Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

leamax
20. mar 2010

estrel, veru, unavena som menej - predtym by som spala stale a teraz som v pohodke funkcna cely den - teda vacsinou 😀 😀 aj mrchana, co mi prave skoncila, mala uz konecne normalnejsi priebeh, viac som krvacala. predtym som viac spinila ako krvacala, to bolo take o nicom 🙄
no hlavne, ze maju dokinovia to tvoje TSH pod kontrolou. neboj, vsetko bude v poriadku. drzim paste

estrellita
20. mar 2010

govi: oni ti to dali i kvuli tomu, ze se snazite, takze ti to jedine muze prospet. ono pak, kdyz otehotnis, tak te budou vic sledovat a zpravidla se davka euthyroxu jeste zvysuje.

estrellita
20. mar 2010

leamax: no tak to je super 🙂 to jsou pozitivni pokroky 🙂
dekuju 🙂 to je vec, ktere se bojim , ale uklidnuju se, ze jsou porad pod prisnym dohledem me doktorky 😀

leamax
20. mar 2010

no ved mna to normalne prekvapilo, ze to tak rychlo zabera. aj BT mam vyssiu uz o nieco - ja som mavala take chladnickove teplotky predovulacne 😀 a teraz mam na 8DC taku ako som uz mavala okolo ovu 😉 😵 v maji idem na kontrolu, tak zacinam verit, ze sa mi to dovtedy upravi tak ako ma. dufam.

a aku davku uzivas teraz?

govinda
20. mar 2010

estrellita, tak tu teraz brázdim netom, aby som sa v tom nejako zorientovala. pre mňa je to všetko ohľadom euthyroxu nové 😀

estrellita
20. mar 2010

leamax: ted mam 150 euthyroxu kazdy den. pred otehotnenim jsem brala 100 kazdy den, pak 150 4x tydny a 2x1OO. no a ted uz jsem na tech 150, nevim, kam az to pujde 😅

govi: mne, kdyz dali euthyrox, tak jsem brouzdala temer cely den a manzel me nemohl odtrhnout od internetu 😀

leamax
20. mar 2010

estrel, ved to je jedno, kam to az pojde, hlavne, ze bude vsetko v poriadku, nie? a ved 150 nie je az taka hroza 😉
mne hned nasadili 50 thyroxinu a podla vsetkeho to bol spravny krok 😵

govinda
20. mar 2010

estrellita, no ja som na tom podobne. Aj keď zatiaľ veľa o tom neviem.
Inak, lekárka mi hovorila, že ten euthyrox si mám dať nalačno ráno a po ňom žiadne mlieko, jogurty a podobne. Ale že v priebehu dňa už áno. Takže teoreticky na obed už áno?

pierra
20. mar 2010

ahojte..
baby chcela by som sa vas spytat, ci mate niektora skusenost s tekvicovym olejom s organicky viazanym jodom.. docitala som sa par presvedcivych informacii v suvislosti s vyskumom prof. Turjanicu ale chcela by som aj prakticke dokazy,ze to funguje 🤐

estrellita
20. mar 2010

lea: jasne, stejne ten jeden prasek proste zobu, tak je jedno, jak je obsahove velky 🙂

govi: jj, to uz urcite. ne teda jen rekl, ze hodinu po nesmim jist, ale nic o mlecnych vyrobcich.

estrellita
20. mar 2010

pierra: nic mi to nerika a ty mas problemy se sž, že ho chces kvuli jodu? 😕

leamax
20. mar 2010

aj mne doktorka len povedala, ze rano hodinu pred ranajkami. ale nevravela nic o mliecnych vyrobkoch. inak neviem, ci uethyrox a l-thyroxin je to iste, alebo nie 😕

pierra, tak o tomto som teda este ani nepocula, takze neviem.

govinda
20. mar 2010

estell, ja sa pýtam preto, lebo akurát sa chystám do pizzerky na cestoviny a plánujem nejakú smotanovú omáčku 😀 . Nechcelo sa mi variť. Som totiž na PN, mám nohu v sadre, lebo som si roztrhla väz v členku, tak aj s varením to je obmedzené a akurát v rámci vychádzky sa chystám do pizzerky.
Ozvem sa večer.

Pierra - ahojky 🙂

leamax
20. mar 2010

govinda, myslim, ze teraz uz mozes v pohode si dat aj smotanovu omacku 😉 a dobru chut!

pierra
20. mar 2010

esterillita, daj si do googlu: tekvicovy olej s organicky viazanym jodom a vybehne ti par zaujimavych odkazov, nechcem tu davat link aby nebol vymazany akoze reklama 🙂
ja mam hypotyreozu, asi 5 rokov uzivam euthyrox 50, momentalne sa mi zhorsil zdravotny stav, pripisujem to ale nadmernemu stresu,takze sa snazim dat dokopy a uvazujem o zdravsej liecbe ako euthyrox..

