Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
4. máj 2010

katrin: ja jsem nemohla spat a rusila jsem svym prevalovanim manzela, tak jsem sla na net 😀

JInak mrne bylo krasne videt, vecer dam fotku, mrskalo se, predvedlo zase salto 😀 jen to pohlavi ale ne 😠 😀 tak si musime pockat 🙂
jinak vse OK, ma 15 cm bez nozicek a temer 4x4cm velkou hlavicku, no proste uz to neni milimetrove miminko 😵 😵

mishulle
4. máj 2010

jerrymona: to bych ráda, ale bohužel to mám doživotní, jak říkal dr.
kingstonka, ne až půl roku po porodu mi na to přišli, nějaká Hashimotova tierotitida, nebo jak se to píše

olienka12
4. máj 2010

kocky zasa vam tu troska vpadnem zaujimalo by ma ci ste tu niektora co mate po porode a beriete euthyrox,ci sa vam objavili nejake problemy,lebo ja uz so sebou neviem vydrzat pridem si ako stara rozbita baba porodila som v decembri a kontrolu mam az teraz 10.5. :( debilny zdravotnicky system

estrellita
4. máj 2010

mis: tak to mas to same, co ja 🙂 nekdo to tady nazyva Ujo Hashimota 😀

holky, mam vcerejsi vysledky krve 🙂 TSH 0,72 a fT4 15,6 😵 😵

zuzumajko
4. máj 2010

baby ja som zacala v praci krvacat..gyndos ma poslal domov, mam odpocivat, ale bojim sa toho ultrazvuku zajtrajsieho ☹ strasne som plakala, bojim sa ☹

estrellita
4. máj 2010

zuzu: to je mi moc lito, jen koukej lezet, odpocivej, nic nenos. Zitra uvidis, co a jak. Drz se, a snaz se neplakat a nevycerpavat se, i kdyz je to moc moc tezke 😔

zuzumajko
4. máj 2010

estreli, snazim sa, ale niekedy sa nepremozem a rozplacem sa ☹ strasne dufam ze sa babo udrzi ☹

petulienka211
4. máj 2010

zuzi, ak ta to trochu ukludni, aj ja som pri nasej malej krvacala, na zaciatku, a vsetko dobre dopadlo, mala ma 2 a pol a narodila sa v termine. tiez som zacala v robote a v strese som volala dokine a ta mi kazala ist domov, lezat s podlozenym zadkom. preslo to za tri dni. bolo to len take spinenie. ze sa to stava bezne, nie u kazdeho, ale bezne. moja kamoska mala pocas prvych troch mesiacov v case, keby mala menzes, slabsie krvacanie zakazdym.

mishulle
4. máj 2010

estrelli: a otěhotněla si bez problémů? jdu se schválně podívat na TSH z poslední kontroly

estrellita
4. máj 2010

mishul: no oni nam to nejdriv zakazali, dokud se nevyrovnalo TSH a ft4, pak jsem dostali zelenou a od te doby to byly 4 cykly 😉

mishulle
4. máj 2010

tak tomu nerozumim, mám tu napsáno TSH 0,005mU/I (0,17-3,5), T4 volný 20,8pmol/l (9-19). vysvětlete mi to někdo, pokud tomu dobře rozumim, tak mám jednu hodnotu nižší než má bejt a tu druhou vyšší. Tak proč mi neupravil prášky?

mishulle
4. máj 2010

aha, tak já radši napíšu dr, ale on se mě minule ptal a já mu říkala, že bych chtěla otěhotnět

katrin21
4. máj 2010

zuzi: ja som zacala v 6t krvacat.. vraj je to caste ked je to cas okolo MS co mala dosjt, a to cely trvy trimester, preto sa vrah v ytch dnoch nema ani kexikovat... ak ta to upokoji, moja segra mala kramy do 3mes.. vazne...ani to neriesila, bolo jej stale zle, tak vedela, ze je tehu.... ja som radsej sla do nemocky, tiez som plakala, ako ty, ale plany poplach, tyzden som si polezala a upravilo sa to a kika ma uz 9r 🙂

kingstonka
4. máj 2010

olienka12-no mne na stitku prisli az viac ako rok po porode- citila som sa zle ale vsetko som prikladala poporodnym stavom ☹ .... nech ti ta kontrola dopadne dobre a vies vysledky cim skor....

