Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
29. jan 2010

ahojte,,
ja od dnes zacinam zase s femi kvapkami a tajne dufam ze mi priblizia ovulku

strouzek
29. jan 2010

brý ránko holky, dneska jsem nějaká unavená z tý noci jak přejetá traktorem 😝 kdyby mě neotravoval kocour spíš až do odpoledne 😵

laalo já jsem po operaci rok a měsíc, a popravdě já se na nějaký masírování totálně vybodla, mazala jsem to ze začátku nějakou mastí 1x denně večer contratubex či jak se to jmenovaloale štípalo mě to tak jsem to asi měsíc mazala sádlem, taky vždycky jen večer a pak už ani to ne a jizvu mám výstavní až dr. koukal že to spíš vypadá jak škrábnutí než jizva a lidi to na mě už aninepoznají když to neví, nejde prostě vidět dokud se na krk nezaměříš.každopádně záleží na tom jak ti to zašil doktor, já si naschvál vynutila na zašití doktora který dělá trošku i do plastiky takže jsem měla takovou jizvu že se mi na ní chodila koukat půlka nemocnice a moje spoluležící štítkařka jen záviděla protože jí zašíval nějaký obyč doktor jak to tak bývá, jak odoperuje chirurg ale zašívá nějaký trouba co je u operace jen na čumendu.
jinak myslím že kombinovat můžeš ale jak říkám nejlepší mastička dle mě je domácí sádlo nebo něco s heřmánkem, moje máti měla zamlada úraz popálila si celý obličej, ležela snad rok v nemocnici a díky heřmánku nemá jedinou jizvičku 😉

vendulak
29. jan 2010

Dia tak o tich už sem tady na koníkovi hodně četla. Ale myslím že v ČR nejsou, ne? No hlavně tedy držím palce ať na tebe účinkují lépe než na mě a len 😀 a ovulku fakt přiblíží! 😉

strouzek
29. jan 2010

jinak holky ten kontryhel no já nevím někdo říká na začátku někdo že se může kdykoliv ale já mám asi 3 kamarádky které se to snažili pít celý cykly a dost jim to ten cyklus rozhodilo. teda jasně není jistý že to udělal kontík ale byla by to velká náhoda že všechny co ho pili celej měsíc měli najednou rozjetej cyklus i když předtím ho měly pravidelný.

strouzek
29. jan 2010

vendul nejsou? to je divný ještě tak loni když jsem patřila mezi snažilky a chodila jsem dost do snažilkovských diskuzí tak je tam pila každá 2. holka a i moje kamarádka je myslím pije 😅

vendulak
29. jan 2010

Strouži ahoooj! Já sem dneska taky jak přejetá tak si z toho nic nedělej nejsi v tom sama 😀 😉 .

Jinak holky k té jizvě, já sice nemám žádnou po štítkařský operaci, ale jinak můžu pět jen a jen chválu na měsíčkovou mast od Justu. Výborná věc. Ať sem měla jakékoliv zranění tak rychle zahojila a jizvy nebyly. Mojí mamince vybuchla kdysi na obličej plynová trouba a nemá po tom nic. A kamarádka si zvrhla na nohu fakt hodně rozpálenou žehličku která tam udělala dokonalej mokvající obtisk a až po téhle mastičce se začala hojit a dnes už tam nemá nic. Používala jsem jí třeba i v pubertě na rozškrábaný jebáky 😀 . Prostě doporučuju 😉 .

vendulak
29. jan 2010

Strouži fakt??? Tak to jsem asi špatně koukala 😒 . No on je to už nějakej pátek, tak buďto když sem koukala měli nějakej výpadek a nebo sem prostě koukala blbě 😎 . No je to fuk, já už se na bylinky asi nedám. Uvažovala jsem jeden čas i o Gynexu, ale když si vzpomenu co všechno jsem už kapala a pila a prd z toho tak je mi líto za to už vyhazovat prachy 😒 .

