Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

michamicha
7. dec 2009

ahoj holky,
mám dotaz ohledně termínu první prohlídky v těhu. Léčím se už několik let s hypofunkcí štítky, na další pravidelnou kontrolu jsem měla jít 27.1.2010, ale dr. mi posledně řekla, že když otěhu, tak mám zavolat a vezme mě dřív. V jiné diskuzi mi holky řikaly, že pokud se léčím se štítkou, tak musím jít hned na začátku těhu kvůli správnému vývoji miminka... jenže ta moje dr. mě přeobjednala na 4.1.2010 a to už budu 9+3, není to pozdě. Mám strach, aby se něco nezanedbalo ☹ přece jen 10tt už není ranné těhotenství...

len
7. dec 2009

Micha, není pozdě... Léčíš-li se několik let a dávky jsou dlouhodobě kompenzované, tak neboj, pokud by došlo k nějakému výkyvu, odneseš to spíš ty než mimčo 😉 Mě tehdy taky endokrinoložka objednala až do 10.tt a několik doktorů mi to posvětilo.

michamicha
7. dec 2009

díky len, docela jsi mě uklidnila, já se léčím od 15.let a beru poslední 3 roky letrox 150 a dávka mi po celou tu dobu zůstala stejná,tak snad to bude ok 🙂

len
7. dec 2009

Tak to jsme na tom podobně, já se léčím od 18 a beru taky 150, akorát o víkendu jen 100 😀 Víš co, dr. ví, jak moc těhotná budeš, kdyby měla pochybnosti, tak by tě někam dřív napsala. Někteří doktoři sice preferují objednání opravdu hned a pak prohlídky pomalu po měsíci, ale to spíš u holek, které to ještě nemají tak dlouhodobě srovnané, nebo jsou prostě opatrnější... Ale naprosto shodný postup měli v Národním endokrinologickém ústavu v Praze, a tam jsou kapacity 🙂

ivka1984
7. dec 2009

ahojte kocky este som tu v tejto teme nebola no ja mam tiez "problemy" so stitnou nie je to zas nic enormne beriem euthyrox 25 takze nei moc velke davky len som bola zvedava ci vam to robilo velke problemy pri otehotneni

strouzek
7. dec 2009

ahoj holky

micham já jsem zcela jinýho názoru než len, já jsem šla hned a je fakt že hned jsem to i z krve poznala že tělo zareagovalo, ale neberu jen sebe, můj dr. říká každé těhuli i kdyby se léčila na štítku 10 let a byla vyrovnaná posledních několik let že musí přijít hned. to samé moje známá štítkařka která ani k mému dr. nechodí, jak našla // tak hned volala svému doktorovi a hned do týdne šla na krev a na prohlídku.navíc si říkám o co jde, jen o blbou návštěvu u doktora, i kdybys tam šla zbytečně tak pro ten pocit že máš podchycený všecko to stojí. hlavně já říkám jak můžou knížky a nějaký postupy vědět jak tělo zareaguje?každej reaguje jinak ani být těhu nemusí, takže mě přijde dost velkej nesmysl aby doktoři tímto figurovali že vlastně si byla vyrovnaná před těhu takže hormony se ti budou držet i v těhu. nesmysl to nemůže vědět nikdo. já jsem 13 dpo sletěla k hyper a v 8 tt zase do hypo takže to je podle jaký tabulky pro těhule? 😝

ivko no mě a plno holkám euthyrox k těhu jednoznačně pomohl ale spíš než dávky léků by nás zajímali poslední výsledky z krve, kolik máš TSH, T4 atd. 😉 podle toho bychom ti i mohli říct jestli to půjde hned nebo to potrvá(teda v případě že problém proč by mimi nešlo byla štítka)

strouzek
7. dec 2009

jejda co to píšu, k hyper jsem sletěla 13 dpo ale do hypo kolem 14 tt, až v 21 tt jsem měla TSH kolem krásný normy 3 😉

