Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katrin21
28. apr 2010

ano ja som nechudla... 😉 absolutne

stanka18
28. apr 2010

ahojte! Je tu prosím Vás niekto, kto má autoim. hyper., berie Propycil a podarilo sa mu priviesť na svet ZDRAVÉ, voňavučké bábatko? Potrebovala by som realnu skusenosť ako povzbudenie na snažilkovanie-moja doktorka nebola dva krat rada že chcem teraz otehotnieť. Momentálne beriem Propycil 2tab denne.ďakujem!

katrin21
28. apr 2010

ja mam hyper,ale beriem thyrozol....
na srdce ti nedala nic? lebo to sa nesmie, ked chces byt tehu...celkovo je hyper hrosie ako hypo.... odkedy to mas?

domik124
28. apr 2010

ahoj, som tu uplne nova, ale mam s vami spolocne to, ze tiez mam problemy so stitnou zlazou, konkretne mam hyotyreozu. Uz beriem lieky Euthyrox 75. Kedze som natrafila na lekara, ktory ma absolutne neinformoval, chcem sa spytat vas, ci sa mozeme snazit aj nadalej, resp. ci tie tabletky nemaju vplyv potom na babo. Zabudla som povedat najdolezitejsiu info, ze sa snazime o babatko. 🙂

estrellita
28. apr 2010

domi: euthyrox je dulezity hlavne v tehotenstvi, kdy ti budou korigovat leky, abys byla stale v norme a neublizilo to miminku. takze to je jedine dobre, ze je mas. pred snazenim se otehotnet je dulezite, abys mela hodnotu stabilnejsi - proste v ramci normalnich hodnot.
jak dlouho leky beres? a jake mas ted TSH? a jinak tyhle leky nejsou zadnou zabranou k tomu snazit se o dite 😉

stanka18
28. apr 2010

katrin21: na tep mam nejake lieky, no mam bo brať až keď mi tep vyskočí nad 90 a to bolo nasťastie zatial len raz....takže to neberiem providelne. Mne to zistili pred 5 mesiacmi. Ked mala dcerka 10 mesiacov. Musela som presťať koli tomu z hodiny na hodinu kojiť. Bola som z toho všetkého dosť psychicky mimo, no teraz naberam opimiznus a verim ze sa nam poradi dat dcerke este minimalne jedneho zdravučkého surodenca... 🙂

suzix
28. apr 2010

tak holky dnes jsem šla na test HCG, klepala jsem se jak osika. Měla bych být mým lajckým výpočtem 4+4 a HCG je 888,2... myslíte, že je to OK?

for: stanka 18: nebudu soudit nic jen ti povím nějaké info, Propycil jsem brala rok od 1/2 do 3 denně, je to to nejlepší co je pro těhotné s hyperfunkcí na českém trhu, ALE z genetického hlediska tento lék patří myslím do skupiny D tudíž může způsobovat postižení...
takže moje rada, jestli se tvoje léčba sune k nějakému zlepšení vydrž, jestli ne tak se popej po jiném řešení 😒

katrin21
28. apr 2010

domik:
ak by si otehulila, treba sledovat krv, mozno ti bude treba lieky aj zdvojnasobit, lebo nedostatok je nebezpecny pre spravyn vyvoj CNS dietatka🙂 inak pohoda... 🙂
stanka:
no ak mas na tep lieky, to je problem, betablokatory sa nesmu v tehu..... tie beriem aj ja, trimepranol a su kontraindikovane....
lespie, ked chces byt tehu, je dat stitku von...ale sammozrejme, su ajk baby, co su tehu ajs nou.. a maju nasu diagnozu....ale je to nebezpecne.aj pre matku, aj pre dieta....

stanka18
28. apr 2010

suzix: vďaka za info, ešte sa lepšie porozpravam s endokrinologičkou a uvidime. Samozrejme nechcem babu v žiadnom pripade ubližovať ☹

domik124
28. apr 2010

estrelita, hodnotu TSH mam 32, daco, lieky beriem praveze iba kratko. ja som to zistila tak, ze mi zacalai vypadavat vlasy. Mala si aj ty taky priznak?

domik124
28. apr 2010

Ale aspon viem, ze preco sa nam nedari ☹

ivavlada
28. apr 2010

Dlouho jsme chteli a snazili se o mimco, bezvysledne...a az pri umelem otehotneni mi zjistili nefunkcni stitnou zlazu. Beru Euthyrox 125 a po roce a pul jeho brani, jsem prirozene otehotnela a ted cekame chlapecka. Je treba stale sledovat hladinu hormonu a brat Euthyrox, ted k nemu mam denne jeste Jodid....a zatim vse v poradku.... Drzim Vam palecky!

