Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
16. feb 2010

len tak to si měla štěstí na brity 😉

jj Erik Delco z kriminálky 😀 fuj sliny to bych se bála nějakýho zánětu, no i když na to že mi zase našli nějakou bakterii a to s manžou nespíme tak nevím kde to furt chytám 🙄 hele a megadepku prolitou litrem vodky si zkoušela při snažení ? 😀 to jediný zabralo u nás zabralo rozhodně lépe než léčitel a kouzla 😀

vendulak
16. feb 2010

len jo takhle...no to já bych to asi projela, já všude chodím na poslední chvíli 😀 .

Strouži radši nezkoušela, bo to by na snažení už asi nedošlo 😀 . Posledně totiž když sem se během hooodně velký depky z toho že není miminko opila tak sem pak blbila akorát jak alík 😒 . A to že sem zažila docela dost alkoholových výstřelků a nejsem blicí tip 😀 . Ale prostě si nedokážu představit že bychom v takovým stavu ještě sexili 😒 . Když mám takhle dost a to věřím že bych po flašce vodky měla, tak sem ráda že se dotáhnu do postele 😀 .
Strouži a nechodíš třeba plavat? Z bazénů jsou prej hodně ty bakterie, plísně a mykózy a tak...

strouzek
16. feb 2010

vendul já jsem z toho ožrání neblila hned, já měla opožděnou blicí těhu opici až pak cca za 4 týdny a trvala půl roku 😀 každopádně já v opilém stavu jsem velmi přítulná až moc, tak jsem i začla chodit s manžou, měla jsem za úkol ho dohodit kámošce a nějak jsem se k němu díky panákům přitulila nadosmrti 😅 takže nemám kámošku ale zato jsem si domů dotáhla manžu 😀 to spíš manža jak je nalitej tak není ničeho schopnej, mu stačí pár piv a odpadne natož ještě aby byl schopný výkonu takže měl přísný zákaz v době ovulace chodit na pivo 😉
jj na bazén chodíme teď v těhu tak asi z tama kdoví

vendulak
16. feb 2010

Strouži já sem po alkoholu taky přítulná, taky jsme to s příťou tak nějak definitivně dali dohromady až v opilosti na Silvestra 😀 . Ale zase to nesmí být až moc no... 😀
Jo a že jsou chlapy po alkoholu neschopní to je normál 😀 . Můj příťa v podstatě nepije skoro co se snažíme. Když je nějaká akce tak si dá to jo, zase se nechceme už nějak moc omezovat, když to dítě stejně nejde. Ale aby pil nějak průběžně to ne. On ani pivo nepije, nechutná mu. My jsme spíš vinaři, takže si mnohem radši dáme dobrý vínko 🙂 , milujeme oba vína z Moldávie 🙂 a tam si někdy zajet do sklípku to je náš sen 😀 .
Jo vidíš to tak i z bazénu to může být 😉 . Já si na to vzpoměla právě proto že jsme se zrovna dneska bavili s příťou že by jsme řekli zase jeho tátovi o permici do bazénu (dostává je v práci) a příťa se bál jestli vůbec můžeme do bazénu když chceme mimčo 😀 . Přitom za ty dva roky snažení už jsme se v kdejaké vodě rochnili už tolikrát 😀 . No jo no chlapy 😀 .
Tak jo tak já jdu dál vařit 🙂 , chci zkusit jako přílohu udělat tyhle brambory http://kuchtik.cz/RECEPTY\BRAMBORY\PECENE-BRAMB... tak jsem na ně zvědavá 🙂

simasla
16. feb 2010

Vendulko takhle pečené brambory dělám také - ale klidně jako hlavní jídlo - brambory ve slupce uvařím skoro do měkka - pak je rozkrojím vydlabu a ten střed smíchám s anglickou a strouhaným sýrem, případně s nějakou bylinkou, osolím to opepřím, jak kdy někdy přidám ještě česnek a pak to naplním do té vydlabané brambory, položím na to ještě kousek plátku anglické a posypu zbytkem strouhaného sýru a hodím to do trouby - je to labůžo a sním to i samotné - no a když jsme jo rozmlsaní, nebo je nějaká příležitost tak s takovým steakem či přírodním plátkem je to úžasná dobrota.

