Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
6. sep 2010

@suzix byla jsem na OGGT a jeste jsem se laborantky ptala, jesti si rano mam brat euthyrox na SZ a ona, ze ano, ze ho nemam vysazovat 🙂 byt tebou, tak si tam treba jeste zavolam, at ti to potvrdi 🙂

estrellita
6. sep 2010

a uz jdu vazne spat 😀

jerrymona
7. sep 2010

@suzix zdravim ta. ked ja chodim na kontrolu stitky, tak v ten den neuzivam euthyrox. ale pri glukozovom teste som ho normalne uzila. ale pre istotu zavolaj svojmu gyndovi a spytaj sa. 🙂

jerrymona
7. sep 2010

@estrellita krasne brusko. typicke chlapcenske dopredu. take drobne. ako sa ten maly tam vobec zmesti? 😅
ja mam skor okruhle brusko. myslim, ze ludia, ktori typovali, ze budem mat chlapceka, zmenia nazor. 😀

estrellita
7. sep 2010

@jerrymona dekuju 🙂 presne, jak rikas, dopredu 🙂 ti poslu link na fotky, kde je to videt jeste lip 🙂 ale taky nevim, jak se tam ten obrik muze vejit 😀

karolina23
7. sep 2010

ahojte baby ak môzem sa k vam pridat my sa tiez s mm snazime mat rok aj 5 mesiacov babo, mm ma tiez problem takze chodime do centra v BA a tam mi zistili ze mam nieco so stitkou, tak som navstivila endokrinologa a ten mi predpisal eutrhoryx 50 zevraj mi prestava fungovat dufam ze môzem mat aj presto deticky ked mam tabletky?????? 😖 teraz som objednana na sis idu mi kuk ci mam priechodne vajickovody pretoze musime ist na umelo inak sa neda a chcem sa spytat neviete ci sa môze uzit aj diazepan ked uzivam euthoryx????? dakujem 😀

jerrymona
7. sep 2010

@karolina23 s branim euthyroxu len pomozes svojej stitke, aby znova nadobudla tu spravnu cinnost. takze ich poctivo ber. a ze sa otehotniet s euthyroxom da, sme tu toho mnohe dokazom. 😉
dufam, ze vam v tom centre pomozu. len sa nevzdavaj a ver. 🙂
s tym diazepanom to neviem, radsej zavolaj endokrinologovi a spytaj sa na to. hlavne dodrziavaj odstup, ked beries tabletky, tak pol hodinu alebo hodinu. nikdy nie naraz.

soniatko
7. sep 2010

@svoba dakujem....no ved uvidime, za 6 tyzdnov mame ist na kontrolny....dnes mi moj gynekolog povedal, ze mame poriadne umyvat riad, ak pouzivame saponat, lebo vraj prostriedky na umyvanie riadov obsahuju zenske hormony....poculi ste uz nieco o tom? ja veru nie ????

jerrymona
7. sep 2010

@soniatko 😕 😕 😕 😕 tak toto som ja este nepocula. 😀

karolina23
7. sep 2010

@jerrymona dakujem za odpoved jasnacka dodrzujem odstup a myslim ze asik to nebude problem kedze mam brat euthoryx dozivotne tak nebude problem brat aj ine lieky 😀 😀 😀 😀 jaa verim ze nam pomôzu ved co ine nam ostava 😉

monika0001
8. sep 2010

Ahojte..
mám prosbu. Teda skôr otázku.
Začala som užívať lieky L-Thyrixin. Mám alergiu na mliečne výrobky. Mávam z toho hnačky 😅 . Keď som bola tehu nemala som problém ani po jogurte ani po šľahačke, proste mohla som zjesť čokoľvek. Po potrate sa mi to zasa vrátilo... No a teraz môžem zjesť čo chcem a nič. Myslíte, že by to mohlo byť aj tými liekmi, že som ich začala užívať a tým pádom sa mi aj toto zlepšilo? 😕 Som z toho taká mierne vykolajená, lebo už dva týždne som bez hnačiek a to i napriek tomu, že som jedla sviečkovú omáčku a zmrzlinu.. inokedy by som plakala od bolestí a teraz nič....
Ďakujem za názory ....

jerrymona
8. sep 2010

@karolina23 presne tak, verit, verit, verit. 😵

@monika0001 to zial neviem. no mozno to aj pomaha. ak telo dostane potrebne hormony, tak sa vsetko mozne moze upravit. menstruacia, vaha, vypadavanie vlasov, lamanie nechtov, tak preco nie aj hnacka. najlepsie bude ale, ak sa na to spytas endokrinologa. 🙂

monika0001
8. sep 2010

@jerrymona - no premýšlala som nad tým, že jej zavolám. Len sm chcela najprv, že či náhodou niekto tu nevie..
Ďakujem za odpoveď... ja tajne dúfam, že to bude (možno) spôsobené tehu 😉 To by bolo najlepšie vysvetlenie... 😉

jerrymona
8. sep 2010

@monika0001 to by bolo super 😉

monika0001
8. sep 2010

@jerrymona - no uvidím. ešte týždeň počkať a uvidíme 🙂
som zvedavá...

