Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
4. feb 2010

Nojo, jenomže to mi to klesne, já si dělám naděje, že to určitě zase stoupne... no a ono houby 😀

shandy
4. feb 2010

😀 😀 😀 poznaaaaaaame, hovoris o mne? 😀
len to by si jej aj ty dala 90% co? v porovnani s tym druhym 🙂

len
4. feb 2010

Nojo, oproti anovuláku je samozřejmě šance na početí o 100 % vyšší 😀

jerrymona
4. feb 2010

no baby, tak ja svoje grafy nemozem porovnavat, lebo ich mam dokopy iba tri. 😀
prvy bez ovu, druhy s ovu a 14 dnovou LF a ten treti este neviem ako dopadne.

len, neboj neberies mi iluzie, uz po tom mm spg tak skoro ziadne nemam. 😀

shandy
4. feb 2010

😀 😀
no dobre, tak ale vidite, ze zostavame na dlhsi cas na prvej strane konika 😀 😀 😀
baby na dnes som uz zalozila vestecku gulu, pokracujeme zitra. tak pekny vecer vam 😵
😀 😀 😝

len
4. feb 2010

Shandy, ale tenhle je fakt krásnej 😉
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/581...

Jerry, pamatuju na jednu, který řekli, že s jejich spermiem nemají šanci, no a do týdne tam ty // měla, takže já už se tady nedivím ale vůbec ničemu 😉

estrellita
4. feb 2010

shandy: no len je zakladatelka stranek o mereni 😀 takze na ni si jen tak neprijdes 😉 ale je fakt, ze nekdy ty falesne nadeje jsou silene a pak to boli jeste vic.

len
4. feb 2010

Jo, zůstáváme na první stránce, ale tématicky jsme zcela mimo 🤐
No neva, no, aspoň mě to inspirovalo kouknout na stránky merenibt, chudák ženská tam hodí do diskuze odkaz na křivku a potvora adminka jí tam diagnostikuje těhotenství s měsíčním (!) zpožděním, ostuda jedna 😀

jerrymona
4. feb 2010

len, mozno sa smejes, ale vies, ze aj na teba myslim? 😵 no je mi luto, ze z toho zatial este nic nevzislo. neboj, budem mysliet aj dalej. 😀 skusim intenzivnejsie. 😀

ten posledny poslany graf sa mi velmi paci. ta osoba uz urcite pocitala s mrchou a zrazu taketo prekvapenie. 😵

no co sa tyka toho spg, som troska pesimistka. preto hovorim, ze to asi bude trvat dlhsie. 😅

moj prvy merany graf bol teda super, ze? 😀 ako husenkova draha... 😀

len
4. feb 2010

Jerry, ale navzdory celé své sbírce... anovulák ještě nevlastním, takže jsi lepší 😀

shandy
4. feb 2010

tak to uz ano, ale zas na druhu stranu, je dobre vediet, ze zazraky sa deju 😀 😀
no ja si na nu ani nechcem prist estrell 😀 😀
tak aspon sme to vedecky rozobrali. aj ked su take haluzacke, dost vela ma niektore spolocne znaky, ktora ti potom daju tie falosne nadeje 😀 a nastastie obcas aj falosne nie su 😀

jerrymona
4. feb 2010

ja teda obdivujem baby, ktore vedia, ze LF maju napr. 14-dnovu a uz od 10 DPO si robia aj dva testy za den. a ked su negativne, su nestastne.
ja som stastna aspon styri dni dlhsie, lebo netestujem. 😀 a potom pride ☹ kysla tvar.

len
4. feb 2010

Si pamatuju, jak jsem se těšila, že v těhotenství třeba poznám teplotu přes 37, všelijaký příznaky a tak a ono houby 😉 Nakonec jsem tohle poznala jen v netěhotenskejch grafech 😀 Takže BT na určení ovulace super, s těhotenstvím asi jak kdy, většinou se to začne projevovat až když MS mešká, no a to už to vrtá v hlavě každýmu aspoň průměrně inteligenstnímu člověku 😀 I když teda - neměřit teď BT, tak asi testuju, protože MS jenom dva dny 🤐 Ale předevčírem i dneska teplota 36,3, takže nic 😒

jerrymona
4. feb 2010

len, inak preco su vsetky tie grafy vo fahrenheitoch a nie v stupnoch? radsej by som videla stupne. 😅

mna by zaujimalo, ake grafy by som mala predtym. no co uz, hlavne ze som vobec zacala merat. teraz je to ako droga, neda sa bez toho zit. 😀

shandy, kde mas ty svoje grafy? nemas album.

jerrymona
4. feb 2010

len, aj ja som si myslela, ze takto spoznam. priznaky - brusko, prsia a teploty nad 37. a prd. 😀 v 36,8 sa teplomer zasekol.
ty ked si bola tehotna, spominala si, ze si vyssiu teplotu ani nemala. a priznaky nejake vobec? a asi ktory DC?

len
4. feb 2010

Jerry, bývalo ve stupních C, bývalo 🙄 Pak začal FF upřednostňovat F 😒 Ale můžeš si to přepnout pomocí "view in Celsius," nicméně když dáš odkaz, stejně se to ukáže ve F 😝

