Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
3. dec 2009

Ahoj dia 🙂 a co ty? jak ty dnes? Já si pěkně mrškuju 🙂

diapozitiv01
3. dec 2009

jaj simasli, ani mi nehovor
http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd moj grafik a hlavne este krajsi ovu testik v mojom albume,, dnes rano bol najtmavsi zo vsetkych, asi az teraz pride ovulka,,, si to telo robi so mnou co chce,,

simasla
3. dec 2009

ty jo další záhada - opravdu je dnes nejsilnější, ale nějak by se nemělo ráno testovat - vlastně ani nevím proč ovu testy ráno ne... doufám, že to je ovulka, ale opravdu je to takové pomotané, nicméně pro jistotu to pojisti snažilkováním :D jeden nikdy neví

diapozitiv01
3. dec 2009

veru cert nikdy nespi 🙂 ,
zatial vsetko nasvedcuje ze bude teraz, boli ma v podbrusku, krcok je otvoreny, hlien typu egg, ovu testik a dokonca aj ta dnesna ranna teplota bola nizko, ako keby klesla aby mohla vystrelit 🙂

Ja mam tsh v norme ale tie protilatky su stale zvysene, to tam asi aj stale bude, kedze mam autoimunne ochorenie,,,

simasla
3. dec 2009

tak to je určitě ovulka.. 🙂 máš všechny příznaky.. teď ještě ať hezky zareaguje teplotka 🙂 a bude to potvrzené. Držím palečky, ať plodění vyjde

diapozitiv01
3. dec 2009

no je to naozaj sranda,, ja uz som si myslela ze som 7 DPO a ono asi naozaj len ovulka na ceste,,,,
no nechame sa prekvapit, je to moj 4 cyklus po porode tak sa nechame prekvapit,,
a ty co simi? prejde mrska pride ovulka,? idete do toho??

kajka39
3. dec 2009

ahojte dievcata, mozem sa k vam obcas pridat? Myslim, ze tato tema je pre mna dost aktualna
Snazim sa otehotniet, viac ako 1 1/2 roka , ziadny gyn. problem lekari nenasili akurat mam uz dost rokov co je obrovska nevyhoda a znizenu funkciu stitnej zlazy s autoimunnym ochorenim. Momentalne v stadiu ,,dobre nastavena,, takze stitku ani vobec neriesim, a vlastne ani doki sa nad nou vobec nepozastavuje, a nevidiju ako problem,pre ktory by som nemala otehotniet.
Vidim, ze testujete a sledujete svoje ovu dni. U mna je to podobne na ovu testoch mam tiez slabu druhu ciarku aj 5-6dni za sebou snazikujeme sa a predsa sa nedari......... musim si vas precitat do zadu mozno sa dozviem viac. 🙂 🙂 🙂

simasla
3. dec 2009

dia: no doufám, že přijde ovu a snažit se budeme určitě. Dneska jsem volala do Gennetu tu v Praze a přítel je už objednaný na spermiogram - jdeme tam 10.12. 🙂 a když nebude ovulka, tak další cyklus budu zase pod dozorem gynekologa já 🙂
Kajka: ahoj 🙂 no to už je také pěkná doba, co se snažíte, tak ať se brzy zadaří - BT nesleduješ?

kajka39
3. dec 2009

simasla-ahoj, nejaky cas som BT sledovala, ale nie som v tom velmi dosledna, takze som to nechala tak. Podla BT som skoro ukazkovy priklad, vzdy v strede cyklu mi stupne nad/vacsinou 13-15DC/ 37-37,2 a drzi sa skoro do menstruacie, ovu mavam zatial pravidelnu aj folik je tam kazdy mesiac na striedacku, raz na pravej a raz na lavej strane. Aj tento mesiac som bola na prehliadke minuly tyzden a na 10DC bol folik zrely 22mm. Pritom rano pred prehliadkou som si robila ovu test a crtala sa tam uz druha slaba ciarka // takze aj preto som isla k dokimu, lebo niekedy uz neviem ci som pred ovu alebo uz po...... 😉

kajka39
3. dec 2009

skusili sme pred 2mesiacmi aj IVF-ICSI, ale zial nevyslo to. Vsetko bolo v poriadku,ale embryjka to nevydrzali a v 5den kultivacie sa prestali vyvyjat, takze ani k samotnemu transferu uz nedoslo, lebo nebolo co vkladat ☹
Aspon som bola usetrena sklamania z neuspesneho pokusu, bolo mi z toho urcite nanic, ale ideme dalej, a ako sa vravi ,, vsetko zle je na nieco dobre....,, 🙂

shandy
3. dec 2009

ahojte babule, teda vy ste tu toho stihli popisat, to kym som cele precitala 😀 😀 😀
rikus aTPO su protilatky proti peroxidaze, co hovori o tom, ze mas autoimunitne ochorenie. odporucam ti uzivat zinok 25 mg denne a selen 200 mikrokramov denne, aby sa ti znizili (s tym selenom zacni postupne napr. na 50 a postupne zvysuj az na tych aspon 100, idealne 200 denne).