jerrymona
8. sep 2010

@monika0001 daj potom vediet. 😉

monika0001
8. sep 2010

@jerrymona - ok dám 🙂

sovicka_
8. sep 2010

Holky, štítná je v pořádku 🙂 jedna hodnota se hnula dost nahoru (tsh), což prý nevadí a může za to hcg, druhá hodnota (free t4) zůstala přesně tam, kde má být, a prý je to ta klíčová hodnota pro miminko🙂 mám silnější léky a za měsíc zase na kontrolu. Tak mi spadl jeden z kamenů ze srdce 🙂 teď se koncentruju na pondělí kdy mám ultrazvuk, ale zase více věřím, že to bude ok 🙂 🙂 děkuji moc všem za rady a podporu.

estrellita
8. sep 2010

@sovicka_ skvele!! 🙂 a navyseno mas na kolik?

sovicka_
8. sep 2010

Měla jsem euth.100 a mám 150. Nevím zda to není velký skok, jestli jo, tak mi to nepište nebo budu zase jančit 😀 Jinak to tsh mám 15 a t4 16.0. V dubnu jsem měla 3.8 a 18.

katie_25
8. sep 2010

Ahojky holky, Jerry a Estrel vy už to máte za pár, že? 🙂 🙂

tak u mě MS bohužel proběhla, takže teď začíná další kolo snažení..kéž by to vyšlo 😵

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ to je v pohode, hlavne, ze to zvysili 🙂 ja mam taky 150 kazdy den 😉

@katie_25 jj, uz fakt za par 🙂 budu drzet palce 😉

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita a s jakýma dávkama jsi začínala? Ono u té hypofunkce je ta počáteční dávka nižší než u žádnéfunkce, co? 🙂

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ nn, ono pocatecni hodnota zalezi na tom, jak jsi na tom s TSH, kdyz ti to zjisti. ja mela TSH 100, takze mi hned dali vysokou davku - euthyrox 100 - pote se mi to uplne srovnalo a ja otehotnela, pak mi to jeste navysili v tehu na 2 x tydne 125 a 5 x 100, a pak jeste jednou na 150 7 x tydne 🙂
nekdo zacina na euth. 25, tak pak ma zvyseni jine.

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita ježíš, no jo, tys to psala, žes měla těch 100 a já se divila - a už jsem to stihla zase zapomenout. A já se včera jevila nad hodnotou 15 a doktorka chudák mě musela uklidňovat 😀 😀 😀
Jasně, chápu, že pokud má někdo lehkou hypofunkci, má jen malé léky... kamarádka měla například 50 s lehkou disfunkcí. Také měla dvojčátka, bohužel je těsně po porudu a nemůžu se jí zeptat, jak to měla dál 🙂 Ale už je to vlastně jedno, ohledně štítky jsem už naprosto v pohodě a duševně se připravuju na utz 😀

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ ted bud urcite v klidu a drzim palce, na ten UTZ. a kdy jdes na dalsi KO se stitkou?

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita říkala za tři až čtyři týdny, ne dřív, ne dýl - takže jsem si to samo-naplánovala na 4.10. krev, výsledek mi pošle na mail ještě ten den.
Bavila jsem se s ní o možnosti nechávat si brát krev v místě bydliště - a nějak se na to netvářila, teda jí by to prý nevadilo, ale prý se na to netváří dobře "shora" a v jejich laborce. Prý jednou dvakrát za těhotenství se nic nestane, když mi to nevyjde a nebudu mít cestu... ale mně to zase až tak nevadí, já při té příležitosti můžu navštívit mou maminku, takže nevadí. A prý se ty intervaly s postupujícím těhotenstvím budou prodlužovat, takže tím spíše.

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita tobě se to tak krásně krátí, úplně závidím 😵 I když, těhotenství je také určitě pěkné období, jen ty stresy 😀 😀 😀

Mimochodem, psala jsem Strouzkovi soukromou zprávu a pak jsem tu někde - čirou náhodou - našla, že má zablokovaný přístup 😒 Asi to tak je, co?

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ jj, pak se intervaly budou prodluzovat. no ta moje je soukoma, takze si to dela podle sveho. ale jestli to pro tebe neni takovy problem, tak to neres 🙂 ja tam mam cestu hodinu a ctvrt (pul) a to same zpet, takze jen kvuli krvi fakt des bes.

ano, strouzekje blokly.

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita no, já to mám stovky km, dá se říci 🙂 Jenže kde má člověk dnes sehnat endokrinologa v místě svého bydliště? 😖 Přijde mi, že je všude strašně plno. Ale co - časem tam budu chodit zase jednou za rok, tak to teď vydržím.