Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
16. mar 2010

tak sa este raz hlasim aj ja pred dovolenkou.

ako vidim, ste ma uz predbehli. aj mne pisala strouzek.
takze strouzek, velmi velmi gratulujem a tesim sa spolu s vami. hlavne vela zdravicka a vsetko dobre. a tesim sa, ked uvidim ako nelinka vyzera.
😉

kocky, ja uz padam. caute. pridem az v nedelu. 😵 majte sa. a nech tu pribudaju tehulky alebo mamicky. bye

shandy
16. mar 2010

😵 🙂 ahojte bambulky 🙂
jeeej strouzi, velke gratulacieee, hura nelinka je tu 🙂 , tesim sa na fotecky a zelam vela zdravicka, dostatok mliecka a pohodu a pokoj v rodinke 🙂
jerry uzi si dovolenku a pekne si oddychni 🙂
inak strouzi ten datum si budem dobre pamatat, prave som si totiz prevzala novy byt 😀 😀

leamax
16. mar 2010

ahojte dievcata 🙂
strouzi, z celeho srdiecka vam gratulujem a zela hlavne vela zdravia, pohody a nech mate z Nelusky len radost 😵 😵 😵
jerry, prijemnu dovolenku, uzi si ju 😉 😵

simasla
16. mar 2010

jééé ahoj holky... stroužinko i já blahopřeji k narození Nelinky, ať jste zdraví... ať vám pěkně roste.. a dělá jenom samou radost.. 😵

leya
16. mar 2010

blahozelam Strouzinke a vitam Nelinku..... 🙂 ...a veeeeeela zdravia obom....... 😉

estrellita
17. mar 2010

tak jsem dostala vysledky z krevnich testu v 11 tt, kde muj doktor dela automaticky i TSH, ft4 a antiTPO a docela jsem koukala, protoze pred dvema tydny jsem u sve dr. mela vysledek TSH 1,16 a vcera nove vysledky jsou TSH 4,75 😕 tak jsem volala Dr. a davku euthyroxu mam 7 krat 150 (ored tim 4 krat a tri krat 100). no tak uz aspon nebudu muset kazde rano brejlit, jestli beru spravne barevne platicko 😅

vendulak
17. mar 2010

Dobré ráno holky!!! 😀 Koukám že bez Stroužinky to tu moc nekecá 😀.

Estrellito ty brďo! To to TSH vyrostlo za hodně krástkou dobu! 😕 No tak snad ho léky zase usměrní a bude vše O.K. 😉

eloana
17. mar 2010

Ahoj-holky
mam-vas-pozdravovat-od-Strouzka-a-Nelinky
maji-se-dobre🙂

kingstonka
17. mar 2010

ahojte-

nech si tam strouzinka pekne oddychne kym jej nastane kolotoc....

nejak sa tu velmi nediskutuje- ja ani nic nove nemam- od vcera mrchujem ( a teda riadne) s 10 dnovym posunom oproti minulym mesiacom- ale radsej nerozmyslam nad tym, ze preco- len dufam, ze ziadny gynekologicky problem 😒

simasla
17. mar 2010

čau holky, no jsem ráda, že se obě holky mají dobře a už se těším na fotečky 🙂
jinak já nemám nic nového - snad jen, že mě opouští viróza, takže teplotky se dostávají zase do mého normálu na obvyklých 36,4-36,5, v pondělí jdu na ultrazvuk, jestli se folikuly pohly a trošku povyrostly - no blíží se nám Velikonoce, tak by se mohly probudit k životu i ty moje vajíčka, ne?
Jediné co mě těší je, že jsme se pohli v plánování svatby.. jinak mám mírně řečeno takovou typickou jarní depresi - chci už sluníčko, aby mě trošku rozveselilo.

