Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zuzana76
26. nov 2009

shandy zinok beriem, tak rpiradim aj selen, vdaka 🙂

shandy
26. nov 2009

strouzek, chudiatok, si mala teda tazku noc 😔 , si sa tesila uz na rano, co? 🙂

elmesdemayo
26. nov 2009

takže vy myslíte, že pokud nebudu mít vpořádku štítku, tak stejně mi nepůjde zhubnout jiným způsobem? Si nedokážu sebe představit po porodu, bych vypadala jako Valihrach...

shandy
26. nov 2009

nieeeeeeee, jasne, ze mozes schudnut elmes, ale nemozes s tym 100%-ne ratat, ale snazit sa o to treba, aj cvicenie ti urobi dobre 🙂 , len to mozno pojde pomalsie tie kila dolu, ale nenechaj sa odradit 😉 🙂 🙂

strouzek
26. nov 2009

shandy ani nemluv, manža fakt chrápal jak medvěd, vyhodila jsem ho do obyváku ale stejně jsem ho slyšela přes zeď.pak začal otravovat kocour a pak i ti dělníci v 5 ráno to mě fakt ruply nervy

elmes to víš že ne ale teď ti to nikdo neřekne dopředu, prostě se ukáže časem jak tvoje tělo reaguje. každopádně to máme my štítkařky jakoby v tomto horší že to hubnutí nejde tak jednoduše, jestli se díváš někdy na ten pořád "jsme to co jíte" či jak se to jmenuje tam už byli párkrát lidi se štítkou a sama ta dr. říkala že je to troškujiná pozice že tam to jde ztuha

pavlisa
26. nov 2009

shandy moc pěkně si to napsala s těma protilátkama 😉

no a strouzku to je jasný, sousedům to oplatíš, až budeš mít princeznu na světě - musíš ji naučit hooodně miminkovsky křičet hlavně brzo ráno 😀 😀

jdu si vařit kontryhel, už jsem jak nějaká čarodějnice, furt samé bylinky 🙂

strouzek
26. nov 2009

pavli tak na to jsem myslela ráno že na jaře se zase nevyspí oni 😀 i když asi vyspí oni mají vedle naší ložnice obyvák takže to asi neuslyší zato já jeich mejdánky asi uslyším s malou 😝 hlavně se modlím at tu rekonstrukci stihnou do března vč. kolaudační oslavy

shandy
26. nov 2009

strouzek ja to s tym chrapanim poznam, potom som uz taka nervozna, ze uz mi vadi aj to ako drahy dycha. on mi povie, ze ho mam zobudit, ale to je chvilku pokoj, o 3 min. zaspi zasa a zasa pili drevo 😀 a potom uz zacnem pocut aj cervikov v dreve 😀 😀
pavlisa diky, snazila som sa 😝
inak presne to iste ma napadlo, ako pavlisa vravi, ze im to pekne vratis, ked sa mala narodi 😀 😀

strouzek
26. nov 2009

jo přesně, já jsem už pak taky tak vynervovaná že nesnesu ani jeho dech 😀 taky ho budím ať se otočí ale otočí se a do minuty je zpět a chrápe. někdy už mi ujedou nervy tak že ho nakopnu 😀

strouzek
26. nov 2009

holky 4. prosince mám výročí, rok bez štítky ty bláho to uteklo, loni jsem v tuhle dobu pomalu sepisovala závět jak jsem byla vybobkovaná z operace a hlavně narkozy a rok už skoro utekl 😎

pavlisa
26. nov 2009

jé, jak píšete o tom chrápání, tak to jsem šťastná, že můj drahý nechrní vůbec. Někdy chrápe pes a to mi bohatě stačí 🙂
můj brácha strašně chrápe a bud. švagrová nemá v garsonce ani kam utéct. Strašně ji lituju..
obdivuju vás, já bych byla vyřízená, nesnáším se pořádně nevyspat, nehledě na to, že bych po ránu vypadala jako pěkná zombie.

tak to abych nezapomněla čtvrtého pogratulovat strouzku 🙂 si to někam napíšu 😉

jerrymona
26. nov 2009

ahojte babky.
tak som tu. vcera a predvcerom som prisla neskor domov a este som musela nieco pripravit do roboty. tak som nemala cas.