kingstonka
28. apr 2010

ahojte 🙂
taka som hrozne unavena a taaaak by som si dala kavu-no nejak to vydrzim 😉
hlavne sa neviem dockat piatku a vysledkov- mam volat endokr.
dominik- to mas dost vysoku hodnotu na otehotnenie- mne moja lekarka nedovolila sa 3 mesiace snazit pri oooovela nizsej hodnote- ale po 3 mesiacoch bola kontrola ok a dostali sme zelenu..kedy mas kontrolu ty?

domik124
28. apr 2010

To je krasne povzbudenie ivavlada, dufam, ze mne sa to vsetko upravi. A Tebe prajem vela stastia!

domik124
28. apr 2010

uf, tak to si ma nepotesila kingstonka. ja mam kontrolu az o dva mesiace, cize ked doberiem tablety. Len je to trochu zdlhave, pretoze este tyzden musim brat iba polovicu tbl., vraj aby si organizmus zvykol.

kingstonka
28. apr 2010

ano..ja beriem nizsiu davku len euthyrox 25 jeden a pol tablety a tiez som musela prvy tyzden pomaly zvysovat..ale ja som doktorku hned upozornila ze chceme 2.dieta tak dala kontrolu po 2,5 mesiaci ale tusim estrellita mala ths 100 a za 3 mesiace sa jej to upravilo tak drzim prsty

domik124
28. apr 2010

tak ja si pri najlizsej kontrole tiez dupnem a budem ziadat, nech mi vsetko doktor vysvetli

carrie84
28. apr 2010

Ahojte babule 🙂

Stanka - ja som tehotna a beriem propycil a pyridoxin - zacala som na 3 tbl, teraz mam len1/2 tbl. denne - mna dr. upozornil, ze propycil prenika placentou, ale vraj len minimalne a je to stale lepsie ako neliecena hyper. Ak pockas do leta, tak ti potom poviem, ci sa maly narodil zdravy a vonavy 😉
Ale zatial - co ja viem, tak mu hrozi "iba" to, ze bude mat aj on problemy so stitkou....

jerrymona
28. apr 2010

ahojte babenky. zdravim aj nove prispievatelky. 🙂

dnes som bola rano u endokrinologa. som zvedava, kde sa posunulo moje tsh. a odobral mi este viac krvi kvoli zrazanlivosti, pretoze mam teraz dost castejsie krvacanie z nosa.
rano som bola nastvana sama na seba. omylom som vstala o 6.00 namiesto 7.00 a teda som cestovala o hodinu skor ako som mala. 😠 😀 sama sebe na vine. tak som sa potom motala aspon pol hodiny v jednom obchode, aby som do ordinacie neprisla prilis skoro. to sa moze stat iba mne. 😀

katrin21
28. apr 2010

no sranda.. mne sa raz tiez toto stalo tusim.. mne sase vcera dcera vykrikovala z postele kolko je hodin a nedala pokoja, a boo 5,45!! a pritom isla az na druhu hodinu a ja som doma..na PN tak ma skoro porazilo, ze ma budi,ale nam svieti rano slnko do okien, tak ju zobudilo, dnes som uz radsej zatiahla zavesy 😀
ja som mala dnes vysledky z KO dobre, akurat som trochu chudokrvna,ale to som bola ... 😉

helisek84
28. apr 2010

ahoj kočky

tak já jen doplním infošky ke mně...nemusím podstupovat léčbu radiojodem a můžu si těhulit - rozhodla Motol 😀 ale až se tělo srovná, slíbila jsem si rok počkat...

a taky vám přikládám fotku svojí nové image🙂

katrin21
28. apr 2010

tak gratulujem a krasny image 🙂

helisek84
28. apr 2010

katrin, děkuju. 😉 app. chudokrevnost mám taky 😀

govinda
29. apr 2010

helisek, tak to je super, že to máš ok 🙂
inak, si fešanda 😉

stanka18
29. apr 2010

Pekný deň všetkým!
carrie84: Moc si ma potešila. Ja verím že s pozitivnym myslením a správne nastavenými liekmi sa to dá zvládnuť. A verím že aj bez akýchkoľvek následkov na bábatku... Ako píšeš, prenik do placenty je minimálny pri nizkych dávkach a je to menšie zlo ako neliečená hyper. Držím palčeky, júl je tu čo nevidieť... potom daj samozrejme vedieť ako sa s malinkým máte!

