Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
6. jan 2010

simi neboj tyhle stavy má každej a nemusí být ani snažilka, akorát ne každej to přizná 😉 prostě dnešek nějak přežít a zítra bude líp 😉

vendulak
6. jan 2010

Jo strouží, taky tu mám jen holky pro který je dítě a těhotenství zatím jako scifi nebo rychlokvašky 😒 . A mám jen jednu kámošku co o tom ví, ale vidím na ní že to prostě nechápe, i když by chtěla ☹ . Prostě fakt tohle kdo nezažil nepochopí.
Ono u mě v životě je takových věcí trochu víc. Ale když vidím zase u tich jiných jaké to pak je, a jak si toho pak hrozně moc vážím a sem za to vděčná, jako třeba domov, který s příťou máme (verzus peklo u našich), tak si říkám, že já si pak budu umět i mnohem víc vážit toho až budeme kompletní rodina a budeme mít u sebe to naše tolik vysněné miminko. Že to štěstí pak, vynahradí tohle. Moc v to doufám.

simasla
6. jan 2010

No vidíš vendulko, já se snažím partnera tím nezatěžovat.. už dost na tom, když to na mě sedne, a já moc nekomunikuji, hned si říká, že se něco děje.. do toho kamarádka, s kterou i pracuji, tak tu zas nenapadlo nic jiného než při rozhovoru se šéfem říci... no Simča, ta se bude vdávat, určitě už mimčo plánují a mě se jednalo o převedení na jinou práci se zvýšením platu.. Nakonec na to nehleděl, jinou práci jsem dostala, i ty peníze snad od Nového roku, ale tímhle mě tak nasr. Nakonec na mě dneska vybafla, že od března se začíná snažit o miminko, a jak jí znám potvoru, tak určitě hned zabřezne, abych byla ještě větší zoufalec. :D
No a s tím jídlem.. já jsem začala hubnout - protože za dobu co jsem s Járou jsem ztloustla 15 kilo - a to jsem před tím měla už nadváhu.. teď vypadám jako koule.. takže jsem si řekla dost.. i k tomu otěhotnění to určitě přispěje.. no zatím se nedaří a dnes mám fakt náladu pod psa, takže mi přijde, že ani tohle nedokážu.. no fakt magor... dnes se ze mě stal. :(
stroužinko 🙂 děkuji.. však já vím.. ale vysvětluj mi to, když si pořád bručím to své... však ono mě to brzy přejde :D

strouzek
6. jan 2010

vendul určitě se brzo dočkáte a bude to o to lepší protože už to nebudete brát jako samozřejmost všechno (bydlení těhu atd.) a budete si toho víc vážit. já si třeba říkám že po tom všem bych si zasloužila lehký porod nebo že třeba bude neluš hodnější dítko a já si to vlastně splatím vše pozpátku za ty nervy a slzy. hlavně teda je fakt že manželství to všechno změnilo hodně, neříkám že se nežereme ale zase víme co v sobě máme a manža mi nejednou řekl že si myslí že se nikdy nerozejdem protože už jsme si prošli fakt peklem a hned tak nás nic nerozeštve. hlavně to pak poznáš na příteli (manžovi) jak to bude jiný až bude prcek protože i ti chlapi to pak berou jinak.
mě třeba totálně dostalo jak manža na jednom školení řekl že za svůj největší úspěch a štěstí v životě považuje to že máme naší nelinku. no ty bláho já řvala jak želva, přitom vím že třeba před 3 rokama by tohle nikdy neřekl a říkal by stejně jako většina jeho kolegů takový nesmysli jako barák, auto atd.

strouzek
6. jan 2010

zabřezne to je super výraz 😀 simi jj jakobych viděla sebe, já taky dostávala depky když mi někdo oznámil že chystá svatbu, už mi v hlavě naskočilo že určo do měsíce zahlásí //. mě stačilo i to že jednou třeba ke tchýni přijel manžův strejda a že nám musí něco oznámit ale že počká na svoji dceru s přítelem. No mě hned kliklo v hlavě že je určo těhotná tak jsem utekla na záchod se vyřvat a přitom jak přijeli tak oznámili úplně něco jinýho ale fakt prostě já už byla schopná v určitý fázi ořvat i těhotnou Verešovou v novinách a připadala jsem si jako trotl kterýnezvládne ani to nejzákladnější v životě otěhu a donosit dítě.

