Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

gabinap12
8. mar 2012

@abriela ..Ďakujem a dúfam že i ty sa čoskoro budeš tešiť...a potom budú šťastné i naše dievčatká v nebi...drž sa..

janka79
9. mar 2012

dakujem vam za odpovede
@montinka
@gabinap12 no, ze to mam z toho stresu, je celkom mozne

minewka
9. mar 2012

Ahojte kočky, nechce sa mi moc čítať úplne všetky stránky - ale je tu nejaká baba s totálnou strumektómiou? Jedno bábo mám, kým sa podarilo, trvalo to dlho..k tomu PCO...po tehu sa mi štítka dosť zhoršila (brala som Euthyrox 25, autoimun,. tyreoitída), teraz ma 3 týždne dozadu operovali - totálna strumektómia - mala som tam 2 nádory (nevychádzalo zo štítky, rástli samostatne) - našťastie boli nezhubné - bolo to ektopické tkanivo štítnej žľazy - štítka sa zbláznila a začala všelikde rásť...a rozrastať sa.)

Teraz beriem Euthyrox 125 - je tu niekto, kto otehu aj takto? Ako to išlo? AKo to dlho trvalo? Ako to bolo s MS po totálnej strumektómii?

denisia
9. mar 2012

ahoj, ja som po komplet strumektomii, beriem euthyrox 100 - 125. otehotnela som po operacii, chvilu trvalo, kym mi nasadili tu spravnu davku, ale potom to bolo v pohode. Nemala som ziadne problemy, MS som mala vzdy trochu zrychlenu, 23 dni. O babo sme sa zacali snazit po roku. Otehotnela som v pohode, s prvym asi za 3 mesiace, s druhym na prvy pokus 😀 . V tehotenstve tiez ziadne problemy, len kontroly musia byt, keby nahodou nieco, tak ze ti zmenia davky. ale inac nic. Ak by si mala nejake dalsie dotazy, kludne napis IP ...

aleks_30
14. mar 2012

@zuzik1983 AHoj Zuzik, ako sa mas? 🙂 Mas nieco nove? Ja idem uz konecne zajtra na krv, sice vysetrenie mam az o tyzden, ale konecne prisiel ten cas. Uz sa neviem dockat , ci sa mi trosicku polepsili vysledky. Stale sa snaziime, aj napriek tomu, ze sa mi to asi nezadari, kvoli Thyrozolu, ale dostala som knizku o pozitivnom mysleni 😀 tak sa do nej idem hned pustit a uvidime 🙂 . Drz mi palceky , isto sa ozvem s vysledkami.
Inak som zistila, ze som pribrala 😖 . Stale som si myslela, ze nie, ale postavila som sa na vahu a hups asi 4 kg za 3 mesiace ☹ . Este som zvedava ako to bude na vahe u doktorky, mozno tato nebola dobra 🙂 . A citim sa uz trosku lepsie, dufam dufam mi znizi davky, aj ked moc tomu neverim.
Tak sa drzkaj aj ty, tiez mas v marci vysetrenie, ze? Pekny dnik prajem. Ahoj.

zuzik1983
14. mar 2012

@aleks_30 ahoj, no ja sa mam dobre, ciitim sa fajn.ja som bola na krv vcera a v pondelok ma caka vysetrenie, tak sa neviem dockat, ako som na tom, som hrozne netrpezliva, ci sa vysledky aspon trosku polepsili.
my sa este nesnazime, az niekedy v juni 🙂 ale tebe drzim palceky. isto robi svoje aj pozitivne myslenie.
no to ja uz som od zaciatku roku pribrala 7kilov, na to mam dobre nervy, ze sa aj snazim ok stravovat a cvicit a zbytocne.co uz ,a asi dokedy nevysadim tie lieky, tak vaha pojde hore ☹

aleks_30
14. mar 2012

@zuzik1983 Tak to sme natom úplne rovnako, ja na vyšetrenie idem v stredu :D. Tak ti silno drzim palčeky, nech sa ti to polepši. Mne by úplne stačilo keby mi znizila dávky, ze by som mala len jednu tbl denne, ale to silno pochybujem. Daj mi pak vediet aké si mala hodnoty toho TSH, som aj na teba veľmi zvedavá, bo sme to mali rovnaké. Ja ti tiež potom napisem. 🙂
Ja som strašne zosmutnela z toho priberania a to som ešte isto neskončila :/, čo už, ale presne ako pišeš, asi to nijako neovplyvníme pokiaľ budeme užívať tie blbé tabletky.

