Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zuzana76
23. nov 2009

shandy, aha, vdaka, lebo ja som si take grafy stiahla a vytlacila, ja si to budem zapisovat na papier, nech to mozem ukazat aj lekarovi, asi aj ten tvoj graf sa da vytlacit, mozno to budem robit aj na tej stranke

strouzek, mne robili kompletne rozbory v juni v Lubochni, to je tu na SVK taky ustav endokrinologickych a diabetologickych ochoreni a tam praveze som mala vsetko ok, tak nechapem,a le urcite si ich este raz budem pytat urobit

zuzana76
23. nov 2009

a ked som otehotnela so synom, tak som mala praveze aj Prolaktin zvyseny, ale len mierne

strouzek
23. nov 2009

ahoj simaslo jasně přidej se. podle toho co píšeš tak by to fakt mohla být štítka, ona je to navíc u nás holek dost častá nemoc hlavně v tomhle věku a pak v přechodu, jen doteď se tahle nemoc moc neřešila a nemluvilo se o ní.u toho dr. si vyšetření určitě vydupej, hele já měla pravidelnou mrchu, pravidelnou ovulku ale stejně jsem si HP vydupala, ty jestli máš tyhle problémy s cyklem a příznaky tak jestli ti to vyšetření doktor neudělá ani na tvoje vlastní náklady tak rychle od něj protože to není dobrý doktor.
beru když doktor odkládá nějaké vyšetřování snažilky až tomu bude rok ale to jen v případě že má cyklus jak hodinky a žádné jiné problémy, pokud tohle řekne holce a nemusí být ani snažilka že do roka času dost na nějaký zjištování příčiny tak je to neskutečně špatný doktor!!

zuzi no od června by to asi neměl být tak velký rozdíl ale radši ať ti tu krev i tak veme, co ty víš někdy stačí cokoliv,jakýkoliv výkyv v hormonech a nejen v hormonech štítky a už to může být problém

pavlisa
23. nov 2009

ahoj holky,
simaslo, jen pěkně na ten rozbor běž.

Vem si mě. Já bych ani nevěděla, že nějaký problém se štítkou mám. Poznala jsem to asi jen protože mám zvýšenou bazální teplotu ( jakože na začátku cyklu 36,8 )
Jinak žádné příznaky.
Dle krve se našli zvýšené protilátky. Už se snažíme od ledna a já mám pravidelnou ms i ovulaci, takže třeba ten problém je opravdu jen v tomhle..

No..už ten Letrox beru dva týdny a furt nejsem těhotná! 😀 😀
A prý, že to po těch tabletkách půjde hned (říkala paní doktorka) 😀

simasla
23. nov 2009

stroužek: koukala jsem do alba.. fíííííha to je testíků.. já neměla ještě ani jeden s //
pavlisa: díky a určitě to půjde hned.. jen nejspíš vidí paní doktorka pod pojmem hned jiný časový úsek než ty :D

kingstonka
23. nov 2009

simasla.... ak mas pocit ze to moze byt stitka , tak chod k doktorovi.... ja som ten pocit mala ( doktor, ze pochybuje) ale aj tak som si vyziadala odber krvi (preventivnu prehliadku) a ukazalo sa ze som mala pravdu....

strouzek
23. nov 2009

pavlis letrox je zázrak na počkání jo? 😀 no teda tvoje dr. je fakt dobře optimistická ale zase lepší než aby byla jako spousta dr. se kterýma jsem řešila svoje otěhu loni, ti mě připravovali na roky bez mimi a kdoví jak to pak bude, no a koukejte, nejradši bych se jim přišla ukázat s pupkem 😀 😀 půjde to rychle uvidíš, třeba příští cyklus už budeš těhule co ty víš 😉

jinak já jsem neměla příznaky žádný nebo to možná příznaky byli ale já měla celý život slabší mrchu a kratší cyklus tak jsem to brala jako normální věc, nenapadnout to doktorku a nepotratit tak o tom že mám silnou hyperfunkci a 2 cm uzel v krku vůbec nevím. ještě že se na to ale přišlo teď, představa že třeba ještě 2x potratím a zjistilo se to až pak tak zešílím.

