Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
25. jan 2010

Ahoj holky - grafík je o ničem - asi brzo zamrznu jak padám dolů 😀 . Dneska budu volat na tu gyndu, tak vám pak povím jak jsem dopadla. http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
Jinak marion - měřím vždy od 1DC respektive hned po mrše. Je důležité měřit každý den ve stejnou hodinu, ještě před tím, než vstaneš z postele, stejným teploměrem - nejlépe ještě stejnou dobu (jako např. 3-4 min.) No a pak z toho vypadne graf bazální teploty, dle kterého si ověříš, kdy byla ovulace. Tedy jen někdy pokud ta ovulace je.. já to asi u sebe ještě neviděla 😀

strouzek
25. jan 2010

mari ono záleží na tvým těle jak to vezme, já třeba se silnou hyperfunkcí jsem neměla jedinej příznak, cyklus jak hodinky sice "jen" 27 dnů a trošku slabší mrcha než potom po operaci ale jinak super, cítila jsem se výborně, jediný příznak štítky jsem pocítila až v tom že jsem zřejmě kvůli ní potratila. ale jinak neotěhu tak žiju klidně dalších kupu let se štítkou a je mi skvěle. zato se sníženou funkcí kteou mi vlastně uměle navodili po operaci jsem bojovala hrozně, měla jsem v jednu chvíli i TSH 12 takže to byl děs, psychika v háji, cyklus šílenost, ovulaci jsem měla ale jak říkám čekání na ovulku až do 27 dc bylo na mě příliš, silná mrcha, únava ..... pak když jsem to snižovala začla jsem sama cítit že je mi líp a čím šlo TSH dolů tím se upravoval i cyklus. jakmile jsem se dostala pod hodnotu 5 tak jsem měla zase cyklus jak hodinky, grafy s teplotama krásný, psychiku lepší neříkám že super ale lepší, a hlavně přestala jsem přibírat na váze a pak jsem i otěhu.
někdo prostě s TSH nad 5 žije super a nic nepociťuje,třeba i při této hodnotě otěhulí a někomu stačí hodnota 4 a už začne mít příznaky štítky a těhu nejde ani zaboha.

strouzek
25. jan 2010

ahoj simi já bych řekla že to vypadá na mršku ta teplotka ☹ jinak to měření určo dobrá věc ale u mě byla k ničemu, sice mě to bavilo grafíky, podle křivky bych byla těhu pokaždý(tedy až kromě toho měsíce kdy jsem byla skutečně těhu to by nepoznal nikdo ), ovulace jak vyšitá a stejně k prdu. mě u toho vadilo že ovulu to ukazuje až když už je nebo po ní a to je pro mě nepoužitelné, my potřebovali mít rozplánováno sexování s manžou dopředu takže já razím ovutestíky 😵

diapozitiv01
25. jan 2010

Marion, robim si grafy aby som vedela ako sa moje telo sprava, pred otehu som mavala strasne cykly a stary ex-gyndos mi s tym nic nerobil, jeho slova len cakat, ziadna vyvolavacka, ziaden rozbor krvi. Potom som zazracne otehu s Maximkom a zistili mi hypofunkciu...
Teraz aby som vedela, chystam si grafy pre dokyho aby vedel, hlavne ma zaujima ci je ovulka..

Strouzek, som rada ze som vecicky povodne urcene pre Maximka nedala prec, hoci par ludi malo aj taky nazor..

marion
25. jan 2010

dakujem....dia za vysvetlenie. Ja nastastie zatial cyklus ma skoro presne 28dni.Len verim, ze ta hodnota sa rychlo zmeni na normu. 🙂 Inac ja tiez nikdy necitim ovu, nemam ziadne pocity, len viem ze cca 14 den, a potom 4 dni pred a 4 po treba skusat, vdaka pravidelnemu cyklu.

strouzek
25. jan 2010

no je fakt že plno doktorů měření BT podporuje, moje mudra současná i bývalý dr. řekli že lepší jsou ovutesty, tak já dělala jednu dobu oboje ale pak už jen ty ovutesty.
dia dobře si udělala že si nedala věci pryč, jako určitě věřím že to bolí mít je ve skříni já dlouho nemohla tu krabici otevřít a to jsem neprožila to co ty ale uvidíš že až bude nové mimčo tak budeš ty věcimít o to víc ráda že budeš vědět že jsou po maximkovi.