len
7. dec 2009

Strouzek, co takhle dát těm doktorům trochu důvěry...
Mně to řekla jedna dr. NA ZÁKLADĚ MÉ SITUACE - nebyla jsem pár měsíců po operaci jak ty. Chodím k ní přes 10 let, jsem tam maximálně spokojená a nikdy mi neřekla jediný nesmysl. To samé mi potvrdili doktoři v CARu, kteří mě znají, viděli mé výsledky a nikdo nezapochyboval, že by kdokoli cokoli zanedbal. Přestože jsem potratila, bohužel teď po víc jak roce se nejspíš dospělo k závěru, čím to vlastně bylo (a se šž to nemá nic společného). Já nikomu neberu, že má jiný doktor jinou teorii, ale to neznamená, že by moje dr. byla divná nebo nezodpovědná. Daleko horší mi přijde zbytečně plašit a stresovat se a hledat záminky, proč je co kde špatně. Já netvrdím, že v těhotenství štítkařky nehlídat, to snad žádný doktor, ale otázku dostatečnosti léčby bych opravdu nechala na odborníkovi, který mě má v péči přes 10 let 😔

ivka1984
7. dec 2009

tak moje hodnoty netusim momentalnee som v praci takze budem moct napisat az ked budem doma ale dr. bola s vysledkami naposledy spokojna tak dufam ze sa odvtdy nic nezmenilo.... 🙂 no tak snazilkujeme len 4 mesiace len tak som bola zvedava ci to moze byt velky handicap ale bo to nie je ziadna tragedia

strouzek
7. dec 2009

len no já ke svému dr. důvěru mám a velkou ale jak můžeš vědět kterému dr. tu důvěru dát?? nebo spíš jak můžeme vědět jakýho dr. odborníka má micham??ale to by si asi měla zhodnotit ta která určitá osoba, nebo spíš těhule zda tam půjde nebo ne a hlavně vyhodnotit jak jí doposud ten dr. léčil. já jsem taky měla plno doktorů kteří byli fajn, někdy i fakt něco vyléčeli ale na 100% jsem jim teda nevěřila a tak když šlo do tuhého tak jsem je změnila. jak gyndaře, tak zubaře atd. je rozdíl totiž chodit k zubaři na prevenci občas když oškrábne zubní kámen a hotovo a rozdíl když mám jít k zubaři který mě má dělat nové můstk. to si pak už odborníka lepšího najdu.

však jsem to tu psala v pátek nebo kdy u případu mojí kamarádky, tak ona sice prej vyhlášenýho gyndaře ale dle mě výborný asi tak ve chvíli kdy jí nic nebylo, takovýho jsem měla kdysi taky gyndaře, byla jsem úžasná a dokonalá dokud sem po něm něco nechtěla , jakmile jsem dostala i blbej zánět dr. se projevil jako totální kokot a jeho způsoby léčby byli podle toho co vím teď naprosto z jiného století a jiné planety. to samé u té kámošky, jakože jí začne krk prohmatávat gyndař a vykládat že je zdravá, vlastně štítka je taková drbnost jako kuří oko na noze vlastně to otěhu vůbec neva, vlastně ani na utz krku chodit nemusí prej na pohmat nic nemá a totální pohoda jazz. ta kámoška jelikož tak slepě tomu dr. důvěřuje a o štítce nic neví s tím žila a fakt si do chvíle než jsem jí dala školení myslela jak je totálně za vodou a díky clostíku bude do měsíce těhu a štítka je nepodstatná drobnost a to že má TSH skoro 6 a ostatní hodnoty ani zjištěný nemá no co, hormon sem hormon tam no ne?!!!!!!!!!!!! a styl až budete mít čas tak se teda na to endo objednejte ale však to nespěchá dokonce ani kdyby otěhu.
o tom to právě podle mě je, mít to štěstí a mít super doktora odborníka, navíc mít dr. se kterým máš zkušenosti a víš že tě už vyléčil a že ho neznáš jen měsíc ale fakt třeba 10 let jako ty, to pak jo pak bych se tím co řekne řídila ale pokud máš třeba doktora 3 měsíce, zkušenosti s ním nemáš tak já jsem ze svých zkušeností dost vyléčená abych takovýmu dr. slepě věřila a to fakt pak radši svůj problém zkonzultuju s více dr. a nebo prostě si tu prohlídku prosadím i kdyby se dr. stavěl na hlavu protože tady jde o mě a ne o to že dr. bude muset zvednout zadek a něco udělat.

