Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

deri
23. aug 2011

ahojky.mate nekdo skušenost z letroxem a opoždenou menstruaci?mne to meška 4 dni boli me prsa a pobolieva podbrišek.kramy nikde a test negativny..

renkaniki
23. aug 2011

@janie80 Ahoj Jani,nasla som toto o stitnej ( Normálne hodnoty štítnej žľazy u zdravých dospelých.).--- T3 Celkom: 0,9 až 1,8 ng / ml
K dispozícii: 3,5 až 8,0 ng / l
T4 Celkom: 5,5 až 11,0 mg / dl
K dispozícii: 0,8 až 1,8 ng / dl
TSH 0,3 až 4,0 mU/I......(.V krvi u zdravých dospelých🙂---
Trabi protilátok 9-14 U / l
TPO protilátok 100-200 U / l
....

baru7
23. aug 2011

ahoj děvčata, měla některá z vás hypotyreózu před otěhotněním a bránila případně početí?? Včera mi zjistili hypofunkci štítné žlázy, pozítří jdu na endokrinologii a jsem z toho docela přešlá hlavně ve vztahu k případné snaze o miminko....a jsem docela zvědavá na příčinu....

malaberuska
23. aug 2011

ahojte zienky.. ja sa liecim na hypofunkciu stitnej zlazy od svojich 7mich rokov ☹ doteraz som z toho nemala obavu, ale ako castejsie uvazujeme o babatku mam stale vacsie a vacsie obavy, aby som nemala problem otehotniet.. je tu niekto kto mal hypofunkciu takto dlho?

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malaberuska
23. aug 2011

@corinno no mne na to ale neprisli teraz... liecim sa na to 16 rokov ☹

adetka
23. aug 2011

@janie80 ... mas zvysenu cinnost stitnej zlazy

adetka
23. aug 2011

@baru7 ... znizenu cinnost stitnej zlazy mam priblizne 5 rokov... predtym som mala 3 roky zvysenu cinnost a 5 rokov vrav v norme... otehotnenie, resp. donosenie dietatka je problematickejsia zvysena cinnost stitnej zlazy... znizena moze zapricinit zly vyvoj dietatka... ja som mala 2 spontanne potraty v case tzv. normy... od kedy beriem lieky nem,ala som problem otehotniet 😉

@malaberuska ... ja si liecim stitnu zlazu 13 rokov... mam 4-rocnu dcerku a cakam druhe dietatko... ked ta budu sledovat.... nemal by byt problem s otehotnenim i vynosenim dietatka... 😉

malaberuska
23. aug 2011

@adetka dakujem 😉 mna uz endokrinologicka upozornuje, ze ked zistim, ze cakame mimi nech okamzite pridem.. aj ti v tehotenstve nejako upravovali davku alebo nieco? a co beries ake lieky?

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adetka
23. aug 2011

@malaberuska ... l-thyroxin... pri prvej dcerke nie.... teraz mi v 8 tt upravili davku zo 70 na 100... a zatial ostavam na stovke...

malaberuska
23. aug 2011

@adetka ja beriem euthyrox 125...

baru7
23. aug 2011

@adetka
@corinno moc dekuju za odpovedi, jsem zvedava, jak pochodim na endokrinologii...hlavne jsem zvedava na pricinu, ja jsem takova, ze me u vseho vzdy zajima proc to tak je, takze tak. A moje prakticka lekarka je nejlepsi na svete, protoze ji to prave napadlo v souvislsoti s tim, ze jsem se prave vdala a urcite planujeme rodinu, takze mi ty testy udelala a takto nahodne na to prisla, protoze priznaky zadne nemam. Tak uvidime.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarabica123
24. aug 2011

Ahojte babulky, tak ja uz mam 5 rokov moju stitnu zlazu uplne celu vyoperovanu, a to mam len 25 rokov:( Ale robila velku sarapatu, tak to bolo treba. Takze moja stitna zlazy netvori ziadne hormony, tiez uzivam vysoke davky L- Thyroxinu, 150 mg cez tyzden a cez vikend az 175 mg, uz asi dva roky to tak beriem, vysledky som mala naposledy v poriadku, tak som velmi rada, teraz sa prvy mesiac snazime o babo, zial to asi nevyslo, robila som si dva testiky a oba negativne a asi uz pride ta mrcha:( Tak dufam, ze ked je stitna zlaza v norme tak nebude robit az take broblemy. Velmi po babatku tuzime. Pred tym som uzivala HA asi pol roka, ale viem, ze to bolo to najvacsie svinstvo ake som mohla uzivat. Uz nikdy. Tak teraz ideme skusat dalej, a dufam, ze sa to uz podari. Ja osobne poznam baby , ktore mali stitnu zlazu a maju miminko. Tak sa nevzdavajme a ideme dalej🙂) Drzim Vam baby palce nech mate krasne zdrave mimina🙂))

minerva
25. aug 2011

@baru7 Ahoj, mě na to taky moje praktická doktorka přišla úplně náhodou loni na podzim. Potíže jsem žádné neměla. V lednu jsem začala brát thyroxin a v květnu otěhotněla. Do té doby to nešlo. Tak se ničeho neboj.