strouzek
25. jan 2010

mari no ono to není jistota že když máš prav. cyklus že máš ovuli nebo že máš ovuli v půlce. moje kamarádka má cyklu pěknej jak hodinky a s tím žila přes rok a uklidňovala se že je to jen otázka času vždyť má přece krásný cyklus. nutila jsem jí dělat BT i ovutesty po čase a zjistila že nemá ovuli, začla chodit k dr. ten jí to potvrdil že tam něco v ovulce nefunguje takže teď jí ovulaci vyvolávají lékama. druhá známá ta měla cyklus 29 dnů a zjistila že ovuli má až kolem 20 dc tudíž má krátkou LH fázi na uhnízdění

shandy
25. jan 2010

ahojte babule, teda vy ste toho zasa popisali 😀
tak ja hlasim stav po ovule - idem si to dnes aj potvrdit folikulometriou. inak stale cakam na vysledky imuna z prahy, takze zatial nic zaujimave sa u mna nedeje 🙄
simi tvoj cyklus vecna zahada, som zvedava, co ti povie doki...

strouzek
25. jan 2010

ahoj shandy tak snad ti poovu stav potvrdí utz a pak už jen čekat na čárečky 😵 a kdy asi mají příjít ty imuno výsledky??

vendulak
25. jan 2010

Ahojte holky!
Strouži, já budu volat po poledni do CAR, tak to co a jak písnu pak! 😉 Jinak my právě isofix chceme, jak už jsem psala mám hodně špatné zkušenosti s bouračkama a tak a my cestujeme docela často! Bydlíme na malém městě kde je prd, takže jezdíme neustále do Plzně, kde bydlí tedy i přítelovy rodiče. A pak k mojim rodičům to máme mnohem dál! A hlavně máme dvě chaty na které často jezdíme! No a jezdíme taky hlavně v létě hrozně moc po různých výletech a taky patříme nebo patřili jsme k takové skupině co histroicky oživuje hrady, a teď už asi nebudeme jezdit s nima, ale chceme se na ty nejlepší akce za nima stejně jezdit dívat, to je v létě každý druhý víkend a ty zbylý na chaty 😀 . No já sem prostě autová, můj táta má autoopravnu a jezdil Rallye a já tam byla od malička všude s ním a jednou řidičáku sem se nemohla dočkat, ten sem dělala ještě před 18náctkou a k osmnáctce dostala auto 😀 (starý, ale auto co dal tatínek sám dohromady ze všeho možnýho 😀 ) a i příťa rád jezdí takže výlety a dlouhý cesty to je naše 🙂 a rozhodně chceme výleťačit i se špuntíkem pak 🙂 .
Dia Teutonky jsou nááádherný kočárky! 😵 Mě se moc moc moc líbí Mistral P, ale bohužel ty jsou opravdu hooodně drahé na nás ☹ a z druhý ruky sem je nikdy nikde neviděla 😕 . A to že výbavičku sis nechala bylo tvoje rozhodnutí a já věřím že jí využijete pro mimíska už brzy 😉 , moc moc moc ti držím palce! 😉
Simi čéče tak ta tvoje teplota vypadá dneska už fakt na mršku 🙂 , asi budeš mít krapet delší i lut. fázy 😉 .
Shandy tak držím palce ať je na folikulimetrii ovulka jak vyšitá! 😉

shandy
25. jan 2010

ahoj strouzi, ako sa mavas?
jaaaaj ja uz som mala tych potvrdenych ovuliek vela (aspon 4) a nikdy neskoncili //, takze u nas bude asi niekde inde pes zakopany, lebo my sa do plodnych dni triafame uz vyse roka 🙄 a nemala som este ani jeden anovulak 🙂 .
vysledky by mali prist v tomto tyzdni (povedal ze do tri nedel, ale to asi precenil 😀 ). hned ako pridu, tak sa samoska hlasim. v stredu idem este na endokrinologiu na odber...
vendul diky, ja drzim palce pri telefonate do CAR, daj vediet ako si dopadla 🙂

simasla
25. jan 2010

Ahoj holky - tak jsem volala na výsledky na tu gyndu.
A představte si - mám infekci, o které nevím 😲 . Jsem v šoku - žádné obtíže nemám a stěr čípku mi vyšel pozitivní na ureaplasmu??? Ostatní infekce jsou negativní. Zítra si mám dojít pro antibiotika ☹ .
Holky víte některá, co je to za potvoru? a může to souviset nějak s cykly, či s problémem s otěhotněním a myslíte, že se bude muset antibiotiky přeléčit i Jára? No fuj.. co to je za xindla a kde jsem k tomu mohla přijít :(.