strouzek
7. dec 2009

ivko tak až je najdeš ty hodnoty tak nám je sem hoď. jako ale každopádně bych štítku i kdybys měla hodnoty špatný nevím jak nehodnotila jako extra tragedii, problém to jo, ale jsou rozhodně horší věci.já si přesně před rokem myslela že štítka je největší tragedie, že tímkončí můj život, moje snahy o mimi.. no a koukej začínám 7. měsíc, není to sranda nemocná štítka a většinou je s tebou ta nemoc do konce života ale záleží na tom jak se s ní zžiješ fyzicky a dost často i psychicky, do jakých rukou dr. se dostaneš, jak zareaguje tvoje tělíčko a plno jiných věcí každopádně jestli bereš euthyrox jen 25 tak si myslím že to bude pohoda. a že se snažíš jen 4 měs. jako já vím, já taky chtěla být těhu hned alefakt to nic není ani super zdravé holčiny nejsou těhuliny na lusknutí prstu tak neboj mimi bude 😉

len
7. dec 2009

Já chtěla Michu uklidnit, že pokud má problém hooodně srovnatelný s mým a její dr., u které je x let, jí radí totéž, co ta moje mně, potvrzeno několika dalšími nezávislými, netřeba plašit.

strouzek
7. dec 2009

tak to jo , plašit určo ne já taky neplašila říkala jsem si že si mě dr. ohlídá ale prostě jsem dala na svýho dr. tak jako ty na svýho dr. a chodím na kontroly podle něho 😉 a když mi řekl den po najítí // že hned ten den mám jít na krev tak jsem prostě šla, však on píchanec a 3 minutová kontrola u něho mě nezabila a aspoň jsem měla klidnou dušičku 😉

simasla
7. dec 2009

Ahoj holky, víkend byl tak hektický, že jsem se sem vůbec nedostala. K tomu za chvilku odjíždím na služebku, tak budu mít na vás snad víc času večer, až budu na hotelu. Tak jen ve zkratce:
jerry - ovulka opravdu nebyla a máš pravdu, jsem ráda alespoň za to, že už začal nový cyklus.. tak tfuj tfuj tfuj, ať dojde mrcha co nejdřív i tobě
dia - no konečně to vyšplhalo, FF ti nevyznačí ovulku, bo tam máš vynechané dny - hodně před ovulací - zkus si tam dosadit nějaké nízké teploty - pak jedině to vyznačí
Zatím se mějte krásně, padla na mě momentálně cestovní horečka, takže tu pobíhám zkouším služ. notebook atd.. Samozřejmě, že hned problémy, a vypršelo na něm AVG - to bude sranda.. snad se večer normálně připojím.
Papa S.

ivka1984
7. dec 2009

ale tak ja to neberiem tragicky len som sa chcela uistit ze sitka nie je taky nejaky obrovsky problem co sa tyka tehotenstva... ja som v pohode ani neviem ze nejake problemy s nou mam .... tak ale teraz som uz uplne kludna 🙂

strouzek
8. dec 2009

ahoj holky jak se máte? já dneska objednala kocoura na kastraci na příští týden tak nevím jak to přežiju, bojím se o něho mám ho jako svoje mimino.
simasli ty jsi na služebce jo? a kde?

