Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

bbara
17. aug 2010

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla poprve na endokrinologii. Teda tak protivnu doktorku jsem jeste nezazila, nicmene rikala ze hodnota je moc vysoka a ze lecba je nutna. Takze v patek budu mit vysledky a uvidime co dal, jeste mi vynadala ze proc se snazime ze stejne potratim. Dobre, ze? A kdyz jsem ji rekla, ze moje gynekolozka rikala ze se muzem snazit, ze priroda kdyz bude chtit tak to zaridi tak se na me koukala jako kdybych padla z oblakov. No ale aspon me tam zaregistrovali a budu me lecit a sledovat, tak doufam ze se to uz brzo upravi a ja se dockam //. Jinak moc gratuluji novym tehulkam 🙂.

bellka
17. aug 2010

Ahojky holky 😵 tak hlásím, že máme jednoho prďolinku a krásně mu bije srdíčkooo 🙂
@estrellita
@jerrymona teda holky, už se vám to krátí a ty pupíky, no nádhera 😵
@zvizatinka ahojky, jestli jsi těhotná, tak bys měla jít na endokrinologii hned, já měla nejdříve pozitivní test, pak krev a hned nato jsem šla na krev na štítku a vyskočila mi na 16,99, tak ať Ti může ihned upravit dávkování léků 😉

estrellita
17. aug 2010

@bellka dekuju a moc gratuluju k srdicku 😵 😵

zvizatinka
18. aug 2010

@estrellita - zatím nic ☹ jen /, ale MS taky nikde 😉 pupíček krásnej 🙂 už aby byl malej venku, aby sis ho mohla poňuchat, co? 😉 😵
@bellka - jj, to já hned půjdu, už jsem i objednaná (na říjen - pokud bych do té doby nebyla těhu). Gratuluju k srdíčku 😵

jerrymona
18. aug 2010

@bbara no aspon sa mozes zacat liecit a dufat. uvidis, ze coskoro budes patrit medzi nas tehulky. 😉

@bellka to ma teda velmi tesi, gratulujem. len si na seba davaj pozor a jedz vitaminky. 😉

@zvizatinka kolky si teraz dpo? predlzil sa ti cyklus? brala si predtym antikoncepciu? 😕

jerrymona
18. aug 2010

@estrellita uz sa zacinas viac zaoblovat. ale aj tak by som povedala, ze na 34tt mas mini brusko. 😵 no aspon ta tak netlaci ako moje velke. je jedno ci male alebo velke, hlavne je, ze je babo v poriadku. 😵

estrellita
18. aug 2010

@jerrymona dekuju 🙂 no ja jsem zjistila, ze mam pres brisko 90 cm stejne jako pred 5 tydny 😅 takze tlaci me dost 😀

@zvizatinka tak budu drzet palce 😵

jerrymona
18. aug 2010

@estrellita ja uz mam 103 cm. 😀

shandy
18. aug 2010

ahojte dievcence,
reku ze sem nazriem, ked uz ste sa tak pekne zagulatili 😅 😅 😅
krasne ste, bruska uplne nadherne obe, uz sa tesim na vase princeznicky 😅
@bellka super gratulujem aj tebe, viem cim vsetkym ste si presli a o to viac ti prajem nech vsetko dobre dopadne 😵
pekny den 🙂

estrellita
18. aug 2010

@jerrymona neboj, te jeste dozenu 😀

zvizatinka
18. aug 2010

@estrellita- díky 🙂
@jerrymona - nebrala jsem HA, cyklus mívám celkem pravidelný, navíc jsem pokaždé před MS špinila (prý nějaká hormonální porucha luteální fáze 😅 ) a teď nic 😅 no jsem napjatá jak struna!!! 😉 testla jsem včera a stále nic, tak to nechám a snad to vydržím aspoň do zítra 😀

monika0001
19. aug 2010

ahojte 🙂

som tu dlhšie nebola... boli sme na dovolenke a teraz som čakala na to čo bude ďalej. Dnes si idem po výsledky a dúfam, že už aj lieky mi dá dr na tú potvoru ŠŽ 😉
Tak som zvedavá.. idem na 14.00 a hneď ako prídem domov vám napíšem že čo a ako... 😉

zvizatinka
19. aug 2010

Holky!
😵 slaboučká, ale je tam! Nezdálo se mi to... 🙂

monika0001
19. aug 2010

@zvizatinka - 😵 😵 😵
Gratulujem kočka 🙂

jerrymona
19. aug 2010

@zvizatinka jej, aj ja vidim ciarku. 😉

bbara
19. aug 2010

jerrymnonka - diky moc. Dnes mi znama volala vysledky a TSH 1,35 a T4 15,1. Tak jsem uplne nadsena ze se mi to za mesic uplne zrovnalo 🙂. A to beru jen euthyrox 50 🙂. Tak zacinam doufat. Moc dik za podporu.
zvizatinka: moc gratuluji. A kolikaty DC ti vysel tento test? Jde o to ze ja to taky mela v pondeli dostat ale misto MS jen spinim (max jedna slip denne). Vcera a dnes jsem si delala test a prisel mi tam duch. Ale ani zdaleka tak vyrazny. Tak nevim jestli mi blbnou hormony, nebo si to namyslim...Al eclovek doufa..

zvizatinka
19. aug 2010

@bbara - 28.DC 😉 ale cítím, že je něco jinak už asi 3. týden 🙂 Tak uvidíš, špinit můžeš i při těhu, jak se tam embryjko usazuje... 😵 moc bych Ti to přála!