strouzek
29. jan 2010

vendul já vím že jsem se sama na to v dobách snažení koukala jak na ty gynex tak femi a měla jsem dost odkazů kde to nabízeli bez problémů. nakonec jsem si to neobjednala protože mě odradila cena a hlavně po té spoustě věcí které jsem měla doma na snažení (sarapis, kapky, čaje, vitamíny....) jsem si říkala že bych už toho bylo moc, i tak jsem to nestíhala všechno pít a brát 😀 máš recht počkej na doktory hlavně doléčit štítku a jiný problémky a bude. já si taky myslím že spousta věcí u mě byla jen placebo efekt a nakonec stejně zasáhla boží ruka lékařova když mi doléčil štítku a tu bakterii. pak z jednoho sexu bez bylinek je Neluš. akorát na co nedám dopustit je sarapis, ten mi fakt pomohl hodně, u těch čajů a kapek jsem nikdy necítila žádnou změnu ale po sarapisu snad okamžitě se zlepšil cyklus, i výsledky štítky se nějak zázračně zlepšili, začla jsem mít plodný hleník, cítit se vůbec taknějak líp atd.

strouzek
29. jan 2010

vendul já si taky popálila nohu žehličkou ale dělala jsem to samý co u štítky, nemazala a dlabala na to a zahojený. no asi se mi dobře hojí jizvy nebo nevím 😅 mě hlavně odrazovala ta tlaková masáž, měla jsem totiž ze začátku dost problém si na jizvu šáhnout nebo ne ani takna jizvu jako na ten krk který je po štítce vlastně povolenej celej a i tak trošku cítíte že tam něco chybí, protože při operaci vlastně tu kůži jakoby zvednou a natáhnou na háky (vím to jistě švagřina která dělá na sále viděla už operací štítek desítky) takže jsem se cítila jako ten pes baset nebo jaká je ta rasa co je mu pladná kůže a proto jsem se krku radši moc nedotýkala protože to byl fakt hnus 😝

vendulak
29. jan 2010

Strouži vidíš to a já zase Sarapis brzy zavrhla a ještě zbytek ho někde v kumbálu mám 😀 . Jako zpětně si myslím že to asi jeho vina nebyla, ale v té době jsem na něj byla hrozně naštvaná a zklamaná. Já totiž neměla nejdřív ten cyklus, pak dal doktor Proveru a po 3 cyklech s ní přišla ms normálně a pak chodila i dál i nejspíš s ovulkou (podle BT) 21.DC ovulka a přesně za 14 dní tedy 35.DC mrcha, no a pak sem začala brát Sarapis a ovulka i menzes zase nikde 😒 .
Jéžiš Strouži tak ten popis toho s operací a hákama, fuj, to zní hrozně 😖 .

vendulak
29. jan 2010

Ty jo já tady normálně po docela dlouhý době uklízím a gruntuju 😨 . Je mi ze sebe zle 🙄 😀 . Né tedy že bych nechtěla uklízet, to sem docela ráda že jo, ale z toho že pro sebe to nejsem schopná udělat a jenom proto že přijede táta, kterej je teď zvyklej od svý nový...ehm...přítelkyně?...mít všude napíglováno, tak se chovam jak idiot a uklízím 😒 .

strouzek
29. jan 2010

vendul no ono někomu sarapis pomůže někomu ne ale mě asi pomohl a kamarádce která mi ho doporučila asi taky. já jsem v tý době měla fakt cyklus na prd, nervy v kýblu, štítku hodnoty šílenost tak jsem depkovala a ona mi ho doporučila byla jsem skeptit že nějaká včelí věc mě přece pomoct nemůže ale nakonec fakt pomohla.sám štítkař říkal že jsem se musela upsat ďáblu že on si myslel že z hodnoty TSH přes 12 budu srovnávat tak půl roku minimálně ale já to zvládla za 2 měsíce a něco, cyklus se zlepšil, hleník taky, prostě všechno a zlepšila se mi i pleť takže včelky u mě zabrali 😀 chystám se ho používat možná i po porodu abych se dostala brzo do normálu ale ještě uvidím jak to bude. u tebe je každopádně vidět že ať se sarapisem nebo bylinkama nebo bez tak cyklus normálně nefunguje ☹ takže fakt je asi nejúčinější léčba od doktorů v podobě provery

s tím uklidem jj to znááám, jako já nejvíc uklízím když mají přijít naši, brácha nebo tchánovci, u našich proto aby se jim u nás líbilo, u bráchy proto že mám depky ze švagřiny která má doma vygruntováno dočista dočista a u tchánovců proto že oni jsou neskuteční bordeláři, jim se pes vysere v obyváku a klidně to tam nechaj týden, okna myjou jednou za 5 let... prej mají jiné priority, takže u nich proto aby všem ukázala že já do jejich bordelářské familie rozhodně nepatřím!!!