vendulak
17. mar 2010

eloano děkujeme za pozdrav od Stroužinky! 😉
King je mi líto že dorazila mrcha ☹. Snad budou nadcházející časy u nás všech mnohem úspěšnější 🙂 😉.
Simi ty myslíš že by vyrostli až na Velikonoce? 😀 To snad ne! Vždyť na Velikonoce já počítám že už budu testovat a to ještě nejsem ani u ovulky 😀. Uvidíš že budou v pondělí pěkně narostlá! 😉
Já jdu na UTZ zítra a jsem jako hodně moc zvědavá jestli bude něco narostlého a co. Trochu se bojím, aby to teď nebylo trochu víc uspíšený, protože včera i dneska jsem měla pěknej plodnej hleník...no je mi to divný 😖.
A že máš depresi to mě moc mrzí, neboj zase bude líp! 😉 Budete mít svatbičku, venku se udělá hezky, folíky povyrostou a zase bude krásně 😀.
Já tedy momentálně mám celkem fajn náladu 😀, po ránech už sluníčko svítí docela hezky, budu mít narozeniny, čeká nás 2.IUI čili se poháníme zase někam dál, Filípek bude mít narozeniny, budou Velikonoce, bude hezky a budeme moct jezdit na chatičku, budeme tam na dovolené, vyšívám tam nové obrázky, budeme tam dávat jiné koberce. Bude to fajn 🙂. I když se tomu sama divím, že jsem taká optimistická, že by to bylo fakt tím že se srovnalo TSH 😕.

pavlisa
17. mar 2010

vendul,
tak to mi prosím pošli nějakou dobrou náladu...já od přírody věčný optimista tady sedím od rána, je mi do pláče, nemám důvod, jsem v depce a nemám proč. Tak nevím, že by ten Clostík tohle se mnou dělal?
Já se vůbec nepoznávám, ale nemůžu si pomoct! 😠
I se tak nějak klepu nebo co mi přijde. No hnus.

Ani jíst mi nechutná, ani spát mi nechutná, tak už nevím 🙂

Sim, kdy že máte svatbu, v červnu? Jéé, to bude krásné, uvidíš, já bych se taky těšila 🙂

vendulak
17. mar 2010

Pavli no už moc nemám jakou ☹, sem to já husa asi zakřikla, měla jsem to zaklepat 😒. Taky mám najednou náladu nějak na ho... koukala jsem já blbka tady zase holkám na albíčka z porodnic a s miminkama a najednou sem měla pocit jakoby tady všude bylo tak šílený ticho a prázdno, všude. Moc velký. Tak sem zapla rádio a že prostě nebudu a nebudu bulet. Nebulím. Ale přijde mi že i v tom rádiu hrajou jen a jen smutně a já tu pořádněkam koukam neschopná nic dělat a chce se mi prostě plakat. Plakat pro to miminko který ani neexistuje ☹.
Ach jo. Ženský hormony to je strašná věc ☹.
Ale co, přece bude zase líp!!! Jdeme do tich druhých IUI a ono to teď už klapne!!! 😉 Nesmíme být tak smutný 🙂. Pavli a kolik bereš Clostíku? 😉

pavlisa
17. mar 2010

no jen jednu tabletu, teď poslední, tzn.pátý den..
Třeba to není z toho, ale já prostě nemám důvod být smutná a přesto jsem úplně hotová a nervózní.

Máš pravdu, ty už teď v sobotu budeš mít druhé IUI a já asi příští pátek/sobotu, takže hurá, hurá a ať je mi klidně blbě a hnusně, hlavně, ať mi ten Clostík zabere, no že jo 🙂

vendulak
17. mar 2010

Pavli přesně tak!!! 😀
Jinak já jsem brala tedy 2x1tbl Clostilu. A myslím že po něm mi nic nebylo. Nebo sem aspoň nic nevnímala, ani minulý cyklus ani teď. To spíš tedy z Utroše. A z toho mám hrůzu zase už teď ☹. Po tom sem měla nálady jak blbec, jednu chvíli štěstí, smích, v druhej chvíli naštvání pak pláč a úplně bezdůvodně. Taky někdy po ránech mi z něj bylo hrozně šoufl. Nemluvě o naprosto nepřirozenej únavě a bolesti prsou 😒. Jo a taky návalech horka 😒.
Ale prostě pro miminko cokoliv! 🙂 Však my to zvládneme a tich mimineček se dočkáme uvidíš!!! 😵

pavlisa
17. mar 2010

no vidis a ja Utros uplne v pohode 🙂
prsa me bolely z toho Pregnylu.
Tak zitra zase pa, ja dneska v praci litala jak hadr na holi, snad to zitra bude lepsi.

