Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
23. dec 2009

shandy, to som rada, ze sa uz snazite. tfuj, tfuj, tfuj...nech sa podari. 😉

no ano. mala som hodnotu 3,3 a teraz je to 0,02. takze som bola "predavkovana". mam autoimunitnu tyreoitidu. teraz beriem 1/2 euthyroxu 50 a cez vikend cely. mam pestry zivot. 😀 nemusel by byt. som zvedava, ci sa mi aspon trosku skrati cyklus - to by bolo super. predtym som mala 64 dnovy, teraz 51dnovy s ovulkou. juhuuuu... 🙂

vendulak
23. dec 2009

Simi taky doufám, že my už jen dnes takhle a taky pak budeme celý svátky spolu. Už se toho nemůžu dočkat. Po dlouhej době na mě dosedla asi fakt velká depka ☹ . Už od včera mi není nic moc a je mi hrozně smutno a na to že není miminko pořád myslím.
Vždycky sem balila nádherné dárky a každý obdivoval a já se každý rok strašně těšila na balení, a teď je ještě furt zabalené nemám, ani jeden. A ani v nejmenším se mi do toho nechce. A máme doma bordel a taky mám pocit že už je mi to všechno fuk 😢 . Už jakou dobu tu jen tahám k sobě pejska a bulím mu 😢 . A teď mě dorazil mejl, od nějaký kartářky co sem jí psala a ona napsala že se dívá jen tak do půl roku dopředu a tam že dítě není 😢 a že nám to bude i narušovat vztah 😢 tak tu brečím ještě víc já koza 😢 . Pořád sem si říkala, že si nesmím nechat tímhle kazit svátky a chvíle s příťou a tak a teď to dělám e neumím si pomoct 😢 .

jerrymona
23. dec 2009

shandy, obidva grafy mam v albume, konecne. 😀

u mna to bolo tak. mala som hodnotu tsh 3,3, po 6 tyzdnoch bolo tsh pod hranicou merania - 😕 - a tyzden nato tsh 0,02.
stitkar povedal, ze sa ma hodnota zmerat zase asi po 8 tyzdnoch, lebo telo potrebuje zas dlhsie, kym si zvykne na novu davku. tak vo februari idem znova k nemu. dufam, ze sa to raz ustali. 😒

shandy
23. dec 2009

jerry tak neboj, to sa urobi. fakt to nemuselo byt predavkovanie ale blba zhoda nahod. ale tak ci tak, dobre ze ti znizil. ak by ti robila zle aj ta 50-tka, lebo mne dal moj rovnake davkovanie, tak ja som si to rozdelila este na stvrtky a davam si tristvrte tabletky miesto toho ale nie 2 x ale tym padom 4 x v tyzdni. lepsie to znasam ako ten skok cez vikend z 25 na 50...hej, ja mam to iste co ty a to tu ma asi vacsina bab 😀 , ujo hashimoto 😉
no vidis a to si ho ako kratko brala a ako pekne ti skratil cyklus a aj ovu bola 😵 😵 , dakujem a aj ja tebe drzim palceky 😵
vendul, to je normalne, ze ta z casu na cas prepadne depka. a u nas stitkarok, je to este ovela ovela castejsi jav. neboj, ono to prejde. skus si najst nieco co ta tesi, z coho mas radost a sustred sa na to. vsetko zle prejde a na kartarky sa vykasli, dolezite je to, comu veris ty 😵

estrellita
23. dec 2009

teda mne to cyklus ovlivnilo, aj jsem vysadila HA a mela jsem prvni cyklus temer 40 dni a to uz jsem od jeho poloviny brala Euthyrox. ale dalsi 4 cyky (teda ted jsem ten 5. cyklus), tak ty uz se drzi kolem 28 a 27 dni, a vzdy zatim s ovu, tuk, tuk, tuk 🙂 no jeste, aby z toho neco bylo 🙂

