Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

leya
4. feb 2010

.....idem dopiect syrove rozteky....prajem pekny zvysok vecera!

simasla
4. feb 2010

Ahoj holky... dlouho jsem tu nebyla - včera jsem byla na služebce a bylo to otřesné - cestovat až na Slovensko v tomhle počasí mě fakt celkem vyřídilo.. dneska zase v práci šílenost.. takže jukám sem.. 🙂
No a koukám, že jste tu řešili grafy.. len je odborník 🙂
No a co bys řekla len na ten můj graf šílený?
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

vendulak
5. feb 2010

Ahojte holky! Tééééda já sem vás zakřikla! 😨 Vy jste toho napovídali! Jsem myslela že mi vypadnou oči z důlků 😀 . Ale koukám, že jste řešili hlavně grafy. Jerry podle mě máš graf hezkej s ovulkou 😉 . Sice pozdě, ale přece!!! 🙂 No Simi a ten tvůj....k tomu už asi není co dodat, šílenost... 😒 . No jsem fakt zvědavá co s tebou Dr. vymyslí 🙂 .
leyo tebe tady vítám! My se taky snažíme už skoro 2 roky. Ale my už tedy docházíme do CAR. A díky bohu za to, protože můj Dr. se mnou nedělal nic. I na štítku mi přišli až v CAR.
Jinak holky jsem do CAR zrovna dneska ráno volala a mám přijít na ultrazvuk před Inseminací 15.2. ráno i s přítelem, kterej má mít 3-denní abstinenci. Tak sem na to zvědavá. To budu 13.DC a když tam chtějí abstinujícího příťu tak plánujou že to už udělají to IUI? 😨 Já a mít ovulaci 13.DC? 😨 To si nedovedu představit 😒 .

shandy
5. feb 2010

ahojte dievcence 😵
vitam leyu 🙂
simi asi anovulak 😖 , ale to je peklo fakt taky dlhy cyklus, tiez som zvedava, ze co s tebou urobila...
vendy snazili sme sa, co??? 😀 😀 😀
vendy, huraaa tak gratulujem, ze uz mate takto pekne naplanovane IUI 😉
vendy, ty beries clostil alebo nieco? asi dostanes aj pregnyl na vyvolanie ovulky, ked to mate takto pekne naplanovane...aspon myslim, ze tak to funguje 🙂
myslim, ze hej, ze preto ho chcu abstinujuceho, ze zoberiu uz bojovnikov a pripravia ich na tu akciu 🙂
drzim ti velmo palce. inak my sme sa s drahym dohodli, ze tiez vyskusame najprv IUI pred IVF, vsak to neni take drahe...aj ked teda u nas je sanca miziva. len sa chcem vyhnut tym stimulaciam kadejakymi hormonmi pokial to nie je nutne.
jo a vcera som zabudla zahlasit, ze ureaplasma je uspesne vyhubena 🙂 🙂

vendulak
5. feb 2010

Shandy tak předem gratulace veliká k uspěšnému vyhubení ureaplazmy!!!! 😉
Shandy jo jo beru Clostil, dneska jsem 3.DC a vzala jsem teď ráno první tabletku. A o pregnylu nic neříkali, ale uvidí se 🙂 . Já taky myslím, že když chtějí příťu abstinujícího tak už budou chtít odebrat bojovníky 😀 . Akorát je mi fakt divný že já s míma šílenýma cyklama, bych měla mít ovulku už 13.DC 😀 .
Shandy jasně, já myslím že pokud vás netlačí nějak moc čas tak proč IUI nezkusit? Držím palce! 😉

kingstonka
5. feb 2010

ahojte.... no radne ste ste sa vcera rozpisali.... 🙂 teraz to ani nestiham vsetko precitat....

