Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

rikuska21
2. dec 2009

na jednej strane som aj rada , ze viem pricinu konecne 😉 , ironia osudu

jerrymona
2. dec 2009

riki, co je to ohss? 😕

diapozitiv01
2. dec 2009

no tsh mam okolo 2,5 to som bola no kontrole v septembri v Lubochni,, beriem euthyrox 50/75
a moje ovu testy no katastrofa... mam ich v albume,,,

http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd

rikuska21
2. dec 2009

Hyperstimulacny syndrom, moze ho zena dostat pri stimulke na OVF a to bol moj pripad, vtedy sa odklada ET aspon v nasom centre a ide sa na KET, inak je to des, aspon ja som mala strasne bolesti a bola som rada, ze som to prezila, fuj 😝

simasla
2. dec 2009

ale dia - vždyť to vypadá, že ovulka byla alespoň zatím dle teplot - mě ff pozlobil a ovulku mi vyznačil a až když jsem měla druhý výkyv teplot, tak mi jí smazal, ale u tebe ovulka byla... i když teda ty ovu testy... ty jsou podivné.. vypadají, že ani jeden není pozitivní možná ten toho 25.11.

diapozitiv01
2. dec 2009

rikus, akurat dnes som citala nieco o tom syndrome, musi to byt strasne,,, ten syndrom sa aj vracia, da sa to liecit ?? ze to uplne vymyzne??

jerrymona
2. dec 2009

dia, pozri si moje ovu-testy. kto sa v tom ma vyznat? 😝
mala si predtym tsh vyssie?
a este otazka: ovulacia je v posledny den, ked je ovulacny test pozitivny, alebo v den ked uz ciarka slabne? nie som si ista, ci som to pochopila spravne.

riki, no teraz mam v tom este väcsi chaos ako predtym. co su skratky ovf, et, ket ??? 😕

jerrymona
2. dec 2009

simasla, zdravim ta.
co si myslis o mojich ovu testoch?

diapozitiv01
2. dec 2009

no cele tehu aj po porode mam ustalenu hladinu TSH do 4. Jer idem ti kuk tie ovu testy,
ovu by mala prist 24-48 hod od najsilnejsej ciarky, normalne ma byt taka silna ako ta druha kontrolna, ale niekedy sa nevystihne ten vrchol....

rikuska21
2. dec 2009

Jarry asi si uplne na zaciatku :IVF-omele oplodnenie. KET, -embryotransfer, vkladanie mrazacikov, ET vkladanie oplodnenych vajok po stimulacii pocas IVF

jerrymona
2. dec 2009

ale hned od prveho dna pozitivneho ovu testu alebo od posledneho? 😕

diapozitiv01
2. dec 2009

pozitivny test by mal byt len jeden, ten najtmavsi,,, 🙂

jerrymona
2. dec 2009

ano riki, viem co je umele oplodnenie, embryotransfer mi tiez nieco hovori ale tie skratky nepoznam. dufam, ze nebudem mat ani tu cest ich na sebe spoznat.

diapozitiv01
2. dec 2009

no jerry, ty mas tiez fakt unikatne testy,, skoro kazdy je akoby ten pravy 😀 a co graf ci krcok?

jerrymona
2. dec 2009

no dia, tak si pozri moje testy (ktory to je), lebo ja som uz asi farboslepa a nerozoznam tu najtmavsiu ciarku. 😖
mam v tom chaos. 😒

diapozitiv01
2. dec 2009

najlepsie by to bolo vidiet nazivo, mas aj graf? ci sledujes is krcok?

jerrymona
2. dec 2009

20. a 21. som mala krcok vyssie, myslim, ze hlavne toho 20. v tento den je ta ciarka dost silna. ale ovu nebola ani tak. mne to skace ako na monitore ekg. 😖

jerrymona
2. dec 2009

ked to spätne citam, musim sa smiat. odpisujem ti rychlejsie ako sa stihas pytat. 😀 😀

diapozitiv01
2. dec 2009

kedze sme stitkarky tak by som sa asi na tie ovu testy moc nespoliehala kedze aj ja mam take vselijake,skor na priznaky hlienu a krcku

diapozitiv01
2. dec 2009

ten wunsch mi nejde otvorit,, nemas FF??

jerrymona
2. dec 2009

ff nemam. ako je mozne, ze sa ti to neda otvorit? 😕

simasla
2. dec 2009

jerry: no holka ty jsi oříšek - podle bazálky ovulka nebyla, ale co ty ovu testy... Pak už jen zbývá toto - endokrinní nerovnováha se zvýšenými hodnotami testosteronu, estrogenu, a luteinizačního hormonu (LH) a sníženou sekrecí folikuly stimulujícího hormonu (FSH). Z toho by tedy vyplývalo - že můžeš mít prostě neustále zvýšený hormon LH - tedy ten hormon, který sledují ovulační testy
Jinak mně wunsch jede normálně

simasla
2. dec 2009

jen mě tedy mrzí, že z toho vyplývá, že můžou být ovu testy ovlivněny štítkou, takže nemusí vůbec prokázat ovuli 😨

diapozitiv01
2. dec 2009

mam laptop asi mi tam nemam nieco nainstalovane, lebo na velkom mi to ide normalne, kuk to zajtra v praci..a co ty myslis?? bola??

jerrymona
2. dec 2009

dia, najprv som sa tesila, ked to stuplo na 36,8 a potom ked to kleslo, bolo po radosti.

simasla, mam si dat urobit este raz hormonalny profil? a hlavne dat preskumat tie hodnoty, ktore si mi pisala?

moje hodnoty su:

östradiol (neviem ci sa to po slovensky nevola inak) je 53
progesteron 0,6
DHEAS 206
testosteron 0,36
SHBG 124
tsh 3,3 (a u endokrinologa to vyskocilo na 18,6)
fsh 8,0
LH 8,9
prolaktin 6,3

je to vsetko po nemecky, takze neviem ako sa niektore hodnoty volaju u nas.

jerrymona
2. dec 2009

moje mile, ja sa s vami pre dnesok lucim, idem do hajan. 😔 pa

simasla
3. dec 2009

Ahoj všichni 🙂 krásný den přeji
Jerry: moc se v těch číslech nevyznám - ale nepřijde mi, že bys měla LH nějak zvýšené 😨 Tak teď už jsi teda opravdu záhada - myslím, že ovu testy jsou citlivé od vyšších hodnot než je 8,9. Řekl ti k tomu něco gyndař? Co jsem četla, tak se sleduje nějaký poměr mezi TSH a LH - který je důležitý.

diapozitiv01
3. dec 2009

podla mna aj TSH dokaze ovplynvit ovu test,,,,

simasla
3. dec 2009

fuj.. teď si to čtu.. samozřejmě jsem chtěla říct poměr FSH a LH - které ovlivňují růst vajíčka a zrání... TSH je štítkový hormon.. fakt se domluvit spíš s endokrinologem či gyndařem