jerrymona
23. dec 2009

vendu, prosim ta, len never nejakej kartarke. takymto ludom by som asi zakrutila krkom. 😠 ani si neuvedomuju, co vsetko mozu svojimi "predpovedami" napachat. a vobec to nemusi byt pravda.
vendu, zasmej sa nad tym a ten mail zmaz. iba ta to trapi este viac. nenechaj sa do tvojho zivota miesat ludom, ktori ta vobec nepoznaju...hlavu hore a neprestan dufat. 😵

strouzek
23. dec 2009

ahoj holky tééda vy jste ukecaný kdo to má dočítat 🙄 😀

estrellita
23. dec 2009

ujo hashimoto me dostal 😀 😀 teda mam s nim taky cest, ale zacnu mu rikat ode dneska ujo 😀

ja jsem zvedava, co mi vyjde z testu. v jednom tydn u v lednu mam krev na stitku a taky se dozvim hormonalni profil, takze to bude plodny tyden. byla bych rada, kdyby se k tomu pridalo jeste neco jineho 😉 😉

shandy
23. dec 2009

jerry veru tento graf uz vyzera krajsie 😵 😵 , len tak dalej 😉
ano 6 - 8 tyzdnov na to potrebuje...
len a ty si neskusala trosku zvysit davky, nech ta dostane s TSH okolo 1,0? ja by som to skusila, no v najhorsom si to znizis naspat...niekedy aj male zvysenie pomoze, hlavne, ked si uz dlhu dobu navyknuta na rovnaku davku. ja by som to skusila 😉 , este stale si daleko od hypertyreozy a pre nas s hashimotom je idealne TSH okolo 1,00...samoska to zavisi od toho, kto sa kedy citi dobre, ale ak nieco nefunguje alebo su symptomy kludne to znizit na tu 1,00...ja mam teraz 1,75 a aj tak stale citim, ze moja normalna hodnota je nizsie, takze si este zvysujem...

jerrymona
23. dec 2009

shandy, ja hashimoto nemam. aspon to nikde nebolo napisane. iba ze chronicka tyreoitida, ked som bola pri nom a ked mi poslal vysledky, bola uz autoimunitna.

ja si myslim, ze som nemala az take velke hodnoty tsh na zaciatku a mozno stacila 25. a mala som brat aspon prve 3 tyzdne nizsiu davku. a nie hned celu 50. neviem, ako mi to urobi teraz, ale skusim sa drzat podla lekara a uvidim ako to dopadne.

shandy, moze byt cyklus rozhadzany a dlhy alebo bez ovulky aj v hyper? 😕

strouzek
23. dec 2009

estrell ujo jo? 😀

koukám holky že řešíte že jste samy doma, no ani nemluvte, můj manža dělal celý prosinec i o víkendech, domů chodil v 7 večer najedl se a šel spát, nemá volno ani mezi svátkama takže na hovínko kdyby aspoň dostal premie alevelký prd.

len no ty jsi vůbec extra případ, já teda při hyper neměla žádnej příznak, bylo mi skvěle ale při hypo TSH 12 jsem myslela že polezu po stropě, představa mít 100 asi jsem už v bohnicích a mrchu mám jednou za desetiletku 😀

shandy
23. dec 2009

estrell, to je perfektne. tak drzim palcuchy. neboj, aj mne doktor povedal, ze do par mesiacov som tehula, ze staci fakt len malicko upravit tie hormony a ze sa podari. no never mu 😀 😀 😀 😀
jeeeeeeej strouzina, nazdar 😀 😀
estrell, ja si tak z toho robim srandu, ze si zijem s dvoma chlapmi - s japoncom - ujom hashimotom a potom s mojim drahym 😀 😀 😝
no co, aspon nech je sranda 😝

jerrymona
23. dec 2009

estrellita, bolo by super, keby sa naslo aj nieco ine na hormonalnom profile - napriklad 9-mesacna choroba. 😀