strouzek
16. feb 2010

vendul buď ráda že je přítel takovej zodpovědnej, můj se taky v období snažení bál napít nebo jít jen osprchovat a slipy radši hned vyhodil 😀 ježiš když si vzpomenu jak jsem do něho lila preparáty na spermoníky, nutila ho do každé blbosti kterou jsem kde slyšela tak se musím smát . asi mi to teď manža vrací protože je zase jako budoucí tatínek nesnesitelnej a komanduje mě denně 😀
holky nedělejte chutě s bramborama, já jsem teď měla akorát graham rohlík a nízkotučný sýr , ráno mě zase čeká jen bílej jogurt 😝 ale už se to blíží jak porodím tak se nažeru až prasknu 😎

vendulak
16. feb 2010

Simi tý jo! To si opíšu! Zní to taky výborně!!! 😉 Já je dělala jen takhle, uvařila sem je ve vydrhnuté slupce (měla jsem takové krásné jako nové), pak je dala na plech trochu rozmáčkla, potřela olejem, posolila a z mlýnku dala provensálské bylinky. A k tomu jsme měli plátky vepřových kotletek s bylinkovou omáčkou (maggi dobré nápady 😀 ) a bylo to výborný! Příťa se moc olizoval 😀 . Takhle jsem brambory ještě nedělala, tak to byla zase příjemná změna 🙂 .
Strouži je mi líto, že tě tak trápíme, promiň už nebudeme 😔 .
Jinak jo já tohodo příti ze začátku hustila taky hodně. Ale teď už ne. I do sebe a taky už ne. Už sem se prostě asi vpila do nějaké apatie. Nevím, prostě mi to už nepřijde, říkám si že už jsme toho do sebe narvali tolik a stejně nic z toho. Tak teď to necháváme být. Bereme jen základní vitamínky - oba vitamín E 400 a příťa Selezink a já listovku 400.

jerrymona
16. feb 2010

ahojte baby. prave mi volal lekar kvoli stitke a povedal, ze tsh mam okolo 6 !!!!!!!! (vysledky nemal pri sebe prave), takze mam brat euthyrox jeden den 50 a druhy den 100.

moze sa babätku nieco stat kym ta vyssia davka zacne ucinkovat? ☹

strouzek
16. feb 2010

vendul neblázni jen dávejte recepty jak porodím tak začnu žrát a možná i vařit 😀 teď je to mizerie, chudák manža, na začátku těhu jsem nevařila protože mi bylo zle i z pohledu na lednici a teď když je mi dobře tak nevařím protože nezvládnu vyvařovat a nesmět to sníst takže manža obědvá takový cukrovkářky blafy jako suchou rýži a trošku kuřete nasucho, nebo květák zato se ale dojídá oplatkama, v nedělu snědl 8 tatranek 🙄

strouzek
16. feb 2010

ahoj jerry neboj je to podchycené hned zítra začni s tou vyšší dávkou určitě se nic nestane. já měla kolem toho 8 tt TSH myslím 5,3 nebo i víc už nevím, takže taky zvýšené a vše je v pořádku 😉hlavně prej hormony štítky začne mimčo přijímat od matky až někdy kolemtoho 8 tt kdy se vytvoří placenta nebo tak nějak mi to řekl štítkař takže neboj ještě máš čas a prášky brzo zaberou.

jerrymona
16. feb 2010

strouzek, este ze ta tu mam. tak som si vydychla. zabudla som sa to spytat lekara. takze mam hned zajtra zobrat 100? cez tyzden beriem len 25. ci mi z toho nebude zle.

vendulak
16. feb 2010

Tý jo 8 tatranek!!! 😕 Tak to je manža hustej 😀 , to bych nedala a četla jsem to i příťovi a ten se taky divil a smál 😀 .
Ahoj Jerry 🙂 , jak je těhulko? 🙂 Jinak já o tom moc nevím, tak nevím jak to s tím TSH je, ale Strouži už ti odepsala, tak uvidíš, určitě to bude všechno v pohodě, moc vám držím palce! 😉

strouzek
16. feb 2010

jerry neboj já jsem taky hysterčila, teda víc hned na začátku protože mi to z normy zase skočilo dolů jakoby k hyper kteou jsem měla u prvního těhu takže jsem si hned vzpoměla na potrat ale dr. mě uklidňoval že na začátku to prostě skáče nahoru a nebo dolů že je to normálka proto se to prý snažil dostat před otěhu do střední normy aby to mělo tu rezervu na ty skoky. takže je fakt že podchycený a hlídaný by to mělo být už od začátku ale při hypo nejvíc po tom 8 tt a vůbec všecko je prej nejvíc důležitý až tak kolem toho 7-8 tt kdy se začne tvořit placenta. od tý doby se už má dávat pozor i na léky a alkohol, do tý doby si prej mimčo žije jakoby pro sebe bez závislosti na matce takže i kdybych se v 5 tt ožrala do němoty tak to prý mimču neublíží. no každopádně je dobře že si hned na to endo šla, tady je vidět že žádná kontrola není zbytečná, takhle to víš brzo a můžeš to začít řešit, proto nechápu u některých doktorů tu praxi jak řeknou těhotné štítkařce ať přijde až na konci 1. trimu!!!!!!!!

