Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
3. dec 2009

ahoj holky teda vy dneska jedete nestíhám dočítat 😵

kingston no já bych si po své zkušenosti nikdy nešla už koupit nějaký vitamíny bez porady s doktorem. loni mi totiž řekli o štítce ale než jsem šla k endokrinologovi tak jsem si splašeně šla rychlekoupit vitoše s jodem a jedla je 14 dnů a pak u doktora mě dr. málem zabil že já jod nesmím vůbec a že si tím akorát škodím. no a není náhoda že v tý době jsem potratila. od tý doby baštím vitoše jen podle toho co řekne dr. zvlášť teď v těhu 😉

kingstonka
3. dec 2009

ahoj strouzek.... myslela som na to, ze sa mam opytat doktorky- ale zabudla som na to.... a najskor tam idem vo februari....
- skusim sa spytat vsebecneho (tam sa mozno dostanem skor)

strouzek
3. dec 2009

ale u tebe to je jiný ty víš stav TSH, takže podle mě můžeš asi všecko 😉

strouzek
3. dec 2009

kings no jestli nejsi těhu tak to si myslím zase tak vadit nebude, u mě se to teď nastavuje podle toho že mi to skákalo pár týdnů spíš hypo pak zase k hyper, atd. takže vlastně jak už jsem to tu psala ordinuje mi vitoše v těhu doktor. před těhu je taky ordinoval, ale to neměnil před operaci elevit, po operaci femibion 😉

kingstonka
3. dec 2009

... ved sa ani nechystam nieco extremne brat- klasicke vitaminy... len ma napadlo ci nieco neskodi ako napriklad vitamin A v tehotenstve....

strouzek
3. dec 2009

kup si vitamínky pro snažilky, mě sedí ten femibion, má tam i lepší vstřebávání listovky, kdysi jsem brala calibrum baby plan kámoška taky a oběma nám neseděl. vitamíny mamavit nebo jak se jmenují mi neseděli kvůli toho že jsou to velký kapsle a smradlavý (smrdělo to jak kvasnice nebo mi to tak přišlo) dobrý jsou i vitamíny gravital.

strouzek
3. dec 2009

a nebo si kup normálně Cem M pro ženy to je fuk, ono se říká že je důležitá jen listovka před těhu a jod pro štítkařky ale já brala radši všecko, je fakt že mám sklon k málo vápníků a hořčíku tak baštím radši tyhle mulťáky

len
3. dec 2009

A nebo zajdi do zelinářství, nakup ovoce a zeleninu, přidej k tomu ryby, mléčné výrobky, ořechy... za tohle tě každej doktor jen pochválí, na rozdíl od vitamínů v kapsli 😉

strouzek
3. dec 2009

len tak přírodní vitamíny jsou bezpochyb super ale to by mě musel vytvářet jídelníček denně nějakej odborník páč si nejsem jistá že bych denně nebo ani týdně dostala do sebe všechny potřebný věci. třeba když si vemu že jsem včera měla nudlovou polívku, vídeňský párky, 2 jablka a 3 mandarinky za cleý den a dneska zatím akorát smažák tak bych chtěla vidět tu skladbu obsahu vitamínů 😀 😀

diapozitiv01
3. dec 2009

baby moze byt??
tak to vyzera ze ovulka je na ceste po 22DC
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kingstonka
3. dec 2009

🙂 jasne.... ja len aby som nebrala nieco co nemam...
do tej zeleniny a celkovo zdravsej stravy sa musim pustit ( nemam pocit, ze by som sa stravovala velmi nezdravo- ale dokonale to nie je)--- ta moja vaha je fakt hrozna... ☹

strouzek
3. dec 2009

kings to neřeš, i kdyby si nejedla skoro nic nebo zdravě tak se zvýšenou štítkou je to prostě na houbec. já jsem při hypo měla pocit že přibírám i ze vzduchu, fakt jsem jedla málo a snažila jsem se saláty a tak a nic nejen že jsem nehubla ale přibírala. teď do sebe valím jitrnice, utopence, prejt, smažáky, párky... a váha ani o kilo víc 😎

