Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
26. feb 2010

Jo Strouži to si taky říkám že tomu dám ještě čas. Ale pak my právě chtěli jet zítra na chatu, ale říkám si, že by jsme možná měli zůstat radši tady, aby jsme to měli blíž kdyžtak do Plzně na pohotovost ☹ . Ale víc tedy doufám, že to přejde 🙂 .
To jsem tedy zvědavá na co // fungujou 😀. Mě se o nich dneska už i zdálo 😀. Ale to se mi zdálo už několikrát 😒

krupcanda
26. feb 2010

Ahoj holky, tak mam vysledky testu. Hodnoty jsou:
TSH 0.006 mIU/l norma 0.27 - 4.2
fT4 12.3 pmol/l norma 12 - 24

A protilátky:
anti TG 714 IU/ml norma 0 - 115
anti TPO >600 IU/ml norma 0 - 34

Hodnoty jsou dobrý, ale děsí mě ty protilátky. Nevíte k čemu jsou a co se z toho dá vyvodit? Jsem z toho docela na nervy. Na kontrolu jdu až v pátek 5.3. ☹

strouzek
26. feb 2010

vendul fungujou na hrozně moc věcí, třeba na bolest hlavy, mě při snažení bolela hlava pořád a jak jsem našla // tak mě to vlilo energii do žil a hlava nebolela a nebolí 😉

krupi ahoj no holka teda nevím jestli máš hodnoty dobrý, kromě FT4 bych řekla že máš hodnoty všeho katastrofální. hlavně TSH to máš sakra hyper!!!! z protilátek bych řekla lidově se dá poznat to že tvoje tělo si se štítkou neví rado, snaží se bojovat ale tím se oslabuje celý organismus.

diapozitiv01
26. feb 2010

ahojte, strouzi ty mas tusim novu foto,,
krupcanda, mne sa to tsh zda strasne nizke,,
protilatky mam aj ja stale zvysene, to svedci o nejakej autoimunite,,

krupcanda
26. feb 2010

Holky, me hodnoty pred mesicem, nez jsem zacala brat Thyrozol, byly TSH pod 0,005 a fT4 48,9. Tak to se zlepsilo za mesic myslim pekne. Ted mi vrtaji hlavou spis ty protilatky, jestli nejak vadi pri snazeni, popr. tehotenstvi.

krupcanda
26. feb 2010

Jo a divala jsem se do predeslych prispevku, tam treba Jerry psala, ze mela protilatky vice nez 1000, a to uz byla tehotna.

strouzek
26. feb 2010

dia nový foto? ani ne tohle tam mám už tak měsíc 😅 ty protilátky jsem já měla taky hrozný a dost to dělalo paseku proto mi dr. radil tu operaci protože dle všeho moje tělo bylo rozhodnuté se neustále bránit .
podle hodnot bych řekla že máš to co já, Basedowovu chorobu a s takovýma hodnotama promiň ale já bych po svý zkušenosti slovo snažení rozhodně ani nevyslovovala 😔 mě řekli že s takovou hodnotou nesmím otěhulit protože tam jsou neskutečně velké rizika!!!!!!!!

len
26. feb 2010

Krupcanda, s těma protilátkama asi moc nehneš, ty tam budou pořád a samy o sobě nijak moc neškodí - pokud jsou v normě hormony. Což v tvém případě, i když se to zlepšilo, tak zatím nejsou - to TSH je opravdu strašně nízké. Až srovnají ty hormony, protilátky už moc řešit nebudou. Tohle je problém, u téhle nemoci se bohužel moc nedokáže léčit příčina (protilátky), ale dlouhodobě se mírní její následky 😒

strouzek
26. feb 2010

krupy ale ostatní hodnoty měla jerry lepší jak ty myslím. hlavně TSH máš strašidelné, nevím jestli jste se bavili s dr. o snažení ale co já ti můžu radit tak s tím počkej rizik je fakt spousta aby se to zbytečně uspěchalo a pak by sis něco vyčítala.