strouzek, uz ti tu konkurujeme. kedze ty pises dlhe romany, my piseme kratke, ale viac. 😀

strouzek
23. dec 2009

vendul bobku koukám že máš depku, hele nebudu ti psát ty kecy o tom ať si v poho, já vím jak jsem loni prořvala a prodepkovala celý vánoce ale hlavně nevěř kartářkám a jiným podvodníkům 😉 moje známá šla ke 3 kartářům, jeden jí řekl že bude těhu a vše v poho ale až za dlouho, druhý že tam mimi nevidí a třetí že otěhu a potratí. tak si pak vyber, ona z toho depku přitom v lednu rodí 😀
já jsem zase letěla v době největší depkové krize k léčiteli, no spíš bych řekla podvodníkovi největšího rázu. zážitek z toho budu mít do konce života, jestli tě to zajímá je tu o mé návštěvě u léčitele diskuze 😉

shandy
23. dec 2009

jerry, ale mas uja hashimota 😉
pre upresnenie ono sa to nazyva kadejako, ale furt ide o to iste. pokial tam mas autoimunitna tak ide bud o hashimota (vacsinou hypo) alebo basedowa (vacsinou hyper) alebo o zmiesanu formu, ktora je veeelmi zriedkava. nazyva sa aj chronicka tyreoiditida, lymfocytarna tyreoiditida, chronicka lymfocytarna tyreoiditida, hashimotova struma, hashimotova tyreoiditida, snad mi napadli vsetky alternativy 😀 😀 😀

simasla
23. dec 2009

vendy - nesmutni, ale tenhle stav letargie taky znám... dneska se to konečně spraví :D. Přišla jsem si posledních pár týdnů, že jsem na všechno sama. Taky jsem si k sobě na pohovku tahala Meginku (moje pesinka) a mačkala jsem jí, až z toho musela mít trauma. Ale ode dneška už žádné chmuření. Příští rok už budeme slavit určitě vánoce ve třech, i když třeba 2 v 1. :D
Holky jinak s tou štítkou - zjistím u Dr. jaké mám výsledky hormonů po novém roce a dojdu asi po vánocích ještě k obvoďačce - a zeptám se jí, zda by mi mohla nechat udělat rozbor na štítku, nebo mě případně nedala doporučení na endo

strouzek
23. dec 2009

ahoooj shandy kde ses toulala??

jerry 😀 😀 hele já byla na HP v pátek a v sobotu jsem otěhu 😀 😀 😀

holky určo se brzo podaří, koukejte na mě, my se snažili jak králící ale když prostě bylo to TSH furt v háji tak nic a pak se TSH upravilo, byla jsem na kontrole dr. mi tam vykládala jak budu těhu hnedka a já se mu smála že mě nepomůže ani svěcená voda a koukejte, za měsíc jsem tam letěla s poz. těhutestem 😀 ono fakt někdy stačí malej výkyv a už tělo stávkuje, ať už jde o štítku nebo jiné hormony, většinou jsou to fakt maličkosti ale přijít na ně je kumšt 🙄

strouzek
23. dec 2009

holky stavy letargie jsou způsobené asi vánocema, já měla depku v pondělí, moje kámoška mi včera depkovala na icq a vy to samé a je fuk jestli jste těhu nebo ne, vždycky je důvod si zadepkovat 😀

jerrymona
23. dec 2009

shandy, do riti, tak ja mam hashimota? 😕 myslela som si, ze chronicka tyreoitida je nieco ine. no nabuduce mam pre stitkara viac otazok, uz si to pisem. 😀

strouzek, pevne v to verim.