simaslo no jo testy, moje vášeň, uvidíš že až budeš mít jednou taky // na těhutestíku budeš to mít taky jako drogu, věř mi, ten nádherný pocit je konečně vidět si člověk prostě nemůže vychutnat 😉

shandy
23. nov 2009

simasla ahoj, no veru mohla by si mat problem so stitkou podla toho co popisujes...fakt ak mas podozrenie, tak je zbytocne to odkladat. mas typicky anovulak, teda neovulujes, preto ti tie teploty skacu hore a dole+urcite si nechaj urobit hormonalny profil na gynde.
pavlisa no aj ja sa divim, tiez mi to moj doktor povedal 😀 😀 , tak ja dufam, ze v decembri ked tak 😀
a ja mam tiez zvysenu teplotu a pritom pri hypo je vraj znizena 🙂 , ja som taky zazrak prirody. kultivacne policko pre rozne bakterie 😀

shandy
23. nov 2009

strouzek verim tomu, ze ked si tie dve // vycikam, tak budem testovat rovnako ako ty, lebo tomu nebudem verit 😀 😀 😀

strouzek
23. nov 2009

shandy že prej kultivační políčko ty mě bavíš 😀 😀 já jsem taky úkaz, já měla hyper, všichni při hyper hubnou a já tloustla, tloustla jsem pak i při hypo, jen teď v těhu hubnu tak to fakt nechápu, celý roky nervuju že přibírám a teď se nervuju před gyndou že mě seřve že jsem ještě nepřibrala ba spíš shodila 😀
jinak s těma testama, nejdřív jsem tomu nevěřila, pak jsem si užívala ten pocit jak vyskočí hned čárka a pak jsem zase testovala kvůli nervům z potratu. ještě že ty testy existují, nevím jak bych zvládla otěhulit bez ustavičného čůrání na ovu a těhutesty každý měsíc, ty naše maminy byli o hodně ochuzeny, nemohli očůrávat testy, žádný utz, já si to neumím představit být těhu a nevědět to jistě a nesmět si namočit papírek 😀

simasla
23. nov 2009

shandy: no však já zítra ráno upaluju, pěkně nalačno-protože, co kdyby mi rovnou chtěl vzít krev, že?
stroužek: takvový drobet kontrolní maniak, ale je pravda, že každý takový test tě musel uklidnit a to je hlavní maminka, co je bez nervíků, že se něco děje

strouzek
23. nov 2009

simaslo na tyhle odběry můžeš jít i najezená 😀
jinak ty testy no já vím že jsem to trošku přehnala s testováním ale prostě mě to pomáhalo trošinku překonat ten strach do potvrzení srdíčka. sice vím že potrat neukáže ani test ale mě to prostě pomáhalo se takhle přesvěčovat že když jsou krásný čárky tak je mimi zdravé. a možná na tom fakt něco bude, loni mi testíky tak rychle nesílili a jak to dopadlo, teď už 13 dpo krásné silné kolejnice a 14 dpo už testovací silnější takže letos to bylo všechno na testech lépe viditelné

simasla
23. nov 2009

strouzku no vidíš a já bych byla radši hlady... ale stejně asi nebudu papat - jdu tam už na 7:30 jako první a mám drobet strach. já mám totiž takovou blbou povahu, že už teď si přemítám ty nejčernější možné důvody toho, proč mám takový podivný cyklus... a tak mi z toho trošku hrabe

simasla
24. nov 2009

Ahoj, tak jsem právě přišla do práce od lékaře. Udělal mi ultrazvuk a prohlídku a nic nezjistil - prý děloha a vaječníky jsou vpořádku. Takže mi vzal ještě krev na horm. profil. Zítra budou výsledky. Zatím mi vyvolávačku nepíchnul, prý uvidíme až co ty hormony. No a mám rozpíchané obě ruce - sestřička nemohla najít žílu - ani se jí nedivím všechny se z těch nervů schovaly. Nakonec se to povedlo panu doktorovi, mě napíchnout, ale stejně jsem tu krev nechtěla pustit - stěží odebrali jednu ampulku. Nedokážu si představit, že by jich ze mě ždímaly víc... jak tak koukám na ty ruce - to budou ale modřiny... síla.

pavlisa
24. nov 2009

simasla: jakýpak strach, vždyť ti upraví cyklus a šup, příští rok jsi těhule 😉
Teď už se jen raduj a těš na mimčo. Jako to děláme my všechny, ne? Teda až na ty depky a slzy, když dorazí ms 🙂

strouzek: jak jako "až" příští cyklus těhotná..o víkendu ovulka a za 14 dní mám na testíku dvě čárky, jinak už nehraju 😀
Protože mít pozitivní testík na vánoce, to by mi ani nevadilo 😉 a pak budu taky testit pořád, protože ta zásoba těhu testů, co mám doma..dostávám je totiž od kamarádek, které už je jaksi nepotřebují, protože otěhotněli na poprvé, že..vždycky to dostanu s řečma - třeba ti to přinese štěstí.

