Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

melik
5. mar 2011

@mollys jj, snažte se. my se můžeme taky snažit jak chceme, ale my musíme počítat jen s ICSI. 🙂 a BT je teplota v děloze? ja tu nejsem moc dlouho tak ještě všechny zkratky neovládám, omlouvám se 🙂 no, třeba mě víc zaškolí až půjdu na kontrolu. zatím dík.

mollys
5. mar 2011

@melik tak drzim palce 😉
ano BT....je meranie Bazalnej Teploty.....odporucam,mne velmi pomohla spoznat svoje telo 😵

adenka84
5. mar 2011

@melik 1 a 2 IVf jsem měla stejnou stimulaci..krátký protokol...píchala jsem Gonal + cetrotide...léky jsem užívala estrofen, utrogetsan, prednison...
poslední IVf jsem měla dlouhý protokol...píchala jsme Menopur, Decapeptyl, Gonal....píchal jsem je od 23.12. do 20.1.
bylo to všechno trochu jiné, jiná stimulace, jiné léky, užíval jsem předstimulací Metformin..mělo to zlepšit tvorbu bajíček...pak jsem si nechal poprvé udělat AH, nechala jsem si poprvé zavést 3 embria, a hlavně jsm před posledním IVf byla na měsíc v Lázní..tam mě doporučili co nejdříve další IVF.začátkem prosince jsme se vracela domů z lázní a 23.12. jsem už začínal se stimulací..byl to fofr...a možná nám právě ty Lázně pomohli...
hyperstimulace se neboj...není to zas taak časté...oni tě ze začátku doporučí méně jdnotek...neustále jsi pod kontrolou já jezdilana kontroly po 4 dnech...buď jednotky zvýšili a nebo snížili...
už víš kolik budeš píchat jednotek? Já poprvé píchala 150...

melik
5. mar 2011

@adenka84 ahojek. díky za podrobný rozpis. No trvalo to teda ale dlouho- ta stimulace. ja se bojím že to bude třeba trvat, než se začnou tvořit v. jojo ja budu píchat ten puregon ze začátku 100 jednotek (prý menší dávky vzhledem k tomu že nemám vůbec hormony.) a léčím se v brně, takže to je z Opavy trochu z ruky, je to sranda tam dojíždět skoro 2 hodiny. ale ostravu jsem nechtěla moc. a doktorka mi doporučila brno. Taky jsem uvažovala o lázních, ale nevím. uvidím jak to pujde, a to jsi dala na pojišťovnu žádost -třeba už do jakých lázní chceš? a kdes byla? ve FL, nebo Klimkovice?

mollys
5. mar 2011

tak som si Vas precitala cca od strany 300 😕 😝 ...a mam jasno 😠
Moje TSH 5,10 je vysoke,urcite brani tehu....kedze idealne je 2-2,5 😒 ...svedci to o subklinickej hypotyreoze 😢 a potrebujem lieky....na ktore budem cakat do juna 😢 ,kedy mam kontrolu na endokrin.na 😠
druhej strane som si precitala vela pribehov 😵 ,s tehulkovskym koncom....liecba je pomerne uspesna 😵 😵 😵

adenka84
6. mar 2011

@melik puregonem budeš stimulovat kolem 12 dní..nebude to tak dlouhé jako jsem to měla já...
lázně mě doporučil můj gynekolog...vzala jsem to všemi destei...už jsem jednou v Lázních byla takže jsem věděla do čeho jdu a chtěla jsem je za každou cenu..byla jsem 2X ve FL...
to máš Car opravdu z ruky..já jezdila do Plzně do Natalartu....máme v Plzni dva Cary, můj gndař mě doporučil Natalart a byla jsem děsně ráda..protože to co jsem slyšela i Institutu tak mi stávali hrůzou vlasy na hlavě...jinak do Plzně to máme 35 km...je to půl hodinky cesta..ale jezdili k nám do caru holky i 200km..stál jim za to..

melik
6. mar 2011

ahoj, jj je to trochu z ruky, ale zatím si nestěžuji, jsou tam na mě hodní (zatím🙂 ) tak doufám že tam budou i se mnou úspěšní. No, trochu mám z lázní strach, musí to být sice fajn, starají se o tebe a tak, ale jsem ráda ve svém 🙂 ikdyž někdy změna prostředí prospěje, co? 😀 no a hradí to teda pojišťovna? asi s potvrzením lékaře, co? zatím pa

siskamiska
11. mar 2011

@carrie84 ahoj carrie, vidim, ze si otehotnela pri zvysenej cinnosti SZ a brala si tie propycil. Ja som na tom podobne, beriem propycil 2x denne a pred par dnami mi vysiel pozitivny testik. V pondelok sa chystam k svojmu gynekologovi a 21.3. som objednana aj k svojej endokrino. Ale urcite mas vela skusenosti, ja sa velmi obavam,ze moje babo by mohlo byt nejakym sposobom poskodene alebo tak podobne, takze zhana vsetky dostupne info. Budem Ti vdacna za kazdu informaciu. Dakujem

