Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
2. feb 2010

jerry - ale ta ovulka byla, takže naděje tu je 🙂
já jsem absolutně anovulační.. ale ono se to spraví...
takže myslím, že je horší mít krátké pravidelné cykly a k tomu nemoci otěhotnět

jerrymona
2. feb 2010

sima, uvidime, no velmi tomu neverim. 😖

vendulak
2. feb 2010

Simi jéžiš ani mi nemluv! Čekat na krámy ještě 14 dní tak si jdu normálně hodit mašli 🙄 . Ale jako nějak divně mě pobolívá, jiank než normálně, ale no tak pořád doufám, že mrcha dorazí i když teď na ní nic nevypadá.
A cykly máme tedy šílené. I když já aspoň vím že je to tím PCO a u tebe je asi horší, že nevíš ani čím to je a zatím se nic neděje, co? ☹
Jerry oni někomu ty teploty holt skáčou a někomu se drží v rovinkách. Hlavní je ale ten možnej výsledek z toho pak 😉 .

amigaa22
3. feb 2010

ahojte kocky,
vcera som sa dozvedela ze mam vela protilatok na stitnuv zlazu, to cislo je 317.90 + kIU/l, toto sa zistilo pri hormonalnom profile, ale moja dr. z ISCARe mi k tomu nic nepovedala, len ma poslala k endokinologovi. pred tym som tieto hodnoty mala zrejme v norme lebo hormonalny profil sa mi robil uz niekolkokrat a vzdy bolo vsetko v poriadku. neviete mi povedat, co to pre mna znamena? a aky to ma vplyv na otehotnenie? som z toho dost nervozna lebo uz sa liecim viac ako 2 roky, moja diagnoza je sekundarna sterilita a manzel je tiez v poriadku, akurat teraz mi vysli tieto protilatky vysoke. Kym sa dostanem k enodkrinologovi chvilu to potrva, tak dakujem za vsetky info.

strouzek
3. feb 2010

ahoj kočky hlásím se z azylu od našich, doma staveniště, všude folie, krabice no děěěs ale malíř je šikovnej manža taky maká jak bulhar až ho nepoznávám takže to vypadá že nebudu rodit do staveniště 😀
jinak hlásím že v pondělí na diaporadně vše dobrý, ne teda špičkový ale dobrý, trošku se to zvedlo ale pořád v normě takže inzulín zatím nemám takže jsem šla šťastná jak blecha že jsem těm injekcím a císaři zatím unikla a za 14 dnů na nových odběrech se rozhodne

pokoušela jsem se dočíst ty uplynulé dny a holky nejde to, přečtu to a půlku zapomenu 😅

každopádně estrel ještě znovu gratuluju, za pár dnů na gyndě ti to dr. potvrdí a budeš se těšit z první fotečky na utz 😉
jinak nevím jestli červené víno vana rozbíhá mrchu ale mě vždycky pomohlo si vzít ten den bílé kalhoty a nebo se objednat k doktorovi a mrcha přišla do hodiny 😀

holky s tou prací po VŠ, já sice vysokou nemám ale práci jsem dostala hned jeden den jsem šla na pracák a druhý den jsem už měla práci 😅 zato většina mých známých s VŠ a různých typů (ekonomové, stavební inženýři....) sedí doma na zadku nebo dělají práci za pár kaček kterou mohli dělat i z obyč maturitou tak nevím svět se asi zbláznil. unás v práci dělá jeden ing. v expedici závozníka a mgr. ta dělá čalounici a náš šéf s učňákem a dodělanou maturou na večerní škole řediteluje 😅

diapozitiv01
3. feb 2010

AHojte babule,,
tak sa dnes poslusne hlasim, som 9DC, nic nove,,,

vendulak
3. feb 2010

Ahojte holky!
Amigo, já protilátkám nerozumím, já měla jen vysoké TSH, a sem v tom krátce, takže snad poradí jiné holky 😉 .
Strouži tak to je super, že tentokrát to v diaporadně probíhalo líp! Držím vám palce dál, ať to tak hezky zvládnete až do konce! 🙂
Jinak já už jsem dneska asi snad 1.DC. Doufám 😕 .