zuzik1983
14. mar 2012

@aleks_30 to hej, sme na tom uplne rovnako, budeme spolu bojovat 🙂 a uz si nepamatam kolko tbl beres denne? ja 3.dame si potom vediet, uvidime,co bude

aleks_30
14. mar 2012

@zuzik1983 Ja berem teraz dve tabl Thyrozolu. Tak preto to nevidim moc optimisticky, ze by mi zmensila davku, sak uvidim. Budem dufat 🙂 . Oki, tak drzim palce, pak si napiseme 🙂.

zuzik1983
14. mar 2012

@aleks_30 tak beres menej, ok, potom sa ozveme 🙂

mirkapb
14. mar 2012

ahojte, neviete mi povedať, či sa v tehotenstve robia nejaké odbery na štítnu žľazu? Nikdy som nebola na vyšetrení kvôli štítnej žľaze, ani nemám príznaky zlej funkčnosti ŠŽ, iba sa mi niekedy dosť rozbúši srdce, vtedy si musím sadnúť a byť chvíľu v kľude a za chvíľu to prejde, ale stáva sa mi to tak možno raz za 3-4 mesiace. Minulý rok v júni sa nám narodil chlapček s vývojovou chybou pažeráka. Najskôr mu zistili aj niečo so štítnou žľazou, mal nejaké zlé výsledky, potom sa mu to ale upravilo a povedali, že pravdepodobne to bol falošný poplach a výsledky má dobré a neboli potrebné ani kontroly na endokrinológii a vraj to nemalo nič spoločné s vývojovou chybou pažeráka. Bohužiaľ v dôsledku tej vývojovej chyby mal slabú imunitu, dostal infekciu a odišiel nám do nebíčka. Teraz by som chcela mať ďalšie bábo, s otehotnením som problém nemala. Len teraz sa bojím, či nemôžem mať niečo so štítnou žľazou, ked mu niečo zistili, aj ked sa to potom vyvrátilo. Tak som chcela vedieť, či sa v tehotenstve robia nejaké testy, kedy by mi zistili, či mám niečo so štítnou žľazou? Iné príznaky, ako som čítala častá únava, nadmerné potenie, tŕpnutie rúk alebo iné nemám.

jarkam2
14. mar 2012

@mirkapb mne zistili v tehu zníženú funkciu štítnej žľazy - až v 12 týždni, a keby som sa neopýtala v 16-týždni, ani mi nepovedia ... zmenila som lekára. Na plod môže takáto porucha mať vplyv (info na nete radšej nečítaj, ja som dostala záchvat plaču) ... Hneď ma vzala endokrinologička a nasadila lieky, a hoci je to u mňa "vrodené", malá to nezdedila a nemá ani následky.
A áno, robia sa vyšetrenia z krvi, myslím, že pri druhom odbere, ale kamoška to vedela už v 7 týždni ...
V každom prípade som mala tiež búšenie srdca, návaly tepla - endokrinologička mi však povedala, že to nesúvisí so štítnou žľazou. Inak som mala kopu príznakov, lenže na začiatku tehu som si myslela, že je to z tehu ...

mirkapb
14. mar 2012

@jarkam2 ja iné príznaky nemám, a to búšenie srdca už mávam dávno, ale fakt len občas, mávala som to aj pred prvým tehotenstvom a to dopadlo dobre, prvý synček je úplne zdravý. Mňa nikdy ani len nenapadlo, že by som mohla mať nejakú poruchu ŠŽ. Ja som len chcela vedieť, či ak by som teoreticky malo niečo so ŠŽ či by to počas tehotenstva zistili.