shandy
23. dec 2009

super sima, stoji to za to si to radsej preverit, ako cakat a potom byt z toho uplne na prasky... 🙂
strouzi, som si dovolila 😀 😀 ist na dovolenku 🙂
strouzi, no ved my si hodlame z teba zobrat priklad a jedna po druhej tu pekne v novom roku budeme pribudat s tt v profile, ved pockaj 😉 😀 😀

strouzek
23. dec 2009

no to si piš , přece tu nebudu jediná těhule 🙄 potřebuju s někým probrat plínky a dudlíky 😀

shandy
23. dec 2009

jerry ee, to je to iste. chronicke znamena, ze to budes mat vysokopravdepodobne cely zivot a ze sa toho nezbavis a sice preto, ze to je autoimunitna reakcia. sice to mozes skludnit a su aj pripady, ze niektori sa z toho vyliecili ale stale mas riziko, ze pri nejakom vykyve imunitneho systemu, to mas zas spat ako bumerang. pis si pis 😀 😀

strouzek
23. dec 2009

holky to je fakt mazec, zítra vánoce, já v kuchyni jak po výbuchu, právě jsem dodělala salát, nevím jak to dělám ale salát dělám hodinu a další 3 hodiny uklízím kuchyň, zbytek bytu nevypadá o moc lépe a já tu drbu na koníkovi 😀

estrellita
23. dec 2009

shandy: obcas si tak pripadam, ze mam doma taky dva 😀
no tak uvidime, snad nam to obema vyjde najednou. mne by se to hodilo i v tom, ze jdu v lednu na kontrolni sono 😉

holky, loucim se s vami 🙂 krasne Vanoce, a hodne stesti v novem roce pro nas pro vsechny 🙂

jerrymona
23. dec 2009

ja som mala tiez troska depku. uz druhy vikend som stravila doma, lebo som mala 2x stratu hlasu. v pondelok som bola v robote a popoludni som bola uz dost chora. suchy kasel atd. kvoli tomu nemozem cestovat na slovensko k rodine. a do toho vsetkeho som sa obavala, ci mi dojde ms, kedze som uz mala 14 LF za sebou. aspon ta ma nesklamala... 😝 😀

najlepsie je asi depke nebranit, ked je tu, treba sa vyrevat a potom je svet krajsi... 😵

strouzek
23. dec 2009

souhlasím se shandy, mě to řekli to samé 2 doktoři, že když mám autoimunitu tak prostě se nikdy neví jak budu reagovat, teda moje tělo, že se může stát že budu s tím bojovat pár let a pak stejně na operaci skončím, nebo se to nějak srovná ale jakýkoliv stres, nemoc nebo cokoliv to zase může rozhodit a jsme tam kde předtím.

shandy
23. dec 2009

ja uz mojmu nechodim s otazkami, ale s knizkami 😀 😀 😀
minule ked som bola na kontrole, tak sa so mnou bavil na "odbornej" urovni, ze velmi dakuje, ze je dobra ta kniha a zacal tam so mnou rozoberat laktozovu intoleranciu 😀 . minule som k nemu prisla po vysledky a povedala som mu, ze este treba znizit a on, ze ok 😀 😀 😀 , no keby som si vedela zobrat krv a skontrolovat, tak tam ani nechodim 😀

vendulak
23. dec 2009

Holky děkuju 😉 . Já jim asi taky moc nevěřím, už sem psala před časem jedné a ta řekla že miminko bude už narozené s námi ke konci příštího roku. A tahle toto. Navíc napsala že problém je vyšší né zdravotní. A my přitom víme že za to může horší spermio, PCO a štítka. Ale prostě jak sem to viděla tak mě v první chvíli zalila hrozná panika a smutek, té představy že ještě tak dlouho nic, ještě se tak dlouho trápit... ☹
Jste moc hodné, že dokážete takhle povzbudit, děkuju 😉 .
Strouži kouknu na odkaz díky 😉 .

strouzek
23. dec 2009

estrel i tobě krásný vánoce hlavně plné klidu a pohody 😉

jerry přesně tak, já jsem to taky razila, zadržovat v sobě depku je to nejhorší co může člověk udělat, pak vybuchne jak atomovka, takže já si vždycky zalezla pod deku nebo do koupelny a prořvala jsem se k lepší náladě 😉