vendulak
29. jan 2010

Strouži, no Provera asi ten správnej lék nebyl, ona jen vyvolá ms, ale né ovulku, tu když by byla přirozeně a vzala jsem Proveru před ní tak jí právě naopak potlačí. Takže nic moc při snažení. Ale jasný no, na mě jsou asi bylinky prostě krátké 😒, takže nezbývá než do sebe cpát ty hormony v podobě Clostilu a tak. No ale mě je to šumák, hlavně kdyby to miminko už bylo 😀 . Zrovna včera sem se Filipa ptala kdy už bude? A on mi povídá: "no já doufám že letos už bude." A já normálně byla naštvaná protože já nestojím o "letos". "Letos" je v podstatě celej rooook, já už mám pocit že další celej rok bych to asi nedala ☹ , to bych skončila fakt už asi u Chocholouška ☹ .
Ale koukám, že s uklízením jsme na tom stejně. Taky uklízím takhle hlavně když má přijít mamka, nebo teď ten táta a nebo tchánovci. Ale tedy tvoji tchánovci jsou asi hustí 🙄 , to bych nevydržela. Sice nejsem až takovej uklízecí pedant, jako třeba moje potencionální macecha, ale co je moc to je moc 😠 , třeba u ségry bych nešla ani na záchod, kterej mají věčně zasra... od shora dolů, fuuuuuj 😖 .

vendulak
29. jan 2010

Jéééé holky já vám musím poslat odkaz na svůj gráfek! Sice se v něm nic nezměnilo a už ani nezmění, ale dostala jsem na FF na pár dnů zdarma VIP verzi, a nemůžu z toho jak krásně to mam přehledný a barevný 😀 a hlavně taky přímo v tej adrese jak mám místo číslic a písmenka normálně to "vendulak" 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

strouzek
29. jan 2010

vendul aha no já se v těch hormonálních lécích moc nevyznám, nikdy jsem je nebrala, však uvidíš co ti dají ale já doufám že to iui vyjde a bude mimíško letos ale myslím to letos tak že letos vč. porodu ju 😉 já se taky manži furt vyptávala kdy se už dočkáme a on vždycky řekl brzo, no zabila bych ho, brzo je pro mě dneska max zítra protože pozítří už je pro mě prostě pozdě 😀
moji tchánovci to je prostě případ sám o sobě, barák za několik mega, luxus vybavení ale všude bordel takže výsledný efekt nulovej. sice teď je to trošku lepší nevím jestli tchýni někdo něco řekl ale byli doby hlavně ještě než se přestahovali na barák tak ten byt no cigáni hadr a rozhodně to nebyl takovej ten binec starý pár dnů protože má hospodyňka lenoru to byla mnohaletá špína 😖 a záchod? no stejný jako u tvý ségry. 😝 jako stačí historka, měla přijet k nim návštěva z německa tak jsem to nevydržela a říkám že zametu nahoře a tchýně na tchána, máme vůbec smeták?? (pozn. ženská se ptá chlapa na takovou základní věc navíc na tom baráku bydleli už několik let takže je jasný že nikdy nezametali!!!) nejhorší je že kdybych věděla že nestíhají tak okej beru ale tam je to o tom že jim to přijde normální a spíš mě už několikrát říkali proč furt uklízím, tchýně mi vysvětlovala teorii špinavých oken stylem, okna se špiní do určitý fáze pak už se nešpiní protože jsou tak špinavý že je to jedno 😀 jediný co je výhoda toho mít tchýni bordelářku je ta že nikdy nepřijde k tobě domů a nepeskuje tě za prach, nevyžehlené prádlo atd. tak jako to dělají zase jiné tchýně protože já i když budu mít doma kdovíjaký bordel pořád bude u nás čistěji jak u nich 😀