vendulak
25. jan 2010

Simi tak tohle já nevím, ale holky budou vědět 😉 . A co ten prolaktin? Nebo jak se jmenoval ten hormon co měl zjistit ovulku...

vendulak
25. jan 2010

Každopádně nám v tedy mě v CAR našli při stěrech nějakej malinkej vir říkal ten doktor a antibiotika jsme dostali oba. Ale já na 6 dní a Filip jen na 3 dny 😉 .

len
25. jan 2010

Sim, osobní zkušenost nemám, ale s cykly by to souviset nemělo a pokud to žije na čípku, tipnu si, že ani chlap se lékům nevyhne. Ale zas je fajn, že na to přišli, ne?

vendulak
25. jan 2010

Simi našla jsem toto třeba 😉 :
Ureaplasma je nepríjemný vnútrobunkový parazit, podobne ako vírusy. Liečiť sa dá antibiotikami (erytromycín, azitromycín). Nie je to bežná baktéria (patrí medzi mykoplazmy a nemá bunkovú stenu), preto aj liečba bude agresívnejšia a dlhodobá. Múdre knižky píšu, že patrí medzi sexuálne prenosné choroby a spôsobuje infekcie malej panvy. O sterilite sa tam nič nepísalo (také chlamýdie môžu sterilitu spôsobiť). Ja , keby som ureaplazmu mala, by som sa najskôr poctivo preliečila a až potom skúšala otehotnieť. Pri pôrode môžu mykoplazmy vyvolať zápal pľúc bábätka.

vendulak
25. jan 2010

Simi tady na koníkovi je o tom taky diskuze tak třeba až budeš mít čas můžeš se tam podívat 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

diapozitiv01
25. jan 2010

Simi, uz osm ti odpisala do druhej temy,
ale pre zopakovanie,,
ureaplazmu zistili aj mne v 30t tehu, hned mi nasadili infuzne klacid po dobu 14 dni.
Po sestonedeli ster bol negat, muz bol negat (robili test zo spermosov)aj ked sa neliecil, lebo sme cakali na vysledky oboch.
je to poriadne svinstvo, sposobujem problem s otehu, potraty, predcasne porody,,,,

strouzek
25. jan 2010

hoj holky už jsem zpět, málem jsem dostala infarkt 😠

tento týden nám měli dělat okna už tak jsme na ně čekali dlouho ale volala ta ženská že se to posunuje o týden, už to mě málem omyli že se bude muset o týden posunout vše vč. malíře a já za chvilku rodím ale dobrý ale dneska ta kráva zoken volala že prej nemůžeme montovat když mrzne. tak jsem dostala vztek vždyť montovat se může i při mínusových teplotách to dobře vím, většina těch pěn je do mínus 10 až 15 stupnů tak jí tam manža volal že na to ať zapomene že hlavně příští týden už mají mrazy polevit naši taky dělali okna v zimě v mrazu a nikomu to nevadilo tak z té ženské vylezlo po chvíli že důvodem není mráz jak se nás snažila oblbnout ale prej to že plno zákazníků jim odvolalo montáž kvůli mrazu jelikož oni na to nespěchají a tak mají plný sklad a tak přestali vyrábět ty další objednávky že prej až vyskladní jedno budou dělat dál,takže naše okna díky tomu že oni to nemají kam dát by byli až v půlce února.

tak je manža seřval že okna chceme okamžitě že nás to nezajímá tak mu řekla ať jdeme si okno objednat jinam. manža po ní řval že chceme od nich záloha je složena a čekáme na to pomalu 2 měsíce a že okna našich rozměrů přece musí mít na skladu že okno 150x150 má každej druhej tak prej letěla a našla tam okno stejný na chlup akorát z demontáže protože to někomu namontovali ale on nezaplatil tak mu to vzali zpět tak manža že chce slevu a ta baba když slyšela o slevě tak najednou začla že kdybychom fakt chtěli mohli bychom mít naši zakázku vyrobenou normálně a namontovanou ještě do pátku!!!!!!!! jako chápete to? bordel udělám na ně na netu recenzi že se poserou, nebudu přece rodit do staveniště jenom kvůli toho že mají plný sklady 😠

