Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
13. jan 2010

ano vendu, ja si myslim, ze az taketo nieco muzmi pohne. a mojim to teda pohlo.
a mate pravdu kocky, aj ja sa citim lepsie, ak mam pred sebou ciel. potom to nevidim tak cierne a to mi dodava väcsiu nadej.

vendu, kedy mas vlastne termin na IUI? velmi ti drzim palce, aby ti to vyslo.

vendulak
13. jan 2010

Jerry jo jo mím to taky hodně pohlo.
A o IUI jsem ti psala výš 😉 . Úplně přesné datum nevím, protože mám nepravidelné cykly, a ani pak nevím kdy tude ten správnej čas, jak porostou folíky a tak 😉 .

diapozitiv01
13. jan 2010

ahojte m
zajtra odchadzame z lyzovacky, po ceste stojime v lubochni pre vysledky, tak som zvedava

strouzek
13. jan 2010

holky já bych vám tak přála aby konečně mimi vyšlo, nejen že mrcha štítka ale i spermio, když se se.e tak se se.e co? nejhorší je že většinou lidi co chlastaj hulí a vůbec žijou děsně nemaj problém a my a naši chlapy takový problémy.
já myslím že ty prášky zaberou je na ten profertil hrozně moc dobrý ohlas od mnoha koníkovek, udělejte kontrolní odběr za čas a uvidíš že výsledek bude radostnější jak ten současný 😉

dia na zítra ti držím palce 😉

vendulak
13. jan 2010

Dia i já na zítra držím palce! 😉

Strouži včak já bych taky sobě 😀 a hrozně moc samozřejmš i všem ostatním holkám tady přála, aby nám ty miminka už konečně vyšli 🙂 . A však my se jich dočkáme, jen holt musíme ještě chvilku zabojovat.
Já jak už sem psala na profertil taky četla hrozně moc dobrého a to mš právě tenkrát přesvědčilo ho i přes tu strašlivou cenu koupit. A vím, že nám pomohl určit s tou energií a chutí na sex a věřím, že by tedy bylo lepčí i spermio po něm a to bych přála i Jerry 🙂 .

Jinak jestli ještě některá nakukujete tak přeju dobrou noc! 😉

strouzek
13. jan 2010

dobrou noc i tobě 😉

shandy
14. jan 2010

ahojte kocky, 😵 😵
tak moj drahy berie profertil uz asi rok a veru je dost drahy, stoji cez 3 tis. na mesiac, nieco cez 100 eur, najlacnejsi som tusim videla v rakusku cez internet, aj na sk vyjdu vacsinou lacnejsie ako normalne v lekarni.
jerry neboj, dobre bude. pozriem ti este doma to zlozenie, ze ci si ma k tomu este nieco pridat alebo ci to staci...
vedul drzim palce na IUI 🙂
dia dufam, ze vysledky budu dobre, pridi sa o ne podelit.
strouzi ako pokracujes bez mandariniek? 😀

vendulak
14. jan 2010

Ahoj shandy! Jo jo já taky objednávala profertil přes internet, normálně léky kupuju přímo v lékárně, jen si je na netu najdu a vyberu a v lékárně nadiktuju a oni dají a když nemají tak do druhého dne objednají a mám to bez poštovného 😀 . Ale Profertil i s poštovným vyšel z netu levnějš než v lékárně 🙂 .
Já na to složení včera koukala a koukala jsem i na selen a zinek, kterej bere příťa teď, a bylo toho v Profertilu míň, ale zase ten se bere 2x denně tak jestli to pak vyjde na stejno už nevím. No já ale myslím, že ty ostatní vitamínky už není tolik peněz a pokud by to mělo pomoct...
Shandy děkuju za palce 😉 i když myslím, že to jestě nějaká doba bude než já se k tomu IUI vůbec dohrabu 😒.

shandy
14. jan 2010

no ono nejde ani o tie peniaze navyse vendy, ale zas to s tymi vitaminmi netreba prehanat, lebo vsetkoho vela skodi, preto to radsej treba pozriet, ze kolko tam toho je 🙂
vendy niekedy postaci len to, ze uz je nejaky ciel a lahsie sa to znasa 😉 🙂

zuzumajko
14. jan 2010

caute baby, hlasim sa s problemami so stitnou a snazenim otehotniet. beriem L-thyrox 50tku a gynekolog mi dal este duphaston na lepsiu produkciu zlteho telieska. Snazime sa o decembra, tak uvidime. 😀

vendulak
14. jan 2010

Shandy jo jo to je taky pravda. Ale slyšela jsem že u chlapů, aby působil na spermio ten vitamín E musí ho být víc jak 400mg denně. A že i u žen, aby vitamín E působil na nárůst děložní sliznice ho musí být víc jak tich 400.
Zuzi vítej mezi námi 😉 . L-thyrox mi sice nic neříká 😀 , ale já jsem tu taky docela nová 🙂 . Snažíte se od prosince teď 2009? to je zatím jen kraťoučko, moc držím palce, ať se zadaří co nejdřív 😉 .