vendulak
29. jan 2010

Jo Strouži příťa taky dřív pořád říkal "brzo" a brzo ještě nikdy nevyšlo, tak asi přešel na "snad letos" 😒 . Já sem taky takový že už pozítří mi připadá za dlouho. Ale co nadělám. Prostě tohle i kdybych stokrát chtěla neovlivním a můžu se fakt jen modlit, aby to bylo ještě dřív než se totálně z toho zblázním 😒 . Jinak jsem to tu myslím včera psala, že ani nevím jestli to IUI bude. Doktor včera o něm vůbec nic neříkal ☹ , řekl prostě jen že dál se uvidí podle toho UTZ 12.-13.DC 😒 . Tak nevím no. Ten doktor co jsem ho měla předtím toho taky moc nenapovídal, ale snad ještě o trochu víc než tenhle. Úplně nejvíc se mi líbil doktor u kterýho jsme byli když jsme tam byli poprvé i s příťou ten pořád jen povídal a povídal a všechno vysvětloval, i na tom UTZ mi ukazoval vaječníky a ty malý folíky a čišel z něj nakažlivej optimismus 🙂 . Ale toho už jsem víckrát neměla ☹ . No co no, mě by bylo jedno že mlčí nebo moc mluví hlavně aby nám už pomohli k tomu miminkuuuuuuuu 🙂 .
Tý vogo! No tak tchýně je tedy fakt hodně hustá 🙄 , to by mě asi zabilo, jak sem říkala úplně puntíčkářská uklízečka nejsem, ale tohle bych nikdy v životě nesnesla 🙄 . Jinak mě chlap sice často s něčím pomáhá, ale abych se já jeho ptala kde máme smeták??? No hustý. To bych fakt asi nerozdejchávala 😒 . Ale tu výhodu s tím že ti nevynadá to je zase fajn 😀 , k nám domů ještě když naši byli spolu chodila babi, jakožto mámina tchýně a ta tedy peskovala nad úplně vším 😠 a to moje maminka má všude pořád uklizeno! 😒

estrellita
29. jan 2010

holky, nesu ranni novinu 🙂 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/295fcd

len, asi jsi měla pravdu, pockaly si 🙂 tak ted jen drzte pacle, at je vse v pohode 🙂 jsem zatim 25 DC (11DPO). 🙂

laala
29. jan 2010

Strouzku, díky za odpověď, poslala jsem ti ještě jednu SZ 🙂
Můžu se zeptat, jaké problémy se šž tu máte? Předpokládám, že vám brání otěhotnění, nebo otěhotnění komplikuje... Já měla silnou toxikózu, šílenou hyperfunkci, po roce a půl mi ji doktoři tedy vyndali. Teď čekám, co se bude dít a jak na to tělo zareaguje. Beru Euthyrox 100.

estrellita
29. jan 2010

a s rannima // jsem bezela hned na krev, protoze jsem tak byla domluvena s endokrino a odpoledne bych mela mit vysledky, tak jsem zvedava.

len
29. jan 2010

Teda Estrel, to je tempo 😀
Gratuluju 🙂

estrellita
29. jan 2010

len 😀 😀 jsem akcni 🙂 dekuju 🙂
no ja jsem mela doma tu zadanku, ze si tam mam zajit za 6-8 tydnu, v pripade tehotenstvi jeste ten den 🙂 tak jsem uposlechla rozkazu 😀

len
29. jan 2010

Jsem myslela jako tempo v tom otěhotnění, od zjištění problémů se ŠŽ jen pár měsíců, ne? 😉

To já, jestli jednou najdu //, tak budu tak 4 dny vyčkávat, zopakuju test, jestli budou silné, zavolám do CARu, kde se tak na 25.DPO objednám na ultrazvuk a když tam něco bude, teprve opatrně zavolám endokrinoložce 😀 Jenomže s mým rizikem potratu asi ty svoje // spíš obrečím 😒

diapozitiv01
29. jan 2010

Estrel,
no to vyzera super, tak potichucky gratulujem, nech sa vsetko vyvija ako ma 😉

estrellita
29. jan 2010

len: jj, 6 mesicu 🙂 i kdyz mne to prisla vecnost 😀, a 2 mesice jsme meli zakaz snazeni

len: urcite bys byla ve stresu, ja mam ted taky v hlave, jestli mamatest nekeca. ale doufam, ze az se dockas, tak vsechny ty prekazky prekrocis 🙂