vendulak
26. feb 2010

Strouži tak takovej lék na bolest hlavy bych taky potřebovala 😀 . Mě bolí hlava posledních pár dní úděsně 😒 , připadám si jak lazar ty jo...zuby bolí, hlava bolí, do podbříška mi každou chvíli vjíždí tak děsná bolest že když stojim mám pocit že padnu, a navíc bych pořád jen spala 😒 . Ach jooo...zajímalo by mi co budu dělat za 10 let 😀.
Tý jo Krupcando podle mě ty bereš to TSH docela v pohodě, ale já myslím že je hoooodně malý 😕 .
No já sem zvědavá na moje výsledky po tich 2 měsících 😀 .

krupcanda
26. feb 2010

Diky holky! Uvidim co mi rekne doktorka. A taky se chci objednat jeste k druhymu endokrinologovi, abych měla dva názory. Zatím se mějte a pkěný víkend!

strouzek
26. feb 2010

vendul to si taky říkám co budu dělat za 10 -20 let kdyžuž teď jsem jak lazar. 😅 když vidím některé ty důchodce kolik mají energie, jezdí na kole atd. a já? jdu do města, funím a jsem z toho unavená že si musím lehnout. o hlavě ani nemluvím já na to trpěla hodně ale dost mi pomáhali ty ušní svíčky, znáš to? ono to vytahuje špínu ale hlavně to pomáhá při přetlaku používají to třeba potápěči to mě pomohlo dost i když stejně když bylo kolem ovule nebo kolem mrchy tak jsem měla migrény šílené ale teď jako když utne.

krupco určo víc názorů je lepší, drž se

vendulak
26. feb 2010

Jo Strouži my máme takové taky tady v bytovce, pána a paní a ti jsou v důchodu a jezdí pořád na běžky v létě na kola, na túry a tak. Jéžiš já na kole pořádně jela naposledy před řidičákem 😀 . A na nějaký delší túry...tsí na ty sem lenoch 😀 . Kdežto bolesti hlavy a tak to by mi šlo...no to je tedy dneska mládež 😀 😀 😀.
Tak ušní svíčky sem viděla akorát v Comebacku a to mi přišlo tedy dooost komický 😀 .
Tak kdepak se toulá Pavlis...? 🙂

strouzek
26. feb 2010

no přesně tady to vidím hodně často, to samé tchánovci ti jsou pořád někde na běžkách, vodě atd. já jsem lenoch a ještě sportovní antitalent, kolo sice mám ale nejela jsem na něm snad od střední. docela mě naštval ten zloděj co nám vykradl sklep, tak ukradne takový pitomosti a moje kolo tam nechá 🙄 😀

hele ty svíčky jsou fakt super, je to divný když si to děláš já jsem tomu nevěřila ale zkusila jsem to poradil mi to kámoš že mu to poradili na ušním že je to lepší jak ty ušní vodičky noa fakt.pomohlo mi to na migrény a slyšela jsem pak i trávu růst.

len
26. feb 2010

Hm, manželův kolega si s tím způsobil nemalé zdravotní problémy a právě na ušním ho pak seřvali, že takový věci vůbec používá 😀 Že to opravdu může mít pozitivní účinky, ale když se něco zvrtne (což je prý celkem častý, i když se to používá dle návodu), tak je to průšvih velikej 😒

vendulak
26. feb 2010

Tak teď tady máme dva rozpoluplný názory 😀 . Já s ušima tedy nikdy problém neměla, ale přítel už uvažoval o něčem, stěžuje si že blbě slyší 😀.
Jinak já jsem tedy hoooodně velkej sportovní antitalent 😀. Tělocvik pro mě byl vždycky největší peklo 😀.
No nám tedy kola nikdo neukrad, ale zase jsme je minulou zimu nechali celou v kočárkárně a přítelovo se vypustilo a protrhlo to kolo gumu a za další rok ještě nikdo nekoupil novou a neopravil to 😀. Vlastně co sem příťovi kolo koupila tak na něm jel dvakrát a to už sou to víc jak dva roky 😀.