Tak snad to těhu půjde tak dobře jak to moje první (ještě při neléčené šz) 😵

monika0001
19. aug 2010

som tu.
dve hodiny som sedela v čakárni a dve minúty u lekárky vo vnútri.. 😠
Dostala som l- Thyroxin 25/die
vraj mám hormóny v poriadku, nemám zníženú funkciu ale vraj bez liekov neotehu..
a na kontrolu idem až vo februári.. som prekvapená.. že až február... hm...

bbara
19. aug 2010

No uvidime zitra pujdu na krev, prave ja tak ycitim ze se neco deje, boli me prsa a podbrisko. Jen to spineni mam uz 4 den ☹, snad zita budu moudrejsi. Diky 🙂

estrellita
19. aug 2010

@zvizatinka no krasa 😵 gratuluju!!

@bbara uvidis, treba tam bude a hcg poroste 🙂

zvizatinka
19. aug 2010

@bbara - však špinit můžeš - jak jsem psala 🙂 neboj! 😵 Čas ukáže... já taky ještě budu tak 14 dní čekat, než půjdu k dr. - při předchozím těhu jsem přišla moc brzy a ještě nebylo srdíčko a to jsou pak nervíky. Takže tentokrát to musím vydržet.
Holky, dnes je ale jinak moc smutnej den, zemřel náš oblíbený profesor z gymplu - píšou o něm na Seznamu v novinkách ☹ hrůza děs, byl tak fajn! Proč takoví hodní, dobří lidé musí umřít - jen tak.... ? 😢 a navíc mám dědu v nemocnici a nevypadá to moc dobře, zítřek ukáže. Promiňte, že to sem píšu, ale musím si někomu postěžovat 😅

@estrellita - děkuju! 😵

bbara
19. aug 2010

zvizatilka - no jo kdyz ono si nebe veme nejdriv hodne lidi a ti zli tady zustavaji nejdele...paradoxne se dneska kamosce narodila holcicka. V jeden den tolik lidi odejde a tolik se narodi..S dedou budu drzet palecky.

zipsy
20. aug 2010

Ahojte,
tak mi vcera oznamili, ze v krvi mi nasli zysene anti TPO, norma je do 34 a ja mam 284. Mam ist na vysetrenie k endokrynologovi. Tak som zatial pozerala na nete, a jedine co som nasla, je ze u deti v preskolsom veku zistili ze maju nizsie IQ (ked u mam zistili zyvsene antiTPO) tak zatial jedina informacia a nie velmi potesujuca.... :(

golemocka
20. aug 2010

Halo, zena nestresuj 🙂

estrellita
20. aug 2010

@zipsy dulezite je, ze ho nasli, daji ti leky a bude. jsou to zvysene protilatky, takze budes mit asi autoimunitni onemocneni stitne zlazy - jake mas dlasi vysledky? TSH, fT4? leky budes brat kazdy den, v tehotenstvi te budou vic sledovat a bude dobre, neboj 😉

katie_25
20. aug 2010

ahoj holky, tak jsem vás dočetla.. gratuluji všem , kterým se snažení zadařilo 😉 😉
zipsy neboj, bude to dobrý 😉

já měla naposled TSH 2,2, vysadila jsem HA, takže teď začíná snažení.. 🙂 🙂 😀

zipsy
20. aug 2010

objednala som k endokrinologovi, bohuzial najskor o mesiac ma zoberu, TSH mam 3,06 cize asi v pohode a nic ine z tej lekarskej spravy neviem vycitat.... :( no budem sa snazit nestresovat, ale skoda, na nete sa neda nic poriadne najst... pekny vikend baby

zvizatinka
22. aug 2010

Hezkou neděli všem 🙂
tak jsem začala taky maličko špinit, jen doufám, že se mimi udrží 😔 // tam pořád jsou 😅

@zipsy, já se v tom tedy nevyznám, ale myslím, že Ti to chytli včas... 😉
@katie_25 - držím pěsti, ať se vám mimi brzy povede 😵

jerrymona
22. aug 2010

ahojte baby.

@zipsy zatial sa nestresuj, tsh nemas az tak vysoke a ked pojdes ku endokrinologovi, ten ti da taku davku, ze sa ti to urcite rychlo upravi. 😉

@zvizatinka ja som to sice nemala, ale citala som castejsie, ze baby spinili, aj ked boli tehotne, hlavne na zaciatku. no podla mna sa mozes este spytat lekara, ak sa obavas. 😕

makinka2
23. aug 2010

Ahoj holky
Chtěla jsem Vám poděkovat za odpovědi 🙂 Šla jsem teda k zastupujícímu doktorovi, tam byly výsledky ještě v pořádku, ale nedalo mi to a jak se Mudr. vrátila z dovči, tak jsem k ní skočila a udělala jsem dobře. FT4 v pořádku 15.10, ale TSH mám hraniční 4.360. Tak mi zvýšila dávku Letroxu na 2 dny v týdnu 125 a 5 dní v týdnu 150. jsem zvědavá kde skončím, myslím tak u 200.
Holky chtěla jsem se zeptat jestli se můžu K Vám přidat a sem tam mít nějakou otázečku 🙂
Chtěla jsem se zeptat co berete za vitamíny. Mě Mudr. zakázala vitamíny s jodem, ale ten obsahuji snad všechny. Našla jsem jen 1 co ho nemá, jmenuje se Elevit, ale je od 2 trimestru a zdá se mi že obsahuje moc vitamínu A.
Moc děkuju za odpovědi 🙂
Mějte se hezky