Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lusye
16. jan 2010

Tak jsem na to ted letecky mrkla: http://www.volny.cz/kostka2000/Cernobyl.htm
Kouknete na Situace v Ceskoslovensku.
"Jód s poločasem rozpadu 8 dní mohl být nebezpečný pouze v prvních týdnech po havárii, ohrožena byla hlavně štítná žláza u dětí."

simasla
17. jan 2010

Dobré ráníčko, já včera usnula holky už odpoledne, byla jsem unavená z úklidu. V noci jsem se vzbudila a šla péct chleba, abychom měli čerstvý na ráno a teď jsem změřila a už nemůžu spát.
Ze své dnešní teploty už jsem totál mimo, ale vykonstruovala jsem si teorii :D, která je pouze fiktivní, ale byla by ta nejkrásnější možná. Ovulace byla, byla toho 9.1. spermijky jsou držáci - to znamená, že si na ní ve mě počkali dva dni 😀 . TeĎ jsem tedy teprve 8 DPO a včera 7DPO jsem měla IP. 😀 . Zítra bude teplota určitě tak 36,8 a pak se vyšplhá ještě o kousek výš 😀 . 13-14DPO si udělám dvoučárkový test 😀 . A v úterý mi bude určo zase na gyndě brát krev a zavolají mi a potvrdí mi to i lékař. Hezká teorie, ne? Já se ale dneska tak krásně vyspinkala. 🙂 Asi práce šlechtí ducha. Takže vy jedny lenivky - koukejte se zvednout od toho počítače a šupejte něco dělat 😀 , aby vám bylo také fajn jako mě.
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

vendulak
17. jan 2010

Simi pěkná teorie 😀 . Taky sem pár takových měla 😀 .
Jinak samozřejmě přeji všem dobré ráno!
Jééé Simi tak ten chlebík zááávidím! 😔 My ho totiž chtěli připravit taky včera veřer, aby se nám v noci zapnul a ráno jsme měli čerstvý, ale jsme hlavy děravý a máme prd 😒 . Takže k snídani tu mám jen puding, ale zase je hezký vyklopený z formičky, který jsme si dali k Ježíšku 😀 .
Jerry ano přesně tak, je dobře že si to řekla jen holokám, kterým věříš. Já to taky tak udělala (tedy jen té jedné) u té druhé sem asi věděla proč to neříkám, a hodně mě mrzelo, když se to pak nevím jak dozvěděla a to jak se potom zachovala ☹ . Ale máš i hodné tchánovce, že respektují, že o tom nechcete pořád slyšet a nechcete odpovídat na dotazy. U nás v přítelově rodině se nás ptají a to ani neví že se fakt snažíme 🙄 a je mi to dost nepříjemný. No a neříkám na to většinou nic, jen se usměju. Ale cizím lidem co se zeptají a nic jim do toho není, odpovídám, že jsme mladí a dělám jakože nic, ale dá to někdy dost práce 😒 .
lusy i já si myslím, že lidé tady v Evropě ty dnešní generace jsou hodně ovlivněné Černobylem. Ale to skoro nikdo nepřizná 😒 .

simasla
17. jan 2010

vendulko ahoj 🙂 já vím, že je to pěkná teorie... teď už zbývá jen aby to byla pravda 😀 Chlebík byl velmi dobrý, udělala jsem nám k tomu míchaná vajíčka... prostě parádní ráno 🙂

vendulak
17. jan 2010

Jé Simi tak to normálně závidím 🙂 😔 . Poslední dobou pozoruju, že závidím všem lidem úplně obyčejné věci ☹ . Taky bych už moc chtěla mít klid a úplně obyčejný život ☹ .
Btw měli jste vajíčka koupená nebo domácí? 😀 My s příťou máme vajíčka oba moc rádi, ale poslední dobou nám zůstávají v lednici a nikdo je nejí, protože sou podle nás prostě fuj. Člověk si je udělá na té pánvi a je to celý skoro bílý, žádné krásné žluté žloutky jako u domácích 😀 .