shandy
5. feb 2010

Vendy dik moc, aj ja sa tesim, ze uz je fuc 🙂 🙂
Vendy no oni ti tu ovulku vyvolaju tak, aby ten folik praskol 13.DC prave tym pregnylom, co som zachytila na MK...
No ono prave ze ja mam 32, takze casu vela neni. ale zaciatkom marca planujeme dovolenku, takze na IVF by sme sli urcite az potom. no a teda februar by sme skusili to IUI...tak ci tak, nam z prahy pisali, ze mame prist na kontrolu a to vychadza tak v marci este kontrola...diky, ja tebe drzim palce, som zvedava na tvoje dojmy a vsetko okolo 🙂 🙂
kingst, pekne pocitanicko 🙂

vendulak
5. feb 2010

Aha, no jo vlastně oni jí vyvolají tím pregnylem 😅 , ale co když bude folík jen malý? 😕 Tak buď nás asi pozvou na jindy nebo to bude odpísaké, že? No uvidíme uvidíme...taky jsem na to dost zvědavá 😅 .
Shandy jasně tak pokud vám to vychází takhle časově tak bych to IUI taky určitě zkusila! 😉 Já ti kdyžtak pak napíšu co a jak, když už budu toho znalá 😀 😉
King i já se nestačila divit kolik toho holky napsali 😀 , ale nakonec jsem to nějak zvládla 🙂 .

leya
5. feb 2010

dakujem za mile privitanie....no, ja nevylucujem, ze aj ja navstivim CAR, aj ked momentalne skor uvazujem nad antisterilnou poradnou....ale ani k tomu sa neviem odhodlat 🙂 zatial sa snazim doverovat svojim lekarkam......gynek. aj endokrin., lebo mam pocit, ze sa to zlepsuje 🙂
...ale mozno si to nahovaram, lebo nemam odvahu sa posunut dalej....my sme sa zacali snazit v asi v novembri 2007, v decembri som bola dvakrat chora, potom som mala asi 3 mesiace anovulacne cykly....dalsie snazenie....v juli navsteva gyn., nasadeny progesteron....potom kontroly....po druhej davke duphastonu cysta na vajecniku a od februara som nastupila na endokrinologiu....od marca 2009 euthyrox....od oktobra 2009 norporlac a od januara 2010 duphaston....tak neviem....mne to zatial pripada celkom prijatelne....a ked chcem byt optimista, vravim si, ze snazenie trva len necely rok 😉...plus som si dala zavazok, ze priberiem aspon na 50 kg..... 😉

vendulak
5. feb 2010

leyo ono je to asi jiné, když tobě opravdu gyndař pomáhá! Můj se mnou nedělal vůbec nic. Věděl že mi ani nechodí ms a nebylo mu to ani divné, neudělal žádné testy. Jen dával prášky (Proveru). Takže já jsem byla v podstatě moc šťastná když sem dostala žádanku do CAR. Protože tak jako jsem se drřív gyndařů děsila, tak teď sem se moc těšila a byla vděčná že by nám už konečně měl někdo pomoci.
Tý brďo, ty vážíš míň než 50kg? 😨

carrie84
5. feb 2010

Caute baby 🙂
leya - pekny zavazok - ze pribrat aspon na 50kg 🙂 Taky by sa aj mne pacil 😀

vendulak
5. feb 2010

Carrie jo jo takový by se páčil i mě 😀 . Já bych spíš potřebovala tak 50kg zhubnout 😀 .

len
5. feb 2010

Shandy, ale i Pregnyl se musí píchnout na správně veliký folikul, pod 15 mm žádnou ovulaci nevyvolají 😉 Takže jestli bude malý, tak to přepočítají, dokdy tak může vyrůst, no a dle toho načasují Pregnyl a IUI...

Simas, no, šílený je, to máš pravdu 😀

shandy
5. feb 2010

super vendy budem rada za kazdu novu info 🙂
leya ja som mala straaasne dlhe roky ze 49,5 kila a nemohla som ani za toho svateho pribrat. potom som raz skoncila v nemocke a nasli mi nejakeho stafylokoka C, vraj dobry sajrajt a ako ma preliecili az potom som zacala priberat. dovtedy ani deko.. 😀 😀
a teraz by som si ho rada zas niekde pichla toho stafylo..., lebo uz priberam az moc 😀
jo, jo ved tak som to myslela len, ze ak bude spravne velky 😀 😀 , uz som absolvovala dost folikulometrii. tak ja s rastom folikov teda problem nemam, skor by som povedala, ze ich mam giganticke, raz som mala cez 29 mm a este nepraskol, no riadny obor, nie? 😀 😀
strouzi kde si? 🙂