holky, hezky vecer vsem 😉

estrellita
19. mar 2010

Ahoj holky, tak konecne nam konik zase funguje 🙂
jake jsou novinky? 🙂

vendulak
19. mar 2010

Ahojte holky! Tak jsem se těšila až koník zase půjde a koukám že nikdo jiný tu není 🙂.
Jinak my byli ve čtvrtek (13.DC) na UTZ a tedy doktor opět nenašel levý vaječník (minule 13.DC ho jiný doktor taky nenašel, a tenhle ho pak 15.DC při IUI našel) a na pravém jsem měla jeden folík 14mm (minule v tuhle dobu 16,5). Měli jsme toho mlčenlivého pana doktora takže v podstatě víc nevím. Jen že sliznice prý byla pěkná. A máme tedy znovu přijít v pondělí zase na UTZ a skoro určitě prý i hned bude IUI. Trochu se bojím aby v pondělí nebylo zase pozdě, ale oni snad ví co dělají 🙂.
Spíš mě trochu zaráží že mě dneska strašně moc bolí na té levé straně kterou Dr. nenašel. A ta bolest je chvílemi docela velká a nepřestává ☹.

estrellita
19. mar 2010

vendul: to me mrzi s tim vajecnikem, ze vlastne nevis, jestli ho mas, nebo ne. nechtela bys nekam zajit na konzultaci? nebo jeste chodis ke svemu Dr.
drzim palce, at nic neprosvihnou a vse vyjde 🙂

vendulak
19. mar 2010

Estrellito jak na konzultaci, kam? 😕
My chodíme do CAR do Natalartu v Plzni, kde nám právě dělali i minulý cyklus IUI a teď ho budou dělat znovu. A vaječník mám. Psala jsem pak do závorky že minule tenhle 13.DC ho Dr. sice taky nenašel, ale věděl že tam je protože předtím už jsem tam byla na UTZ 2x nebo 3x a to se vždycky našli v pohodě oba, tak říkal že možná bude schovaný za střevem, že se to tam prostě občas hýbe. A pak když sem šla za dva dny 15.DC na UTZ před IUI tak ho druhej doktor už našel 🙂 . A teď zase nenašel 😀, prostě se schovává a je to jak u blbejch 😀.

estrellita
19. mar 2010

vendul: ja myslela k tvemu dr,ale predpokladam, ze ten by ti taky rekl, ze tam neni, ze jo.
ale jestli ti ho pred tim nasli, tak tam urcite bude 🙂 jen se mrska schovava 🙂

vendulak
19. mar 2010

Estrellito můj gyndař je v tomto ohledu úplně k prdu 😒 , myslím že jsem to tu už psala. Rok sem k němu chodila že mi vůbec nechodí menzes a on sice dával prášky či píchal injekci, ale nějak zjistit proč a řešit to to nic. Až když jako po roce mu říkám že se ten rok snažíme o dítě a ono nejde a s tou mou ms a cykly se ani není čemu divit, tak poslal příťu na spermio na který mi pak řekl jenom že horší spermio mají dneska všichni chlapy, a víc nic. A mě napsal Clostil na jeden měsíc a řekl že ať se povede nebo ne tak mám přijít nejdřív až tak za 3 měsíce. Tak samo že se nepovedlo (jestli po Clostilu něco rostlo to absolutně nekontroloval), tak sem tam nakráčela za ty 3 měsíce a to mi jen vypsal žádanku do CAR že doporučuje IVF 😕 😒 a že příště k němu mám přijít až těhotná do poradny 😖 .
Ale jó on tam fakt je. Jen se prostě schovává. Tak co no. Hlavně že tam je a třeba i něco v něm. A i kdyby ne tak i za ten folík na druhé straně jsem ráda 🙂.