gingera
26. feb 2010

Ahoj holky, chtěla bych vás požádat o radu ... teď jsem se koukla do asi půl roku starých papírů z endokrinologie (léčím se tam s uzlíkem na ŠŽ, kvůli kterému mi eutyroxem lékařka uměle fukci ŠŽ snižuje, prý aby uzlík více nerostl). Již rok se snažím s přítelem o miminko, mám PCO ... no a teď když jsem vzala ty papíry z endokrinologie tak tam mám TSH 0,1 (přičemž norma je zde uvedená 0,35 - 5,5), takže jsem pod normou. Doktorce jsem o svém úmyslu těhotnět řekla a prý v tom z tohoto hlediska nevidí problém. Já jsem z toho však teď zmatená. 😒 Předem děkuju! 🙂

strouzek
26. feb 2010

len a co se zvrtlo? tak jasně ožralej to dělat nesmí 😀 já nevím co bych si tím udělala, když si to dělám tak mi to hlídá manža abych si neupálila hlavu a nikdy se nic nestalo a pomohlo mi to. i v lékárně mi to chválili, když jsem to šla koupit před lety poprvé tak mi to museli objednat a teď když přijdu tak to mají normálně a lékárnice říkala že si to lidi zvykli kupovat a jsou spokojení. hlavně teda moc na ušní maz netrpím ale na ten přetlak to trpím dost, neříkám že mi bolesti hlavy skončili úplně po svíčce ale nebyli denně jako když jsem jí nepoužila

vendul ty taky? já měla jedničky dvojky jen v tělocviku mi hrozila pokaždý pomalu pětka 😀 já jsem hlavně bývala takový to dítě jak záchodový pavouk, vysoká, hubená, samá ruka samá noha, nešlo mi nic(kromě šplnu po tyči) hlavně teda gymnastika protože s takovou postavou člověk nikdy nevypadá ladně

ginger no jseš pod normou ale podle mě to taková tragedie není, u nás je norma od 0,2 každá laborka to má jinak ale sledovat by tě dr. měla, hlavně na otěhu a zdravé těhu je nejlepší norma TSH kolem 2

pavlisa
26. feb 2010

tak vám povím, že co jsem přišla do práce, zastavila jsem se až teď, uf.

Nicméně IUI úplně v pohodě, byl to fičák, za chvíli už jsem mazala. Vyfasovala jsem Utrogestan a pak mám přijít za 3 týdny na krev.
Nebudu měřit, zakážu si na to myslet (jakože hodně myslet 🙂 ) a uvidíme. Testnu 14DPO, já mám LF 12dní, vždycky začnu špinit a vím, že to přijde, takže ten 14tý den by už to mohlo být ono, když to nedostanu.
Nebo to ten Utroš může nějak zbrzdit - příchod MS a prodloužit LF?

len
26. feb 2010

Strouzek, mám pocit, že se ta svíčka rozpustila trochu i uvnitř a ukápla mu dovnitř ucha 😒 Co jsem tak na to slyšela reakce, tak někdo to vynáší do nebes a někdo před tím zuřivě varuje, tak ti nevím 😒

Pavlis, mě Utr. teda MS brzdil spolehlivě, klidně i o 10 dní. Ale taky jsem měla instrukce testnout po nějakých 15 dnech od IUI (a v případě negativní Utr. přestat brát), takže tvůj plán vypadá rozumně 😉

strouzek
26. feb 2010

ahoj pavli to je krása ale dneska se radši moc nehoň 😉 každopádně výborný přístup ale já sázím že do 14 dpo to nevydržíš 😉

len aha tak to jo ale zase mám pocit že tam není volný průchod že je tam nějaká jakoby záklopka v tom umělohmotném nádstavci že tam jsou jen takové malé otvory na ten vzduch už nevím ale jási to každopádně chválím

vendulak
26. feb 2010

Strouži já nikdy nevyšplhala ani centimetr, kotrmelec neudělala od prvního stupně, do vejšky nepřeskočila tyč ani jednou 😀 a tak bych mohla pokračovat dál a dál 😀 . Jediný co mi jakž takž šlo bylo míčový hry, možná jen díky nim sem z tělocviku nepropadala 😀 .
Jinak já se musím přiznat že bych se tich svíček asi docela bála 😕 ☹ . Ale věřím že někdo už je na to zvyklý a pomáhat to může 🙂. Oni jsou lidi vůči novým věcem vždycky skeptičtí 🙂 .
Já jsem tááák ráda že už bude víkend! 🙂 Těším se na dny s příťou, a hlavně tedy opadne ta věčná myšlenka jestli IUI vyšlo nebo ne 🙂.