len
5. feb 2010

Hm, tak tak daleko já jsem se nikdy nedopracovala - už na 18-20 mi píchnou Pregnyl a konec 😀
Jsem to spíš pochopila, že Vendul se bojí, že 13.DC tam žádný slušný folikul nebude 😉

leya
5. feb 2010

...no mne to pripada trosku divna kombinacia....ze hypotyreoza a pritom som taky "suchy" typ (ale vysku mam len 160 cm)....teraz som pribrala 2,5 kg 😉 ....takze uz mam 49..... 🙂
niekde som pocula vyjadrenie, ze k zene pod 50 kg by nemali muza ani pustit, aby neotehotnela....(niezeby som sa s tym vyrokom aj stotoznovala)
vendulak, co je to provera? ja ms mam, ale byvala taka cudna....velmi silna a bolestiva tak, ze som myslela, ze umieram...ak som stihla, sla som vzdy z prace domov....a teraz, po tych liekoch sa to nejako zlepsuje....
inak, babulienky, mate niekto referencie na knihu Ridha Arem: The Thyroid Solution?

len
5. feb 2010

Leyo, já mám zase při hypotyreóze superkrátký cykly, holt jsme výjimky, co potvrzují pravidlo 😉
Provera je progesteron - to samé, co Duphaston, Utrogestan, Crinone, Agolutin...

leya
5. feb 2010

...a co je to superkratky cyklus? pretoze ja som mala 29-31 dnove a teraz som uz treti cyklus na 26 dnoch.....beriem to tak, ze cim castejsie, tym viac sanci na otehotnenie 🙂 ale neviem, ci to skracovanie je dobry znak alebo nie....

len
5. feb 2010

Tak 21-23. I když teď jsem se s tím třídenním meškáním zázračně dohrabala až na 25 😀

leya
5. feb 2010

...no tak to by sa mi nepacilo.....ja som anemicka uz pri 26 dnovych 🙂

vendulak
5. feb 2010

Jj holky já si spíš nedokážu představit že tam vůbec nějakej narostlej folík bude, natož pak takto brzy 😕 . Ale kdo ví cu Clostil udělá...
Jé já chcu Shandy taky nějakýho Stafyho 😀 😀 😀 . Ba né. Radši budu zdravá. Ale do hubnutí bych se dát měla 😒 .
Jo len už za mě vysvětlila co je Provera 🙂 .

jerrymona
5. feb 2010

ahojte baby. tak aj ja som mala co robit, kym som to precitala. 😀

toto je moj graf dnes:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
shandy, chcem aby tvoja predpoved vysla pozitivne, tak tlacim teplotu. a dnes sa mi to dokonca podarilo. 😀

leya, zdravim ta tu.
vies co? ja som citala, ze ak ma zena nizku vahu, tiez to moze byt problem pri otehotneni. teda bodyindex ked je nizsi ako 19.
sme rovnako vysoke. ja som tiez dlhy cas mala podobnu vahu ako ty. teraz je to take vselijake. pohybujem sa tak od 50-52,5 kg.

sima, tvoj graf je teda velmi divny. tak by som ti priala, aby ti uz konecne dosla ms. 😒

vendu, zelam ti, aby ti IUI vyslo. to by teda bolo super. 🙂

len, tak to mas superkratke cykly. ty sa ides snazit uz tretikrat a ja este ani s prvym cyklom nie som hotova.

len
5. feb 2010

Jerry, každá desetina dobrá, zvyšuji na 20 % 😀
Já jednou tak nemohla spát, až jsem teplotu vytáhla asi o tři desetiny 😀
A neštvěte mě, já mám s vaší výškou o deset kilo víc 😉

jerrymona
5. feb 2010

len, tesim sa aj ja. zajtra budem tlacit ostosest. 😀
ale ja som spala dobre, nemala som nic nezvycajne, malo spanku alebo tak.
a len, ja mam asi dobry metabolizmus. a hlavne v robote sa pohybujem cely den, takze asi pribrat ani nemozem. 😀

vendulak
5. feb 2010

Jerry ahoj! Pěkná teplotka! Takovou já měla jen asi jednou v životě 😀 Tak držím palce, ať to jde takhle pěkně dál! 😉
A děkuju za přání. I já si to moc přeju 😵 , ale docela se bojím doufat ☹ .
Len jestli tě to uklidní tak já mám při také výšce ještě víc 😀 .
A jo jo i já četla, že nízká váha může být někdy větší překážkou otěhotnění než třeba nadváha 😉 .