estrellita
20. mar 2010

vendul: tak to je teda doktor za vsechny prachy 😖 jeste, ze jsi sla teda jinam!!!

govinda
20. mar 2010

Ahojte kočky.
Včera som bola u endokrinologičky po výsledky z krvi a veľmi sa tomu nerozumiem.
Každopádne mi povedala, že mám znížený estrogén a hraničný inzulín. Diagnóza - autoimunná tyreoiditída (ak som to napísala nesprávne, ospravedlňujem sa). Nasadila mi Euthyrox 25 1/2 tablety denne na 3 mesiace a potom budú kontrolné odbery a v prípade zlých výsledkov sa nasadí Metformin (alebo niečo také).
Viete mi povedať, o čo vlastne ide? Kedysi som sa liečila na zvýšenú funkciu štítnej žľazy, ale 5 rokov je to v kľude. Tejto novej diagnóze vôbec nerozumiem. Musím ešte povedať, že mávam anovulačné dlhé cykly, menzes niekedy až po vyvolávačke, absolvovala som aj laparskopiu s podozrením na PCO syndróm, ale laparka dopadla na jednotku, všetko v poriadku. Takže to všetko je asi kvôli tej štítke, nie?

kingstonka
20. mar 2010

ahojte
govinda - aj ja mam od oktobra zistenu autoimunitnu tyroidtidu. TSH som mala 4,77. Beriem denne euthyrox 25 - jeden a pol tablety a bolo mi povedane,z e to nie je az take zle- ze tie hodnoty mozu byt aj ovela horsie a baby aj tu na fore beru ovela silnejsie davky euthyroxu.

govinda
20. mar 2010

kingstonka - ja som mala TSH 2. Je tu kopec čísel a skratiek, vôbec sa v tom nevyznám, neviem, aké sú hraničné výsledky.
A čo to vlastne je tá autoimnna tyreoiditída?

estrellita
20. mar 2010

govi: TSH mas v poradku, ale asi jsi mela zvyse anti TPO ant TGo, to znamena, ze tvoje imunita nici stitnou zlazu,ale na TSH se to jeste neprojevilo. takze ti zacali s lecbou brzy a mas velmi nizkou davku leku, takze neboj, vsechno bude v poradku 🙂

s tim inzulinem nevim, jak to souvisi 😕 ale treba holky budou vedet vic.
ja mam taky autoimunitni thyroiditidu, ale zjistilimi ji s TSH 100 😅 a behem 3 mesicu me srovnali 😉

govinda
20. mar 2010

no tak som zvedavá, ako zareagujem na ten Euthyrox a či sa mi tie hodnoty zrovnajú.
Neviem, aké majú byť normohodnoty pre TPO a TGo. Moje hodnoty sú- TPO:258 IUPml a TGo tu ani nemám 😒

leamax
20. mar 2010

ahojte 🙂
co tu nove?
ja uz zacinam tusim reagovat na ten thyroxin 😵 😵 😵 a to ho uzivam len 2tyzdne. tak sa tu z toho s manzelikom tesime 😉 😵

estrellita
20. mar 2010

govi, nasla jsem referencni hodnoty:
anti-TPO do 35 IU/l anti-TG do 40 IU/l, takze to mas zvysene, proto ti nasadili ten euthyrox. ale vem si ze 1/2 25 euthyroxu je ta nejmensi davka, co existuje, takz eopravdu zadne strachy, je dobre, ze to takle podchytili.
nekomu se muzou ty antihodnoty casem srovnat, my, co je mame hodne vysoke, tu snaci mame minimalni. ale kazde telo reaguje jinak 🙂

leamax: jsi min unavena? 🙂 to je dobre.

no u me noveho to, ze mi behem 9 tt a 11 tt vylitlo TSH z 1,16 na 4,75, takze jsem pokrocila na 150 jednotek euthyroxu kazdy den, ale tak hlavne, ze je to kontrolovane 🙂

govinda
20. mar 2010

no tak teraz mi už ostásva len čakať...