Tak schválně 😉

shandy
24. nov 2009

no jo strouzek, ja uz som si zvykla, ze furt mam nieco inak ako ostatni 😀 😀
myslim, ze v mojom pripade by to bolo s testovanim uplne rovnako ako v tvojom. najprv by som neverila, ze su tam dve, potom by som sa tesila z toho a potom by som stresovala, ci tam este stale su a ci nahodou neslabnu 😕 😅
simasla drzim palce, daj vediet potom ako si dopadla 🙂

simasla
24. nov 2009

pavlisa: díky, uvidíme jak se to vyvrbí - no a strach? já mám z doktorů spíš nervy.. je jedno kdo to je, ať gynekolog, zubař, nebo někdo jiný - stejně mi začne když je vidím tak nějak bušit srdce, začne mi být nesnesitelné horko.. a pak si připadám jako blázen. Navíc původně tam byli dva lékaři z nemocnice v Brandýse jen úterý a čtvrtek, tak jsem chodila k nim a nyní zase někdo jiný. Naštěstí už tam bude mít stálou praxi a byl velmi sympatický. Podal mi ruku, představil se.. nejdřív jsme si tak jako povídali.. bylo to fajn. Normálně jsem totiž jen naskočila na kozu a za chvilku jsem byla pryč. Tenhle přístup je mi bližší a až si na sebe zvykneme, tak mě snad přejdou tyhle příznaky paniky, jakmile vidím doktora. 😀 U obvoďačky už jsme to jakž takž odbourali. Asi jsem blázen. 😝

strouzek
24. nov 2009

ahoj holky simaslo no vidíš to je dobře že utz nic neukázal, že ti vzal krev je jenom dobře, se žílama mám problém i já, mám jen jednu dobře napíchnutelnou a tak byl problém v nemocnici protože tam už píchat nesměli tak se mě snažili najt poslepu jinou žílu na druhé ruce a samozřejmě nenašli, takže to brali z hřetu ruky a to taky jaksi poslepu fakt paráda. Akorát nechápu proč ti nepíchnul tu vyvolávačku, ta by nic nezpůsobila ani kdybys byla těhu, akorát se to zbytečně prodlouží než ti přijde mrška.

pavlis aha no jo, tak tento cyklus to je jasný 😀 já těm vánočním mimčům věřím, vím jak loni kolem vánoc byl koník plnej nových // a že jsem hrozně záviděla 😅 jinak ty darované testíky, co mají přinést štěstí ježiš těch jsem měla doma taky plno a nic. mě to pokaždý akorát rozčílilo že mi je někdo dává že hned otěhulil z jednoho sexu , že si snažení ani neužil a že testnul jen jedním testem takže mu ten druhej z krabičky zbyl!! jsem si přišla jak marťan že já testuju jak magor furt, sleduju ovulaci, zkouším všechny babský rady na otěhu a nic a ještě mi bylo jasný že jak budou // tak jeden test neudělám rozhodně tak 1 tisíc možná což se pak v reálu potvrdilo 😀

pavlisa
24. nov 2009

no jasně, to chápu, já mám taky blíž k doktorům, před kterýma jsem chvíli ležela na koze,hihi.
Ne, to si dělám samozřejmě legraci 🙂

Ale já ti úplně rozumím, já tohle mám taky, když jdu někam poprvé. Jsem taková trémistka. Navíc mám u doktorů pocit, že mě vždycky kvůli něčemu seřvou. Na sto pro nejsi jediná, kdo se takhle cítí. Ale protože jsme holky šikovný, tak tohle všechno překonáme kvůli tomu budoucímu rostoucímu bříšku. Ruku na to, jo? no ruku..tak nevím, jak se podává virtuálně ruka 🙂

simasla
24. nov 2009

jasně, že ruku na to... to já to vydržím.. jen aby to vydrželi oni :D Ne já jim tam příště vezmu krabičku cukroví, abych si trošku vylepšila reputaci a z trémistky.. s návaly udělala sympatickou ženu, co donesla něco na zub k odpolední kávě 😀 no a nebojím se o tu vyvolávačku - výsledky jsou už zítra.. mám si odpoledne zavolat, takže ve čtvrtek bych si tam mohla klidně zaběhnout.. jsem ráda, že se něco děje.. musíme hold tomu miminku trošku pomoct, ale věřím že dřív nebo později se to povede a budeme všechny maminkama.. a budeme testovat jako stroužek a kochat se // 😵