baru7
25. aug 2011

@minerva tak už jsem zpět od Dr., mám chronický zánt štítné žlázy, dostala jsem Euthyrox a 3 měsíní stopku snažení....

minerva
25. aug 2011

@baru7 A proč tu stopku? Já mám autoimunitní zánět, to bude to stejné, a říkal, že si můžu těhotnět dle libosti. Povedlo se brzo. Myslím, že je to na tobě. Ale i když se ho rozhodneš poslechnout, tak se neboj, dočkáš se, ono to uteče. Já se načekala jen na vyšetření na endokrinologii asi tři měsíce.

strihalka
25. aug 2011

Ahojte me se podarilo otehotnet po 2mesici l thyroxin 50)

minerva
25. aug 2011

@baru7 Už vím, asi chce aby se ti prvně vyrovnala hladina TSH, abys to měla v pořádku. Kolik euthyroxu bereš? A kdy jdeš na další kontrolu?

baru7
25. aug 2011

@minerva jojo...aby se srovnala hladina, nedostatecna funkce stitne zlazy muze zpusobit poskozeni plodu...s tim jsem tam uz ale sla, takze me to ani moc nedostalo, manzel je lekar, tak me pripravil..a odpoledne jsem se videla s kamaradkou gynekolozkou a ta to taky doporucuje a rikala, ze zrejme kvuli te hypotyreoze se nam nedarilo a mysli si, ze po tech parmesicich lecby to bude rychla akce 😎 tak snad to tak bude...beru 1/2 150 mg tablety denne a na kotrolu jdu 20. prosince. Jo jinak dr. rikal, ze jsem rekordmanka v hodnote TSH....

minerva
25. aug 2011

@baru7 Koliks měla?

baru7
25. aug 2011

@minerva pres 25

minerva
25. aug 2011

@baru7 Tak to myslím rekord není, ale pěkné teda, to jo 🙂

baru7
25. aug 2011

@minerva no doktor rikal, ze mezi jeho pacienty ano...taky predpokladam, ze muzou byt lide s vyssi hladinou...hlavne si myslim, ze to o nicem moc nevypovida, proste je zvysena a hotovo....

zlatat
27. aug 2011

@adetka dík, už som bola aj na hematológii, tam mi Dr. robila množstvo vyšetrení, nielen gengetické testy, ale aj na celiakiu, reumatológiu, imunológiu a množstvo iných, výsledky mám vraj OK
Ale rozhodla som sa pre zmenu endokrinologičky, lebo s touto mojou už dlhší čas nie som spokojná

zlatat
27. aug 2011

@baru7 mne hypotyreózu zistili asi tak 2 roky pred mojou svadbou - v tom čase mi Dr. povedala, že v tomto stave nemám šancu otehotnieť. Postupným zvyšovaním dávky Euthyroxu som sa dostala do stavu, kedy som konečne otehotnela- po 2 rokoch intenzívneho snaženia sa o mimi .
Teraz beriem Euthyrox 125 mg, no aj napriek nemu sa mi 3 roky nedarilo otehotnieť a keď sa mi to konečne podarilo, tak som 2 x potratila - dôvod zatiaľ neznámy

zlatat
27. aug 2011

@malaberuska ja som mala v detstve ( asi od 9.rokov ) strumu, brala som lieky, no nepamňtám si názov. Keď som mala 18 endokrinologička mi povedala, že je to OK a už viac nemusím na endo chodiť. Po asi 7 rokoch mi úplne náhodou praktický lekár prišiel na to, že nemám hormóny štítnej žľazy v poriadku, poslal ma na endokrinológiu a tam mi diagnostikovali hypofunkciu na autoimunitnom základe.

baru7
27. aug 2011

@zlatat tak to me moc mrzi, co sis musela prozit...a jsem realista a je mi jasne, ze to nebude ani u nas jednoduche...nedelam si iluze a radeji pocitam s horsi variantou...drzim pesti, at se ti brzo podari 🙂

zlatat
28. aug 2011

@baru7 ďakujem aj ja tebe, ja zase verím, že sa nám to podarí a dotiahneme to do úspešného konca, veď mám doma dve zdravé detičky.