Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

luslus
4. jún 2014

@evadek ahoj, ja sa na stitnu liecim uz asi 4 roky, mala som euthyrox 75, potom 50, teraz zas 75...otehotnela som hned na prvykrat ako sme skusili. a to musim podotknut, ze som predtym lieky nebrala poctivo, dakedy ked mi dosli a nemala som cas ist pre nove tak som aj 3 mesiace neuzivala. ale teraz beriem poctivo kazducky den 🙂 a inak, menzes som mala nepravidelny 28 - 45 a strasne silny

f3rari
4. jún 2014

@evadek ja totalne nepravidelny..laparoskopiu mi robili 13.2. a presne o tyzden som otehotnela 🙂 Ale je pravda,ze hned po nej som skusala vsetky babske recepty ake som tu nasla - pila som alchemilkovy caj, pila som kvapky Gynex a hektolitre grepoveho dzusu 🙂 Ci za ten tyzden aj tie nieco spravili neviem,ale mala som dobry pocit a uz som bola za vyskusanie hocicoho.. 😉

evadek
4. jún 2014

@luslus tak ja potom neviem co je so mnou..menzes pravidelny...len kratky cyklus...tak hadam cim skor podari.)

evadek
4. jún 2014

@f3rari ja som mala v marci laparku...alchemilkovy caj idem zacat pit....aj grep budem odstavovat...a inofolic beriem uz dlho...aj ja vyskusam uz hocico...🙂...a lhavne si uzijem leto...a mozno sa nam zadari🙂...

sisala
4. jún 2014

@evadek na sliznicu som pred rokom brala Estrimax, ale podla mna bol neucinny - sliznicu som mala rovnaku aj bez neho, nic extra, v case ovulacie cca 8 mm vysoku, cyklus pravidelny.. a spermiogram ste uz riesili?

evadek
4. jún 2014

@sisala ani spermiogram nemame najlepsi (patologiu 97%)..ale mame dobre mnozstvo....
Skor ma trapi ta sliznica...je nieco prirodne na nu?

sisala
4. jún 2014

@evadek to je ok, aj my sme mali patologiu 96% a dobre mnozstvo 🙂 no ta alchemilka je dobra aj na sliznicu, aj na dozrievanie vajok, pila som ju od zaciatku menzesu (super namiesto tabletiek, velmi pomoze) do ovulacie..neboj nic, ono to pride ;)

sisala
4. jún 2014

@evadek namiesto tabletiek proti bolesti som myslela

evadek
4. jún 2014

@sisala ja dufam, bola som uz na neuspesnom IUI ...a som teraz dost demotivovana...A tych veci co ma trapia je dost..Tak idem pit alchemilku...pokracujem v inofolicu....a tabletky na stitku beriem tak hadam sa podari..ked nie..tak na jesen IVF .(

sisala
4. jún 2014

@evadek uplne ta chapem, ze ta to trapi, budem drzat palce...potom daj vediet, verim, ze sa coskoro zadari 🙂

f3rari
4. jún 2014

@evadek tak tak,treba poskusat 🙂 a inac ja som este merala aj bazalnu 😉 a ten estrimax som brala aj ja a nic mi neurobil...teda okrem toho ze som z neho pribrala a mala som stavy podrazdenosti alebo placu 😠

evadek
4. jún 2014

@f3rari a potom sa ti ako podarilo zvysit sliznicu?Ja som teraz citala ,ze alchemilku nemozem..ked mam endometriozu..aj ked prvy stupen...slaby...ale vraj sa nemoze...

f3rari
4. jún 2014

@evadek no po pravde,ja som to na 2 roky nechala uplne tak..najskor som brala estrimax s duphastonom ale kedze nic nepomohli prestala som ich brat..zasli sme do car a hned ma odporucili na laparku,mm mal spermiogram v poriadku...lenze ja som to odlozila,bola som z toho na nervy,k tomu sme rok planovali svadbu,tak tie 2 roky presli ani neviem ako...a medzitym som nic neuzivala,skratka som sa uplne vycistila od vsetkych liekov...a nakoniec par mesiacov po svadbe sme sa rozhodli ze je cas tu laparku podstupit a po nej mi lekar oznamil,ze vsak ja som uplne v poriadku,nic nenasiel 😨 sama som sa cudovala ako puk.. a kedze to neslo tak nas objednal na IUI,no lenze mi sme sa dali skusat cerstvo po zakroku (aj ked by sa tak skoro asi nemalo) a verim tomu ze prave preto ze sme necakali sa hned zadarilo kym to tam bolo tak cerstvo "postuchane" 🙂 Nevesaj hlavu hlavne,ja som si tiez presla vselicim,rozne centra..treba verit a skusat vselico 😉 no a co aj ked bude ivf,ber to tak ze vam to moze len dopomoct k babatku 🙂 Ja som bola tak strasne negativne naladena,ze som hned robila zavery ze nam to iui nevyjde a skoncime na ivf..nic ine som nerobila cele dni len googlila o ivf 😀 a to uz som bola tehu a ani som nevedela 🙂 tie Gynex kvapky si neskusala ked alchemilku nemozes?