kingstonka
4. máj 2010

zuzi -silno drzim prsty

mishulle
4. máj 2010

jupijjajé, dr. mi odepsal, že jsou to výborné výsledky a že nám nebrání v tom se snažit

estrellita
4. máj 2010

mis: no a nesekla jsji se o ty nuly? nemas to 0,5? mi to prijde hodne malo, referencni hodnoty by mela byt 0,26-5,0 ( ta mez se lisi u kazde laboratore, vetsinou je to do 3,6.

zuzumajko
4. máj 2010

baby vy ste fakt zlate. Dakujem moc. Zajtra vam napisem ako sme dopadli u gyndosa ☹ uz som si aj kupila tehu test, lebo som sa zlakla ked som raz bola na zachode. len neviem nakolko je spolahlive zistovanie, ci je babo okej tymto sposobom ☹ kedze sa urcuje hormon...ale ciarka vyzera byt omnoho silnejsia ako 29.4, tak sa modlim.

katrin, petuli ukludnili ste ma, baby strasne dakujem, ste poklady, naozaj! dakujem

estrellita
4. máj 2010

jej, vidim, ze jsi dala referencni hodnoty tve laborky. ta moje ma freeT4 do 21,5.

mishulle
4. máj 2010

estrellita, opisovala jsem to ze zprávy a ještě kontrolovala, počet nul sedí

jerrymona
4. máj 2010

ahojte baby.

estrellita, tak sa vam male neukazalo? 😅 potvorka jedna. zeby to bolo dievcatko hamblive? 😀 inak bolo vsetko ok?
tsh mas dobre, ale nemas dost vyssie ft4?

zuzumajko, drzim palceky, aby krvacanie coskoro prestalo. kedy ides znova ku gynekologovi?

jerrymona
4. máj 2010

estrell a kde je fotka? 😵

kingstonka
5. máj 2010

dobre rano 🙂

katrin21
5. máj 2010

ahojte

estrellita
5. máj 2010

jerry: fT4 (volné T4) je az do 21 🙂 takže to mam krasne uprostred, vse v norme 🙂

fotku pridavam do alba 🙂 i sem.

katrin21
5. máj 2010

aj moje je podla laborky 11-22 🙂

krasne babo 🙂

carrie84
5. máj 2010

Estrell - krasne babatko 🙂 A mas aj "tusenie" co to bude? Ja som od zac. hovorila, ze chalan a nakoniec na sone sa ukazal pipik aj s gulkami 😀

zuzumajko
5. máj 2010

caute babyy 😀 tak som prisla od lekara, vsetko v poriadku, podla velkosti sme dokonca v piatom tyzdni a 6 dni 😀 haluz 😀 som zvedava co mi povie endokrinologicka buduci tyzden na babo 😀 kedze am vystrasila minuly rok takto dako, ze babo vobec nebudeme moct mat 😠

kingstonka
5. máj 2010

zuzi- super... uvidis aky pristup bude mat tvoja endokrinl. k tebe ako tehotnej- pri najhorsom vymen....ja som napr. este u gynekologa nebola ale endokrin. mam uz za sebou- a pocas teho mam chodit na kontrolu kazde 2 mesiace... zuzi sa ospravedlnujem, ze si nepamatam,ale co mas so stitnou- hyper ci hypo? a co beries?

zuzumajko
5. máj 2010

ahoj kingstonka 😀 ja som to asi ani nikde nepisala 😀 mam hypo 😖 dokonca mam ten problem, ze mam celkovo dosahanu imunitu, lebo mi moje biele krvinky napadaju vsetky zlazy s vnutornym vylucovanim 😖
ale nevadi 😀 babo je zatial zdrave, vraj vyzera velmi okej, tak uvidime, o dva tyzdne ideme na dalsi ultrazvuk ci nam bije srdiecko. Potom by som vraj mohla dostat tehotensku knizku 🙂