strouzek
26. feb 2010

vendul tak tojá jsem míče nechápala vůbec, mám pomalé reakce takže děs. nepropadla jsem jen díky tomu že to přišlo učitelkám blbé mě nechat propadnout a zkazit mi pěkné vysvědčení. na střední jsem pro jistotu už měla zařízenou omluvenku 😀

vendulak
26. feb 2010

Pavli super! Gratuluju k IUI 😀 😉.
Jinak já mám taky Utroš. Kolik ho máš brát či zavádět? Mě je po něm tedy dost mizerně se přiznávám ☹ . A že Utroš ms může brzdit to je fakt. Řekli mi to skoro všechny holky na témě IUI. Tak nevím. Mě doktor řekl, že ho mám brát dokud nepřijde ms a pokud by nepřišlaa test i krev by byli pozitivní tak by mi napsal ještě další. Ale nevím co pokud ms nedojde a test bude negat 😒 .
Jinak i já mám kdyžtak jít do CAR jakoby 3 týdny od IUI 🙂. Ale holky co sem viděla chodí mnohem dřív. Ale je to jedno, takhle to bude aspoň fakt jistý 🙂 .

strouzek
26. feb 2010

holky já jsem byla s utrošem moc spokojená ale je fakt že mi mrchu zabrzdil na 9 měsíců 😀 brala jsem ho dlouho až do 20 tt akorát mám pocit že mám po něm nějaký chloupky na obličeji v těhu myslela jsem si že to mám jen já ale kámoška mi řekla že jí na to upozornila doktorka.

vendulak
26. feb 2010

Hm Strouži tak pro mě byl tělocvik právě na střední největší peklo! Omluvenky už si učitel ani nečet 😀 , vždycky jen pak už zoufale kouknul na tu řadu necvičících a ty dvě cvičící 😀 . My jsme se sešli taková třída holek lemplů v tomto ohledu 😀. nebo učitelovo nejčastější věta při tělocviku byla:"vy už zase nemáte třídnici???" 😀 😀 😀

vendulak
26. feb 2010

Strouži tak to mě se začali dělat takový chloupky docela mi přišlo viditelný na bradě po Proveře a to je hnus 😒 .

len
26. feb 2010

Vendul, si představ, že proveru jsem teď vyfásla jak antikoncepci pro kočku 😉 Ale u ní mi nějaký chloupky navíc vadit nebudou, ba naopak 😀

strouzek
26. feb 2010

no my naštěstí jsme měli na střední v prváku pořád jenom plavání a to jsem měla omluvenku protože v tý době jsem jezdila na kožní do opavy kde mi léčili neskutečné množství bradavic na noze které jsem chytla na bazénu tak jsem měla pokoj. v druháku jsem cvičila ale to jsme měli učitelku takovou bláznivou cvičitelku aerobiku takže se nedělalo nic jinýho než aerobik no a pak jsem si sehnala omluvenku na srdce ale to už necvičil skoro nikdo, u nás ve škole zavedli že jak je člověku 18 let tak si může psát omluvenky sám tak si umíš představit tu docházku a počet lidí co cvičilo 😀

hlavně teda ty omluvenky bývali děs, moje máti píše hrozně krasopisně podle pravítka takže to komentovala každá učitelka kdo mi to psal protože většina rodičů má písmo vypsané a tata ten zase neumí česky tak když mi měl psát omluvenky on musela jsem to napsat já a on to podepsal a to učitelky nemohli pochopit už vůbec. 😀

strouzek
26. feb 2010

len nekecej? 😀 😀 😀 to je dobrý no i když nedivím se, když jsme minule vezli olivera na očkování tak jsem si prohlížela ty prosklený skříně na veterině jak tam mají léky a polovinu užívám i já 😀 😀 (viz euthyrox, enap, endiaron atd. 😅 ) těhutesty jsou taky použitelný u zvířat, jedna známá chodí do lékárny kupovat testy pro těhotné fretky 😀