chudak strouzek. aj ja, ked sa nevyspim, tak si to odskace prvy, kto mi pride pod ruky. väcsinou moj muz. aj on niekedy chrape, ja musim mat absolutnu tmu a absolutne ticho, ked zaspavam. najprv robim pssssst, potom ho jemne kopnem. niekedy aj silnejsie. 😅

shandy. ty si pisala, ze mas akusi tg hodnotu 200. co je to vlastne? ja neviem, kolko tych protilatok mam. ake to bolo vysetrenie?

chcela si vediet, ako vyzeral moj predosly graf. tak tu je prva a druha cast. spolu 65 dni. anovulacia.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

toto je terajsi graf. vcera a predvcerom som si nerobila ovu-test, tak neviem ci boli pozitivne alebo negativne. dnes bol test negativny. uz som sa nanho pozerala aspon 20krat, ci ma oci neklamu.
testy som uz odfotila, ale je vecer a asi to nie je dobre vidno. skusim si ich dat do mojho albumu.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

a ja mam latentnu hypothyreozu. to je presne co? musim sa pozriet na nejaku internetovu stranku, ale ak to ma niekto z vas, tak mi dajte vediet.
inak mala by som brat este nieco ine okrem euthyroxu 50?

shaarka
26. nov 2009

caute, som tu nakukla, ale asi takto neskoro vecer tu niekto nie je, tak sa uvidime zajtra 😵

zuzana76
26. nov 2009

ahojte

ja som dnes bola u endo a odmietol mi vziat krv, vraj som tam bola v septembri a mam vsetko v poriadku a mam ist za gynekologom, som nastvana, ani nemam reci, 10.12. som objednana gyndosovi

shandy
27. nov 2009

ahojte babule,
pavlis ja rovnako, ale u draheho som si tak nejak uz na to chrapanie zvykla, ale ked pije, tak potom je to neznesitelne uz pre mna 😀
jerry vyzera to zasa na anovulak, budes si musiet asi trosku pockat, kym ti to euthyrox zrovna...aTG su protilatky proti tyreoglobulinu. to bolo normalne klasicke bezne krvne vysetrenie u endokrinologa. no, ak mas aj protilatky tak mas potom to iste ako ja...idealne keby si napisala vysledky od lekara... 🙂
ak mas protilatky okrem euthyroxu ber selen, idealne 200 (mozes zacat so 100) a zinok 20. inak nic ine asi nepotrebujes (ak sa daj, nech ti urobi vysetrenia na C, P, Mg, Fe, cholesterol a pod).
shaaari ahoj 🙂 🙂 , jaaaaaaj pekne ti tvoje chlapca rastie 😵 😵 , ako sa mavate?
zuzka to je mi luto, ale zas nic ine sa z jeho predchadzajuceho pristupu asi nedalo cakat...ak sa da, tak toho endokrinologa zmen.. 😠

zuzana76
27. nov 2009

ahojte

shandy, zmenim

simasla
27. nov 2009

Ahoj holky,
tak včera byl strašný blázinec. Jela jsem na tu vyvolávačku, takže mi pan doktor píchnul hezky Agolutin a pak jsme jeli s miláčkem nakupovat. Trošku jsme se rozšoupli a domů dorazili až na 9 večer. Už jsem neměla sílu se na vás přijít podívat. Taky mě strašně bolel zadeček a to ještě i dnes - musím říct, že to není vůbec příjemná injekce. U pana doktora jsem si nechala napsat žádanku na spermio - volala jsem do Gennetu zde v Praze, jestli dělají také pouze spermio a prý ano - pokud mám žádanku, tak hradí ZP, pokud ne, tak to stojí Kč 1000,-. No pan doktor byl velice ochotný a když jsem mu řekla, že už jsem si volala do Gennetu, tak mi napsal žádanku přímo tam.
Holky dneska jsem si četla, že Agolutin vyvolává ovulku, ráno jsem totiž změřila teplotku a krásně najednou vyskočila na 36,8 - ten progesteron ale dělá zázraky. Hodím vám sem ten můj ošklivý graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
No ale jestli to dobře chápu, tak mi Agolutin vyvolal ovulku, nebo vyvolá - protože teď jí nepoznám, zda je, když mám v sobě umělý progesteron - to znamená abychom do toho teď bušili, ne? 😅 A jestli už není pozdě a měli jsme včera 😀 To totiž sexík byl.. ale ty mršky jedny se nedostaly tam kam měly nakonec.. 😀 Takže jsme to nejspíš prokoučovali.. no ale pro jistotu, ho dneska znásilním 😀 .
A co vy? Jakpak se máte?