gabinap12
15. mar 2012

@mirkapb ...mne tiež zistili že mám zníženú funkciu ŠŽ počas druhého tehu, zistil to gynekológ tiež som bola bezpríznaková resp. moje príznaky sa mylne pripísali tehotenstvu - únava, zimomrivosť, svrbenie pokožky... pri prvom tehu som nemala tiež žiadne problémy syn je zdravý, v druhom mi to zistili v 9tt nasadili liečbu ale nedopadlo to dobre a o dcérku som prišla v 33tt...ale nikto nepotvrdil žeby to malo súvis so ŠŽ, len sa nám vytvorila krvná zrazenina v pupočníku a malá sa zadusila, na hematke tiež nič nezistili a pitva preukázala že dcérka bola tiež zdravá, takže sa to uzavrelo ako nešťastná náhoda....
Mirka podľa ak máš niečo so štítkou tak by sa to zistilo vtedy ak by ti dali spraviť vyšetrenia, ja by som si to na tvojom mieste dala spraviť už len pre pokoj tvojej duše...držím palce...

shak29
15. mar 2012

Ahojky 🙂 já mam hyperfunkci štítný žlázy. Mám už jednoho 21 měsíčního klučinu a čekáme v srpnu dalšího prcka 😵 před malym i před timhle těhu sem pokaždý potratila, řešila sem to s mojí gynekoložkou a napsala mi Duphaston. Brala sem ho v polovině cyklu (kdy sem měla mít ovulaci) , potom sem vysadila a pak když sem měla dostat menstruaci. Tak.. bez něj bych asi neměla ještě ani jednoho prcka. Duphaston sem brala do 13tt , te´d už zobu jen vitamíny.
Hlavu vzhůru, držim vam palečky 😉

minewka
15. mar 2012

@denisia cauko, diky za odpoved - prosim a ako dlho trvalo, kym si nabehla na tie spravne davky? 🙂

minewka
15. mar 2012

@denisia a ešte mi prosim napis - ze ako si na tom bola s MS pred operaciou? lebo ja mam teraz 60-70 dnove cykly - ale tazko povedat, ci je to zo stitky, alebo z PCO

adelkav
15. mar 2012

@mirkapb Ahoj, z vlastní zkušenosti bych ti poradila požádat obvoďáka nebo gynekologa ať ti ty testy udělají. V současné době to je tak, že to není povinost ani jednoho lékaře a tak to nedělají. Mě na sníženou funkci přišla náhodou kamarádka doktorka až někdy v 16tt a hned mě poslala k endokrinologovi a ten mi nasadil prášky. Čekala jsem, že po šestinedělí se to srovná a budu bez prášků, ale už je to rok a prášky beru pořád. Já na sobě nepozorovala žádné příznaky, možná jen trochu únavu☹

mirkapb
15. mar 2012

@gabinap12
@adelkav ahojte, ďakujem za odpovede. Dnes som bola u obvodného, aby mi spravil preventívnu prehliadku a poprosila som ho, aby mi spravil aj tie testy na ŠŽ. Síce sa na mňa díval trochu čudne, že prečo to chcem, keď nemám skoro žiadne príznaky, ale zajtra idem na odbery, tak pevne dúfam, že to bude ok. Ja sa len bojím, že mi niečo zistia a nebudeme sa môcť snažiť neviem ako dlho a ja tak hrozne túžim po bábetku. Chceli sme sa posnažiť už tento mesiac, ale tak ešte chvíľu vydržím, len aby mi nepovedali, že musím čakať rok alebo koľko.
Gabika, gratulujem k bábetku v brušku, verím, že teraz dopadne všetko ako má.

adelkav
15. mar 2012

@mirkapb já se ptala doktora, co kdybych chtěla znovu otěhotnět a říkal mi, že žádný stres, že se pak jen zvýší dávkování prášků. Tak moc držím pěsti a udělala jsi dobře, že jsi o ty testy požádala, aspoň budeš mít klid🙂

denisia
15. mar 2012

@minewka 3 mesiace po operacii som mala kontrolne odbery, potom mi davky zvysili a bolo to super (lebo dovtedy som sa citila stale strasne unavena, hlavne vecer). chvilu to trva, kym sa telo nastavi, nic nie je hned 😉
ale odvtedy sa mi vlastne davka takmer nezmenila, ani pocas tehotenstva.
Inac MS som mala vzdy strasne rychlu, vlastne od prveho dna tych 21-23 dni ...