simasla
8. dec 2009

Ahojky, strouži jsem na služebce v Bratislavě 🙂. Šla jsem se podívat dnes do centra a jsem celá mokrá, tak se teď suším a hřeju. Zítra už jedu domů 🙂 bylo to jen na 3 dny.

suzix
8. dec 2009

Ahoj strouzku 🙂
o kocoura se neboj ten má 9 životů nebo kolik 🙂 Jinak jsem už doma a jizva ač nevlídně vypadající už nebolí.
app. chtěla jsem se tě zeptat na ty chůvičky co máš v albu... vypadají super co jsou zač?

strouzek
8. dec 2009

ahoj holky

simas v bratislavě jo? že tys byla včera na superstar co 😀 a co děláš za práci že jezdíš na služebky??

suzix super že jsi doma, určitě se jizva zhojí, hlavně to maž něčím já jsem si to teda nemazala ničím jen asi měsíc sádlem ale já měla jizvu krásnou od začátku takže to nebylo ani třeba. ty chůvičky jsou Luvion platinum nebo tak nějak, normálně jsou hrozně drahý kolem 4-5 tis. ale manža byl na jednom veletrhu elektroniky tak je má za polovic.

simasla
8. dec 2009

strouži: jsem účetní a od nového roku si na mě vymysleli slovenské firmy, takže jsem se jela proškolit ve slovenském DPH a dani z příjmů

strouzek
9. dec 2009

simi aha tak to jo, aspoň dostaneš diety v eurech to je super ne? 😉 můj manža taky jednu dobu jezdil na služebky na slovensko a moc se mu to líbilo teda hlavně mě když pak přišla výplata. 😀

simasla
9. dec 2009

ahoj strouži, tak už se hlásím z domova z Čech... mám strašnou chuť na to moje zlatíčko, ale musíme si nechat zajít chuť - zítra jdeme na ten spermiogram... No a diety - teď před vánoci to bude chudé.. trošku jsem tam utrácela :D , takže spíš nic než nějaká výhoda za stravné na slovensku :D

rikuska21
9. dec 2009

Strouzek a ostatne babulky, uz som sem dlhsie nemrkla, ale vyriesila som dilemu ci mozem brat FEMIBION 800 s HYPOFUNKCIOU? kvoli jodu a MOZEM? mam to povrdene od stitniarky, takze som spokojna, v piatpk idem na krvicku po Ketku a dufam, ze som pomohla v dileme aj inym 😉

strouzek
10. dec 2009

ahoj rikus femík je dobrej taky jsem ho při hypo brala 😉

vendulak
10. dec 2009

Ahojte holky! Nasměrovala mě sem Stroužek tak zatím jen nakukuju 🙂 . Budu se moct přidat? V CAR mi zjistili zvýšený hormon štítné žlázy ☹.
Stroužku koukám, že se bojíš kastrace s kocourkem. My máme pejska a mám ho taky jako svoje miminko 🙂 . Takže chápu, že se bojíš 🙂 . Jinak já měla a mám taky kocoura u našich a nechávali jsme ho kastrovat (předchozí se pak coural pryč a přišel jednou tak moc servanej, že už se nedalo nic dělat ☹ ) a bylo to u veterináře v pohodě. Tam ho dávala mamka a já si pro něj pak šla. Spal. Pamatuju si to jako dneska, jak sem vařila v kuchyni a jeho tam měla na židli v otevřené přepravce a musela sem mu dle instrukcí doktora každou chvilku chodit mrkat s očima 🙂 a probral se docela za chvilku, byl takovej oblbnutej a pořád padal, jak ještě celý tělo necítil 🙂 , hloupoučekej skákal na okno a spadnul. Ale i to za chvilku přešlo. A byl pak zase takovej hračička a mazlík jako když byl maličkej. A je takovej dodnes 🙂 . Tak držím palce ať vám to dopadne taky stejně v pohodě! 😉

