu znamu so stitkou a isla k endo a ked povedala ze berie atb tak ju otocili ze ma prist ked doberie a teraz neviem,

strouzek
11. máj 2009

no tak ty antibiotika bych brala to může ovlivnit výsledek ale mrcha ne.

strouzek
13. máj 2009

ahoj holky, právě jdu od štítkaře, výsledky skvělýýýýýýýýý, zlepšení o 400%, podle dr. jsem zdravá jak řípa, výsledky mám lepší než zdravej člověk, jedině snad hořčíku méně, ale mám si koupít vitamíny, teď prej můžu těhotnět jak divá, budu už chodit na kontroly jen 1x-2x do roka, jen na pohlídání. dr. se smál že jsem celá vynervená,jako vždy pesimistická, já se mu tam totiž hned u vchodu málem zhroutila nervama ale on se smál na celý kolo že jsem super úžasná že takový výsledky ani on nečekal, říkala jsem mu o lidech že mi říkali že jsem neměla na operaci chodit a že mi to vyčetl i manža tak dr. řekl ať uklidním manžu a koupím mu vitamíny na spermoše, protože teď už nemůže nic házet na štítku, seberem se, zajedem na dovču a vyserem se na lidi!!!!! prej taky to snažení nemám počítat na měsíce, jakože jsem neplodná 6 měs. ale začít to počítat až od teď, neboť předtím jsem nebyla těhule jen kvůli těm šíleným hormonům a až teď se to konečně srovnalo, takže vlastně začínám znovu od nuly akorát zdravější než před prvním těhu. holky já su tak šťastnáááááááááááááááááááá

všechny hodnoty mám v normě, TSH které jsem měla v únoru 12 mám teď 2!!!!!!!! takže úžasný zlepšení, řekl mi že jsem udělala dobře z operací, že v cizině se na ní chodí běžně když chce ženská otěhu a že nemám poslouchat trapný kecy lidí co tomu nerozumí, že prej to bylo to nej co jsem mohla pro mimčo i sebe udělat, že bez operace bych takhle úžasně srovnaná nebyla ani možná do roka jako teď za ty 3 měs. takže já holky doporučuju operaci fakt všem 😵

felicia1
13. máj 2009

struzek,super sprava za dnesny den,velmi si ma potesila aj ked sa ''pozname''velmi malo,ozaj mam velku radost,tesim sa spolu stebou,strasne zabudam,ale prosim ta,kedy si zacala s liecbou mesiac ale daj mi to do nasho slovenskeho mesiaca a bola si na operacii stitnej?si ma nastartovala,hned zajtra by som utekala k lekarovi,ja si zajtra zavolam k nam do NR co mi povedia tu,je to obrovsky rozdiel,chodit sem alebo 40-50 km od domu a doma mam male dieta

antoniab
13. máj 2009

ahoj baby chcela by som vas povzbudit ze aj s touto chorobou sa da otehotnet ak sa to nezanedba a poctivo chodite k lekarovi som zivi priklad mam znizenu funkciu stitnej zlazy beriem euthyrox uz 4roky a ked sa nam podarilo nastavit sprvne davkovanie a dosli dobre vysledky za dva mesiace nato sa nam zadarilo tak vam vsetkym drzim palecky 😵 😵