simasla
17. jan 2010

jo a jinak vendul - snažíme se od dubna 2009 - to je 10 měsíců 😉 teprve, viď... no a cca půl roku po vysazení HA jsem měla cykly pravidelné, ale neměřila jsem, tak nevím jestli byla ovulka. No a od října jsem začala měřit a hned taková hrůza... no nenadělám nic

vendulak
17. jan 2010

No třeba to byli ještě pozůstatky HA, ale kdo ví, půl roku je docela dlouho. Ono tělo je prostě nevyzpitatelný 😀 . No teprve...ani bych neřekla, vím, moc dobře jak mě bylo tenkrát. To bylo myslím loni na Vánoce a to si moc dobře pamatuju, jak už jsem z toho byla špatná. Ono je dobře, že ses objednala k tomu doktorovi, čím dřív se to začne řešit tím dřív se třeba dočkáte miminka 😉 . A hlavně ono se člověku i pak tak nějak uleví, když ví, že mu někdo pomůže 😉 . Včera jsem ti koukla do albíčka a vypadáš moc mile i příťa 😉 , moc vám držím palce, ať se vám to povede co nejdřív, třeba hned podle té tvé teorie 😀 😉 .

simasla
17. jan 2010

vendulko - už jsem to podle teorie upravila na FF 😀 - uvidím, když půjdou teploty dolů, tak je možné, že je to anovulák... v každém případě s Dr. to budeme řešit. No vlastně jsme už začali minule, ale kdo za to může, že jsem měla jeden cyklus měřit a jsou z toho zase 2 měsíce. A díky taky si přeju aby to vyšlo... co možná nejdřív.. a nebo ať si klidně ještě chvilku počkám, ale ať pak mám zdravé miminko. 🙂

jerrymona
17. jan 2010

vendu, ano svokrovci su fajn. par krat sa ma na to pytali, tak preto som povedala mm, aby im povedal, ze sa nemaju tolko pytat. povieme im aj sami, ked to pride. 😉

sima, ja ked som dobrala ha a raz som si dala prestavku, mala som este asi 2-3 cykly pravidelne, potom to uz bolo dlhe a nepravidelne. telu chvilku trva, kym si zvykne na to, ze je uz bez ha. a musi si najst svoj vlastny rytmus.
a tvoja teoria je dobra. 😀 aj ja som uz mala tych teorii viac. asi to ma kazda zena, ktora sa pokusa otehotniet.

ja som na tom s mojim grafom takto:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

baby, mohli by ste sa pozriet na moje ovu-testy do albumu? neviem, ci bol vcera pozitivny a dnes je negativny...teplota mi klesla, tak som sa tesila, ale ovu test nenapoveda nic o pozitivnosti... 😒

simasla
17. jan 2010

Ahoj Jerry, koukala jsem na grafík a ovulka tě nechává čekat, co? No k těm ovu testům - buď není ani jeden pozitivní, nebo máš dva pozitivní v cyklu - řekla bych takhle podle fotky, že ty 23DC a 26DC jsou oba pozitivní. -Ale to poznáš, když je pozitivní ovu test, tak by měla ovulka dorazit do 24-48 hod. - to znamená, že teplota by ti měla do dvou dnů stoupnout. Takže uvidíš.

vendulak
17. jan 2010

Simi jasný, je moc dobře že jste to s ním už řešit začali! 😉
Koukala jsem jak si to přeorganizovala i v grafu 😀 . Koukala sem pak i na Jerry graf. A tam to tedy vypadá že ovulka zatím nikde, co? ☹ I když koukala jsem i na ty testy a ty vypadali docela slibně. No nevím. Je to divné. Já se prostě s ovu testama ráda nemám, nikdy z nich nic nepoznám 😒 . Mám radši teploty, v tich řádím už docela dlouho tak už podle nich tak nějak svoje tělo znám. Přidám vám holky i můj graf, když sme v tom grafování 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/2284c4 až tedy na to že v tom mém zatím skoro nic není 😀 .

simasla
17. jan 2010

jaj vendulko.. to jsme se tu sešli 😀 jerry čeká dlouho na ovulku, u tebe zatím také nic a já...u mě kdo ví, jestli to vůbec ovula byla 😀

jerrymona
17. jan 2010

sima, to mas teda pravdu. je to zlozite. to je teda veda.

baby, ja neviem. ked som mala minuly cyklus ovu az na 37 DC, mam ju teraz znova cakat tak neskoro? alebo by vdaka upravujucej sa stitke a femi-kvapkach mohla prist uz skor? ovu testy, myslim ze, zacinaju pozitivniet. 😕

simasla
17. jan 2010

jerry kdo ví, kdy ovulka zase přijde - tělo je nevyzpytatelné.. i když myslím, že by bylinky mohli pomoct, ale někde jsem četla, že to je vidět ať tak po 3 měsících užívání.