shandy
14. jan 2010

vendy to mas pravdu s tym vitaminom E, len ja vobec netusim kolko ho v tom profertile je, to je to 😀
zuzka vitaj 🙂 , ja beriem L-thyroxin 37,5. mas kratku lutealnu fazu, ze beries ten duphaston? tak hlavne, ze ti tak rychlo na tu stitku prisli, potom to tak dlho trvat nebude 😉

kingstonka
14. jan 2010

ahojte....
no jasom v miernej depke- alebo skor mam na seba zlost- kedze mame momentalne zakazane otehotniet, tak som chcela aspon popracovat na svojej vahe ( som z nej uz viac ako nestastana) od noveho roka si vazne davam pozor, cvicima snazim sa ale vaha sa nehybe... :( tento tyzden je este manzel na sluzobke tak aspon tu nemam pokusitela co moze jest aj neskoro vecer 😀

Zuzka vitaj- nech sa rychlo zadari...

vendulak
14. jan 2010

Shandy já koukla a je tam jen 60mg. Což mi přijde tedy docela málo...
King ahoj 🙂 . Tak tohle já už zkoušela několikrát. zákaz snažení jsme sice neměli, ale prostě převést myšlenky na něco jinýho a ta váha ta to fakt potřebovala. Ale už sem to docela vzdala. I když jsem tu taky občas měla večerního pokušitele 😀 . Ale jedla jsem málo, zdravě a cvičila a váha se stejně nehýbala ☹ . Taky jsem z toho byla dost nešťastná, ale prý i za to může štítka, tak uvidím jak bude teď až budu brát ten Letrox nějaký čas tak se do toho asi zase taky pustím. Měla bych...musím 🙂 .

strouzek
14. jan 2010

ahoj holky, hlásím že mi onemocněl muž(těžce jak jinak u chlapa s rýmou) tak od rána lítám jak hadr na holi.

shandy bez mandarinek žiju, nebo spíš přežívám ale 1 denně si dám 😉

holky já nakupuju na netu všecko (léky, elektroniku, výbavičku pro neluš, všechny dárky na vánoce...) už si ani nepamatuju kdy jsem něco koupila v obchodě 😀 zrovna tento týden jsem si objednala z netu vysavač, kojo podprdy, lahvičky avent, jednorázové kalhotky do porodky, přebalovací komodu, lehátko pro malou....) a teď už budu jen čekat na ty pošťáky a cálovat prašule 😝 🙂 jednak je to pohodlnější ale hlavně i s poštovným to vždycky vyjde levněji nebo stejně draho jako v obchodě a hlavně na netu mě nenasere prodavačka 🙄 včera jsme byli kouknout na koberec a v jednom obchodě žádný výběr a v tom co měli pěkný koberce zase už od dveří nás odchytli dvě otravné prodavačky a nenechali mě ani podívat popřemýšlet na koberec si sáhnout byli jak harpie a jenom na mě pořád řvali jestli chci na šířku 4 nebo 5 metrovej, jakou barvu, .... a nenechali si vysvětlit že mám pokoj 4x5 takže je mi to jedno jestli to dám na výšku nebo šířku pokoje a barvu taky že nevím protože ještě nejsem napevno rozhodnutí jestli ložnice bude zelená nebo oranžová nebo žlutá takže barvu koberce přizpůsobíme až podle toho. normálně jsme z tama utekli a radši pojedu mrknout na koberec ještě jinam.

strouzek
14. jan 2010

zuzu vítej mezi náma, jestli se snažíte od prosince tak je to kraťoučko snad se brzo podaří a nezažiješ naše štítkovosnažilkovské depky když dojde mrcha 😀

kingst třeba hubneš tuk a nabíráš těl. hmotu co ty víš 😉 každopádně štítka za to může hodně, mě to řekl dr. jasně dokud nebudu mít TSH v normě tak budu přibírat i ze vzduchu aměl pravdu , 10 kg za měsíc nahoře a přitom jsem skoro nejedla. až ve chvíli kdy se TSH srovnalo tak jsem přestala přibírat, tedy nehubnu ale ani nepřibírám a to ani teď v těhu. jestli se někdy díváš na ten pořad Jsme to co jíme tak tam bylo pár štítkařek a ta dr. co tam účinkuje říkala že u nich se k dietě přistupuje jinak než u normálního člověka že mají jinou tabulku na hodnoty a hlavně se to musí brát v potaz u výsledků že mají horší úbytky na váze protože u nich celej metabolismus pracuje jinak.