strouzek
24. nov 2009

jéééé syndrom bílého pláště tak na to mám já dokonce papír 😀 😀 já totiž od puberty měla problém s tlakem , no jako neměla ale oni si to mysleli, protože tlak u doktora 150/100 normálka. tak mě posílali od čerta k ďáblu až jsem se dostala ke kardiologovi, udělal mi komplet prohlídku a dal mi takový přístroj na ruku že mi to bude 24 hodin měřit tlak co 20 minut. no a hádejte co? vyjel si pak křivku do počítače a zjistil že vysoký tlak jsem měla u něho když mi to dával, zbytek dne nádhernej tlak, a vysoký zase až druhý den těsně než jsem k němu šla a pak opět u něho. takže mi napsal zprávu pro doktorku že mám diagnostikovaný syndrom bílého pláště a s tím papírem všude chodím. mají ho na štítce, na gyndě atd. já to mám normálně napsaný i těhuprůkajdě že mám tenhle problém a že mě musí měřit tlak až po kontrole. jenže mudra chce i před takže vlastně mě sestra měří před i po utz a to máte vidět ty čísla, před utz 160/90, po kontrole 110/90 😀 😀

já se bojím totálně všech dr. nemusím k nim ani jít na vyšetření, jen vidím mundur doktorskej, cítím doktořinu a je konec. divný pocity mám i v lékárně nebo když jdu k doktorovi jen pro recept 😅 😔 mě vůbec nezajímá že k tomu doktorovi jdu asi po stopadesáté, že je hodnej, že na štítce mě akorát zváží a řekne co krev, ani už mi nehmatá na krk, kontrola na 2 minuty a klepu se stejně 😎

simasla
24. nov 2009

no tak u mě se to častějšími návštěvami odbourává, ale jinak je to vždycky strašný stres... před tím, když tam jsem a přejde mě to teprve až se za mnou zabouchnou dveře... přitom mi nic nedělají, takže si pak zase nadávám, že jsem vypadala zase jako blázen
Stalo se mi, když jsem měla podezření na prasklý bubínek, že jsem byla u ušního... no a měla jsem nervy jen z toho, že tam půjdu... no a v momentě, kdy mi sestřička vzala hlavu do rukou, že mě musí přidržet, abych se necukla, že to bude bolet, tak to už jsem musela mít tlak šílený :D. Nakonec mi povolily nervy... protože doktorka mi do ucha nacpala ještě obvaz napuštěný nějakým anestetikem a pak vzala nějaký kovový hrot a zaryla. Bolelo to jako čert, vytryskly mi slzičky. Jenže já se nemohla uklidnit. Ptali se mě dokonce, jestli nechci píchnout něco na uklidnění. Odcházela jsem z ušního a lidi koukali na mě, na sebe a zase na mě, co se jim asi honilo hlavou a já bečela, ještě když jsem vyšla ven před polikliniku.. takové ty vzlyky co nejdou zastavit :D

strouzek
24. nov 2009

simi no teda to muselo být šílený, já bych brečela úplně stejně. mě stačilo oční , tam jsem byla jednou a šílenost, nesnáším když miněkdo šahá do oka,neumím si ani kápnout kapky do očí natož aby mi tam koukal nějakým přístrojem doktor, chtěl abych nemrkala ale to nešlo, jsem začla mít v oku tik, doktor nechutnej já začla vzlykat že to prostě nezvládnu abych měla oko bez hnutí takovou dobu a mohl mi tam dělat kdovíco tak jsem odcházela bez vyšetření a s brekem. to samé na nefrologii tam jsem chodila na střední škole co 3 měsíce,měla jsem bílkovinu v moči pořád tak jsem tam musela chodit, vždycky přinést moč za 12 hodin a pak se ještě vyčůrat do zkumavky. holky to byl boj, já nezvládnu vyčůrání na povel takže jsem tam seděla i 2 hodiny, že jsem měla močák plný to jsem cítila ale ve chvíli kdy jsem to šla zkusit tak prostě blok. vyřešila jsem to pak až tím že jsem prostě na nefrologii přestala chodit, chtěli abych se přehlásila od dětského k dospělému a to jsem neudělala, představa dobrovolně do konce života chodit čůrat do zkumavky to bych nezvládla takže jsem tam už nešla a bílkovina se zázračně ztratila protože v moči už od tý doby nikdy nic nemám ale problém se vyčůrat to mám teda furt 😀 😀 naštěstí na gyndu si nosím moč z domu tam problém nemám díkybohu

simasla
24. nov 2009

no tak jak koukám, tak nejsem sama.. vždycky jsem si tak říkala, že jsem jim tam předvedla zas estrádu (no tak strašné to není) a pokaždé si říkám, no vždyť vidíš.. neublížili ti.. tak to tak neprožívej.. příště to bude lepší.. No nic miminko chci - cyklus mám nanic - tak něco kousnout musím. Ale s tím čůráním :D taky si to radši nosím. Jednou jsem musela - když jsem měla zánět močáku.. a nedonesla jsem si..tak jsem zaběhla na toaletu, strávila jsem tam mládí a načůrala jsem toho tak málo, že nemohl pan doktor skoro ani namočit ten papírek, kterým zkoušel bůhví co :D.