shandy
3. dec 2009

a rikus to TSH mas dost vysoke a aj protilatky, asi by som pri tychto hodnotach so snazilkovanim pockala na tvojom mieste...pri tvojej chorobe je idealne TSH okolo 1...

shandy
3. dec 2009

este k rikus 😉 , tu 50 beries kazdy den? a hned si skocila z 25 na 50? moze to byt tym, ze si prilis rychlo nabehla na pre teba velke davky. skus si to davat postupne, alebo si zvys najprv na 37,5 a az potom dalsi tyzden ak nebudes mat busenie si zvys na tych 50...

shandy
3. dec 2009

a k tej dlzke cyklus - stitka ovplyvnuje pravidelnost a dlzku cyklu, silu krvacania a samozrejme aj ovulaciu (vysoka pravdepodobnost anovulacnych cyklov alebo PCO - folikul sa vytvori ale nepreskne a vznikaju z neho cysty)...odporucam naozaj vsetkym babam, co idu aj na umelko (je jedno ake), aby mali v prvom rade zastabilizovanu stitnu, pretoze inak su to vyhodene peniaze. ak sa aj nahodou umelko podari vacsinou nekonci stastne. uz sme to tu so strouzkom viackrat rozoberali, ze pri tomto sa riskovat neoplati.

shandy
3. dec 2009

sima gratulujem k mrske, verim, ze dalsi cyklus uz bude lepsi 🙂
baby a zbytocne teraz asi vyhadzujete peniaze na ovu testy. ak si chcete sledovat cyklus a ci vobec je ovulka, merajte radsej BT, to mate zadarmo a ked uvidite, ze vam tie teploty tak neskacu a ze sa cyklus skracuje, to je znamenie, ze hormony sa normalizuju. potom si robte ovu testy...
vas gynekolog a endokrinolog by mali spolupracovat - gyndo by mal vediet, ze sa liecite na stitnu zlazu a endo zasa, ze sa snazite o mimi..

shandy
3. dec 2009

dia podla mna si ovulku nemala (uvidis ci zosilnie), ani jerry, ale baby chce to len cas a uvidite, ze bude vsetko aj ta ovulka, len tie hormony potrebuju trosku cas, kym sa zrovnaju 😵 😵 😵
kajka a co znamena "dobre nastavena"? uz sme tu narazili na endokrinologov roznych, takze by bolo dobre vediet svoje hodnoty - TSH, fT3, fT4, aTPO a aTG...a tusim si pisem sama so sebou 😀 😀 😀

minka051
3. dec 2009

Ahojte
Tak ja som sa práve po 5tich hodinách čakania na endokrin. vrátila domov. No nakoniec je všetko OK. Vyšetrila ma urobila UTZ a povedala že všetko je v poriadku len trošku tie zvýšené hodnoty ale vraj to ešte nieje ani na lieky ale kedže idem na ET. tak mi dala najnižšiu dávku Eutthyroxinu 25ug aby sa tie hormony urovnali a nech to beriem aj počas tehu ak sa to podarí lebo to je vraj dobre. Vraj aby som bola na väčšiu ličbu tak by som tie hodnoty musela mať aj 2x tak vysoké ako mám tak si nemám robiť starosti.

shandy
3. dec 2009

ahoj minka, na tvojom mieste zmenim endokrinologicku. "Trosku" zvysene pri planovanom tehotenstve je ako pchat ruku do ohna. som zvedava, ci by dotycna pani vrazila do ET keby ona sama mala take hodnoty alebo ci by sa vobec s tym hodnotami snazila otehotniet. a 25 euthyrox je na zaciatku fajn, aj ked si myslim, ze ho budes potrebovat este o dost viac (myslim konecnu davku na ktorej budes nastavena). tvoje fT4 tiez je pod normu a v tehotenstve sa spotreba hormonov este zvysi...ja som takto tiez zbytocne stracala cas, lebo mojmu doktorovi sa to zdalo v pohode (akoze liecba netreba), zmenila som lekara a zrazu liecba treba a to mam tie hodnoty ovela blizsie k norme ako ty....skus si zvazit ci ti to stoji za to. drzim palceky 🙂

shandy
3. dec 2009

a este jedna rada pre tie baby co idu na umelko a maju pozitivne protilatky: podavat nizke davky aspirinu, heparinu a kortisolu (prednisolon), vtedy sa pravdepodobnost uspechu zvysi - zdroj je v nemcine: http://www.wunschkinder.net/aktuell/wissenschaf...