zuzumajko
14. jan 2010

Baby, mne moja endokrinologicka poradila co a ako jest. Napriklad mi povedala, ze je dolezite na ranajky jest slaske. Nie take to sladke, ze sladokosti, ale dzem s maslom na vianocke, alebo musli, alebo tak, lebo to sposobuje, ze sa nastartuje pecen. A pecen je potrebna pri tom,a by sa spravne spalovalo v organizme. Ze do toho obeda by clovek mal aj na desiatu musli tycinky alebo nieco take. Ze na obed normalne bielkoviny, maso, nejaka ta zelenina a zemiaky. A ze na veceru skor mliecne vyrobky, lebo mlieko dobre posobi na pecen a na creva..mozno vam tie rady pomozu pri miernom zahdzovani kileciek 😀 a inak, aj obycajna chodza mi povedala ze robi zazraky. Este mi poradila REDUCTIL je to na znizenie vahy, vraj to zabera a vobec to nema jojo efekt..nekupila som to, ale v maji ak tam pojdem netehotna, asi si to kupim 😀 😅

A dakujem za privitanie 😀 dufam, ze budeme vsetky tie hnusne dni mrchave prezivat spolu a prejde namt o do doby kym budeme mat babo 😀 😀

strouzek
14. jan 2010

zuzu na fotce v pase si hubená tak na co hubnout hlavně při plánování mimča bych teda žádný prášky hubnoucí nebrala ani zaboha. s tím rozvržením jídelníčku no já na to moc nevěřím, podle mě je přesnější když už chce někdo shodit konzultovat to přímo s doktorem podle svýho těla tak jak to dělají v tom pořadu jsme to co jíme, protože někdo potřebuje víc bílkovin, někdo zase méně atd. já jsem taky při snažení chtěla hubnout a nakonec jsem ráda že jsem se netýrala dietama protože těhu je pro můj organismus tak velký zápřah že nevím nevím jak bych to zvládla kdybch už předtím měla takový záhul. od začátku těhu blití, nic jsem nejedla nesnesla jsem ani vodu, teď mám zase těhucukrovku takže dieta atd. takže jenom vzpomínám jak jsem jako snažilka mohla baštit vše a hlavně držet dietu a mít svoje depky tak fakt nevím jak bych to zvládla. při dietě jsem vždycky nervní, štítka a k tomu mrcha? holky to by byla vražedná kombinace, já když už nic tak jsem se při depce z mrchy aspoň pořádně najedla 😀

zuzumajko
14. jan 2010

strouzek 😀 pravdu mas. ale ja som fakt pribrala od tej stitnej, vobec mi nefunguje ako ma. A aj prakticky lekar mi povedal ze sladke na ranajky je velmi dobre na pecen a na spalovanie, lebo ze ju to nastartuje. Neviem teda 😒 Kazdopadne, keby som cakala bejby, tak sa do ziadnej diety nepustam, ani teraz preto ziadnu neberem a dufam, ze som v tom, lebo mam take zvlastne pocity (i ked, uz mam fakt pocit, ze fabulujem samu seba)

strouzek
14. jan 2010

zuzu no co ty víš třeba jseš těhu 😉 kolik jsi dc?? já teda měla falešné příznaky každý měsíc akorát když jsem byla skutečně těhu tak nikdy nic ze začátku 😅

vendulak
14. jan 2010

Ahojte holky, tak já mám dneska šílený nervy ze zítřka kdy se jdu zeptat na jednu práci 🙄 takže tu pro změnu zase depresačím ☹ . Už zase mi tu běží Bridgite Jones, popéjím vínko a tulím se k pejsánkovi a říkám si nebřeč nebreč ☹ . No jo no.
Zuzi pěkně ti to Dr. s tím jídlem řekl. Ale to já už slyšela hodněkrát a když se hlídám tak se víceméně řídím taky podle tohohle. Ale tedy dolů nic 😒 . No ono já když vysadila HA a nechodila mi ms tak sem hubla a zhubla asi 13kg, ale to bylo v létě 08, teď už mám zase vše asi bez jednoho kila zpátky 😒 . A dolů to nejde momentálně nijak ani za Boha ☹ . Tak nevím, počkám co bude po léčením štítky, a pak se na to kdyžtak zeptám Dr.
Jinak Strouži přesně znám to co si psala, že při dietě jsem nervní, pesimistická a tak. A pak když přišla mrcha...no fakt vražedná kombinace. A na tom tedy už hodněkrát mé pokudy o hubnutí ztroskotaly ☹ .
A i já měla rčasto hafo těhu příznaků...a přesto nikdy ještě těhotná nebyla 😀 .

