Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
16. feb 2010

oboje pohlaví má svoje, já jsem chtěla chlapečka kvůli manži aby měl pokračovatele už jsem ho viděla jak malého učí lyžovat atd. ale zase na holčičku se lépe nakupuje atd. 😉 je to fakt jedno a když plánujete třeba jednou druhé dítko tak je to fuk o to víc 😉
se dny netěhotnosti no jejej, já jsem dokonce letěla na gyndu v 6 tt že mi nic není, ani nevolnosti, ani prsa nic, že se cítím netěhotně a hysterčila jsem že je něco špatně a za týden jsem tam šla že je mi zle, bliju a sotva stojím na nohách. 😀 ty dny kdy se cítím netěhotně to mám někdy i teď, no teď v 9 měs. s pupkem už moc ne ale ještě donedávna jsem to tak měla že mi bylo někdy suprově jakobych ani těhule nebyla ani pocitově jsem se těhule necítila a pak jsoudny kdy se cítím těhotná až moc 😉 neboj je to normální hlavně je brzo na nějaký velký příznaky, někdo je nemá celý těhu ale většinou začínají kolem toho 6tt až 8 tt ty nevolnosti co jsem si tak zjišťovala u kamarádek i u mě to tak bylo že do 6 tt nic a pak na umření 😖 neboj ve čtvrtek půjdeš z gyndy veselá a s fotečkou 😉

strouzek
16. feb 2010

vendul já to třeba chápu že když má někdo holku nebo dokonce dvě tak pak touží u dalšího dítka po klukovi to beru taky asi u druhého budu chtít trošinku víc chlapečka ale určitě se z další holky nebudu hroutit ani brečet že to nevyšlo. prostě nám nebyl chlapeček souzen a hotovo. já si myslím že poprvé jsem čekala chlapečka cítila jsem to i ty jiné příznaky by tomu nasvědčovali ale nebylo nám dopřáno prostě nějaký osud chtěl abychom si počkali na Nelinku takže pohlaví fakt neřeším.každopádně ten kolega no teda dva kluky a dvojčátka? no teda to je ranec ale určitě to zvlánou, kluci určitě pomůžou mamině 😉

jerrymona
16. feb 2010

strouzidlo, ty ma vies tak upokojit.
jasne, ja si uz namyslam, ze mozno nie je nieco v poriadku, ked mi nie je zle. no mozno ked pojdem od gynekologicky, ktora mi to potvrdi, tak sa uz budem citit tehotne kazdy den. 😀
je to znepokojujuce, ked clovek tak dlho caka, ze konecne otehotnie a teraz ked je to tu, tak sa boji, co vsetko sa moze stat...no musim mysliet hlavne pozitivne. nechcem potom ziadne depkujuce babätko. 😅 😅

jerrymona
16. feb 2010

ok baby, ja sa lucim, som unavena, akokeby som celu noc nespala. a pritom som drichmala skoro 10 hodin. no jo, idem to dospat. 😀 zatial sa majte, idem do hajan. aj vam prajem dobru nocku.

vendu, vela stastia zajtra. 😵 😵

strouzek
16. feb 2010

jerry no já jsem četla že ty příznaky jako blití atd. jsou otázkou mozku že dokud tomu těhulení nevěříš vnitřně tak nemáš ani blití. no já tomu nevěřila ale věř mi ono na tom asi fakt něco bude protože teď jak říkám letěla jsem na gyndu bez příznaků hysterčila jsem tam doktorce a ona mi řekla že některé těhule prostě nic nemají a nebo později, každopádně mi ten utz udělala a dala mi sebou fotku a tak jsem šla dom spokojená a ráno jsem vstala a šla jsem objímat mísu a objímala jsem jí následných mnoho měsíců 😀

každopádně přesně to co píšeš jsem já prožívala celou dobu, nejdřív člověk čeká, pak se podaří nevěří tomu, chce se radovat ale zároveň se bojí radovat se moc, říkáš si budu se bát jen trošku jen v tom 1. trimu pak už ne ale stejně se bojíš pořád každý kontroly každýho vyšetření na genetiku, někdy si říkáš bože já nemůžu mít přece tolik štěstí a čekáš nějakou jobovku že se zase něco stane a mimčo nebude prostě těhu je dost o nervíkách. taky se snažím být v poho a pozitivní ale sama to poznáš jak budeš v kabince čekat na utz tak budeš vybobkovaná ale natěšená zároveň a na nějakýpozitivní myšlenky si nevzpomeneš, na ty si vzpomeneš zase až půjdeš domů s novou fotkou prcka 😉

strouzek
16. feb 2010

jerry dobrou i já přeju všem dobrou noc, jdu koukat na telku a pak hurá do hajan kocour má dneska nějakou umrčenou náladu tak snad mě nechá vyspat

vendulak
17. feb 2010

Ahojte holky! Sem nějak úplně totálně vyřízená ☹ , nevim ani jak dojdu od počítače k posteli, kaft úplně K.O. Ale říkala jsem si že se na vás juknu, ale tady se nic neděje? 😕 Tý brďo.

pavlisa
17. feb 2010

ahoj vendul, jak je??

