Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
11. dec 2009

strouzek a za jak dlouho se jim to povedlo? no co slysim, tak malo chlapu chce jit jen tak na spermiogram, nesou to dost tezce!

len
11. dec 2009

Simas, paráda 🙂 Jen jsem si teď vzpomněla na embryoložku při posledním IVF a její značně obskurní teorii, proč se nám to nedaří... Povídala (dost rozladěně) - podívejte, paní inženýrko, norma je 20 miliónů a váš manžel už má ZASE přes 100! No to se nemůžete divit, že s takovýmhle spermiogramem jsou spermie tak aktivní, že jich vajíčko oplodní i víc najednou 🙄
Jsem mu pak říkala, že by se měl stydět a že ať se opováží ještě vzít nějakej vitamín 😀

vendulak
11. dec 2009

Ahojte holky! 🙂
Simas gratuluju ke spermiu 😉 .
Jinak ale já se tedy do diskuze o ješitných chlapech po dobrých spermiech přidat nemůžu 😒 . Nám když sestřička povídala výsledky tak tím stylem, jaká je to tragédie a že je jí to moc líto ☹ . Takže já pak bulela u kamarádky a přítel z toho byl taky strašně nešťastnej. Ale tedy sestřička asi byla nakonec tragická až moc, můj gyndař říkal, že je to sice horší, ale že je to dneska normální. A v CAR řekl, že to je v pohodě na domácí otěhotnění, ale řekl, že by měl brát vitamíny. Ale máme tedy asthenospermii 😒 .

simasla
11. dec 2009

NO tak ten můj vitamíny nebere vůbec a když jsme přišli do auta, tak se na mě podíval a povídá... No vidíš a kouřit můžu jak chci, když to nemá vůbec vliv 😀 . Jsem ho před tím varovala, že bude muset nejspíš omezit kouření atd.. A ono prdlajs. No a len... musíš manžela znásilňovat každý den, když jich má tolik.. :D. Při denním snažilkování se jich nestichne tolik vytvořit a je to.. 😀

len
11. dec 2009

Simas, víc jak 5x do tejdne se to dlouhodobě zvládnout nedá 😉 No ale k čemu špičkový spermie, když je problém v nekvalitních vajíčkách, že jo 😝
Ale kouření bych mu stejně zatrhla, ona jedna věc je, jak vypadaj, a druhá, jakou mají genetickou informaci v sobě, a tomu kouření nepřidá 😒

Vendul, to neřeš, oni občas jedou přesně dle tabulek a stačí aby jim trochu ujel jeden ukazatel a už vyšilujou. Pokud i dr. v CARu řekl, že je to OK, tak bych to tak brala, on nikdo neříká, že je-li norma 20 mil., tak někoku s 18. mil. to bude trvat dýl než jinýmu se 40 😉

strouzek
11. dec 2009

estrel no manža byl v úterý na spermio a já v sobotu potom otěhu 😀 😀 jinak že to chlapy nesou těžko, no můj tam jít chtěl už dávno já ale pořád říkala času dost no bála jsem se že by se našel další problém, taky on tam jel úplně v poho a já vynervovaná, bála jsem se že kdyby něco našli jak by to chlap vzal protože chlapy jsou na to dost citlivý a blbě se s tím srovnávají že je problém u nich

strouzek
11. dec 2009

holky jo tak to kouření a kafe aj. věci tak ty manža omezoval do spermia, když viděl jaký je borec i při tomto nezdravém stylu tak na to začal prdět, no naštěstí ty svoje spermoníky tak vystrašil že konečně začli spolupracovat a já otěhu takže jsem nemusela déle snažení řešit. ovšem teď mi to vadí spíš z toho důvodu že dostane rakovinu, minule jsem brečela že zase kouří že dostane rakovinu a nechá mě tu s dítětem. jenže tam je problém že manža to bere prostě jako že jeho se to netýká 😠 pro to mimčo to fakt omezil všechno ale jak má splněno štve na to a nedostanu do něho ani vitamín