denisia
15. mar 2012

@mirkapb Mne zistili SZ vlastne nahodou, mala som strumu, ale inac ziadne priznaky .. aspon nie take, ktore by som si uvedomovala ... takze nie u kazdeho sa tie priznaky prejavia hned ..

aleks_30
19. mar 2012

@zuzik1983 Ahoooj. Pekne ranko 🙂. Velmi, velmi drzim palceky dnes, aby ta doktorka potesila lepsimi vysledkami 🙂.

micak
19. mar 2012

Zistuje sa z krvi branej endokrinologickou pocas prvych 10 dni cyklu aj hladina prolaktinu ? Alebo na to treba ine vysetrenie?
Ake su prejavy zvysenej tvorby prolaktinu mimo obdobia tehotenstva a dojcenia?

zuzik1983
19. mar 2012

@aleks_30 ahoj, zlata.dakujem velmi pekne.som objednana az na 14hod, hadam ma potesi 🙂 .

zuzik1983
19. mar 2012

@aleks_30 ahoj, tak drzanie palcov pomohlo, lieky mi promptne zabrali ,ze mi doktor musel davku znizit az o polovicu,tak moje hodnoty po dalsich 2 mesiacoch uzivania thyrozolu su : THS - 7,27( pred 2 mesiacmi bolo 0,01- to som sa dostala az nad normal, normalne hodnoty su od 0,35-4,94) a fT4 -7,47(predtym bolo 19,47- takze teraz som sa dostala dokonca pod normal, normalne hodnoty su 9-19)
takze som straaaasne stastna, ze hodnoty az takto skocili, ze treba davku znizit az o polovicu a mam brat uz len 1 1/2 tbl namiesto 3.
a hovoril, ze ak to takto pojde dalej, nema nic proti tomu, ze by sme v lete nemohli zacat pracovat na babatku 🙂 🙂 🙂
takze teraz drzim palceky ja tebe, potom sa ozvi 😉

aleks_30
20. mar 2012

@zuzik1983 Ahoj Zuziiiiiiik 🙂, tak to je uuuzasna sprava :D. Som velmi, velmi rada, ze ti ten Thyrozol az takto paradne zabral. To je az neskutocne 🙂. Ted ho mas kolko este uzivat? Ale to uz je skor taka udrziavacia davka, ze? Som moc rada za teba. A leto uz je za dverami 😉.
Este vecer som si precitala na mobile tvoju spravicku a som uplne s usmevom zaspavala 😎. Krasne.
Ja ti dam isto tiez vediet, idem zajtra, a uz sa trojnasobne neviem dockat po tom co som si precitala tvoju spravicku. Ja to asi nebudem mat az taketo prevratne, ale snad sa polepsilo aj mne 🙂.
Krasny dnik prajem. 🙂

aleks_30
20. mar 2012

@zuzik1983 Zuzik, este sa chcem spytat. Budes potom uzivat aj kyselinu listovu? Ked sa bude blizit cas snazilkovania. Ja si pockam na moje vysledky zo stitky a ak by boli celkom dobre, chcela by som aj tuto kyselinu listovu (pre istotu) zacat uzivat, len neviem ci mozem. Neviem co to obsahuje, zas aby mi to zle na tu stitnu nespravilo.
Nemas nejake info o tom? 🙂. Dakujem.

zuzik1983
20. mar 2012

@aleks_30 veru hej, to je az neskutocne, necakala som to.este mam uzivat 1 a 1/2tbl,ved som bola cey tyzden nervozna, ako dopadnem, tak som strasne rada.
drzim palceky aj tebe
ja zacnem tak mesiac pred snazenim uzivat tehotenske vitaminy,tie obsahuju aj kyselinu listovu. to este ked som bola tehu, tak to som mala od endokrinologa povolene, hadam teraz nezakaze , ked vtedy povolil

ketrinn
20. mar 2012

ahojky som tu nova🙂 zaujimalo by ma ci ked mam po remisii a mam 1 tabl thyrozolu či by som mohla otehotniet ,rada si precitam vase nazory ,mne doktor tvrdi ze nesmiem nechapem dakujem za kazdu odpoved🙂 mam hyperfunkciu stitnej zlazy (tyreotoxikoza klin.remisia,mozno niekto ma skusenost dakujem