strouzek
16. feb 2010

vendul kdybys znala manžu tak by ses nedivila, on je fakt čuně, v obchodě si koupí klidně plnou tašku oplatků v akci, dvě studentské pečeti a všecko to sežere na posezení. dneska mi poslala manžova teta bonbonieru Mercie(jakobych jí s cukrovkou mohla že?) a co myslíš? už má půlku sežranou 😠

strouzek
16. feb 2010

každopádně jerry já bych začla hned brát tu stovku, zle ti z toho podle mě nebude, já jsem z ničeho dostala hned stovku euthyroxu a nic mi nebylo. to spíš teď když si prášky nevemu je mi zle jak psovi, ale jestli se bojíš tak doktorovi ráno zavolej a prášek si vem klidně až po tom telefonu 😉

jerrymona
16. feb 2010

baby, fuuuuuuj, ked myslim na cokoladu, je mi zle. 😝 a pritom som sa jej predtym nevedela obzrat. 😀

strouzek, ja som si myslela, ze mam stitku zase v prdeli, lebo som sa citila zas uz dlhsi cas malatna a ospala. a vdaka tehu mi tsh stuplo este vyssie.
vcera som isla spat o 9:45 niekedy, vstala som o pol 8 rano a unavena som bola, akokeby som nespala celu noc.

strouzek, este raz. pochopila som ta spravne? z 25 mam zajtra prejst rovno na 100 alebo radsej najprv na 50?

jerrymona
16. feb 2010

strouzek, odpisala si mi skor, ako som sa ta spytala. 😀 no ok, tak radsej zoberiem hned 100. je to hrozne, co moze narobit stitka. clovek ma potom strach, ze sa nieco stane. 😖

vendulak
16. feb 2010

Tý jo Strouži teď si uklidnila ne jen Jerry ale i mě 🙂 , protože já teď docela měla bobky že budu mít to IUI a co kdyby se fakt zadařilo, když já teď beru docela dost prášků na bolest 😒 , na zuby. A k zubaři jdu až 25.2. 😒 . Takže bezva že by mimčo nebylo ještě napojený 😀 .
Tý brďo! Strouži tak na manžu fakt koukám! A myslím že je to docela vzácný, protože chlapy obecně nejsou na sladký tak ujetý jako ženský 😀 . Tedy já bych sladkýho sežrala taky kvanta a příťa ten si dá kousek jednou za uherskej rok 🙂 .

strouzek
16. feb 2010

jéé tak třeba to bude holka, páč já teď v těhu sladké nesnáším, za začátku jsem blila i při pomyšlenína čokoládu 😀 ospalost ani nemluv, já byla těhu v létě v těch hicech do práce jsem dojížděla blila jsem snad 100x denně a ještě jsem to před lidma tajila takže jsem se ploužila jak spící panna, každý den jsem po příchodu z práce buchla do postele a ležela kolikrát mě musel převlíct manža jakjsem byla hotová. ono je to jednak tou štítkou ale i tím těhu, protože to má plno holek a to mají štítku v pořádku. každopádně o nervech ze štítky ani nemluv, já jsem právě proto po předchozí zkušenosti teď hned volala štítkaři a řešila jsem svoje těhu s ním a až pak jsem začla přemýšlet kdy se objednat na gyndu, protože jít později na gyndu vůbec neva, ono to těhu stejně dr. nezachrání když je něco špatně na začátku to gyndaři spíš nechávají na přírodě ze začátku zato podcenit tu svini štítku je fakt nebezpečné.
ty prášky bych fakt vzala hned tu stovku, však uvidíš jak ti bude ale jak říkám já dostala z nuly hned stovku a nic jsem nepocítila