simasla
10. dec 2009

Ahoj holky, tak se hlásím po dnešním spermiogramu. Byly to nervy, jednu chvilku jsem myslela, že to miláček vzdá a nic nebude, protože jsem šla s ním do odběrové místnosti a slyšela jsem jen, to je síla, a mazej ven, jinak se mi to nepovede a modli se aby se to povedlo i bez tebe. Když se objevil na dohled, tak jsem vyhrka, tak co? Hotovo! Ozvalo se: Jo hotovo a šli jsme nakupovat. Sice jsme se museli vracet, protože nám zapomněli dát papír s identifikačním číslem a za tři hodinky, že se můžeme zastavit pro výsledky. Ještě tedy prohodil, že toho bylo nějak málo a že nechápe, jak se můžu vždycky topit :D. Jarda byl ale opravdu nervózní a já ho uklidňovala, že všechno bude fajn. Když jsme tam dorazili, tak se mu teda opravdu třásli ruce, ale pak se sestřička podívala do počítače a řekla, všechno vpořádku, normospermie. Nechali jsme si i vyjet zprávu ze spermiogramy a výsledek je tedy takový:
Množství: 2ml (norma 2-6ml)
Koncentrace: 95 mil./ml (norma více jak 20mil.)
Motilita kvality: 84% (norma více jak 50%)
Abnormální morfologie: 55% (norma max. do 70%)

Takže jak on tvrdí a musím to sem napsat jeho slovy.. je to prostě PLEMENNÝ BÝK!!!!!!!! 😀 😀 😀 . A na jeho dotaz, jestli by mohl rozdávat, jsem rázně reagovala důrazným NE!!.

Musím říct, že z nás, hlavně z Jardy spadla taková ta obava a je hned veseleji. I když mě se teď zase honí hlavou, tak co je se mnou???? No uvidíme, snad to byl jen výkyv v cyklech a miminko se brzy podaří.

Máme radost oba, jak to dopadlo.

strouzek
10. dec 2009

ahoj vendul vítam tě jsem ráda že si za náma přišla.
s tou kastrací no já doufám že to bude v poho všichni mi to říkaj ale víš jak, prostě se bojím je to moje mimino. hlavně doufám že fakt bude po kastraci hodnej a přítulnej, teď je někdy zlatej a z toho je na zabití a vzteklej.

simi no teda to je suprovka gratuluju k bejkovi 😀 tak nějak to bylo u nás, když jsme šli domů tak manža si přišel jak borec a prej že bude oplodňovat holky pohledem 😀 😀 no nevím jak holky ale já za 3 dny fakt otěhotněla 😀 😀 😀 uvidíš tohle je z krku teď jenom dořešit ty tvoje cyklíky a bude mimčo cobydup

simasla
10. dec 2009

ahoj strouži, díky moc a Jára říká, že bejk děkuje 😀 Doufám, že to bude u nás taky tak.... sice za 3 dny je ještě brzy na ovulku, ale mohlo by se zadařit... nebuďme skromní.. čím dřív tím líp 🙂

estrellita
10. dec 2009

sim: super, gratuluju 🙂 to je teda bejk 😀 😀

sranda, jak jsou ti chlapi na tohle tak chytlavi 😀 jsem manzelovi rikala, ze kamaradka otehotnela napoprve. a misto toho, aby rekl, jo dobry, ze ji gratuluju, tak rekl - ty jo, to je ten jeji pritel teda borec 😀 😀 jak kdyby to zalezelo jen na nich 😀

strouzek
11. dec 2009

simi můj manža si po spermiu dělal srandu že si koupí doménu na netu jsemkanec.cz a bude tam nabízet kvalitní sperma na dobírku 😀 😀
estrel no přesně, moje kamarádka zase řešila to že není do měsice těhule ale u ní to bylo o tom že ona věděla že to nebude hned že to chvilku potrvá ale co vyváděl ten její přítel no mazec, po měsíci neuspěchu už prý šel sám do lékárny pro vitamíny a když nevyšel ani druhý měsíc tak začal vyvádět že musí na spermiogram 😀 😀