Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
28. dec 2009

groky no mě to sletělo nebo vyletělo na začátku těhu o zhruba hodnotu 2, takže vlastně jsem byla na té maximální normě ale pořád v normě. před otěhu jsem byla na hodnotě 2,2 nebo tak nějak.ono to určo trošku skočilo na to mě upozorňoval štítkař ještě jako netěhu že když otěhotním mám přijít hnedka protože hnedka tělo zareaguje že je to běžná reakce akorát že nejsou tabulky na to o kolik to má skočit, někomu to skočí hodně někomu málo někomu to sletí k hyper a pak zase k hypo jako mě atd. uvidíš co ukáže krev a taky co řekne gyndař, akorát mě překvapuje že sis nenechala vzít TSH, a nebo asi nechala a já to přehlídla? podle mě má tvůj štítkař volno do příštího pondělka jako většina doktorů přes vánoce.

groka
28. dec 2009

nehala som si vziat na TSH T3 a T4

strouzek
28. dec 2009

aha no uvidíš co ukáže krev a pak bych to asi podle výsledku řešila. třeba to bude trošku zvednuté ale v normě budu držet pěsti. jinak jestli se můžu zeptat proč si nešla na krev hned po najití //? to bys měla bezproblémů, řešit něco mezi svátkama je na nic, většina doktorů má volno. já šla hned druhej den po objevení // protože tak mi to řekl doktor do telefonu a byla jsem ráda že jsem šla protože jsem měla v duši klídeček že se nic nezanedbá a taky bylo léto a nevěděla jsem kdy bude mít štítkař dovolenku.

groka
28. dec 2009

pretoze som si myslela ze keby som isla hned tak ma doktor odbije tym ze co u neho chcem ked to nemam potvrdene od doktora,vtedy som to nemala este

simasla
28. dec 2009

Ahoj holky, tak žiju... Jaksi jsem přes vánoce vůbec nezapínala počítač. Teploty o tom ani nemluvím - ale zase nedokázala jsem měřit ve stejnou hodinu.... takže to bude tím... ovulaci jsem neměla, dle grafu, ale neřeším to.. užívám si Vánoce a jsou moc prima 🙂. Dneska mám v plánu uklízecí a pracovní den, tak sem budu nakukovat. No a co vám naježil Ježíšek? A jak se máte?

strouzek
28. dec 2009

hm tak to by bylo divný, můj štítkař i štítkař mojí kamarádky právě že řekli že musíme k nim hned po najití // ještě před potvrzením u gyndaře, a taky když jsem pak šla poprvé na gyndu (cca 5+4) tak už se moje gyndařka aniž by to věděla ptala jestli jí nesu zprávu od štítkaře jestli už jsem tam byla. mě právě přišlo po loňské zkušenosti důležitější jít na štítku než na gyndu, tam se uvidí něco až za 14 dnů po najití //a uspíšit to nijak nejde ani ovlivnit, ale štítka ta může ovlivnit začínající těhu dle mě dost a hlavně ta zareaguje ještě dřív než tělo na těhu. mě našli štítku loni zhruba 24 dpo což bylo druhej den po návštěvě gyndy, ale než se stačila nasadit léčba tak jsem o mimi přišla takžepro mě už navždy zůstane číslo jedna štítka!

groka
28. dec 2009

strouzek takze si potratila prve mimi kvoli stitnej zlaze?

strouzek
28. dec 2009

ahoj simi no já taky přes vánoce moc na koně nechodila ani se mi moc nechtělo , dneska taky mám uklízecí den, člověk by neřekl jakej binec si doma dokáže udělat na vánoce 😀 teploty neřeš, třeba ovule byla a ani o tom nevíš, hlavně že jsi v pohodě. já každej měsíc bláznila s ovutestama, teploměrem a pak jsem otěhu v měsíc kdy jsem v tom měla totál zmatek a podle teplot tak podle těch nemám být těhu vůbec 😀
jinak ježíšek naděloval maličkosti, kosmetiku, svetr klasika, letos jsme nadělovali mimču a v lednu chceme dělat okna, kupovat novej koberec ... takže ježíšek byl letos spíš o pohádkách v telce než o dárkách 😉

zuzana76
28. dec 2009

ahojtee

tak sa hlasim aj ja znova

Groka, ty chodis k tomu mojmu enokrinologovi? si mi pisala IP raz

ak ano, tak on berie tehule az s tehotenskou knizkou 🙄 , ja som prve tiez potratila prave kvoli stitnej zlaze

vendulak
28. dec 2009

Strouži jo jo asi předmenstruační depka 😒 , ale už je pryč, co se dá dělat, musíme jet dál...
Jinak já tedy boty na podpatku nevlastním ani jediné 😀 . Je mi v nich hrozně moc nepohodlno. Takže i k sukním a do divadla atd mám hezké botičky bez podpatků 🙂 . A Len i já sem ten blbej typ co je malé postavy a nohu velkou 😒 .
Simi my taky přes Vánoce počítač skoro nezapli, jen jednou když nedávali nic v TV tak jsme si z něj pustili nového Medvídka Pú 😀 . Já se taky snažím na to co je a není nemyslet a Vánoce si užívat. Jen mě mrzí, že tu dneska není příťa (asi jen proto sem tady 😀 ) musel do práce na dopoledne na nějaký školení řidičů 😒 . A já musím zítra na pracák což mě štve, tohle narušování tich společných dnů 😒 .
Jinak Ježíšek byl na nás hodnej a i když bylo letos málo penízků tak dárečky byli krásné a Ježíšek byl celý krásný 🙂 . A co u vás?