minka051
3. dec 2009

no uvidíme ale u nás je to jediná lekárka a velmi dobrá ja ju poznám osobne na celé Levice. Ja som mala vyšetrenia aj v centre pred 4 mesiacmi a všetko bolo Ok aj pred rokom bolo všetko Ok. Len po tých stopnutých stimulkách IVF z obrovskou dávkou hormonov sa mi to asi porušilo. rozhádzalo mi to všetko. Ešte mi bud brať aj kr na opakové aby si to preverila idem v pondelok.

minka051
3. dec 2009

inak mám aj zlé skúsenosti čo sa týka ked mi robia niečo z krvi. Raz mi poplietli krv alebo nikto nevie či ano alebo nie. a mala som zlé všetky pečeňové testy aj cholesterol a ato tak že ma hned volali a ja som nevedela čo sa deje. na druhý deň mi zobrali krv znova a odrazu bolo všetko v poriadku. Aj ked som bola raz v nemocnici tak sa tam stalo to čo sa nemalo a mna skoro zabili. Stačilo pár hodím a bolo by po mne. Zas si zle pozreli CTčko. Boli tam potom ofuky a aj prokurátor za zanedbanie. No ja mám proste "šťastie"

zuuuzana7
3. dec 2009

ahojte baby, trochu som vas tu prelistovala 😉
a mala by som otazku ak mi niekto vie poradit. chystame sa na ivf, moja hornota tsh je 0,21 beriem euthyrox 125mg, lekar v car sam potvrdil, ze je hodnota tsh trosku nizsia, ale zmenu liecby mi nenasadil a to mi bolo vysvetlene, ze 100mg by nam ta hodnota dost vyskocila. takze radsej to nechame 😕
ja som vsak tu citala, ze na otehu je potrebna norma od 0,5 do 1 ...
baby co si vy o tom myslite? som totizto teraz dost z toho vystrasena 😕

len
3. dec 2009

Shandy, kdybys věděla, co všecko do sebe ženská při IVF nacpe, rozpíchaná jak jehelníček (foto mám v albu), na punkci pomalu doleze po čtyřech 😀 To samé po transferu, další tuny hormonů... Otázka je, jestli protilátky proti štítné žláze mohou ovlivnit úspěšnost IVF (v životě jsem o tom neslyšela, a to jsem to probírala jak s endokrinoložkou tak s odborníky na léčbu neplodnosti)... Prostě jim zkusím věřit, že ty protilátky tam jsou a budou a důležité je, aby byla vyvážená hladina hormonů - pokud ty budou v normě, tělo se chová jak zdravé.

shandy
3. dec 2009

ahoj zuzka, nemusis byt vystrasena, to je len malicko pod normu, ale nic strasne, keby si mala hormonov malo, to by bolo horsie. ak by bola hodnota 100 mg prilis nizko, mozes si skusit este predelit tablety, ale zalezi ake mas a ci sa ti daju delit. ja mam 50 a beriem teraz 37,5 cize tristvrte tablety...cize mozno by ti bola fajn znizit davku na 112,5, to by ti malo byt akurat...

len
3. dec 2009

Zuzano, vždyť se to nemusí dávkovat po celých tabletách, mohou se kombinovat (např. 5x do týdne 125 a 2x 100), snižovat i zvyšovat se to dá opravdu po kouskách, mám to tak už léta, teď třeba beru 5x 150 a 2x 100, což vydá průměrně na 135 mikrogramů na den.

diapozitiv01
3. dec 2009

podla mna tsh staci mat tak do hodnoty 3 a je tu moznost otehu,,, ale mozno niekto ma aj vyssiu a otehu,,
Kajka, ake mas autoimnunne ochorenie okrem stitnej zlazy??

zuuuzana7
3. dec 2009

dakujem baby, len my este naznacil, ze moje t3 a t4 je absolutne v norme, a ze tym by sa to tiez mohlo popresuvat. ale toto mu navrhnem aby som teda 100 a 125 kombinovala.

kingstonka
3. dec 2009

ahojte... prave ma napadlo,ze sa vas opytam na vitaminove a minarele doplnky.... je nieco comu by sa clovek pri problemoch so stitkou mal vyhybat alebo naopak brat.... (pozeram ze shandy tu nieco pisala o selene a zinku)

len
3. dec 2009

Kingston, opatrně akorát s jódem.

kingstonka
3. dec 2009

minka..... ja mam tiez len trochu zvysenu hodnotu tsh.... 4,77 (max je 3,63) a do najblizsej kontroly (koniec februara) sa nemame snazit o dieta...