adetka
11. mar 2011

@carrie84 poskodene urcite nie... stitka brani akurat samotnemu oplodneniu... pripadne vedie k spontannym potratom v prvom trimestri... takze ak otehotnies a udrzi sa... nemas sa coho bat 😉

hp
11. mar 2011

@mollys Ahojky,já mam hodnoty 5,8 a mam hypo,doktr.mi předepsal půl tablety ráno léčim se jen 14 dní a za dalších 14 dní mam jít na IVF.Bylo mi řečeno,že mam sníženou funkci štítné žlázy a teď nevím,jestli mam raději počkat alespoň JEŠTĚ MĚSÍC ANEBO TO NEMAM ŘEŠIT A JÍT NA IVF
......... poradíte????

gombicka
12. mar 2011

@adetka ahoj, tak s tvojim nazorom, ze stitka brani iba otehotneniu, by som nesuhlasila. praveze tehotne zeny s problemami SZ sa musia monitorovat castejsie. Dovodom je, ze stitka vytvara iod, ktory je potrebny najma pre vyvoj mozgu plodu. To mi povedal endokrinolog minuly rok, ked mi TSH akymsi zazrakom skocila na 30. Vravel, ze okrem toho, ze som nemala sancu otehotniet (ako to spravne pises) vravel aj, ze by mi to neosporucal, lebo by babatko mohlo byt postihnute.

tiez som nasla toto:

Why is iodine important and what happens if there is not enough in the diet?
Iodine is an essential nutrient for humans. Although only required in very small amounts, it is an important constituent of thyroid hormones. These hormones maintain the body’s metabolic state and support normal growth and development in children. As iodine is essential for normal brain development, it is particularly important that the unborn baby (fetus) and young children have adequate intakes.

gabika84
13. mar 2011

@gombicka suhlasim s tebou 😉 ja som nikdy problemy so stitkou nemala, az teraz ked som otehotnela. sice sa babo udrzalo, ale doktorka vravela, ze musime zahajit liecbu, pretoze by mi chybali iste latky, ktore maju na svedomi spravny vyvoj mozgu, dychania atd. bez liecby by sa moje TSH a aTPO stale zvysovalo a babo by skutocne mohlo byt poskodene.

janula.k
15. mar 2011

ahojte, prosim vas, boli ste niektora na vysetreni v Lubochni? ako to tam prebieha?

majcitko
15. mar 2011

Ahoj,ja tam chodím pravidelne dva krát do roka,je to tam super,všetko máš v jeden deň,len ráno musíš ísť veľmi zavčasu,aby si bola skor vybavená,ale neboj ide to veľmi rýchlo,hneď,ak bude rada už,pojdu všetci do otvorených dverý n akonci a tam sú asi tri alebo štyri zapisovat.podáš im dopporučenie a ony Ťa zaregistrujú a hneď Ti povie meno lekára a pokračuješ v rade n aodber krvi,ide to naozaj ako na páse,lebo tam beru krv asi tri sestričky naraz.Keď Ti zoberu krv,povie Ti na akom poschodí máš lekára a približnú hodinu výsledky krvi, hneď odchádzaš n aposchodie k lekárke a tam čakáš na zavolanie,su prepojení všetci počítačmi,takže lekár Ťa presne po mene zavolá,ideš k nemu,zapíše si povieš si čo a aké máš príznaky a on Ti povie približne hod.kedy budú výsledky a prídeš k nemu,poprípade ťa ešte pošle,na sono,ktoré je na prízemí,keď to máš,ideš sa najesť,oproti je taká reštaurácia,tam majú otvorené a príjemne sa sedí.Potom prídeš na tu hod.k lekárovi a on Ti už presne povie diagnózu na základe krvi pr.sona a vypíše recept a kontrolu,je to tam super a sú tam fajn všetci,Držím palce

janula.k
16. mar 2011

@majcitko dakujem ti za podrobne vysvetlenie 😉 a dokedy beru krv nevies? lebo nam bude cesta trvat asi tak 2,5 hodiny, tak aby som vedela kedy vyrazit. Asi je to tam na cele doobedie, ze?

kacicqa
16. mar 2011

@janula.k Ahoj... Ja som bolo v Lubochni iba raz...nie preto, ze by to nebolo dobre...ale preto, ze neberu novych pacientov. Urcite je to tak od januara minuleho roka. Ak mash odporucanie od obvodaka taq ta vezmu na stanovenie diagnozy, odporucia davku liekov, ale na kontroly ti uz daju iba odporucanie na klasicku endo. niekde kde byvas. Ja som tam sla preto, lebo endokrinolog, ku ktoremu som sla ked mi zistili problemy so stitkou bol kreten a ozran a pomaly ma otravil liekmi, takze som skoro skoncila v nemocnici..Po nom som uz nikomu nexcela verit a taq som sla do Lubochne..tam porobili podrobnejsie vysetrenia, hned zmenili lieky, upravili davkovanie..ale dalej som si musela hladat uz endo. doma. Takze ak idesh na endo prvy raz- odporucam vyskusat Lubochnu..., na to aby ta vzali za svoju pacientku by si musela byt komplikovany pripad... Pripadne viem, ze robia aj konzultacie, ale tie zrejme nepreplaca poistovna. A co sa tyka dlzky vysetrenia,..ked som bola ja taq od cca 6.30 bol vonku pred dverami rad... okolo siedmej otvorili budovu a za par minut zacali aj registrovat pacientov a nasledne brat krv.. Sono..a potom uz cakash u prideleneho lekara..ja som bola vybavena cca okolo jednej poobede.