strouzek
3. dec 2009

dia jůů testíky krásný, tak šupky dupky do snažení. bude asi delší cyklus ale hlavně že ovule konečně přišla

diapozitiv01
3. dec 2009

strozek ako pises, nech trva aj 40 ale nech je ovula 😀

len
3. dec 2009

Však ono kdyby měli lidi trpět nedostatkem vitamínů po pár dnech "hřešení," tak by asi lidstvo brzo vymřelo. Jó, když se dlouhodobě stravujou jak prasata (Strouzek, to není na tebe po výčtu tvého jídelníčku 😀 ), tak je to blbý, ale pak už žádný tablety nepomůžou 😝 To mi přijde jako totální pakárna týhle doby, když nás farmaceutický firmy přesvědčujou, abychom svoje nedostatky kompenzovali práškama. Jo, třeba vitamíny pro kuřáky - lidi si dobrovolně huntujou zdraví a pak si myslí, že to napraví tím, že do sebe budou cpát vitamíny 😝 Zaplatí za cigára a pak ještě nechají tisíce v lékárně, to je logika 😀 Ono opravdu stačí jíst "normálně," ty doporučený denní dávky vitamínů nejsou nijak závratný a v průměru to člověk do sebe dostane. Doktoři doporučují doplňovat jen listovku. Nehledě na to, že vitamíny nejsou všecko, taky jsou třeba minerály, dostatek vlákniny, správný množství bílkovin i tuků... Pamatuju si, že když jsem se chystala na měsíc na Island a v lékárně se ptala, jestli mi doporučí nějaký multivitamín, že tam do sebe asi dostanu tak suchej chleba, konzervy a těstoviny v ešusu. No a paní magistra se podivla, jestli si jako myslím, že po měsíci takovýhohle stravování ochořím a zemřu, či co 😀 Že si s tím tělo poradí, když tam nejedu na rok...

strouzek
3. dec 2009

len klidně ať je to na mě, já se fakt stravuju jak prase, neříkám že sádlo teče proudem já jsem spíš fastfood typ, miluju párky v rohlíku, langoše u stánků atd. takže nedej bože kolem něčeho takovýho projít 😀 třeba dneska, v lednici mám maso ale myslíš že se mi chce vařit? radši jsem šáhla po předsmaženém smažáku a před chvílí volal manža že skočí do bufáče a nebo k číňanům pro nudle po cestě domů a něco donese. 😀 vařit budu nejspíš až o víkendu 😎 co se týče ryb taky žádná sláva, teď jak jsem těhu tak se i donutímaspoň 1x -2x týdně ale před těhu jsem jedla ryby tak akorát na vánoce kapra\(ve kterém ale jod není) a občas filé když bylo v jídelně na oběd 😅

každopádně máš pravdu s těma vitamínama pro kuřaky aj. si myslí že to jako napravý jejich vyhulený plíce nebo co.

stejně tak vím že mulťáky nezachrání vše, že je nejlepší zeleninka ale hold se nechám unést reklamou a říkám si pro zichr si ten prášek denně dám. 😉