simasla
17. jan 2010

dia 🙂 jééé ovulka no paráda a prosnažená - teď už jen čekat, viď?

jerrymona
17. jan 2010

dia, tfuj, tfuj, tfuj, aby to uz ostalo hore. pozerala som si tvoje ovu testy. ty mas stale tak slabe kontrolne ciarky? a ktory test bol teda pozitivny? 😕

sima, tiez som to citala. len mi napadlo, ze by telo mozno mohlo reagovat uz skor. 😵

vendulak
17. jan 2010

Holky jo jo je fakt že bylinky ukazují účinky tak po 3 měsících užívání. Ale znám holčinu tady, co jí třeba jeřáb ptačí upravil cyklus hned 😉 . No a mě zase vůbec ani po 4 měsících 😀 .
Dia krásá ovulka! Moc držím palce ať teploty zůstanou už nahoře!!! 😉 I když koukala jsem že taky ovulka přišla až 29.DC to je taky hodně pozdě 😒 . Holky to je od té štítky? Že tady máme všechny tak šíleně dlouhé cykly? 😕
Jerry a jak si to měla s cykly předtím? ono je těžké usuzovat kdy by mohla přijít jen z jednoho cyklu... Ale mě třeba jeden čas chodila ovulka pozdě (21.DC), ale pravidelně, a teď třeba naprosto nepravidelně a nebo i vůbec 😒 .

jerrymona
17. jan 2010

vendu, neviem ako by to bolo predtym.
prvy cyklus, ktory som merala, bol 64 dnovy a bez ovu. ten dalsi 51 dnovy a s ovu na 37 DC. a tento cyklus neviem ako dopadnem. preto robim tie ovu testy ako diva. 😅 bola by som rada, keby sa cykly skratili.
dnes ma od rana bolia vajecniky. zeby sa blizila ovu??? 😕

ja si myslim, ze je to stitkou, preto tie dlhe cykly. alebo aj stresom. to neviem.

diapozitiv01
17. jan 2010

Dakujem 🙂 ,
no ja sa na ovu testy asi vyprdnem, tento mesiac som minula 20 a nic som nezistila a orientovala som sa podla hlieniku,, ale zase musim povedat ze minuly mesiac som stihla ocikat na peeku, takze testovacia ciarocka bola silnejsia ako kontorlna a dokonca aj teplotka vystupila,, tento mesiac som si myslela ze som presvihla peek a prd,,

krupcanda
17. jan 2010

Ahoj holky! Tak když to tak čtu, jsem z toho nějaká zmatená... Mně doktorka řekla, že s hyper nesmím v žádným případě otěhotnět, byla by to veká zátěž pro mě a miminkoby nemuselo být zdravé. Ale třeba Carrie je těhu ... Jo a taky ýe Thyrozol se nesmí v těhotenství brát. Ale je to nejspíš tím, že mi hyper zjistili teprve před 2 týdny. Teprve mě čekají testy na protilátky, který jsou prý velice důležitý. Mlivila jsem i s mým praktickým lékařem, ke kterému mám důvěru, on mi doporučuje operaci jako nejjistější a nejrychlejší řešení. Musím ale počkat ještě nějaký čas, než budou všechny testy a až se mi hladina hormonu trochu sníží. Potom bych šla na tu operaci. Ale co tu čtu, tak třeba Strouží nečekala, až se jí hormony sníží a na operaci šla hned... tak já nevím. No uvidíme co mi řeknou doktoři. Každopídně se chci objednat ještě k jinému endokrinologovi. K té doktorce co jsem byla teď nemám nějak důvěru.