majcitko
16. mar 2011

@janula.k no,moja,mala by si tam byť už o siedmej ráno,ale ver,tam je toľká fronta,mi sme tam vždy boli tak okolo šiestej,radšej som si privstala a tam počkala ako v takej fronte čakať,kedysi tam boli stoličky ako v kine,ale zrušili to a je tam rada,ale po boku sa dá sedieť, ak to nezmenili počas tohto pol roka a určite ak pojdeš skor sa doobeda vybavíš ,ahoj

minerva
18. mar 2011

Tak jsem se dneska objednávala na hormonální profil + protilátky a TSH a to teda bylo náročné 🙂 Doktor i sestra mají ode dneška na dva týdny dovolenou (akorát když mám dojít sedmý den cyklu), tak jsme řešili co a jak se mnou, když k nim ještě dojíždím a obvodní lékařku mám úplně jinde. Nakonec půjdu na odběr na kardio vedle 🙂
Vám ten profil taky dělali sedmý den?

katie_25
20. mar 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a koukám, že je tu hodně nových tváří.. já už mám teď se štítnou vystaráno až do porodu, k doktorovi půjdu až po porodu 🙂 takže si teď užívám nakupování a shánění výbavičky pro mimíska ..
@mollys no není marný to zkoušet, ale přijde mi divný, že ti doktor už nenasadil léky, aby se hodnota TSH snížila na ty požadovaný hodnoty k otěhotnění, samozřejmě se ti může povést otěhotnět i s hodnotou co máš teď, ale nevím, v tý optimální hodnotě máš mnohem větší šanci 😖
a tady je můj břuch..Terezka Vás z bříška všechny zdraví a přeje Vám, aby se snažení povedlo a štítka Vás nezlobila 😵

katie_25
20. mar 2011

@adenka84 jéé gratuluji 😵 😵

katie_25
20. mar 2011

@jerrymona ahojkýýý..holky jak se máte? 😉

katja23
20. mar 2011

Ahojte dievcata , ja som po kyrete a po debate s lekarom kedze som mu pri debate povedala ze na stitnu sa u nas lieci sestra mama babka a dve tety tak mi povedal, ze neodkladne sa ist dat vysetrit , ze pricinou mojho potratu mohla byt neliecena stitna zlaza . CHcem sa opytat na tu Lubochnu , ako dlho trva objednanie sa na prve vysetrenie a ci musim mat nejake vysledky krvnych testov od svojho dokiho . U nas sa na prve vysetrenie caka nejake 3 - 4 mesiace ale my by sme chceli sa pokusat o babetko po odporucanom odpocinku 6 mesiacov . Dakujem pekne za info

jerrymona
20. mar 2011

@katie_25 napisala som ti IP. 😉

kacicqa
20. mar 2011

@katja23 ahoj, ja som cakala na Luboxnu 4 mesiace

kacicqa
20. mar 2011

@minerva mne robili HP dvakrat pocas cyklu...3 den a 23 den...teda aby sa dalo nejako vysomarit z progesteronu..teda pred a po ovu...

katja23
20. mar 2011

@kacicqa ou tak to dufam ze nie :(((( si ma nepotesila :(((((( referenicie su dobre diagnoza v ten den urcena , mne ide hlavne o vcasne diagnostikovanie a popripade nasadena liecba kedze pred dvoma tyzdnami som o babetko prisla a chceme sa pokusat hned po zotaveni a nerada by som si tym znova presla

kacicqa
20. mar 2011

@katja23 taq to je mi luto, ze som ta nepotesila...ale isto vyskusaj zavolat..snad to nebude take tragicke. Skus tej pani, ktora objednava pacientov vysvetlit o co ide.. Mna najprv dala az o pol roka a ked som je objasnila, co so mnou je taq to skratila na 4 mesiace..aspon nieco.

katja23
20. mar 2011

@kacicqa dakujem urcite to skusim 🙂 dakujem za radu

janula.k
21. mar 2011

@katja23 ja som sa objednavala do Lubochne koncom minuleho mesiaca a termin mi dali tento tyzden 😉

katja23
21. mar 2011

@janula.k vdaka za info , idem volat , prave som dosla od mojho gynekologa tak ten mi hned pisal papier , ale hned mi pisal aj na hematologiu a poslal nas aj na genetiku