Ozaj, tie čo ste tiež hyper. s pomerne lepšujúcimi sa výsledkami, dovolili vam lekári ist k moru? 🙂

petulienka211
29. apr 2010

ahojte, aj ja som tu nova. minuly tyzden mi diagnostikovali hypotyreozu. nemala som extremne velke problemy, len mi zacali sialene padat vlasy, tak som sla k mojej dr. ta mi zobrala krv a poslala na sono. z krvi vyslo, ze mam nejaku hodnotu, ktora sa tyka sz mierne zvysenu. tak ma poslala k endokrinogicke a ta mi hned stanovila diagnozu, prehmatala sz, pozrela sono a bolo. beriem euthyrox 50. co uz, nic sa nedeje, ideme dalej.
ale o inom som chcela. povodne som isla k dr aj kvoli tomu, ze chceme druhe dietatko. mame doma uz 2,5 rocnu princeznu. hovorila som to aj endokrinologicke a ona mi povedala, ze ok, ale ze teraz chvilku moze byt porblem s otehotnenim, nemusim mat ovulaciu, kym sa mi neustalia hodnoty. nepovedala radikalne nie, ani odklad. len sa vyjadrila, ze ked nahodou sa zadari, mam prist a zvyssi mi davku, aby bolo dostatok aj pre dieta. na odber, kde mi vezme aj TSH fT4 ATPO ATG idem az 2. juna.
takze by som chcela poradit, vyzera to, ze mam prave ovulaciu, ale na druhej strane nechcem byt nezodpovedna ani voci sebe, ani voci babetku, ktore by sa nam mohlo zadarit.. nevyznam sa v liekoch, eutthyrox beriem nejakych 10 dni. neviem, ci mozme skusit, alebo radsej pockat. som dost na vazkach.
inak prajem vam krasny slnecny den. neviem ako u vas, ale mna to strasne nabija energiou aj sa na ludi vonku usmievam, ako mi je dobre 🙂

katrin21
29. apr 2010

stanka:
ja som niekde citala, ze by sa k moru nemalo ist, kvolli teplu hlavne.....a j mi to doktorka povedala, ale hlavne opalovania sa to tykalo....
myslim, ze ak by som aj sla k moru a budem viac menej v tieni, predstalen budem aspon nadovolenke v krasnom prostredi, hoci- o tom sme tu pisali- milujem byt opalena 😀 ale co uz.... ono pri mori je uz len vo vzduchu vela jodu a ked mo hy mame vela, tak nam ho este netreba pridavat...ale bohvie....
tiez idem 10.6 na kontrolu a uvidime.... k moru by som ist chcela, ale uvidime podla vysledkov a tak celkovo...

plasice
29. apr 2010

Ahoj holky,Dominik já měla hodnotu TSH 22 a za čtyři týdny mi klesla na 6,39,sama jsem byla překvapená.Tak ještě kousek,tak do 3,5 a můžem se vrhnout na IUI nebo IVF.U nás to přirozeně nepůjde.Paní doktorka z Caru nám řekla,že při hodnotě TSH 22 je šance na otěhotnění velmi malá,a i kdyby se povedlo,je velká pravděpodobnost potratu.A to nechceme riskovat.Endokrinoložka říkala to samé.Beru Eutyrox 50.

estrellita
29. apr 2010

domi: pokud mas tak vysoke TSH, tak rozhodne pockej, mne taky Dr. zakazala snazeni, protoze tak vysoke TSH bud jasne zpusobi potrat, nebo postizeni ditete. opravdu radeji pockej, az ti rekne doktor. Neboj, ono se to casto srovnava rychle, ale kazde telo je jine, tak ti nikdo nerekne presne kdy to bude. vydrz!
Ja jsem padala unavou, ale na stitku mi prisli nahodou, nastesti 🙂

petulienka211
29. apr 2010

estrellita, ja mam podla papierov TSH 6,66. myslite , ze ked mam nasadenu liecbu, ze by sme sa mohli uz tento mesiac pokusit o babo? ja viem, ze na toto by mi mala odpovedat lekarka, ale ta mi otehotniet nezakazala. len by som potrebovala poradit od niekoho, kto ma rovanke problemy a skusenosti s tymto ochorenim.
Estrellita, ty si bola len unavena, alebo si mala aj problem s vlasmi? baby, tie co ste mali ako priznak padanie vlasov, dalo sa to po nasadeni do poriadku? lebo ja som mala vzdy huste, pevne vlasy a teraz mam tak polovicu a su velmi jemne. minule ked som sa rozcesala, som sa rozplakala ako male dieta. pomalicky by som pozbierala vlasy na parochnu.