Pro Stroužka: Strouží díky moc za informace. S tou týdenní léčbou jsem to nemyslela až tak vážně, spíš jsem utěšovala sama sebe. Dívala jsem se do tvého alba na tvoje vyprávění a fotky. Musím říct, že ti bříško sluší 😉 A taky mě to povzbudilo. Je fakt, že člověk se musí za co nejrychlejší uzdravení, resp. zlepšení stavu, sám snažit a všechno vyběhat. Prosím tě k jakému doktorovi tys chodila před operací? Já jsem se dívala na net a i po doporučení bych se chtěla objednat k p. doktorov Zdeňkovii Novákovi. Teda v Praze, nevím odkud jsi ty. Asi je fakt, že operace bude nejlepší řešení. Ale samozřejmě uvidíme ... ještě mě čeká několi testů, hlavně na ty protilátky. To si byla po operaci 3 měsíce doma? To je dost .... Jinak dokrorka mě teď chtěla nechat na PN hlavně abych byla v klidu. přede jen dojíždím docela kus do práce a stres. No ale nechtěla jsem, cítím se dobře tak není podle mě důvod.

To jsem se teda rozepsala ... Teď jsu doma poklidit, průběžně se sem mrknu 😉

vendulak
17. jan 2010

Jerry vím, že pokud jsi předchozí cykly neměřila, tak asi nevíš kdy byla ovulka, ale já myslela aspoň jak byli cykly dlouhé? Ale pokud předchozí 64 a teď 51 tak já bych viděla jako pozitivum, že se to snižuje! 😉

Krupcando, já už nevím jak Carrie, ale jí zjistili štítku až v těhu, ne? Nebo ne? No já obecně četla, že s hyper by se těhotnět nemělo ☹ . U hypo že jsou rizika menší, ale i tak by bylo lepší jí nejdříve dostat do normy.

simasla
17. jan 2010

Ahoj holky, tak jsme byli venku s Meginkou. Normálně nám utekla za zajícem, my jsme za ní běželi a volali, ale byla v čudu.. tak jsme stáli v lese volali a mysleli si, že je to v pytli a najednou... přišel na naše volání zajíc a za chvilku tam už byla Megča. Tak jsem na ní houkla tak až zůstala sedět a málem se počůrala jak se bála. Pak už byla jen na vodítku. No a co nás nenapadlo potom.. házeli jsme se do závějí... měla jsem sníh až někde. A přišla jsem celá mokrá.. byla to super procházka. 🙂
No a krupcando - já myslím, že carrie na to přišli až když už byla těhotná, myslím na tu štítku, jak říkala vendulka

simasla
17. jan 2010

jo a zadala jsem teploty do wunsche a vyznačil to jako FF, když jsem ho upravila. Musela jsem teda trošku zkrátit cyklus a nezadávala jsem všechno na to jsem líná, ale potěšilo mě, že to ukázalo ovulku, jak jsem si myslela.. Teď už jen ať vydrží teploty a pak přijde mrška přirozeně a budu spokojená...
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

jerrymona
17. jan 2010

vendu, vypocitala som si za ten rok, ktory sa snazim dlzku cyklov a boli take:
2008-2009:
nov, dec, jan: 58 dni (s duphastonom)
jan, feb, marec: 48 (s dup)
marec, april: 27 (s dup)
april, maj: 51
maj, jun: 27 (s dup)
jun, jul: 25 (s dup)
jul, august: 44
aug, sept, okt: 64
nov, dec: 51 (euthyrox)

tak je vidno, ze mi ten duphaston skor ukoncil cyklus, ale kedze som ho brala skor, ako som ovulovala, tak som moznej ovulke zabranila. ak by teda bola.

strouzek
17. jan 2010

ahoj holky 😵 právě jsme se vrátili z ostravy, zase jsem neudržela peněženku 😅

lusye no mám pocit že i kuří oka se svádí na černobyl. 😅 jako jo určitě může za plno věcí ale štítka byla už neskutečně častá nemoc za doby války, právě že tehdy se začlo dávat do soli jod kvůi toho že tehdy bývali celé vesnice lidí co měli na krku "vole".byl o tom i seriál český kdysi. podle mě je spíš teď štítka nemocí dnešního životního stylu a hlavně stresů, protože to je neskutečnej spouštěč všeho, štítky, rakoviny, infarktů..atd.

lusye
17. jan 2010

strouzi, no na kazdem je asi neco pravdy. Ale to je fuk. Proste my na ni mame tabletky a myslim si, ze jsou opravdu daleko horsi nemoci. Ja rano naprosto automaticku beru prasek na stitku uz pres 10 let. 😉
Nemam vubec zadne problemy, mam to vse dobre nastavene. Jednou za rok jdu na kontrolu k dr. na prohlidku a to je vse. 😉

strouzek
17. jan 2010

simi no teda pěkně to máš vymyšlený dvojčárkový test musí být. i když holky ty vaše cykly a ovulky, grafy to jsou teda záhady hlavolamu.