estrellita
20. mar 2010

govi: ja myslim,ze to je fakt uplne bez problemu 🙂 to si klidne dej 😨)

pierra
20. mar 2010

govi ahooooj 🙂
zase sme sa tu stretli, dufam,ze sa mas dobre 😉
o tych mliecnych vyrobkoch som nic nepocula 😕 ja si davam bezne jogurt na ranajky 😕

leamax
20. mar 2010

ja sa na dnes lucim, ozvem sa zajtra 😉
prajem vsetkym pekny zvysok dna 😉
pa pa

govinda
20. mar 2010

pierra, no mne to včera hovorila endokrinologička, že žiadne mlieko ani jogurt po euthyroxe, ale že počas dňa áno. Tak som sa len chcela utvrdiť.
Inak, v rámci možností sa mám dobre - teda až na tú sadru na nohe a barly 😠 😀

len
20. mar 2010

Govinda, o zákazu mléčných výrobků na Euthyrox (Letrox) slyším poprvé, a to to už beru dvanáctým rokem... Kdyby to bylo podstatné, psali by to v příbalovém letáku, ne? Já byla teda vždycky akorát upozorňovaná na to, že ráno na lačno minimálně půl hodiny před snídaní. A mléčné výrobky konzumuju běžně, kdykoli mám na ně chuť (beru Letrox cca 150 a už roky mám hormony vyrovnané), tak bych se toho nebála 🙂

len
20. mar 2010

Pierra, já bych to při nemoci štítné žlázy s jódem raději moc nepřeháněla, on může uškodit i při hypotyreóze, konzultovala bych to s lékařem 😒
A zdravější léčba než Euthyrox - to je těžký, jednou tam ten hormon chybí, tělo ho neumí vyrobit, tak je potřeba ho doplnit 😒
O tom výzkumu jsem teda ještě neslyšela, ale sama za sebe musím říct, že když mám hormony správně nastavené, cítím se, jako by mi nic nebylo (a to mi ŠŽ téměř nefunguje a beru i jako netěhotná koňské dávky)... Ale s tím stresem máš pravdu, ten tělo rozházet dokáže slušně, to jo 😝

govinda
20. mar 2010

len, tak ďakujem za info. Už som sa bála, že si budem musieť odoprieť jogurty 🙂

estrellita
20. mar 2010

pierra: no ja taky moc nevidim zdravejsi lecbu, nez je euthyrox. jestli to mas autoimunitni, tak ti ani dodavka jodu jako takoveho preci nepomuze. souhlasim s len.

len: super nova fotka 😉

simasla
21. mar 2010

čau holky - stýskalo se mi po vás a po koníkovi... musím si ještě zvyknout na nový formát
Vendulko, jak to, že ti zase nemohl najít vaječník - no jestli to nebude spíš rukama než vaječníkem 😀 Jinak já jdu zítra na UZV..a pořád doufám, že něco roste... že nějaký ten folikul se zvětšil.

vendulak
21. mar 2010

Ahojte holky! Koukám že tu jsou nové tváře a něco jste napovídali 🙂, tak všechny moc zdravím a vítám! 😉 Ale dočtu až později, dneska mám narozeniny 😔 😀, a mám strašnou chuť k nim ehm "dostat" příťu 😔 😀 a i sem ráno koukala že je plodnej hleník a tedy odolat tomu je peklo ☹, před IUI má být 4denní abstinence a my to nevydrželi už včera ☹. Tak dneska se musíme držet, tak půjdeme radši někam ven se kouknout 🙂 , když je navíc i ten první jarní den 🙂 .
Simi já jdu na UTZ taky zítra a nejspíš i na IUI, tak na tebe budu taky myslet, aby jsme měli obě hezky narostlé folíky 😉 .

govinda
21. mar 2010

vendulak, všetko najlepšie k narodeninám 🙂. Nech sa ti splní vštko čo si želáš a hlavne miminko do bruška 😵

jerrymona
21. mar 2010

ahojte baby. tak sa hlasim, ze som uz z dovolenky doma. bolo nadherne, oddychli sme si. zajtra este jeden den dovolenky a potom do roboty. fuuuuuuuuuuuuuj. 😖 😀

len, dobra fotka. 😀

a ja som si myslela, ze strouzek je na nete. je este v nemocnici s nelinkou?

ostatne babenky. co je nove?

hladala som vas a dlhsie nemohla najst. akosi sa mi ta nova verzia konika nepaci. 😖 no co, budem si musiet zvyknut.

simasla
21. mar 2010

Vendulko tak přeji krásné narozeniny a ať se to zítra povede - držím co můžu.. u mě bude úspěch jestli tam vůbec něco bude.. nějak jsem rezignovala a počítám s tím, že nic pořádně nenarostlo...
jerry - jak se má těhulka - je ti dobře? já jsem se tu také nemohla zorientovat, ale snad to bude lepší až si zvyknu

govinda
21. mar 2010

jerry, normálne by som s tebou menila.
Ja som doma na PN už skoro mesiac a už mi začína šibať. Normálne by som šla už do práce 😀 . No ale verím, že po dvoch dňoch by ma ten záchvat práce prešiel 😀

estrellita
21. mar 2010

vendul: vsechno nej k narozeninam 🙂
v pondeli budu drzet palce.

jerry: ja bych taky chtela nekam na dovcu 🙂 ale budu mitr takovou kratouckou az v kvetnu 😅