Jerry, já byla těhotná po IVF, brala jsem Utrogestan, ale příznaky fakt žádné, jen Utr. únava. Skoro jsem neměřila, ale mé dvě teploty - 36,7 (asi 40.DPO) a 36,9 (cca 18.DPO). Což jsou tak moje normální poovu teploty.

leya
4. feb 2010

Ahojte!
Neviem, ci je tato tema este stale o stitnej zlaze.....ak ano, rada by som sa k vam pridala....ja mam subklinicku hypotyreozu, mierne zvyseny prolaktin a progesteron takmer na nule....prve dve hodnoty mam uz stabilizovane, a dufam, ze coskoro bude aj progesteron ok...takze cakam, ktory cyklus bude ten "pravy"....po babatku tuzime uz vyse 2 roky.....viete mi povedat, ci mozu grafy BT klamat, resp. ak mam dvojfazovu krivku, je to 100% istota, ze ovulujem? alebo moze byt vzostup teploty aj bez ovulacie?

len
4. feb 2010

Leya, to víš, že je, to my jen tak odbočily 😉

Jinak pokud nebereš žádné léky a máš pravidelné a jasně dvoufázové křivky, tak je krajně nepravděpopodobné, že bys neovulovala. Ale - nejde mi to dohromady s tím hodně nízkým progesteronem - byl ti kontrolován ve středu druhé fáze? Protože progesteron je právě to, co BT zvyšuje - pokud je nízký progesteron, je nízká i BT 😒

leya
4. feb 2010

No v lutealnej faze mi ho kontrolovali iba raz, a to skoro pred rokom.....a hladina bola 1,1 ng/ml....... neviem, aka je norma vo folikularnej faze, ale zvycajne mavam hodnotu okolo 0,37-0,49 ng/ml...co je velmi zaujimave, pretoze v krivke teplot neklesam na zaciatku cyklu ale vacsinou az 2-3 DC (a v tie dni boli aj odbery), takze predpokladam, ze by tam mal byt zbytkovy progesteron......dalsiu kontrolu mam o mesiac, takze som zvedava, pretoze po duphastone som dostala MS na druhy den po dobrati, co sa mi zda dost skoro....

leya
4. feb 2010

len...inak vdaka za merenibt....vela som sa tam naucila.....mnohokrat, ked uz stracam nadej alebo lustim svoje grafy, opatovne sa vraciam na tu stranku.....este raz vdaka.... 😉

len
4. feb 2010

Hm, tady to většinou udávají v nmol/l a já ten převod na ng/ml neznám... S Duphastonem taky zkušenost nemám, ale po maximálních dávkách Utrogestanu chodila MS za 3-4 dny.

leya
4. feb 2010
len
4. feb 2010

Nojo, v cizině se to asi dělá v ng/ml, v ČR jen v nmol/l. Ale pokud píšou, že by mělo být nad 10 a tys měla jenom 1,1, tak to asi na proběhlou ovulaci moc nevypadá 😒 Mně právě z hladiny proggesteronu v luteální fázi tu ovulaci jednoznačně potvrdili...

leya
4. feb 2010

.....no zrejme by som si to mala ist dat vysetrit.... 😉 toto snazenie ma aspon jedno pozitivum....prestala som odpadavat z odberov krvi, lebo ich je tolko, ze az.... 🙂 len, a ty mas nejaky problem so stitkou?

len
4. feb 2010

Leyo, mám klasickou hypotyreózu, beru nějakých 135 mg Letroxu denně, ale už léta to mám stabilizovaný 🙂

leya
4. feb 2010

...no tak ja som zatial zastavila na 50 mg....plus norprolac a ten duphaston.......a to som nikdy nechcela brat ani HAK, aby som si telo "nespinila" exogennymi hormonami.... 🙂

len
4. feb 2010

Nojo, no, to si člověk očistí tělo a takhle to dopadá 😀
Jenomže když ta štítka nemaká, tak co s tím, bez těchhle hormonů se existovat nedá 😒

leya
4. feb 2010

....no hej, to som si vravela aj ja...ze to som teda dopadla 😉....ale zaujimalo by ma, preco ked uz pracuje, ako ma, bociana stale nikde 😉

len
4. feb 2010

No, my máme problém zcela jinde než ve štítnici, to já sem do týhle diskuze jenom chodím strašit, přeci jen na endokrinologii pořád docházím, tak sem snad patřím 😉

leya
4. feb 2010

...jasne ze patris....aj ja som si vybrala tuto temu, hoci by som mohla podla diagnoz patrit do mnohych dalsich 😉, lebo to bola prva vec, co mi zistili....
tiez si kladiem otazku, ci nie je problem aj niekde inde.......ja som zatial totiz "len" na urovni vysetreni krvicky, endokrinologie a to je vsetko.....zatial zadne folikulometrie, laparoskopie, ani centra asistovanej reprodukcie....aj ked, popravde, absolvujem vsetko, co bude treba, len aby bolo //...... 😉