dia: moc dekuju 🙂

pavlisa
29. jan 2010

Estrel: jak si chtěla vědět ohledně toho maliníku na hleník, tak teď doporočuju na měsíc před porodem 😀 😀 😀
úžasnééé, gratulace největší!!
Držím všechny palce co mám, ať je vše v pořádku 😉

len
29. jan 2010

Estrel, no, tentokrát nám to neklapne, už to cítím. Já byla vystreslá i minule, nějak jsem se nemohla ovládnout, no a to jsem si bláhově myslela, že mám šanci to donosit tak 75 %. Ovšem můj milej doktor mě ujistil, že s mýma předpokladama je moje riziko na potrat výrazně větší, ti realisti jsou někdy na zabití 😀 Když vám někdo v jedný větě poví, že budete mít ohromnej problém počít a když už se to podaří, šance na potrat je výrazně zvýšená, máte chuť ho v lepším případě praštit 😀 Zatím teda plním jen první část té předpovědi 😀

pavlisa
29. jan 2010

já už se taky vidím, jak tajně bulím v koupelně, aby to manža neviděl, pokaždý si říkám, že nebudu a stejně si pak oplachuju hodinu tvář ledovou vodou, aby mi splaskla od toho brečení.

strouzek
29. jan 2010

vendul chápu ono fakt hodně záleží na přístupu doktora, když jsem viděla doktora optimistu jak mi sice kolikrát dle mě slibuje nemožné tak už prostě jsem se cítila líp a byla jsem plná optimismu i já zato doktor který seděl mlčel a nebo byl i nechutný mě pokaždý ještě víc zašlápl do depkovitého stavu. snad vám to vyjde ten utz a budete moct jít na iui.

laali no já taky měla silnou hyper ale věděla jsem o ní chvilku a hned jsem se rozhodla tumrchu vyndat, každopádně účinky jsem ti psala do IP, popravdě s hyper se mi žilo líp jak pak s uměle navozenou hypo ale jak už jsem psala za pár měsíců jak se tělo srovná s operací a budeš mít štěstí nebudeš mít totálně žádný příznaky a jediný příznak bude // na testíku 😀 jo jinak ze zkušeností si myslím že ti dávku euthyroxu navýší , se stovkou začíná po operaci každej ale většinou bezštítkařky skončí na 150-175 jednotkách. já teď baštím v těhu 150 a před otěhu jsem měla 125 chvilinku.

estrel no teda bomba krása já to říkala že cítím v kostech že se to tu roztěhulí 😵 tu krev schvaluju, mě taky řekl dr. hned druhej den nástup tak jsem šla a jsem ráda že jsem šla, pro klid duše a je fakt že tělo to těhu hned poznalo a tak mi hodnoty trošku zahaprovali ale žádná hrůza. radši 3x zbytečně než jednou pozdě 😉

len tak to já bych toho doktora rovnou zabila, já potřebuju optimismus i když někdy falešnej, když si vzpomenu jak jsem teď v těhu lítala na gyndu každej týden a furt jsem se ptala dr. co si o tom myslí, to samé sestričky pořád jsem se jak debil ptala jestli se to může zopakovat jestli tomu dávají šanci atd. přitom vím že ony to ovlivnit nemůžou a kecama se těhu nezachrání prostě osud ale já chtěla aby mě někdo uklidňoval a chlácholil 😅

shandy
29. jan 2010

caute dievcence 😀
wwwwwwaaaaw co to tu citam? mame tehulku? huraaaaaaaaaa 😀 😀 😀
estrell velmi drzim vsetky palce, aj tie na nohach, nech vsetko dobre dopadne a nech sa ti podari ho v zdravi donosit. 😵
estrell a odfot testik do albumu 🙂
teda ale na 11.dpo to je super 😉 🙂
tak dufam, ze si teraz odkliala tuto nasu temicku a ze to tu bude postupne vsetko tehotniet 😵

len
29. jan 2010

Strouzek, ono když slyšíš 10x za sebou - nebojte, vše je OK, do pár měsíců budete těhotná, tak napojedenáctý už máš sto chutí je s tím poslat do háje, ona pravda sice bolí, ale nakonec jsem za ni neskutečně vděčná 😉