shandy
3. dec 2009

kingstonka, ako pisala len, vyhybat sa jodu a ostatnymi vitaminmi v rozumnej miere nic nepokazis 🙂
dia gratulujem, vyzera to fakt uz na ovulku 😉 😵 😵
baby ja netvrdim, ze otehotniet nemozete s vyssim TSH, ja vas len upozornujem na pripadne rizika, ako sa k tomu vy postavite je uz len na vas 🙂
len, na tej linke je studia robena v Taliansku na 129 zenach s protilatkami a 200 bez protilatok, podstupili IVF - z toho 38 zien nepodstupilo ziadnu liecbu v suvislosti s protilatkami, 55 dostavalo hormon stitnej zlazy a dalsich 38 + kombinaciu aspirin a kortison. Este aby bolo jasne, tie zeny s protilatkami boli tie, ktore mali hormony stitnej zlazy v norme, cize TSH menej ako 2,5 a pozitivne protilatky boli v krvi tiez pritomne. vysledky IVF zien s tou trojkombinaciou teda boli porovnatelne s uplne zdravymi zenami bez protilatok, vysledky zien co boli liecene len hormonom boli tiez nie velmi dobre ale stale lepsie ako u tych, ktore neboli liecene nijako. Takze je na kazdej s vas, ako s tymi info nalozi. myslim, ze ked uz clovek kvoli tomu pcha do seba tolko svinstva, uz toto je proti tomu nic, ak to moze pomoct...
🙂
toto je zdroj studie:
Revelli A, Casano S, Delle Piane L, Grassi G, Gennarelli G, Guidetti D, Massobrio
M
A retrospective study on IVF outcome in euthyroid patients with anti-thyroid
antibodies: effects of levothyroxine, acetyl-salicylic acid and prednisolone adjuvant
treatment
Reproductive Biology and Endocrinology 2009, 7:137

shandy
3. dec 2009

na kazdej z vas nie s vas 😀 😀 😀

len
3. dec 2009

Shandy, jsem neněmčinář, moc si nepočtu, tak díky za shrnutí 😉
Ještě by mě zajímalo - ženy měly protilátky, ale TSH v normě. Byly to tedy ženy, u kterých se ještě hypotyreóza neprojevila, jen tam byly protilátky, nebo to byly ženy jako většina z nás tady, které mají protilátky způsobující hypotyreózu, které berou tyroxin, který jim pak TSH srovná do normy?
Jinak u mě není problém v uhnízdění, jsem docela slušnej průměr - ze dvou transferů 1x těhotná, ale patrně někde hloubš v genetice, takže u mě je zázrak získat zdravý embryo, s tím teda bohužel (naštěstí) štítka nic společnýho nemá) 😒

shandy
3. dec 2009

len ja sice nieco z tej nemciny viem, ale musim to este prestudovat, skusim najst original tej studie niekde a pozriem. no ja myslim, ze ked je nazov tej studie euthyroid tak mali, ked tak logicky predpokladam normofunkcnu SZ, ale vzhladom k pritomnosti protilatok niektoru autoimunitnu poruchu. myslim, ze teda neboli liecene predtym hormonom SZ. ale to je jedno, lebo tak ci tak ten hormon potom pouzivaju v liecbe, takze len k tomu pridaju kortison asi na tlmenie imunitneho systemu a aspirin na riedenie krvi...
len je mi luto, ale verim, ze raz sa to urco podari 😔
len a genetiku vam robili?

shandy
3. dec 2009

a reprodukcne imuno testy?

len
3. dec 2009

No, thyroid je cokoli spojenýho se štítkou... Kdybys to našla v AJ, nemám problém.
Genetiku máme OK, ale víš, jak to je - zkontrolují základní karyotyp a nejčastější možné poruchy. Zbylých pár miliónů možných poruch buď nekontrolují, nebo dokonce ani netuší, jak je kontrolovat 😀
Jo a imuno máme taky OK, jediný protilátky, co vytvářím, jsou proti štítce. Ono často když má někdo protilátky proti štítce, může je mít i proti spermiím nebo oplodněnýmu vajíčku. Ale zase když už je nemá (jak třeba já), tak jak by měly protilátky proti štítce ovlivnit uhnízdění?
Jo a co se týče ředění krve... jsem si teď vzpomněla na mou obvoďačku, jak čučela do výsledků z laborky na předoperační a ptala se, jestli jako když mě někdo píchne, nekrvácím výrazně dýl, že mám tu krev nějakou řídkou... značně laicky řečeno, prostě mimo normu ulítla nějaká hodnota, ale "ředit krev" by mi asi nedoporučila 😀