strouzek
25. jan 2010

vendul u vás se isofix fakt využije, unás moc ne ale uvažuju o něm i tak ale zatím nějak nezbývají prašule, furt je co nakupovat, min. týden mi přišlo lehátko a věci do porodky ,nakoupila jsem zásoby plín a tisíce jen lítali, teď se bude dělat ta ložnice takže jedině koupíme isofix až z porodnýho.
ty kočárky z druhý ruky se dají sehnat na netu v bazárku nebo na aukru

shandy mám se dobře ale šokově furt je co řešit a klid nemám nikdy 😀 s tou ovulkou no asi to fakt bude i někde jinde problém kdoví, já taky měla ovule jak vyšitý a nic a až se přišlo na tu bakterii a zaléčila štítka buch s jednoho sexu // . někdy hold je něco jenom trošku mimo normu a už to nejde akorát přijítna to kde je zakopaný pes co? ☹

simi hele a nemáš to co já? já už si nepamatuju ten název té bakterie co jsem měla ale zdá se mi znělo to podobně brala jsem antibiotika 5 dnů a pak jsem otěhoněla. dr. mi to vysvětlila že mám jakože moc breberek dole které dělají moc kyselé pH pro spermoše takže je vlastně hned zabijou než by stihli doputovat k vajuchu, prej to bývá často akorát moc doktorů tady ty bakteriální věci neřeší přitom to bývá právě hodně často ten důvod proč tonejde. plno holek co znám z koně to mělo taky, třeba jiný název tý bakterie ale zaléčili a brzo fakt otěhulkovali. takže neboj, není to pohlavní nemoc nebo tak, mohla si to chytnout na bazéně, buď ráda že se na to přišlo zaléčí a hned budeš o kousek dál k těhulkování 😉

simasla
25. jan 2010

téda strouži - no to je síla.. i když občas se řvát hodí a občas zase ne :( možná jste možná měli rovnou chtít číslo na jejího nadřízeného a nebo rovnou vyrukovat se slevou.. jo občas jsou prostě někteří lidi dementi
Jo holky proboha - doufám, že to není tak strašný xindl a antibiotika to vyléčí. Já byla tak zmatená, když na mě vyhrkl, že mám infekci, že jsem se ho na ten progesteron úplně zapomněla zeptat. No co, zítra tam jdu, tak se zeptám zítra... Fuj nechci takového xindla doufám, že tu potvoru ty antibiotika zabijou - ježiš já neměla antibiotika už pomalu 2 roky - tak snad to hned pořádně zaúčinkuje... A bojím bojím, minule když jsem měla atb, tak mi to vybilo všechno a pak jsem měla zase kvasinkovou infekci.. chjo.. to je zase něco :( Tak teď už mám opravdu pocit, že jsem na nic :(

vendulak
25. jan 2010

Tak jsem se dovolala do Natalu a tedy po příšerném a trapasovém hovoru 🙄 (opět...je to tam tak s paní na recepci vždycky), po tom co mě opravovala s každým slovem, že nemám přijít ke konci cyklu, ale "pár dnů před měsíčkama" a že jí nestačilo že je čekám za 10 dní ale chtěla přesnej datum, tak sem listovala v diáři a počítala načež mě zase opravovala, že to ale není za 10 dnů ale za 9 🙄 , tak sem se jí omluvila a ona ať to spočítám znovu, tak říkám že 4. února no a stejně mě tedy objednala teď ve čtvrtek 28.ledna na 13.00hod 🙄 .

strouzek
25. jan 2010

tak unás nedostal manža žádný antibiotika ptala jsem se a dr. říkala že to mám jen já tak jsem měla možná něco jinýho někde jsem to měla napsaný co to bylo za bakterii ale už je to dlouho nevím kde to je. ale těch druhů je asi moc, pamatuju si jen ten papír kde to bylo rozebraný asi 15 nějakých názvů a u 14 šílených názvů napsáno nega a u jednoho napsáno pozitivní a tak na to mi dali antibiotika.

vendulak
25. jan 2010

Bože Strouži...s některýma firmama je to ale fakt hrozný, a to já právě nepochopím. Můj táta je podnikatel a je momentálně vděčnej za každýho zákazníka. A některý firmy se chovají takhle a schválně zákazníky ztrácí a odhánějí 😒 . No hlavně že tedy nakonec okýnka mít budete a budeš moct vesele připravovat pelíšek pro malou 🙂 .
Jinak já vůbec nevím co já měla za ten vir, doktor v CAR prostě říkal "takovej malej vir" a napsal nám na to ta antibiotika a víc to nerozebíral. Ale měli jsme je tedy fakt oba. A ono je to podle mě lepší. Já vím jak jsme se tu nedávno bavili o té mykóze že já jí měla jen jednou už bůh ví před jakou věčností tak taky doktorka dala čípky mě a měli jsme to pořád, až když jsme koupili sami v lékárny něco pro mě a i mastičku pro příťu tak jsme se toho zbavili 🙂 .