simasla
28. dec 2009

to se lehko řekne.. když já už mám zase takovéto EKG před infarktem :D k tomu ten pozitivní ovu test bez ovulace. Takže mě čeká zase po Novém roce návštěva Dr. A s tím nepořádkem to mi povídej :D, nechápu, že ve dvou jsme schopní vytvořit, to na co se právě koukám a do čeho se mi vůbec nechce. Já jsem dostala domácí pekárnu, hrnec na fondue, kosmetiky mraky... ale to co jsem chtěla na to si budu muset ještě počkat 😀 tak doufám, že příští rok 😵

strouzek
28. dec 2009

groky no na 100% ti to neřeknu to asi nikdo ale je fakt že mi to řekli skoro všichni doktoři (2 gyndaři, 2 štítkaři, kardiolog, obvodní ....) všichni mi řekli že nejspíš to bylo kvůli štítky protože ty hodnoty jsem měla fakt špatný a prostě moje zhuntované tělo už před těhu ještě zátěž s mimčem nezvládlo. navíc to samé měla i moje kolegyně, taky přišla o mimčo před 15 lety kvůli štítce, nebo asi kvůli štítce, když se to nehlídalo o mimi přišla, pak si to pohlídala a má 3 děcka v pohodě. to samé žena mého kolegy, ta o první přišla (taktéž nehlídaná neléčená štítka) a pak šla na operaci stejně jako já a mají 4 děti. a takhle bych mohla pokračovat. určitě to nebylo jen štítkou, těch faktorů bylo určitě plno nebo prostě jen osud ale myslím že štítka tomu určo dost pomohla.

hlavně když si vemeš co dokáže štítka s tělem ještě před těhu ( depky, rozházený cyklus, padání vlasů.....)tak si vem co je teprve za zátěž nezaléčená štítka v těhu!!!

strouzek
28. dec 2009

ahoj zuzan, no teda až s těhuknížkou? to já bych šla na štítku až ve 13 tt protože až tehdy mi jí vypsali, přitom do 13 tt jsem stihla 2 kontroly na endokrinologii a výsledky? na první kontrole jsem měla slabou hyper, a při druhé hypo, takže moje tělo ty první týdny dost šílelo.

vendulak
28. dec 2009

Tak my uklízeli docela průběžně takže máme akorát tak hodně nádobí, hlavně ještě včera od oběda kdy tu byli tchánovci 😒 .
Jééé Simitak pekárnu my si za peníze od babiček nadělili loni. Moulinexku XXL bagette. A výborná!!! Nemůžu si jí vynachválit. Já taky dostala letos jen maličkosti, kosmetiku a něco na sebe a tak. Ale zase za penízky od tchánovců a babiček letos uvažujeme o šicím stroji. Šiju hodně, mám tu mamky a už nadává že ho chce zpátky a já si to bez něj už nedokážu představit... 🙂

strouzek
28. dec 2009

holky uvidíte že příští vánoce budou krásný,to už budete nakupovat dupačky a postýlky slibuju 😉 my loni měli plno dárků ale vánoce děs, celé jsem je prodepkovala probrečela a letošní jsme měli pod stromečkem maličkosti ale o to byli hezčí.

simasla
28. dec 2009

tak já nedepkuju, vím, že se to jednou povede... i když třeba s pomocí Dr. 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
jinak Vendul můj je dnes také v práci, ale dorazí domů až zítra.... alespoň to tu v klídku uklidím a stihnu i nějakou práci - mám sice dovču, ale pár věcí musím udělat z domova..

simasla
28. dec 2009

jinak holky byli jsme v kině na Avataru v 3D - můžu doporučit - bylo to opravdu nádherné a klidně bych se jukla znova 🙂

vendulak
28. dec 2009

Strouži něco podobného sem si říkala už loni, takže se snažím na něco takového vůbec nemyslet.
Simi já taky tak nějak vnitřně vím, že jednou to miminko prostě bude, ale přesto když si pomyslím že za chvilku už to budou 2 roky trápení tak mě to ubíjí dost ☹ .
Tak mě už F. dorazil, tak se mu půjdu věnovat, sem ráda že ho tu mám broučka 🙂 , s ním je vždycky svět hned veselej 😀 😔 .
Jééé tak v kině my nebyli už ani nepamatuju 😕 . Děkuju za tip Simi, zkusím mrknout o čem to je 🙂 .