strouzek
5. feb 2010

ahoj holky hlásím že žiju, jsem už od našich doma a uklízíme po malíři a okenářích, dneska jsme pokládali koberce montovali skříně no mazec, každopádně už to vidím optimističtěji než před pár dny kdy jsem při pohledu na oškrábané stěny , folie aj. libůstky které jsou při malování nevěřila že to někdy uklidím. ještě pár dnů budou galeje ale pak hurá do praní výbavičky a pak ať si přijde neluška na svět kdy sama chce 😵

akorát nestíhám dočíst co vše se tu stalo a co se řeší, takže doufám že jste všechny v pořádku, hlavně estrelka ani nevím jestli byla u doktora, slibuju že příští týden vás poctivě dočtu 😉 takže papa

leya
6. feb 2010

prajem vsetkym pekny vikend......a co sa tyka tej hmotnosti, presne to si myslim aj ja.....radsej mat niekolko kil viac....preto sa snazim pribrat..... 😉
jerrymona......tak tvoja vaha je moj sen 🙂 ......ked som zistila, ze BMI je u mna v oblasti stredneho zdravotneho rizika, rozhodla som sa pribrat.....nie zeby som nejedla, ale ako pises ty....staci, ze sa clovek v praci nalieta....... 😔

kingstonka
6. feb 2010

ahojte....

taaak a konecne som docitala co ste popisali od stvrtka 🙂 ... k teme o grafoch sa nemozem vyjadrit... ja som si este bt nikdy nemerala...
- v pondelok uz konecne idem na endo. na odber krvy a kontrola 18. - som velmi zvedava aj ked mam cudny pocit.. 😒 pekny zvysok soboty

vendulak
6. feb 2010

Holky i já přeju všem hezký víkendový odpoledne! My teď zrovna pečeme k obědu kuřátko s nějakou spešl nádivkou tak už se těším 😀 . Taky jsme zrovna před chvílí dokoukali na docela starej film Baby boom a chvílemi jsem u toho normálně bečela 😕 . Nad tou malou krásnou holčičkou a domácíma přesnídávkama a tak 🙂 .
Strouži tak práci zdar! 😀 Přeju ať vám to hezky ubývá a máte co nejdřív hotovo a v bytě krásně a novo a můžeš vesele připravovat pro Nelušku už 🙂 .
ley tak začni papat nějaký tučný dobroty a třeba to nahoru půjde... 🙂 . Já kdybych mohla tak je jím furt 😀 , takovou pizzu a podobně 😀 . Jenže já kynu i po vodě 😒 .
King tak na pondělí držím moc palce!!! 😉

jamilanka
7. feb 2010

Ahoj,,, od roku 2008 mam zle vysledky stitnej zlazy. Na endokrinologii som bola naposledy v roku 2008, ked som mala vysledky: TSH norma ( 0,44-3,63) a ja som mala 5,2. volny T4 (12,4-20,4) a ja som mala 21,7...toto boli vysledky od praktickej lekarky. Na ondokrinologii ked som tam volala mi povedali ze vysledky mam dobre a to som tam bola cca. po mesiaci.......V septembri v roku 2009 som bola znova na odbery u mojej lekarky a mala som TSH 4,53. a T4 17,8. Teraz v januari som bola znova a mala som TSH 7,11 a T4 18,3.....V pondelok idem ku endokrinologicke. Chcela by som od Vas poradit, lebo sa zasa bojim, ze mi endokrinologicka na to neda ziadne lieky,,,,,ci by to mohlo byt negativne pri takychto vysledkoch na vyvoj plodu, prip. vacsie riziko potratu. Alebo ci sa mi vobec bude darit otehotniet. AK mate dakto podobnu skusenost odpovedzte mi prosim.