shandy
3. feb 2010

ahojte, ja len tak rychlo lebo nestiham 🙂 🙂
amiga, tie protilatky poukazuju na mozne autoimunitne ochorenie namierene proti tvojej stitnej zlaze, ktora potom casom nefunguje spravne a je bud hypofunkcna (ma znizenu cinnost) alebo hyperfunkcna (zvysenu). urcite je dobre ist na kompletne endokrinologicke vysetrenie. je dost mozne, ze otehu sa ti nedari prave preto, ze mas skrytu hypotyreozu. staci len dodat telu hormon SZ a telo sa da velmi rychlo do poriadku. ale ako vravim, treba na to lekarske vysetrenie. toto su len moje hypotezy. zatial si mozes pomoc, ze budes papat 200 mikrogramov selenu na znizenie tych protilatok a vyhybaj sa jodu v multivitaminoch...

vendulak
3. feb 2010

Tý jo holky! Já čekala že budu muset za celý odpoledne a večer dočíst spoustu příspěvků a tady vůbec nic, jo? 😨 Tedy to je ale slabota 😀 .

kingstonka
4. feb 2010

ahojte....

no musela som riadne hladat - kym som temu nasla 🙂 ...asi ste vsetky zaneprazdnene....
- na mna uz 2.den nieco lezie... ☹ dufam, ze to prejde...

dnes je vonku kraaasne- mohol by uz byt konecne taky slnecny a zasnezeny aj vikend

vendulak
4. feb 2010

King ahoj!
Asi jo, holky mají asi hodně práce. Strouži určitě když psala, jaký to doma mají staveniště 🙂 .
Jinak ono se není co divit, že na tebe něco leze, když je venku pořád taková hrozná zima 😒 . Já vždycky když jsem venku mám pocit že mi umrzne všechno 😀 , kord když třeba jdu s pejsíkem a házím mu klacek a musím pro něj furt sahat do toho sněhu 😀 . Je třeba se hodně ládovat vitamínem C 😉 .
Taky bych brala aby o víkendu bylo hezky. Příťa chtěl jet o víkendu na výlet do Františkových Lázní 😀 , protože až nedávno jsme zjistili že ten Frantík tam v parku není pravý a že ten pravý je v muzeu 🙂 , tak on chce na něj. Ale já mu to asi rozmluvím, jen tak na výlet to máme dost daleko. Až bude hezčí počasí a budeme na chatě tak z ní už je to půlka cesty 🙂 .

amigaa22
4. feb 2010

ahoj Shandy,
dakujem za informaciu. ked sa poviem hormon, tak mam z toho hrozu. ano na vysetrenie idem 8.2. tak uvidim co mi povedia, ale hormonov sa bojim, bojim sa ze z toho priberiem alebo ze to budem zle znasat. a ty mas aky problem so stitnou zlazou? liecis sa nejako?
ten selen si hned dnes kupim. a prosim ta ten jod v multivitaminoch tomu mam ako rozumiet? ja poznam jod najme v soli a ten je na spravnu funkciu stitnej zlazy velmi dolezity? ale je mozne, ze ja ho mam az prilis lebo nenormalne solim.

vendulak
4. feb 2010

Amigo ono tedy asi záleží co ti na endo zjistí, Shandy psala, že ty protilítky můžou způsobovat sníženou nebo zvýšenou funkci štítný žlázy a pokud je funkce zvýšená tak by se právě jód brát neměl. A Shandy měla asi na mysli že by sis měla dát pozor na snažilkovské vitamíny typu Calibrum baby plan bych řekla, které právě jód obsahují. A co tu holky říkali tak sůl bez jódu se u nás sehnat nedá tak třeba jen míň solit. A pak podle mě uvidíš co ti zjistí na endo, jestli by si měla zvýšenou tak tohle nebudeš asi smět i dál a kdyby si měla sníženou tak jód budeš moct myslím.
Jinak hormonů štítný žlázy se neboj ba právě naopak. Toho přibírání. Jestli jsi třeba silnější tak to právě může způsobovat taky ta spomalená funkce štítný žlázy a právě kdyby ti ten hormon doplnili tak budeš naopak hubnout 😉 .