pavlisa
24. nov 2009

tak já jsem asi daleko horší - šla jsem na oční s nějakým ječným zrnem, nebo co - poprvé v životě a mě to dělá hrozně zle, když mi někdo šahá na oko..paní doktorka se sestrou mě nemohly vyšetřit- lépe řečeno, chytit mi vůbec hlavu..a když jsem odcházela, tak jsem si mohla vybrat z krabičky pro děti malou hračku, abych se už prý příště nebála. Holky, já se pak tak styděla, když jsem držela v ruce toho Batmana z kindervajíčka a manža mě chválil, jak jsem byla statečná..

pavlisa
24. nov 2009

jinak stroužku s tim syndromem bíleho pláště, tos mě dostala, to jsem se tady nachechtala, ty jsi fakt ranařka 😀

strouzek
24. nov 2009

Simi já si říkám to samé že mě přece u doktora nezabijou, že třeba ani nejdu na vyšetření jen pro recept ale vlezu do budovy (buď nemocnice nebo polikliniky) a ucítím tu doktořinu a nohy mi ztěžknou a srdce začne rychle bít a je konec. prostě se bojím a nejvíc gyndy, když jdu na gyndu vypadám na sesypání, v čekárně plno vysmátých těhulí čekající na poradnu jen stroužina tam vleze zelená vynervovaná, klepu se jak osika,když jdu do kabinky se nachystat je mi do breku, vlezu k doktorce nejsem schopná ani dýchat, když mi řekne ať lehnu na utz tak se málem sesypu . uklidním se trošku až když řekne že na utz vše okej ale zae než se uklidním je konec prohlídky. 😅 prostě nemůžu si pomoct bojím se i tak doktorů natož teď v těhu takže já plním každou kontrou u doktora bobříka odvahy 😀

pavlis no teda, koukám oční nám dalo zabrat co? 😀 já nechápu jak si někdo může dát do oka čočky, bože já bych si tam ani nic nekápla natož si tam strkat a vytahovat nějakou čočku 😖 já prožívám muka i u kapek do nosu,teď jak jsem byla nemocná tak jsem fakt už nemohla dýchat a manža mě musel sedět na rukách a kapat mi pinosol do nosu já to sama prostě nezvládnu dusím se 😅

jinak ten syndrom, no to není ranařka to je prostě život, já jsem na tohle fakt expert, manža říká že já nemůžu mít nic normálně že ti doktoři si u mě ty prachy fakt vydělají protože mít mě za pacienta to je fakt zkouška na nervy 😀

simasla
24. nov 2009

strouzek: a už tě napadlo co u porodu a po? to budeš neustále u doktorů.. fuj už mlčím, ještě tě takhle strašit a pěkně plň bobříky.. hlavně ať je všechno vpořádku
pavlisa: tak ale to je pěkné... hračku sis odnesla 😀 , to já když jsem se objevila na kontrole tak povídá paní doktorka áááá to jsou ty slzičky 😀 no studem bych se propadla v tu chvíli

strouzek
24. nov 2009

simi no to víš že napadlo ale zatím to beru tak že nic horšího jak potrat to nebude a ten jsem zvládla se vším všudy i s nervama i s totálním psychickým sesypáním takže si myslím že zvládnu i ten porod. zvládla jsem i štítku 5 dnů v nemocnici z toho 2 dny na jipce, hold pro mimi se dá zvládnout vše i moje nervy 😀 hold mimi přijde na svět vynervované mamině ale co už, hlavně že bude venku 😀

pavlisa
24. nov 2009

tak to nechci fakt vidět, až budeme chodit k doktorům s dětma..napřed je budeme utěšovat, že je všechno v pohodě a pak budeme brečet místo nich a dostávat hračky a obrázky 😀

mimochodem, já jsem objevila výbornou věc na zklidnění. Homeopatika Sedatif. Když vím, že mě čeká něco zásadního - mluvit na veřejnosti před skupinkou lidí, 4 hodinová cesta autem k našim na Moravu apod...zobu a jsem úplně v klidu.
Jako já nejsem nějaký nervák, ale uklidnit holt podle mě prostě potřebuje občas každý. Každý máme z něčeho trochu strach.