krista
16. feb 2010

Ahojky holky,
nesnažím se sice otěhotnět, ale chtěla jsem vás poprosit o radu, protože vím, že se tady v těch hodnotách celkem vyznáte, za to já vůbec ne 😲 dostaly se mi po druhé do rukou v životě moje výsledky a jsou katastrofální, měla jsem asi 5 let hyperfunkci a pak tak rok nebo dva hypofunkci, tohle ale nevím co je 😖 Léčil mě Dr., který mi vždycky oznámil, že to mám OK, dokonce i teď... ale týden na to jsem byla na krvi kvůli něčemu jinému a tam mi zjistily ty otřesné hodnoty, tak Dr. neváhala a okamžitě mě posílá k jinému. Můžete mi k tomu někdo něco říct 😖 nevím jestli to opíšu z té zprávy přesně 🤐
TSH: 38900 uIU/ml (norma 0.400... 4.000) ++
ft4: 5.25 pmol/l (norma 11.50... 22.70) --

Díky moc!

strouzek
16. feb 2010

vendul no manža taky nebyl když jsme se poznali byl hubenej jak lunt sportovec no a jak jsem si ho vychovala 😀 teď dlabe vepřo knedlo a dožírá se kvantama sladkýho a zapíjí to hektolitrama kofoly 😀
k těm práškům a alkoholu to se fakt nebojte, mě to řekl po revizi můj bývalý gyndař když jsem tam šla s papírama z revize a brečela jsem mu tam a furt jsem se ho ptala co se mohlo stát co jsem udělala špatně tak mi řekl že určitě nic že to bylo něco špatně a já jsem mu řekla že co když jsem mimču ublížila tím že jsem třeba snědla nebo vypila něco špatnýho že jsem den před tím než jsem zjistila že jsem těhu v práci pila likér a on mi fakt řekl že do 7 tt i kdybych chlastala jak duha tak by to mimčo neohrozilo. to samé mi pak řekla moje mamka,jak už jsem tu dneska psala tak v době otěhu brala silné antidepresiva po smrti segry a zjistila to zhruba v tom 6 tt protože si myslela že má rozházený měsíčky kvůli nervům a už tehdy jí prej dr. řekl že to nevadí, že ze začátku se nemá to špatný jak dostat k mimču.

no a v případě mě si to taky myslím že je to pravda, protože do 7 tt bylo moje mimčo totálně v pořádku podle utz, srdíčko všechno v pořádku odpovídali jsme tabulkám a pak na začátku toho 8 tt to skončilo takže si fakt myslím že v tý době možná prcek začal brát odemě ty jedy ze štítky přes placentu a to ho možná zabilo.

len
16. feb 2010

Kristo, tak nejdřív malé uklidnění - máš to v mikrojednotkách (uIU/ml), zatímco ta norma je v milijednotkách (mIU/ml), takže umaž tři nuly 😉
Každopádně i TSH 38,9 je sakra hodně a je to dost výrazná hypotyreóza, stejně jako ft4 je hodně nízké. Takže 100% to řešit co nejdřív (nejspíš Euthyrox či Letrox).

jerrymona
16. feb 2010

vendu, aj ja som z toho mala stale strach, ze budem brat lieky a do toho mozem otehotniet. a nastastie som brala na vianoce antibiotika a mesiac na to tehu. 😝
ja som castejsie prechladnuta, alebo mam suchy kasel a tak. preto som sa obavala.
a vendu, pockaj az budes tehotna. ani ty uz nebudes chciet vidiet cokoladu. ako ja a strouzek. 😀 teraz normalne nechapem, ako som sa jej mohla tolko prepchavat. 😀

strouzek. ja by som dievcatko brala, mm chce chlapceka. som teda zvedava. a ja sa citim na dvojcata. 😀
a aj ja som taka. a teraz si predstav, ze robis v skolke ako ja. pri pocitaci je to hruza, ale v skolke musis komunikovat s detmi, koleginami a rodicmi. a ja som v momente ako ty - spici panna. 😔 😔 😔 nic sa mi nechce.

strouzek
16. feb 2010

ahoj kristi pamatuju si tě že jsi tu ze začátku týhle diskuze chodila. ty hodnoty no u toho TSH si nějak nejsem jistá těma jednotkama jestli tam nemá být desetinná čárka nějak si neumím uvědomit v jakých jednotkách to dostávám já ale jestli je to v těch co mám já tak jseš teda milionkrát nad normu a divímse že můžeš fungovat, protože já měla TSH 12 a byla jsem totálně vyřízená cyklus rozházenej, přibrala jsem neskutečně atd.

strouzek
16. feb 2010

aha no jo len už to napsala já si myslela že je to v jiných jednotkách 😉

vendulak
16. feb 2010

Strouži, jo já to tak taky už právě někde četla 🙂 . Tak to je v suchu, než by něco tak už budu mít zub spravenej 😀 .