strouzek
3. dec 2009

ty jo tady je to jak na nějaký přednášce z vysoký 😵 já každpádně se shandy souhlasím s tím že než něco uspěchat tak radši nejdřív zaléčit protože případné rizika jsou velká.
u mě se třeba nejednalo o ivf a chtěla jsem otěhotnět navzdory doktorům ale teď zpětně vidím že bylo dobře že to osud zařídil za mě a otěhotněla jsem fakt až po zaléčení. nejen že mě to přimnělo důvěřovat svému štítkaři protože opravdu vše co řekl tak se stalo(řekl teď vám TSH klesne, teď stoupne a fakt vše věděl, díky němu si myslím že jsem se z toho dostala tak brzo atd.) ale hlavně teď to vidím z druhé strany a můžu říct že i tak je těhu o nervech před každou kontrolou,člověk přemýšlí jestli bude vše v pořádku, jestli nemohl nic udělat jinak, jestli nemůže ještě udělat něco víc aby bylo mimčo v pořádku a já si říkala sama pro sebe, pro svoje svědomí že kdyby to zase nedopadlo tak si to nemůžu vyčítat protože jsem nic nezanedbala otěhotněla jsem pod dohledem a dovolením doktorů,řídím se jejich radama a že jestli to zase nevyjde je to jen na osudu ale už ne na mě. určitě bych neuměla žít s vědomím že jsem otěhu uspěchala s nedoléčenou štítkoua díky tomu jsem o mimčo přišla nebo mělo mimi následky.

simasla
3. dec 2009

Dia: ty joooo to je čára - ovulka je tu nejpozději do 24 hodin 🙂. Tak opravdu doteď byly všechny negativní - tohle ale už ne 🙂 , tak šup šup hezky snažit

diapozitiv01
3. dec 2009

no muzicek uz odisiel na koncert na Depecho Mode do viedne, pride az najskor o polnoci, ale nieco sme stihli 😀 , ani nevie ze mam ovulku,,, ale bruch ma boli tedda riadne,,
ja mam /vysledky zo septembra/:
TSH 2,590
FT3 4,2940
FT4 12,410
ATG 1,911
ATM 8,046

diapozitiv01
3. dec 2009

a v 5 tyzdni tehu,, ked mi zistili hypotyr.
TSH 11,118
FT4 11,360
ATG 2,633
ATM 41,782
PRL prolaktin 959,740
LH 0,10
FSH 0,050

strouzek
3. dec 2009

ty jo depešáci jsou ve vídni jo? no teda to kdyby věděl brácha tak už sedá do auta 😀 jinak koukám plození jste stihli jo? 😀 my teda neplodili ale stihli jsme něco taky 😀 😀 teda spíš bych řekla že jsem se vrátila ke starým zvykům a manžu znásilnila, už jsem fakt měla chuť, skoro celý těhu jsme v celibátu 😝 akorát jsem ho chudáka v zápalu vášně kousla do ramena až jsem kousala tak jsem si uvědomila co dělám 😅

jerrymona
3. dec 2009

ahojte baby.

dia, tak to je tvoj manzel pri mne blizsie ako pri tebe. 😀 ja totiz byvam vo viedni. 😀

strouzek, ani sa ti necudujem. ja si neviem predstavit 9 mesiacov bez. 😀

shandy, tu nemecku stranku som si precitala. mala by som aj ja brat podla tvojho nazoru nejake vitaminy okrem euthyroxu?
a mozes mi povedat nieco k mojmu hormonalnemu profilu? asi dve - tri stranky dozadu dole.

strouzek
3. dec 2009

jerry no my za těch 6 měsíců měli sexík jen při početí a pak asi 2x až v 2. trimu, první 3 měsíce jsme se báli. takže fakt celibát byl hodně dlouhej 😝

jerrymona
3. dec 2009

strouzek, asi keby som bola tehotna ja, tak by som sa asi tiez bala a nesexikovala.

mam na teba este jednu taku blbu otazku: 😝 da sa otehotniet aj pri inej polohe (napr.zena hore) ako iba pri misionarskej alebo odzadu? 😅