strouzek
14. jan 2010

ahoj vendul jejda zase depka? kočko to si nesmíš pouštět k tomu ještě brigite jones ta depku podporuje 😀 jj dieta to je mazec, já jsem hlavně při dietě unavená často a nervy mám v kýblu a pak stačí maličkost a vyletím a k tomu dostat mrchu? holky to by bylo životně nebezpečný se ke mě při dietě, štítce a mrše přibližovat 😀

simasla
14. jan 2010

Ahoj holky 🙂 - tak jsem objednaná na gyndu na úterý - doufám, že do té doby nedostanu MS 😀 - zatím to tak trošku vypadá, že ovulka byla možná před pár dny, toho 9., ale bohužel to měl zrovna Jára noční - takže jsme se míjeli 😅 . No kéž by vydrželi alespoň teploty a opravdu to byla přirozená ovulka. Dělala jsem si taky test a jen jedna čárka - FF totiž vyznačil ovulku nějak podivně - dle mě blbě. No třeba to ještě přepočítá za pár dní.
jinak když mluvíte o hubnutí - měla bych, ale já to prostě nějak nestíhám. viz třeba dnes - ráno jsem měla jogurt - co jsem si hodila do kabelky, v poledne jsem nebyla na obědě - bo nestíhám - no a teď když jsem přijela, tak jsem se přecpala, protože už mi normálně bylo blbě z hladu. Jarda včera vařil - kovbojské fazole, tak jsem si dala plný talíř... jo, jo dneska bude doma večer veselo 😀 fazole na ten prázdný žaludek 😀
vendulko nestresuj - buď to vyjde nebo nevyjde - žádná jiná možnost není
kingst - vydrž - ono to určo půjde dolů.... jooo kdybych já tak měla pevnou vůli 😀
zuzumajko - držím palečky, aby se ti štítka brzy srovnala a bylo miminko 😉

Jo ještě grafík: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

diapozitiv01
14. jan 2010

ahojte babulky,
takze kontrola v lubochni prebehla na 1.
TSH s hodnotou 3,493 / norma 0,35 - 4,94/
FT3.................. 3,820 /norma od 2,6-6,0/
FT4...................12,450 /norma od 9,00 - 19,05/
Dokonca mi kazala este zvysit davku a brat kazdy den 75, takze moje samonastavenie sa oplatilo, hodnota tsh klesla z 5,55 za necele 4 tyzdne...

kingstonka
14. jan 2010

dia..tak super- vidno ze sa dobre poznas, ked uz si to pocitovala na sebe...

ja som prave zazila sok! cely zivot mam menzes po 34-36 dnoch.. ( a to mam od 11 rokov) ...minuly mesiac - bol to 1. mesiac brania tabletiek...po 30 dnoch a pred chvilou som dostala po 26 dnoch..tak mi je az do revu lebo mam pocit ze to asi ten euthoryx ucinkuje zle...bojim sa ze budem mat vysledky podobne ako jerry- ze prejdem z hypo do hyper... co myslite? ☹

diapozitiv01
14. jan 2010

king je to mozne ze skaces,,
ja teraz budem mat vyse 40 dnovy a mozno to bude anovulak

kingstonka
14. jan 2010

... tak a dnes depkujem a revem ja... no super...tie hormony su svina ... nejde nejaka komedia niekde v telke?

jerrymona
14. jan 2010

dia, dobraaaaaaa si... 😉 nemas teda az take zle tie vysledky. akurat to tsh by asi bolo dobre, keby bolo nizsie, aj ked je v norme.

sima, ten grafik teda pokracuje asi dobrym smerom. keby si na zaciatku nemala tych par vyssich teplot, by ti to ff vyznacila asi toho 9 dpo.

vendu, nebud smutna. teraz ta budem utesovat ja. 😉 mam totiz lepsiu naladu, aj ked ma este ten strach celkom nepresiel.
chod radsej skor spat, aby si rano bola svieza a s novym dnom pride urcite aj lepsia nalada. dufam, ze ti ta praca vyjde. 😉

shandy, vdaka ked sa mi pozries na to zlozenie. mm si profertil uz dnes objednal a povedal, ze mozno zatial staci. uvidime, co to s nim spravi.

dnes som volala do centra, poslali mi mail, ze si mame dat urobit este nejake vysetrenia, nastastie spg mame a par inych. potom to vsetko posleme tam a oni nam zavolaju kvoli terminu na prvy rozhovor. som rada, ze sme sa trosku pohli, aspon malicky krocik dopredu. asi preto ta dobra nalada. 😉 ozaj je najlepsie mat pred sebou ciel a potom je opät nadej.

strouzek, kolko dni mas este? uz vyzeras urcite ako balon ze? hod fotku. 😵

diapozitiv01
14. jan 2010

no kazala mi brat dokonca kazdy den 75 takze to pojde este dole

jerrymona
14. jan 2010

dia, ale je to super, ze za styri tyzdne ti tak spadla hodnota. 🙂 len tak dalej.
som zvedava, ako dopadnem vo februari ja.