strouzek
28. dec 2009

simi no graf je zmatenej ale může to být tím že si třeba pila šampus nebo si neměřila ve stejnou dobu

vendul já ti povím proč ti to nejde, kvůi štítky věř tomu, kdyby se našla štítka dřív už si mohla být třeba těhule. já tomu taky nevěřila že by štítka mohla za vše ale fakt to tak bylo. díky ní jsem o jedno mimi nejspíš přišla a pak nešlo skoro rok otěhu ale jakmile se to zaléčilo tak hned // a tak i spousta jiných štíkařek které znám z koně i osobně. moje kamarádka taky 2 roky snažení v háji a teď jí našli štítku, ona už taky nevěří ničemu, taky jsem to tak měla už jsem se smiřovala že budeme bez mimi ale fakt k těhu nepomohli žádný kouzla, léčitelé aj. prostě pomohlo štítku zaléčit. 😉

groka
28. dec 2009

zuznka nie ale na neho som pocula len to najhorsie

diapozitiv01
28. dec 2009

ahojte,
baby neviem ci to je moje nejake nahovaranie ale citim sa uz lepsie, niesom taka vycerpana,,,a moc ani nepospavam cez den a to mam nove davkovanie nieco okolo tyzdna 😉 . No uvidime kedy pride mrsina, ci ovu, ci sa nieco zmenilo

simasla
28. dec 2009

ahoj dia 🙂 jak to s tebou vypadá? ukaž grafík
a je dobře, že ti je lépe 🙂

groka
28. dec 2009

tak babule,toto mam na papiery

fT4 15,7 (12,0 - 22,0)
fT3 5,8 (3,1 - 6,8)
TSH-3gen. 2,390 (0,270 - 4,200) uIU/ml

volala som gyndosovi hned a ze neslo to velmi hore,takze zatial aby som si nehala davku aku mam stanovenu,ale budem skusat sa dovolat endokrinolgovi,ale oni zacnu robit asi az po novom roku

tak co ako to vyzera?strouzek?

strouzek
28. dec 2009

ahoj dia no super, třeba tělo začlo fakt spolupracovat. já můžu říct že do doby než mi srovnali TSH jsem měla hrozné stavy únavy, fakt šílenost a jenom mi zvedli léky a srovnalo se to (ne teda do týdne to jsem tak rychle pokrok neměla ale tak do měsíce od navýšení euthyroxu) se mi udělalo o hooodně lépe.

groka no neblázni však hodnoty máš pěkný podle mě by ti ani štítkař na to nic neřekl, ani nezvýšil dávky akorát by ti podle mě řekne něco o vitamínech v těhu a objedná za pár týdnů na další kontrolu.

groka
28. dec 2009

struzek super,tesim sa teda

jerrymona
28. dec 2009

baby, prosim vas, ako dlho sa caka na termin na spermiogram v cechach alebo na slovensku? porazi ma. mm dostane termin pravdepodobne az o dva mesiace! 😠 vo viedni. na porazenie. 😠

a este jedna otazka. mozu antibiotika ovplyvnovat menstruaciu? moja sa mi zdala akasi slaba a skoro nebolestiva. akurat, ze som dlhsie spinila. 😅 alebo, zeby to bolo kvoli upravujucej sa stitke?? 😕

groka, mne stitkar tiez povedal, ze ked budem tehotna, tak mam prist k nemu hned. je lepsie, ak si urobis termin co najskor. aj ked je vsetko v poriadku, aspon budes pokojnejsia. vsetko dobre pre teba a pre babo. 😵

strouzek
28. dec 2009

jerry no já čekala týden ale to jen kvůli toho že manža dřív nemohl, protože mi řekli že můžeme přijet hned druhej den jestli měl teď pár dnů sexuální půst 😀 výsledek byl ani ne do hodiny a za 200 kč

jinak antibiotika a vůbec nemoc může mrchu ovlivnit hodně, já právě vždycky když jsem brala antibiotika měla jsem zmatek v cyklu, kdysi jsem dostala po nemoci mrchu se 14 denním spožděním a pak jsem jí měla slabou a dlouho (skoro 3 týdny)

lusinkaj
28. dec 2009

ahojte baby,ja len som vas prisla pozriet ako sa tu mate?pamätate si namna? 😉 mam sa ok,stitka dobre 😵 poctivo beriem lieky

jerrymona
28. dec 2009

lusinkaj, len tak dalej. 😉

strouzek, tak to sa vo viedni caka dlho na termin. dovtedy sa asi zblaznim. pohrozim mm, ze nebude sex, pokial si rychlo nevybavi termin. 😀 no to by som sama nevydrzala. 😀

a ako dlho by mal byt ten sexualny post? 😀 niekde som citala, ze 3 dni a niekde som citala, ze 6. tak uz neviem. 😅

simasla
28. dec 2009

ahoj jerry - taky jsme nečekali na spermiogram - ale nám řekli, že bez doporučení gyndaře to bude stát 1000. Doporučenku jsme ale nakonec měli a bylo to zdarma - jinak půst by měl být 3-5 dní - my jsme měli 4 dny a výsledky jsme měli do 3 hodin.