shandy
4. feb 2010

ahojte micusky, no ja mam total nestihacky 😠 😀
tak len tak z rychlika vas pozdravim 🙂
vendy v zasade presne ako pises, takze amiga naozaj sa hormonov neboj. naopak co sa otehu tyka su naozaj velmi potrebne. ja mam rovnako pozitivne protilatky proti stitnej a hypofunkciu, takze beriem "detske" davky L-thyroxinu - 37,5 teraz asi zvysim na 50..
no jodu v potravinach sa vyhybat nemusis ale nejaky dodatocny vo forme vitaminov alebo pod radsej nie alebo sa predtym porad s endokrinologom (co endokrinolog to nazor 😉 ).
je naozaj len minimalne percento ludi, ktore tieto lieky zle znasa (myslim umely hormon SZ), takze toho sa vobec nemusis obavat, rovnako ani toho, ze priberies, skor naopak, ak mas v dosledku hypofunkcie spomaleny metabolizmus, tak by sa ti mal zrychlit a teda nemala by si priberat.
jo a v rychlosti hlasim nove hodnoty - TSH - 2,1 (minule 1,75 a to som si zvysila davku), no netusim cim sa mi podaril tento paradox ale asi tym, ze som to chcela otestovat a zobrala som si svoju dennu davku hormonu az po odbere krvi. tak to je dobry rozdiel teda...no a protilatky mi zasa klesli, takze selen na mna zabera, odporucam vyskusat 😉

jerrymona
4. feb 2010

ahojte baby.

strouzek, gratulujem k dobrym vysledkom na diaporadni. 😉

ja som si uz konecne vybavila termin na endokrinologii. idem tam 24.2. na kontrolu. a 18.2. na gyndu. takze konecne uz potom mozem poslat vysledky do centra. a popri tom, este pockat, kym dorazi ms (lepsie by bolo, keby teploty stupli a ta potvora by nedorazila 😉 ), aby som mohla ist na ten odber krvi kvoli dalsim vysledkom. konecne sa mi to cele posuva dopredu. to cakanie ma asi zabije. 😝 😅
dnes vyzeram takto. nic moc.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

v marci ideme welnesovat, uz sa strasne tesim. len nam musi prist potvrdenie z hotela. 😵 😵 😵

vendu, ako ty?

estrellita
4. feb 2010

jerry: ja jdu 22. a mam trochu strach, ale snad to bude v pohode 🙂

jerrymona
4. feb 2010

estrellita, drzim ti palce, aby bolo vsetko v poriadku. aj mne by bolo vselijako.
no ked uz beries dlhodobejsie euthyrox, je to lepsie, akokeby si si stitku neliecila vobec.

aj kingstonka, ak si dobre pamätam, by mala ist niekedy koncom februara na endo.
tak sa tu potom vsetky stretneme s vysledkami. dufajme, ze len tymi lepsimi. 😉

estrellita
4. feb 2010

jerry: to jo, a nevyskocilo to moc, jen mi vadi, ze nebylo logicky TSH a ft4 opacne, ale mamka mi vysvetlovala, ze jestlize bylo na horni hranici ft4, tak to znamena, ze mam hormonu dostatek, nebo telo nezareagovalo tak rychle, ale porad ho mam dostatek, tak se nsazim na to nemyslet 🙂 ale znate to 🙂

jerrymona
4. feb 2010

no jasne estrellita...
robila si si aj ty grafy bt? ak ano, mozes ho ukazat?