strouzek
6. jan 2010

jinak simi s tím zatěžováním přítele no ono to má dvě strany mince já to dělala taky, sice v jiném kontextu ale taky. třeba o snažení to jo to jsem manžu otravovala furt ale třeba jsme se nedokázali bavit o potratu. hlavně teda já jsem to brala že trpím jen já že manžovi to líto bylo a je ale že prostě to bere lážo plážo protože tak vypadal a že on nikdy nepochopí moje pocity když jsem Já měla mimčo v bříšku a Já šla na potrat kde mi ho vzali. časem se ale ukázalo že právě tohle byla chyba já se trápila manža taky ale uvnitř sebe, začlo to ovlivňovat i normální život hádky kvůli ničemu, já ve stresu manža nasranej že já zase v depce atd. vlastně až někdy8 měsíců po revizi jsme si byli sschopní říct všecko a došlo tomu že začla hádka o blbině ale skončilo tak že už jsme pomalu dělili majetek na rozvod prostě tak velkou hádku si nepamatuju a najednou to z nás začlo lítat ven, začli jsme si říkat o tý bolesti, o tom co se tehdy stalo, nestalo, jak manžovi vadí že mu nic neříkám i když na druhou stranu se on sám snaží tu bolest předemnou tajit atd. no skončilo to tak že jsme seděli v objetí a řvali oba ale musím říct že to tehdy hrozně pomohlo.

takže ne vždycky je to držení si svýho smutku a strarostí v sobě dobrý hlavně tebe to dusí, jeho trápí i když dělá spíš jako každej chlap že ho to štve a nebo rovnou je mu to fuk. ale nevyřeší se tím nic dokud si o tom normálně nepromluvíte.

simasla
6. jan 2010

😀 jo strouži... tak to znám... ale jak říkám, zas to přejde.. už je mi lépe.. řvát budu až doma :D

vendulak
6. jan 2010

Tak my probíráme s přítelem snad úplně vše. Bydlíme dost daleko od mého minulého bydliště a s kámoškama se tedy nevidím ani moc často a tak jsme si i takovými přáteli 😀 nebo nevím jak bych to řekla. Prostě taky sem měla období kdy jsme tím příťu zatěžovat nechtěla. Ale akorát se to pak nahromadilo. Teď se o tom normálně bavíme a je to v poho. Trápí nás to oba tak proč se o tom nebavit?
Jo Strouži těhotnou Verešovou sem taky obrečela, i jiný takový nány 😒 . I když to dítě pak všude ukazovala ☹ . Nebo si i často vzpomenu na Gotta, že takovej stařík má dvě malý děti a já ve svých 21 letech nejsem schopná mít dítě 😢 .
Simi taky jsem na tom byla jako ty. S příťou sem přibrala taky skoro už 20kg 😨 . A po tom co jsme se začali snažit jsem hodně hubla. Zhubla jsem asi 11 nebo dokonce 13kilo. Jenže miminko dlouho nešlo a nešlo a navíc problémy s prací, rodinou, bydlením...a prostě děsný stresy a kila mám zpátky, ne li víc. No a několikrát jsem se ještě snažila zase začít a vždycky to depkou zase ztroskotalo ☹ .

simasla
6. jan 2010

No a my se tedy také bavíme o miminku a zatím bezúspěšných pokusech o jeho početí, ale zatím se držím - nebečet, neřešit to pořád dokola.. spíš jen tak pokud je to důležité - jako zítra zavolám na tu gyndu.. a už mě ty teploty štvou.. a pak také, už jsem tě objednala na ten spermiogram, a když pak vyšel fajn, tak jsme vtipkovali..
Ale dnes mám náladu, že spustit tak říkám spíš... já jsem ale k HO.. U, budeš se mnou, i když to bude těžké mít děti? Nebo něco jako... do prčic myslíš, že jsem někomu něco udělala, když to miminko ne a ne přijít, a následně bych asi bečela a řekla.. no jak může přijít, když neovuluju ... No a tohleto si pěkně nechávám na Vás a jeho tím neobtěžuji :D
Jinak samozřejmě to nemůžu srovnávat se stroužinou - to je mnohem závažnější událost, co je potkala.. a to nevím, jak bych reagovala.. spíš bych byla sesypaná a hledala u něj útěchu... ale kdo ví.. Obdivuju Vás, že jste to ustáli 🙂
No a vendulko - já začínám zase chodit cvičit - naštěstí mě někdo donutil :D a budu muset chodit.. takže se nemám na co vymluvit :D a uvidíme, jak se bude dařit.