strouzek
27. nov 2009

ahoj holky hlásím se z kontroly na gyndě, vše okej, a váha, to je holky bomba 0 kg přírůstek za celý těhu 😝 štítka je fakt skvělá věc, jako netěhu přibírám ze vzduchu a jako těhu ne a ne přibrat a nervuju se že mě dr. seřve 😀

simi no vyvolávačka fakt není příjemná věc, mě po tom brněla prdel ještě 2 dny 😀 prej je to jakoby olej i to pomaleji do mě "stříkali" a že někdy se může objevit až boule na zadku z toho.

s tím spermiem no teda litr jo? to vzali kde? pražská přirážka?? u nás v ostravě 200 kč!!!
jo jinak hlavně nezkoušej teď testy, já šla z vyvolávačky a koupila jsem si těhutesty a čáry jak blázen z té injekce a teploty přímo tropické 😀 😀
jinak jestli agolutin vyvolává ovuli to nevím spíš co mám nastudováno tak při ovuli je progesteronu málo a je ho potřeba a stoupá až po ovulce a připravuje tělo na uhnízdění případného oplodněného vajucha. na stejném principu funguje utrogestan, tam je právě to pravidlo že když nasadíš progesteron dřív než ovule začne může jí zablokovat proto většina dr. říká pacientkám že utroš brát až po ovuli!!!!!!!!!

len
27. nov 2009

Simasla, Agolutin nevyvolá ovulaci! Zvedne teploty, to jo (protože je to progesteron), ale spíš naopak - progesteron podaný před ovulací ji taky může zablokovat 😒
Na druhou stranu při tvém cyklu bych už asi ovulaci nečekala, takže je fajn, že ti agolutin píchli a do 10 dnů by snad měla MS dorazit a další cyklus bude vypadat líp 😉
Ale bohužel zvýšení teploty po podání léků s progesteronem dost pravděpodobně ovulaci vůbec neznamená 😒

simasla
27. nov 2009

No já jen, že jsem našla toto na nějaké poradně gynekologické - myslím na servru omimine, tak mě to trošku znejistilo, taky jsem si to myslela, tak jak píšete.

Agolutin a ovulácia
Pre meškajúci menzes mi doktorka pichla Agolutin. Ešte pred tým mi robila ultrazvuk a na pravom vaječníku bol dozrievajúci folikul o veľkosti 16mm. Povedala, že asi tak za 2 dni budem ovulovať. Ten agolutin mi aj tak pichla, tak sa chcem spýtať, či agolutín nejako ovplyvnil tú ovuláciu, alebo ju mohol i zastaviť? Budem ovulovať normálne? Zatiaľ nemám žiadne príznaky ovulácie. U doktorky som bola pred 2 dňami. Ďakujem

Agolutin je len hormón (progesterón), ktorý vám pri predchádzajúcom cykle z nejakého dôvodu chýbal, preto vám menzes meškala. Teraz by to malo prebehnúť v poriadku. Nejak sa vám to posunulo. Do 5 až 10 dní od aplikácie by ste mala dostať menštruáciu. Injekcia len pozitívne ovplyvní ovuláciu, teda, že ju určite budete mať

len
27. nov 2009

No to by mě teda fakt zajímalo, kdo dokáže napsat, že agolutin POZITIVNĚ ovlivní ovulaci 😒 Ovulaci vyvolává hormon LH, který je někdy nahrazován hCG, čili Pregnylem (ten mám teď v sobě, taky pěkně bolí 🤐 ), ty způsobí dozrání folikulu a jeho prasknutí. Ale progesteron v lepším případě neudělá nic (čili je-li tělo připraveno, normálně odovuluje), v horším prostě pokazí dozrání vajíčka a ovulace se nekoná. Ale pozitivního na tom není určitě nic.
Ale jak píšu, v tvém případě nepředpokládám, že už by tam byl tak akorát připravený folikul (to by dr. na ultrazvuku viděl a píchnul něco jiného), spíš se tam prostě nedělo nic, tělo stávkovalo, tak ho dr. agolutinem trochu popostrčil. Pokud by se nestal zázrak (ale pravda je, že ty se dějí pořád 😀), tak bych si od toho opravdu slibovala jen MS v dohledné době 😉