strouzek
25. jan 2010

simi no to jsou poláci, my chtěli na oknech šetřit a tak do topadlo. ale když jsem uvažovala od koho vzít tak šlo o cenu a taky je fakt že naši, brácha a i v práci skoro všichniměli okna od poláků a na jedničku všichni pěli chválu tak jsem šla k polákům taky ale tihle jsou asi nějací divní nebo fakt nevím. ten majitel polský co tu byl nám to vyměřit tak byl moc příjemnej hned jak viděl břicho tak říkal že to udělají přednostně a bla bla ale jak vidno tak sliby chyby.

simi neboj já si teda pamatuju dobře když to vybafli na mě do telefonu sestra nic mi neřekla jen že mi něco dole našli a mám přijít co nejdřív, dostala jsem hysterák že určo zase něco špatnýho že budu muset mít zase zákaz snažeí, dokonce jsem v té hysterii seřvala manžu že mě určo podvedl a něco dotáhl a kvůli toho nebudu mít mimčo no hysterka, vzala jsem si v práci volno a hned jsem tam jela chtělo se mi brečet protože jak já slyším o nějakém bordelu na čípku vidím pohlavní nemoc nebo rovnou rakovinu ale sestra na mě koukala co blázním prej je to maličkost ať se nebojím neovlivní to ani ovulaci pak to říkala i ta doktorka ta jen na mě houkla mezi dveřma že 5 dnů 2x denně prášek, dokonce mi ty antibiotika ani nevadili přitom normálně antibiotika třea při chřipce nesnáším a vždycky mě to rozhodí organizmus ale tyhle totálně v pohodě, dobrala jsem v úterý a v sobotu už jsem šla spát 2v1 😀

vendul no teda to bych jí zabila, asi paní chtěla být důležitá co? mě tohle udělala sestra když jsem se objednávala na screening, udělala ze mě do telefonu blbce že nevím ve kterém týdnu jsem a co vlastně chci

vendulak
25. jan 2010

Strouži mě to už dneska ani nějak nevadilo, protože to nebylo v pdostatě nic proti tomu jaká byla vždycky předtím 😒 . Pro mě je vžzdycky horor tam volat nebo jít jen na tu recepci. Ale jinak potom doktoři a sestřičky u nich, ti jsou tam všichni hrozně moc milý a hodní. Ono když jsme tam měli jít poprvé tak jsem nakukovala tady na koníkovi do diskuze o Natalartu a tam všechny holky právě psali že všichni doktoři jsou moc hodní a tak, akorát si taky všichni stěžovali jen na tuhle jednu sestru 😒 . No co. Mě je to jedno, hlavně aby už se mnou něco dělali a pomohli nám k miminku 🙂 .
Aha poláci...tak s tím já zkušenost vůbec nemám. Vy bydlíte někde blízko Polska? 🙂

strouzek
25. jan 2010

tak to je špatný že jedna sestra dělá tak blbej obraz tomu zařízení. no hlavně když vám pomůžou no ne? 😉 jj bydlíme kousek od polska, tady je to do polska pár minut takže je tu hrozně moc věcí a i firem s polska.

estrellita
25. jan 2010

len: myslis, ze vyska teplot BT nejak zobrazuje hypo a hyperfunkci? jako ze bych mohla diky tomu zjistit, jestli se mi zhorsuje, nebo ne?

len
25. jan 2010

Estrel - říká se, že při snížené fci BT jsou teploty obecně nižší, naopak při hyperfci vyšší. Ale to máš jak s délkou cyklu, já se nedostala přes 25, ani když jsem měla TSH kdesi přes 100. Prostě může - nemusí 😒 Někdo to pozná hned a někdo vůbec. To je odpověď, co 😀

estrellita
25. jan 2010

aha, ja mam totiz tenhle cyklus o dost vyssi teploty, nez ty predchazejici, ale zvedli mi leky z 6x100 na 7x100, protoze jsem sla z 0,27 na 4.89.tak si rikam, jestli zas nejsem v hyper 😅