vendulak
6. jan 2010

Simi tak přesně tohle já přítelovi říkám... No a už na tom nevidím nic špatného. To miminko chceme oba a je to naše společné trápení. A on mě dokáže vždycky povzbudit a nabít nějakou nadějí. Je úžasnej.
Btw můžu se zeptat jak se tvůj příťa jmenuje? Mě to U nějak zarazilo a nemůžu si vzpomenout na žádné mužské jméno od U 😕 😀 .
Jo ono je asi dobrý mít někoho kdo tě k tomu donutí. Takový u mě nikdo není. kámošky řeknou peč na to. A přítel sice se snaží podporovat, ale když pak mam depku a vidí že je mi zle, tak mi řekne ať se radši najím 😀 . A máme z toho pak začarovanej kruh 😒 .

strouzek
6. jan 2010

holky koukám všude je to stejný 😀 já přesně to samý říkala v dobách snažení taky 😀

jinak holky já jsem si hodila v obchodě teď trapas. 😀 šli jsme do jednoho malýho obchodu u nás a tam nebylo žádný graham pečivo pro mě ale zato nádherný koláčky jak vymalovaný. normálně jsem začla bulet že už na to kašlu že ten koláč chci manža se mě snažil vysvětlit že nemůžu ale prostě jsem to nedala tak jsem si ho s brekem koupila a začla jsem ho ládovat hned za pokladnou 😀

vendulak
6. jan 2010

Strouži 😅 . I to se stane. Já myslím, že když je to takhle jednou za čas tak že to až tak nevadí, ne? 😕 No nevím, nemám s tím zkušenost... Ale snad né 😉.
Ale koláček krásnej barevnej sem si dneska ráno v krámu taky koupila, moc se mi líbil 😀 .

strouzek
6. jan 2010

no právě že vadí mě řekl dr. že výkyvy v dietě jakože držím hodnoty apak se neuhlídám a vyletí mi to můžou způsobit něco na placentě ☹ ale dneska už to prostě nešlo vydržet, koláčky normálně nejím kdybych je neměla zakázaný tak na něho nedostanu chuť ale když vím že nesmím je to děs. akorát mě nenapadlo co to se mnou udělá, vživotě jsem kvůli jídlu nebrečela 😅

vendulak
6. jan 2010

Strouži tak to je mi moc líto. No ale stalo se, a víš co jsi ponaučená, že cukr po to vylétl tak snad to pro příště bude jako odrazující strašák 😉 .
No jéje tak to já už se kvůli jídlu nabrečela až habakuk 😒 .

simasla
6. jan 2010

vendy jaké U? já psala že je to k HO..U - to znamená, že jsem zamlčela sprosté slovo :D
jinak přítel je Jarda :D
strouži - sakriš.. no ale teď už stejně neuděláš nic

strouzek
6. jan 2010

já jsem to U pochopila 😀 my sprosťandy si rozumíme co? 😉

simasla
6. jan 2010

no rozumíme.. mě to až zarazilo, že vendulka přemýšlí nad mužským jménem na U.. 😀 já mizím domů.. z práce.. zatím čau, čau

strouzek
6. jan 2010

vendulka je slušná holka tak to nezná 😀

simasla
6. jan 2010

tak holky tak už řvu... mluvila jsem s J. (pro vendulku s Jardou - mým přítelem), on má dnes 24 hodinovku, tak jsme si jen volali.. a vyblila jsem mu do telefonu jak mi je, jaké mám pocity.... asi chudák koukal a jak mě začal utěšovat.. tak jsem začala bečet, no já se ze sebe dnes asi zblázním... nebo ožeru i sama...
jdu teď zatopit ať nezmrznu, snad mě ta činnost zabaví - no a pak si asi otevřu nějakou lahev

vendulak
6. jan 2010

😀 Aha 😀 . No já to HO.. pochopila, ale to U už mi nějak ujelo k tomu dalšímu 😀 .
Simi to neva. Však on je s tebou a určitě tě chápe, nebo se o to alespoň určitě snaží 😉 . A lahvinku klidně otevři. Náhodou já mám ráda, když sem občas doma sama (tedy nejlíp jednou za dlooooooooouhej čas 😀 ) a je to skvělá příležitost k filmu o Bridgite Jones a u toho lahvinku Moldavskýho červenýho 🙂 😔 . Ono to náladičku trochu zvedne 😉 .
A rozhodně si neměj za zlé, že tohle cítíš, je to normální, je to holt už úděl nás snažilek ☹ . Ale jak jsem psala já věřím, že si ty naše lásky malý nakonec vybojujeme a o tohle víc si jich budeme vážit 😉 .

jerrymona
6. jan 2010

ahojte babenky.

sima, musim na teba mysliet. aj ja mam dnes podobnu naladu. doobeda a poobede mi bolo fajn a teraz vecer - bod mrazu. tiez mam strach, ze to nikdy nepride...a je mi do revu. snazim sa utesovat, ze je to len dnes zlou naladou a zajtra to prejde, ale neda sa to nahovarat si...snazim sa mysliet na nieco pekne, ale nasilu... 😢
uz rozmyslam, ci sa mi nahodou zase nezhorsila stitka...k stitkarovi idem az koncom februara.