estrellita
4. feb 2010

jerry, ano. chces videt ten posledni, nebo vsechny?

jerrymona
4. feb 2010

skor ten posledny. vitazny.
ako dlho ste sa snazili? mali ste aj nejake ine problemy okrem stitky?

estrellita
4. feb 2010

Tak tady je 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

nn, zadne jine problemy, nez stitka, nebyly. No v podstate od srpna, ale to jsme meli na 2 meisce zakazane snazeni, takze realne 4 cykly (od října do ledna)

jerrymona
4. feb 2010

estrellita, tak to ste sa az tak dlho nesnazili. teda, aspon na moje pomery. no jasne, ze ked sa nedari uz druhy cyklus, clovek je znepokojeny.

😲 😲 😲 😲 😲 😲 prave som pozerala, ze ste sa snazili dva dni pred ovu a vyslo vam to.
ja som bola tak nastvana, ze sme sa snazili len den pred ovu a v den ovu nie.
mm ma zly spg, tak si myslim, ze sa musime aj striafat do ovu.

estrellita
4. feb 2010

jerry: no to mi povidej, ja jsem mela chut porad, ale manzel byl nejdriv unavenej a pak odjel pryc, takze jsem myslela, ze z tohodle cyklu vubec nic nebude 😀 len potvrdi, ze jsem ji posilala graf s tim, ze tak dlouho asi nevydrzej 😀

ale jinak mesic pred jsem se trefili, ale nic z toho. Podivej:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

a on bere Profertil? na to jsou kladne reference. ale asi ho bere, vid? budu drzet palce, aby se vam podarilo co nejdriv 🙂

jerrymona
4. feb 2010

no profertil este len zacne brat, lebo sme objednali, ale este nedosiel. 😒

vidis, to je ako na potvoru. ked sa strafis, nie je z toho nic a potom prekvapenie.dva dni pred a uz ani nedufas a zrazu baby v brusku. 😵
budem si s teba brat priklad. 😀

estrellita
4. feb 2010

jerry: 😀 tak jo 🙂 no moc budu drzet palce 🙂

jerrymona
4. feb 2010

estrellita a mala si aj nejake priznaky, alebo si si iba vdaka zvysenej teplote urobila tehu test?

shandy
4. feb 2010

estrell drzim aj ja palce, jerry, tvoj graf mi pripada ako tehu, samoska nechcem ti davat plane nadeje, ale mam citak, ze ty budes v nasej teme dalsi kandidat 😉

estrellita
4. feb 2010

jerry: priznaky jedine paleni zahy, ale to bylo divne, protoze me straslive palila tyden pred (a v zivote me zaha nepalila), ale mame to v rodine, tak jsem si rikala, ouha, tak jsem zase neco hezkeho podedila 🙂 no a den pred, nez jsem testovala, tak jsem byla porad tepla, jako celo a tvare a unavena (jinak tepla jsem i ted porad) a zase me zacala palit zaha. no a kdyz i 11 DPO teplota byla nahore, i kdyz vzdy mi 11 DPO teplota klesala, tak jsem testla 🙂 a carka byla docela dobre viditelna (mam ji v albu). Takze jako nejake super velke priznaky, to ne.

I ted ot mam tak, ze me pali casto zaha, jinak po zvyseni leku ani nejsem unavena, vecer samozrejme jo, ale kdo neni 🙂 a obcas se mi navaluje,kdyz si cistim zuby, nebo kdyz jsem vcera ucitila smazeneho lososa ...😀 sem tam me pichne v brise, ale jinak fakt nic a zakazala jsem si cist diskuzi holek se stejnym mesicem, protoze tam popisuju silene priznaky, ktere proste nemam, a pak mam blby pocit, ze me temer nic neni 😀

jerrymona
4. feb 2010

shandy, prosim? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 to na zaklade coho tak usudzujes? ja som sa minule smiala, ze moj teplomer mera len do 36,8. na viac sa asi nedostanem.