Jerry já a nejíst čokoládu??? 😕 😨 To si nedovedu představit 😀 . Já sem schopná jíst dnes a denně kvanta 😀 .
Ty jo tak to nám už je úplně totálně ukradený jestli kluk nebo holka!!! Ani malinko nedokážu říct co bych radši! Prostě chceme miminko a je nám uplně jedno jestli kluk nebo holka. Hlavně mít ho, prostě ten poklad, společný miminko mě a příti, koukat se jednou na svoje dítě a vidět v něm příťu 🙂 😵 .

strouzek
16. feb 2010

jerry no jájsem taky dobrala antibiotika v úterý a v sobotu jsem otěhu totálně zlitá takže moje vajíčko muselo být totálně opilé, pila jsem i v době těhu, teda ne že bych chlastala ale na začátku kolem toho 5-6 tt kdy už jsem o těhu věděla jsem si dala dvě skleničky šampáňa a za pak podruhé likér protože to bylo oboje v práci končila tam kolegyně a musela jsem protože nedat si bylo by to podezřelé. no a je vše v pořádku,moje známá ta brala celý první trimáč prášky na nějaký zánět, druhá silný léky na záda a ještě šla nevědomky na rentgen a dítka mají v pořádku 😉 jinak v případě chřipky nebo nachlazení holky tak prej se může paralen do 5 tabletek denně, na cucání do krku mullerovi pastilky z lišejníkem, do nosu jen pinosol a na kašel jitrocelový sirup. to mi poradila gyndařka, ta to hledala v knížkách když jsem dostala chřipajznu a i volala nějaké jiné doktorce odbornici a hledali to po telefonu skoro půl hodiny!
jo jinak kdoví jaký budete mít chutě, já jsem u prvního těhu přežívala na sladkostech, denně jsem valila do sebe koláčky a nemohla jsem vidět maso no a teď jsem zase měla pravej opak, jedla jsem párky klobásky ale sladký jsem nemohla ani vidět. 😉

strouzek
16. feb 2010

vendul máš pravdu ono je to u prvního dítka a po těch problémech fakt jedno, já to ani nechtěla vědět co to bude ale manža to nevydržel tak jsme si to nechali říct, ale určitě bych nehysterčila jak nějaké ty blbky z jiných diskuzí co se hroutí že jim nevyšlo chtěné pohlaví 😠 mě to bylo fuk, jsem ráda za Neluš ale byla bych stejně ráda i za Erika 😉

jerrymona
16. feb 2010

vendu, strouzek, ja tiez mozem povedat, ze mi je v podstate jedno, co budeme mat. len aby baby bolo zdrave. neviem, ja som stale myslela na dievcatko, ale ked som videla mojich synovcov, hmmmmm 😵 😵 😵 je to fakt jedno.

strouzek, mala si aj dni, ked si sa necitila tehotna? ze ti rano nebolo zle, ani brusko si necitila? ja som mala napriklad dnes taky den - a potom si musim fakt nahovarat alebo dohovarat a pripominat, ze som tehotna. uz sa fakt neviem dockat stvrtka, kedy pojdem na gyndu.

vendulak
16. feb 2010

Strouži mě to je jedno i u druhýho 😀 . Prostě je mi úplně fuk, jestli budeme jednou mít holku a kluka nebo kluka a holku nebo holku a holku nebo kluka a kluka, prostě jedno. Chci mít děti a budu je milovat všechny stejně 🙂 . A nechápu lidi, kteří si přejí jedno. Ale to je fuk.
Ale třeba teď v pátek mě docela pobavil příťa, když povídal jak jeho kolega, co má dva syny 4 a 2 roky a dohodli se s manželkou že si udělají ještě třetí. No a zadařilo se jim tedy jako vždycky hned napoprvé 😒 . Ale tedy v ten pátek mu volala do práce, celá v šoku, že šla zrovna od doktora z prvního ultrazvuku a mají tam dvě srdíčka 😀 . Takže doma mají dva kluky a ještě k nim čekají dvojčátka 😀 . A být to třeba zase dva kluci tak přiznávám se dobrovolně i já jednou mít doma 5 chlapů to nevím nevím jak bych zvládala 😀 .