evadek
4. jún 2014

@f3rari tak to je super..ze to tak vyslo🙂
Ja uz pozeram aj adopciu....:(...som takaaaa demotivovana...
Preto som si povedala,ze leto necham tak a budeme si uzivat a dovolenkovat...a ked tak, tak na jesen zacneme rozmyslat nad ivf...
Dovtedy chcem fakt len prirodne veci skusat...Inak gynex sa len cez inernet kupuje?
Mne uz tolko diagnoz povedalk, ze som z toho mimo....takze chcem teraz nechat to tak.
No momentalne ma najviac trapi ta stitka a sliznica...aaaale tak nejak bude...kolkym "zufalym" pripadom sa to podarilo🙂

petapeta01
5. jún 2014

Ahoj kocky, ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy a aby toho nebolo malo tak aj PCO, minuly rok neuspesne IVF.. Menzes som uz zas nemala asi 4mesiace.. Mate niekto zkusenosti, myslim dobre zkusenosti ze str aj pri tychto diagnozach otehotneli a aj porodili? Prosim a dakujem za kazdu radu a zkusenost.. O baby sa snazime uz 7rokov

nikkaduk
26. jún 2014

Ponúkam na predaj Femibion 800 za 12 eur, je to nové, nerozbalené balenie, ak máte záujem prosím píšte na mail nika.2.durisova@gmail.com .

zvolsiinylogin
30. jún 2014

@floretine ahoj, to mas asi ako ja...len ja nie som na lieky, takze liecba bola poctiva mozno pol roka, ked som mala okolo 17....problem otehu som nemala....to, ze mam vyssi vek a skusame suvisi s tym, ze som dlhe roky bola bez partnera....takze, mam 38 rokov, od 17 som sa neliecila....kedze sme teraz este moc nepotvrdene tehu, zobrali mi krv , a vyslo, ze z tej hypothyreozy s autoimunitnou poruchou sa stala hyperthyreoza s atoimunitnou poruchou...som odoslana ku endokrinologicke...ono asi schopnost otehu nebol nikdy problem, skor to zavisi na inych faktoroch....

muma1
22. júl 2014

Ahoj je mozne otehotniet ked mam stitnu zlazu v norrme a nadalej beriem lieky thyrozol?

monikkak
3. sep 2014

Ahojte...mate niektora skusenost..pred necelym rokom sme cakali male ale sa nevyvijalo tak som musela ist na kyretaz v 8tt. Brala som lieky na stitnu zlazu euthirox 25. Potom co sa stalo som bola na hematologii a tam mi zistili vrodenu mutaciu V.Leiden zla zrazanlivost krvi..lieky nemusim brat iba v tehotenstve by som mala. A teraz k veci 6 den mi meska menzes co mi nikdy nezvikol asi som tehotna ale mam strach si spravit test co tam uvidim ako tesila by som sa ale zaroven by som mala strach ze to dopadne ako naposledy. Nechcem nic podcenit preto sa pytam ci mate niektora skusenost zo zrazanlivostou krvy v tehoten. ,ze od kedy akeho stadia sa maju pichat tie injekcie dakujem vam 🙂

monikkak
4. sep 2014

Nemala ziadna mamicka podobnu situaciu ?

alyze
25. nov 2014

Ahojte potrebovala by som poradit, som v 13tt a z krvi mi zistili ze mam zvysene hodnoty
, prave som volala doktorke a objednali ma az na utorok za tyzden a hodnoty mam

Tpo 30,68
Tsh 5,40
Nieje to nesko az za tyzden ? Aby sa daco nezanedbalo, len skorsi termin mi nikto tedal emoticon

lucka1881
3. dec 2014

Ahojte, viete mi napísať váš názor? Ak mám TSH 6,96 jedna sa o zvýšenu alebo zníženú funkciu štítnej žľazy? Je problém otehotnieť pri takejto hodnote? Ďakujem

uhliarka
9. jan 2015

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci su tu nejake pozitivne pripady, kedy ste po nasadeni liecby na hypothyreozu, po tom co sa vam stabilizovala hladina TSH prirodzene otehotneli? Dakujem.

micikatka
9. jan 2015

@uhliarka ahoj. ja som to mala aj pri prvej, aj teraz pri druhom otehotneni. dali mi najmensiu davku euthyroxu 25 a prvykrat som do pol roka otehotnela (brala som aj clostil) a teraz ani po mesiaci brania liekov som otehotnela (brala som fytosoju)

bandikovajana
9. feb 2015

Ahojte potrebujem poradiť ake ma sprievodné javy ochorenie štítnej žľazy, mam uz tyzden takú nepríjemnú hrcu v hrdle a neviem co to moze byt. Neviete mi poradiť ?

damarafrigg
9. feb 2015

@bandikovajana nehľadaj odpovede tu, chod k všeob. lekárke a tá ťa pošle k odborníkovi, - môže to byť len zapálené hrdlo, môže to byť rakovina a aj niečo úplne iné. Štítnu žľazu ti zistia aj z krvi aké ma hodnoty. Ja som napr priberala, viac sa potila, častejšie infekcie dych. ciest, inak štítnu som nejak necítila, ani som netušila že by mohla byr zväčšená

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhliarka
2. mar 2015

Ahojte baby, chcem sa opytat ci tu ma dakto podobnu skusenost ako ja, zistili mi autoimunitnu hypofunkckiu, na zaciatok mi pri hodnote TSH 5,7 nasadlila 25 L-Thyroxin, po 3 mesiacoch som sla na kontrolu a hodnota TSH bola este vyssia, tj. 6,1, chcem poznamenat, ze pocas tych 3 mesiacoch som to uzivala presne v case ako som mala a nevynechala som ani raz. Trochu ma to vykolajilo, pretoze som ocakavala, ze mozno sa mi to pri takomto malom davkovani este nezrovna na ideal, ale minimalne, ze to klesne. Teraz mi davku zvysili na 50 a o 5 tyzdnov na kontrolu. Ma tu dakto podobnu skusenost, ze namiesto toho aby mu sli hodonoty dole ako ocakaval, tak paradoxne este stupli? Urovnalo sa Vam to po case?