simasla
27. nov 2009

No však já se taky těším na MS a nový cyklus, tohle mě jen trošku rozhodilo.. S ničím jiným jsem také nepočítala než s tím, že dorazí mrška jedna a další cyklus se uvidí, zda dojde k ovulce. Když ne, tak to začneme řešit léky. Jen jsem šťoura šťouravá, tak jsem si to tu u vás chtěla ověřit. 😀 Jako odbornice jste mi to krásně objasnili a já velice děkuji 🙂

len
27. nov 2009

Není zač 😉 Tak přeji brzkou MS a do dalšího cyklu rozumnou ovulaci 🙂

simasla
27. nov 2009

stroužek: ty jo to je síla - přírůstek 0 kg? ty jo to miminko tě celou vycucne ještě než se narodí 😀 a co teprve potom... ale jestli se cítíš dobře, tak to snad není takový problém a ono to přibírání nejspíš teprve přijde.. ještě je to prďola, ne?
len: zázraky jsou krásná věc, tak doufám, že ty budeš mít brzy jeden takový zázrak v bříšku, jinak díky za odpověď, krásně jsi mi to vysvětlila

len
27. nov 2009

Jo, já už bych ten zázrak potřebovala vydatně 😀 Kdyby to teď neklaplo, tak jsem bezdětná, bez práce, všecky tři hrazený IVF v háji a v únoru oslavím tři roky, co se léčím s neplodností (dobu snažení předtím radši nepočítám)... Ale ne, zítra jdu na odběr, rýsuje se to teda jenom na pět folikulů, ale děkuji za ně a budu jim bezmezně věřit 😉

simasla
27. nov 2009

len: sááákriš... tak to tuplovaně tfuj, tfuj, tfuj ať se podaří 😵

strouzek
27. nov 2009

simi souhlasím s len, ona je odborník, já o tom tak moc nevím ale i kdyby ta injekce vyvolala ovulku jakože si myslím že nevyvolá tak dle mě je lepší si v klídku odmrchovat a hurá do novýho snažení s čistým štítem bo tyhle zmatené stavy těla z hormonů taky nejsou dobrý a vždycky se to někde projeví. měla bys třeba slabou sliznici nebo cokoliv a bylo by to rizikové těhu.

s tou váhou no naštěstí z mých 90 kilových špekounských zásob vypěstovaných za poslední dobu i díky štítky si říkám že mimi bude nabaštěný až moc i kdybych nepřibrala ani deko 😀 zatím se to tak projevuje, dle dr. je mimi pěknej cvalda a ještě i dlouhán k tomu.

len držím všechny prsty co mám aby to vyšlo, už jednou to vyšlo jenom to nedopadlo tak sakra budou vánoce, na zázraky nejlepší doba 😵

len
27. nov 2009

Strouzek, jsem cynik, minule jsem potratila krátce před Vánocema 😀

strouzek
27. nov 2009

len já byla taky cinik ale nebyla bys první ani poslední kterým právě to období ve kterém měli minule smůlu přineslo štěstí. znám plno koníkovek co třeba jeden rok v dubnu o mimi přišli a následující rok v dubnu skoro na den rodili nebo našli v dubnu nové //. se koukej na mě, taky cynik jak blázen , depkařka jak prase a buch , našla jsem skoro na den stejně // jako loni takže mám i podobný TP a vše, taky si říkám to nemůže být náhoda

len
27. nov 2009

No tak tohle já už propásla někdy před dvěma měsícema, ale prostě nějak bude, víra je mocná 😀 Jsem hezky vylázňovaná, doktoři dělají, co můžou, no a já moc dobře vím, že vydupat si to nejde a můžu se na hlavu stavět a na mně to stejně nezáleží 😉