krupco no ono je rozdíl mít hypo nebo hyper pro snažení inásledné těhu. obecne je hyper mnohem horší pro těhu, je to opravdu o tom že tělo je hrozně zatěžovaný. hlavně počkej na ty protilátky. co se týče operace no nevím mě nikdo o snížení nic neříkal a nebylo proč čekat, nechápu jaký má význam do sebe před operací rvát 3x denně prášky a čekat na mírné zlepšení a jít na operaci, ta s tím nemá co společnýho.hlavně já šla na operaci s čístým štítem, bez zapraseného těla od tuny prášků a první prášky které jsem začla brát v životě na štítku byli až prášky po operaci a to euthyrox. neumím si nějak představit jak by se zachovalo moje tělo kdybych brala jeden týden prášky na hyper a po operaci za týden už na hypo , to je podle mě ještě větší zmatek. podle mě má každý dr. svoji zkušenost s léčbou takže jestli můžu doporučit zkonzultuj svůj stav a případnou operaci ještě s více doktorama. bohužel ti neporadím kam jít, já jsem z okresu bruntál takže Praha je trošku z ruky 😅

díky za pochvalu pupenda, máš pravdu co si člověk nevylítá sám to nemá. po operaci jsem byla doma 2,5 měsíce ale ne kvůli štítky, kvůli štítky po operaci bývá nemocenská tak 3 týdny zhruba ale já jsem byla doma déle protože jsem vlastně měla za sebou čerstvě operaci, potrat atd. vlastně jsem skončila šestinedělí a šla jsem na operaci takže pro tělo ohromný zápřah ale ještě víc na psychiku, do toho byla moje mamka na operaci a pak 2 měs. v lázních takže jsem měla trošku na starost i taťku takže bylo víc důvodů být doma. pak ale jsem šla sama za dr. že už chci do práce protože místo abych se z toho psychicky dostávala upadala jsem mezi 4 stěnama do větších depek.

vendulak
17. jan 2010

Ahojte holky! Tak mi byli odpolko na velkém povýplatovém nákupu 😀 . A pak když jsme přijeli tak jsme odhazovali sníh ze svých parkovacích míst, aby jsme zítra vůbec vyjeli a nakonec sem tam po F. začala házet sněhové koule, takže jsme byli mokrý a šli se domů převlíknout do domácího a teplých rukavic a šli jsme se pořádně ven znovu koulovat, a pejskovi jsme taky házeli koule a ten z toho byl hrozně šťastnej, no takhle jsem se jako dneska ve sněhu nebavila od svých dětských let 😀 . bylo to super 😀 .
Takže něco obdobného jako vy Simi, prostě jako malý 😀 .
Tý jo Jerry! Ty si měla takhle dlouhé cykly s duphastonem??? 😨 Vždyť ten se má pčece prát v určité dny cyklu myslím 16. nebo 17. až 20 a něco, ne? A pak řídí mrchu přesně na 28DC ne? 😕 To je hodně divný, že si i s ním měla takhle dlouhé cykly 😒 . A hlavně každý jinak dlouhý, to je taky hodně divný. Já když brala Proveru (obdoba Duphastonu) tak sem měla ukázkovej cyklus 28 dní. Je to hodně divný. Nebo ty si to neměla napsaný přesně v určitý dny? No já ti povím to mě hodně zaskočilo, z toho jsem tedy jelen 😕 .
Strouži ty jsi utrácela? 😀 To se někdo má 😀 . Čímpak si sobě nebo Nelince udělala radost?

svija
17. jan 2010

Holky s tím Černobylem to tvrdí i někteří doktoři na onkoendokrinologii v Motole. Teda ne že by to mohlo obecně za všechny nemoci štítky, ale za nádory štítné žlázy prý ano.

Krupcanda- sehnat endokrinologa v Praze je celkem problém, buď neberou nebo až za dlouho, ale to asi všude... Dr. Nováka neznám, já chodím k Dr. Gregorové a ta je tak průměr. Teda teď po porodu mě spíš štve, doteď jsme nedoladili optimální dávku Euthyroxu.