a sima, tej tvojej kolegyni by som nerozpravala toho tak vela. ak je taka protivna a robi ti napriek. tiez som uz niektorym ludom povedala nieco, na co som doplatila iba ja sama...a ta zrada potom boli.
dnes uz dvakrat rozmyslam, komu mam co povedat.

nastastie je mm tiez oporou. viem, ze som nanho casto zla, ale on je taky, ze nepotrebuje vela rozpravat...raz som mu s placom nadavala, ze jemu je to jedno a ze ja aj tak nechcem dieta, lebo on sa o to aj tak nezaujima. on povedal, ze aj jeho to trapi, ale ked mi to bude stale pripominat, nebude to viest k nicomu a budeme sa trapit obaja. a povedal, ze volal svojej rodine, aby sa ma na to pri navsteve tiez nepytali. takze aspon tam mam pokoj.
to su nasi muzi. aj oni na to myslia, len nam nechcu pridavat este viac starosti...

simasla
6. jan 2010

Ahoj jerry.. jak je? já jsem zbodla talířek lineckého, co tu ještě byl.. namazala jsem si ho navrch ještě marmoškou :D a je mi trošičku lépe, ale spíš to bude tím, že jsem se vyřvala... a vzala si k sobě domů Meginku (to je moje bíglice) a světe div se.. je to pěkná čertice ale dneska je strašně strašně hodná, jen se tulí.
No nemyslet na to, nebo myslet na něco pěkného, ono se to jerry snadno řekne.. ale hůř udělá. Asi se občas trošku vykoupat v takovéhle náladě je nakonec fajn... zase bude na chvilku pokoj... a na nějakou dobu mi tohle smutnění vystačí.. a budu zase v pohodě. No a máš pravdu, ale já si to s ní vyříkala a zároveň šéf k tomu pojal takový postoj spíš, že mě navrhnul, že gratuluje k zasnoubení a kdybychom náhodou chtěli miminko, tak by byl rád, kdybych pracovala z domova 😀 . Takže mě to nakonec celkem potěšilo.

strouzek
6. jan 2010

Simi ajej no jo večerní depka, vůbec si nepřipadej divně známe to každá a chápeme to 😉 uvidíš zítra bude líp
jerry tak i ty máš depku? holky já snad začnu depkovat s váma abych držela partu 😀 dělám si srandu, to bude to počasí, novej rok člověk balancuje nad tím starým, počasí taky nic moc doufám že už bude jaro a všem se tady uleví a hlavně že jaro přinese plno nových //

venyska
6. jan 2010

Je tady ještě někdo???

strouzek
7. jan 2010

venys co potřebuješ?

shandy
7. jan 2010

dobre ranko dievcence, dufam, ze uz vas tie depky presli, mne sa blizi mrcha, tak sa obavam, ze to tej depkovej nalady aj ja chtiac ci nechtiac spadnem. 😔 ...venys?

simasla
7. jan 2010

čau holky, ale jo celkem mě to přešlo.. však ono nějak bude 🙂 Dneska zatím ani žádná pohroma tak sláva, sláva, blýská se na lepší časy...
shandy: třeba už nedorazí 🙂 to by bylo neco, co?

vendulak
7. jan 2010

Dobré ráno holky!
Jerry je mi líto, že i tobě nebylo včera moc dobře ☹ . Moc přeju holky ať je zase brzy líp 😉 .
Shandy jo před mrchovou depku známe všechny, taky moc držím palečky ať jí zvládneš, ono zase bude líp 😉 . A nebo samozřejmě nejlíp by bylo kdyby vůbec nepřišla 🙂 .

shandy
7. jan 2010

sima no to by bolo teda 😀 😀 ale teplota mi rapidne klesla, takze dorazi 😔 😔 , uz to poznam 🙄 , no ale co uz narobim, bojujeme dalej 🙂
vendul diky, no nejako to prezijem, ved to nebude prvy krat 🙂 , trosku si porevem a zas bude dobre 😀

vendulak
7. jan 2010

Jo Shandy to taky znám, když prostě teplota klesne a člověk má všechny příznaky mrchy, to pak začíná fakt nejsolidnější depka ☹ . I když ono člověk asi dokud nevidí jisto jistě krev tak si naděje dělá pořád ☹ . No ale snad už tohle nebude moc dlouho a všechny se tu dočkáme tich vysněných miminek 😉 .