vendulak
11. dec 2009

Strouži a co vidina druhého dítka do budoucna? I to je mu jedno? Přece jenom v té době bude zase ještě starší a navíc tělo kouřením ještě víc zhuntované ☹ .
Já naštěstí tohle řešit nemusela, jsem nekuřák a kouř od nich a jak jsou cítit a smrdí mi vadí a vždycky vadilo (u nás doma nikdy nikdo nekouřil) a i když u kámošek sem si na to už nějak zvykla, tak chlapa kuřáka bych asi nechtěla, prostě by mi to přišlo jak líbat popelník. Ale prostě vím, že lidi kteří mají kuřáky v okolí běžně to berou jinak. Takže můj chlap je nekuřák, nikdy nekouřil a kafe mu nechutná 😀 . U nás bude asi hodně problém že si "sedí na koulích" 😀 jak jsem kdesi taky odborně vyčetla. Má sedavé zaměstnání, rýsuje u počítače (k tomu z pořítařů vedro, zažila sem to u nich) a dál každý den víc jak 3 hodiny sedí v autě a řídí 😒 . A i když sme udělali jiné omezení tak tohle změnit nemůžeme ☹ . každý má asi prostě něco ☹ .
Len mi jich sice měli tu normu 20. mil 😀 ale moc se nám nehýbali ☹ .
Strouži mě přišlo, že máš manžu rozumnýho tak co si s ním o tom zkusit v klidu promluvit? Já vím jaké to je se o něj bát i z hlediska prostě rakoviny a zdraví (když už by jsme pomiluli to dítě), nej kamarádka je taky kuřačka a když sme spolu chodili na střední tak jí umřel na rakovinu táta. Něco hroznýho. Doteď si myslím, že s tím není smířená (i když jde se s něčím takovým vůbec smířit?) a dodnes je to u ní veliká otevřená rána. Ona sama viděla jak na tom její táta byl, jak dlouho byl nemocný, trápil se, jaké dávky morfia mu dávali. A co? Kouří dál. A ať bych o ní měla jakýkoliv strach a jakkoliv přemlouvala, tak nepřestane ☹ . Prostě je to závislost asi 😒 .

strouzek
11. dec 2009

vendul no on je z toho výsledku spermia tak nafoukaný že to pořád bere že je kanec a bude schopný zplodit i 10 dětí. mě to právě štve ríkám mu to furt že předtím šlo o spermio ale teď jde o jeho zdraví a i o nás že co my pak kdyby se mu něco stalo ale prostě je to jak do dubu. je teda fakt že nekouří extra moc, tak 6 -8 cigaret denně ale i to mě štve. on by byl schopný přestat když byl teď v thajsku s otcem tak nekouřil celou dobu protože tchán to nesnáší a hlavně tchán neví že manža kouří,oni bydlí jinde takže když tam jedeme tak jede vymydlený a cigarety neucítíš. no teď kouřit nemohl , koupila jsem mu ty žvýkačky nicorete tak je ani prý nepotřeboval protože prostě neměl potřebu tak jsem si říkala super vrátí se a už nezačne ale je to těžký. manžův kolega z práce je kuřák, sedí v kanclu a hulí a manža to nevydrží tam sedět s ním a nedat si taky. to samé doma, málokdy si zapálí doma někdy celý víkend ne ale pak má stresy v práci a pálí jednu za druhou. prý to má v mozku že v některých momentech prostě má zvyk tu cigaretu mít . takžte kdyby neměl stresy, nepracoval s tím kolegou a nebo nechodil na pivo s kámošema tak by si ani nevzpoměl si myslím.

vendulak
11. dec 2009

jj vím, od kámošek právě taky že když sou v nekuřáckém prostředí tak ani nemají potřebu si zapálit, ale pak jsou s někým kdo taky kouří a nebo je stres a zapálí si jako automatiku 😒 . Njn. S tím já nijak asi neporadím ☹ . Moc zkušeností s tím nemám. Já sama měla cigaretu v puse za život asi 2x a to pokaždé jen tak jednou potáhla a to v podnapilém stavu 😀 a už je to dávno 😒 .
Hlavně že manža nekouří doma třeba jako před tebou těhulkou a pak třeba před malou. To když vidím, jak se nějaká taková mladá nána většinou cikánka 😒 naklání nad kořárek s cigaretou v puse a vedle ní dvě takový další to bych vraždila 😠 .

jerrymona
11. dec 2009

ahojte babenky, po dlhej dobe som tu.

v stredu som bola u lekarky na odber krvi kvoli stitke, vysledky by som uz mala dostat emailom spät. som zvedava.
zaujimave. pytala som sa jej, ako asi dlho to trva, kym sa stitka upravi (moja je latentna hyperthyreosa 3,3), ona povedala, ze dost rychlo,aj za par mesiacov. tak som zvedava.
😕 pytala som sa jej na folikulometriu, povedala, ze ak chcem moze urobit. ale ja si asi este pockam aspon na jeden cyklus.
davala som jej dost otazok, tak sa smiala, ze sa dost kontrolujem ale ze ona bola taka ista. aspon, ze ma chape. 🙂
inak predo mnou tam bola ina pacientka asi okolo 50-tky. mna zobrala lekarka skor, lebo si myslela ze iba na odber krvi. lenze ja som sa chcela nieco spytat, ale myslela som, ze tam pojde najprv ta pacientka predo mnou. lekarka povedala nech uz zostanem a z toho bolo asi 10-15 minut. ked som vysla von, povedala som tej zene, ze nech mi prepaci ale mala som nejake otazky. ta asi bola dost na.rana, ze som ju predbehla a ze to nie je v poriadku. ked k nej prisla lekarka, vyskocila po nej, ze bola prva a cez tie sklenene dvere bolo pocut, ze jej dava kazen. 😠 na jednej strane, jasne, nikomu by sa to nepacilo ale tiez nech si nemysli, ze je tam sama a lekarka ju bude obskakovat. 😠 no jo...

dnes som prisla z prace skor domov, lebo ma boli hrdlo a stratila som hlas. ale stratila som ho este viac, ked som si precitala manzelov spermiogram z labaku. prosim vas, oni namiesto kvality spermii a ostatnych veci robili rozbor bakterii v spermiach. s mojim poslednym hlasom som narevala na manzela, ze nepovedal lekarke, ktora ho tam poslala, co chce alebo ze isiel na nespravne laboratorium. 😠 a on chudak, vobec nebol na vine.
hned na to som isla k lekarke kvoli hrdlu a kedze mame spolocnu vseobecnu lekarku, tak som sa jej na to spytala. a ona povedala, ze ho tam sice poslala s diagnozou prostaty, 😕 😕 😕 , ze vedela ze je to kvoli otehotneniu ale ze zamerne dala inu diagnozu, aby nemusel platit za rozbor. pretoze okrem toho bakter.rozboru tam bol vzdy aj spermiogram ale ze nevedela, ze v labaku ho uz nerobia. tak sa ospravedlnila a zistila labak, kde sa neplati za rozbor. mne by to bolo aj jedno, aj keby som za vysetrenie musela zaplatit, ale ked bola taka mila a nemyslela to zle, tak ok. 🙂
ale ten moj chudak tam musi ist znova. no jo. a ja som uz bola taka nedockava, kedy pridu vysledky. teraz mozeme znova cakat. 😖

a este jedna otazka. tak vyzera moj graf. moze byt, ze mi pocitac vyznaci ovulku a ta vobec nie je? mala som totiz krcok dole.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

jabluncanka
11. dec 2009

Jerrymona,

ono všechno zlé,pro něco dobrého = někdy můžou udělat špatný SPG i právě ony bakterie.Pak stačí přeléčit a je to v pořádku.Kdyby v soukromých CARech vyšetřovali mj.i bakterie,to by ubylo IVF,to bys koukala!! místo toho by to vyřešila krabička antibiotik... 🙂 😉

strouzek
11. dec 2009

ahoj jerry a tys byla na tu krev kde? na endo asi ne viď když ses bavila o folíkách viď? s tou paní v čekárně no někdy je to síla, já zase měla minule problém u obvodní dr. , ta mě vzala hned protože jsem těhu a nemůžu sedět mezi chřipkama ale ti lidi cotam vyváděli že oni mají teploty a sedět tam musí a bla bla.
s tím spermiem no teda to snad není možný to bych taky měla vztek, manža za to nemůže prostě jsou ti dr. magoři. ale jak píše jablučanka je zase na druhou stranu dobrý že ty bakterie máte vyšetřený i když když už měli udělat všecko naráz.

strouzek
11. dec 2009

tu ovuli nevím nějak mi ten odkaz nic neháže nebo spíš mám problém ho načíst 😕

simasla
11. dec 2009

Ahoj jerry myslím, že ovula byla 🙂 . Teploty tomu nasvědčují a to že byl dole, znamená, že byl blíž k poševnímu vchodu? Pak je to vpořádku, při ovulaci by měl sestoupit níž a potom se zase vrátit nahoru až na něj skoro nedošáhneš. Tu máš článek o cervixu: http://www.rodina.cz/clanek3775.htm.
Jinak a jak to zvládal manžel? Jestli mu to nedělalo problémy, tak to bude v pohodě. Udělají spermio a budete brzy vědět výsledky ;). Pokud stejně chceš ještě měsíc počkat - než budete měřit folíky, tak máte dost času.

len
11. dec 2009

Sim, je to obráceně, při ovulaci se naopak zkracuje, mnohdy tak, že na něj naopak nedosáhneš 😉 Ve stavu dlouhý (tj. dole) je to normál po většinu cyklu 🙂

simasla
11. dec 2009

ha pravda.. to bude tím, že jsem ho nikdy nesledovala, asi bych mohla začít...když už teď vím, jak to s ním je.. díky len za info

len
11. dec 2009

Není zač, ono i v tom článku to píšou 😉
Jinak teda jestli můžu poradit, tak na sledování ovulace je to dobrá věc, ale pak na určování MS/ těhotenství je to ukazatel na houby 😀

strouzek
11. dec 2009

holky já jsem divná ale já ani nevím kde čípek je, jako tuším to ne že ne ale nikdy jsem to nezkoušela hledat 😀

len
11. dec 2009

No vidíš, a tak jsi musela nechat tisíce za ovutesty 😀

strouzek
11. dec 2009

len a mě ty tisíce neva, mě to bavilo a můžu říct že mi čůrání na papírky teda v těhu chybí 😀

jerrymona
11. dec 2009

jabluncanka, asponze ten spg bol dobry. takze ziadne neziaduce bakterie. som zvedava na ten dalsi. ale to som vyvadzala. uz som ziapala po manzelovi, ze nepovedal co chce alebo ze siel do nespravneho labaku. a chudak za to nemohol. 😅

strouzek, ale citila som sa blbo, ze si to odskakala lekarka. ta totiz tiez nevedela ze mam na nu niekolko otazok. ja som jej povedala, ze k nej pridem po tejto pani v cakarni a ona si ma tam rovno nechala. je velmi mila. 🙂
teraz citit, ze idu vianoce. kazdy je podrazdeny...😠
a ta lekarka to nemyslela zle, v labaku robili ten spg predtym tiez. ona napisala inu diagnozu len preto aby mm zato nemusel nic platit. sama sa sekla... 😒 no odpyka si to len mm. ved aj ja, lebo som netrpezliva. 😅

simasla, akosi pochybujem, ze ovulka bola. aj keby som tomu bola rada.
no chudak manzel, asi mu to nebolo po chuti. trosku som ho do toho musela tlacit, lebo si na to stale nenachadzal cas. a teraz musi este raz. 😖 ale aspon sa uistime, ze je vsetko v poriadku.

len, takze aj ty si myslis, ze ovu nebola vsak? 😒 takze to moze suvisiet s tym, ze ma boli hrdlo.

jerrymona
11. dec 2009

len, tak ja robim vsetko. sledujem hlien, meriam teplotu, zapisujem vsetky mozne somariny a sledujem cipok. napriek tomu som z toho mojho cyklu jelen. 😀

jerrymona
11. dec 2009

a aby som nezabudla, robim aj ovu testy, z ktorych som este väcsi jelen. 😀

len
11. dec 2009

Jerry, dle teplot to vypadá, že byla 😉
A čípek... ono ho to chce trochu odsledovat, porovnávat sebe se sebou, je třeba možné, že je "ovulační" pár dní před a v den ovu už se uzavírá a klesá... A každý to má jinak, někdo na něj téměř nedosáhne a někomu se zkrátí trochu, z jednoho cyklu se soudí těžko.

jerrymona
11. dec 2009

len, ale napriklad 21.decembra som dociahla nanho ale citila som, ze je hore a mäkky. tak nerozumiem, kedy potom u mna dochadza k ovulacii. s vysokymi teplotami a tvrdym cipkom alebo s mäkkym cipkom a nizkymi teplotami.
alebo, moze to tak silno ovplyvnovat stitka alebo ze sa na nu uz liecim?

baby, som taka rada, ze som tu, ked som sa niektore veci pytala lekarky, uz som si pripadala ako paranoik a kontrolor sama seba. 😀

jerrymona
11. dec 2009

inak len, ten cipok bol aj pred moznou ovulkou tvrdy a dole.
no je mozne, ze to musim sledovat viac cyklov, lebo s tym nemam skusenosti.

strouzek
11. dec 2009

jerry no to máš pravdu vidím to sama vůbec žádná atmosféra adventu, každý s kým mluvím je naštvaný, řeší nějaký problémy hlavně s penězma a prací, do toho chřipky prostě jsou starosti. vím že to tak je každý rok, vždycky před vánocema zvteklé telefony a ted mi říkala kolegyně že letos extrémně jak je ta krize a lidi neví co bude.

len
11. dec 2009

Sleduj 😉
Jinak čípek (stejně jako ovutesty) reagují na změny hladin hormonů v těle. Naznačují, že nějaký hormon stoupá, což třeba většinou znamená, že ovulace dorazí v dohledné době, ale není to nevyhnutelné. Takže obzvlášť u takhle dlouhého cyklu může zakolísat několikrát. Naopak teplota reaguje až na zvýšení progesteronu, které nastává po ovulaci, proto její trvalé a dlouhodobé zvýšení signalizuje, že ovulace už proběhla 🙂

jerrymona
11. dec 2009

strouzek, na odber krvi som bola u gynekologicky. k endokrinologovi chcem ist koncom februara. jedneho dobreho ale privatneho mi odporucila kamoska, ktora ma tiez problemy so stikou - hashimoto. predtym som bola v nemocnici, ale tam ti daju iba papier, kde si to vsetko vypises- vek, vahu, vysku, ako sa citis atd. no mozno to bolo iba prvy krat, ked sa este nevedelo, ze mam problemy so stitkou.