vendulak
17. feb 2010

Pavli ahoj! 😉 Ale nic moc, sem se na dnešek těšila, byla na to zvědavá a tak. A teď sem unavená, vynervená, ubulená, rozhádaná s příťou a naštvaná 😢 .

pavlisa
17. feb 2010

no ale já jsem taky zvědavá, tak mi to popiš, šup..a nebul a dej si čokoládu, nejlíp horkou, ta vždycky zabere 😉

lusye
17. feb 2010

ahojte holky, po delší době se tady ukazuji. 🙂
Už jsem na tom po revizi mnohem líp. 😉 Už čekám na druhou porevizní ms.
Napadá mě otázka na vás ... Ještě ji nemám aktuální, ale ať jsem přpravená. 😉
Je možné jíst vitamíny pro těhotné, když beru Euthyrox 75? Nebo mám brát jen listovku? Ve kterých případech se nemají jíst vitamíny s jodem?

vendulak
17. feb 2010

Vidíš to tu tu někde mám, takovou dobrou pistáciovou, že mě to nenapdlo dřív 😀 . Mńam.
No probíhalo to tak, že jsme ráno naklusali s příťou do CAR, za chviličku si pro nás přišel doktor, že uděláme ultrazvuk. Byl to opět ten mlčenlivej z předminule, takže nic moc jsme se od něj nedozvěděli. Jen že sliznice ještě povyrostla (na kolik neřekl) a on si myslel že ten vaječník z minula byl ten levej, protože v pravém už nic nebylo a v levém byl folík už rozkrabatělý. Takže prý uděláme dneska IUI a už nebude třeba vůbec píchat pregnyl. Pak jsme šli znovu do čekárny s tím že sestřička nám řekla, že odběrová místnost na spermoníky je obsazená že musíme počkat. No a tak sme čekali. Hodinu. Já už rostla a příťa ještě víc, protože jak už sem tu psala cesta do práce mu trvá hodinu a půl a přijel by tam tedy až bůh ví kdy. A pak tedy za námi sestřička přišla s tím, že ta odběrová místnost je pořád plná, ale že mají ještě jinou místnost kam by nás teď mohla vzít. Byla to taková malinká volná ordinace jen s lehátkem a malým stolem s počítačem. No tak nám odkroutila klíč, půjčila ho, no bylo to docela vtipný, já se tomu musela fakt smát 😀 . No a tedy nějak sem příťovi pomohla a odevzdali jsme vzorek během chvíle. To bylo myslím něco před devátou. A pak mi tedy bylo řečeno, že já mám přijít na IUI v půl dvanácté. Tak sem přišla. Pár minutek počkala v čekárně a pak si pro mě sestřička přišla a odvedla mě do ordinace, kde byl sympatický pan doktor z minula z čehož jsem měla moc radost 🙂 . Ihned mi bylo řečeno ať si dojdu odložit a vylezu na kozu. Pak se mě doktor ptal jestli jsem tam na tom poprvé, tak sem říkala že jo. A on pak říkal "jo jo já to vidím jak si žmouláte nervozitou prsty, ale nemusíte se bát, nic to není, jako běžné vyšetření". No a pak přišel tedy ke mě, říkal, že to trochu zatlačí, a zatlačilo 😀 a bylo to 😀 . Pak přeze mě sestřička hodila takovej bílej hadr, aby mi nebylo vidět pořád všechno 😀 a říkala že mám ležet 20 minut, že mi pak přijde říct až budu moct slézt. A pan doktor tam byl ještě o chvilku dýl a říkal že spermio jsme měli v pořádku - normospermie. Z čehož jsem měla šílenou radost!!! A taky říkal, že jsme nejspíš vychytali tu nejvíc vhodnou dobu, že jedno vajíčko už je určitě na cestě a to druhé se ráno chystalo, a že děložní hrdlo nebo co bylo snadno průchozí a byl tam ten správný hlen. A pak akorát říkal co dál, že mi napíše Utroš a že ho můžu polykat i zavádět, ale že teď by doporučoval ty ráno a v poledne zapíjet a na večer zavádět a kdybych pak měla pozitivní test tak nejlíp všechny zavádět. Pak jen že když ms nedojde do 10.3. tak ten den mám přijít na krev. A když jo tak tohle zopakujeme ještě jednou a že tedy mám zase od 3.DC brát ten Clost a objednat se na UTZ.
Takže tož tak můje 1.IUI 😀 . Momentálně jsem doma, šíleně unavená, protože se mi cestou vyskytli šílený komplikace s autem a měla jsem z toho vztek na příťu a pohádali jsme se 😒 . Podbříšek bolí, ale jsem ráda že se něco děje 🙂 .

vendulak
17. feb 2010

Lusy záleží jestli máš zvýšenou nebo sníženou funkci štítné žlázy 😉 . Vitamíny určitě k Euthyroxu jíst můžeš! Akorát tedy pokud bys ho měla na zvýšenou funkci tak by právě neměli být s jódem a to je myslím u nás na trhu jen Elevit a pokud máš sníženou funkci tak myslím můžeš i ty s jódem což jsou krom Elevitu asi všechny ostatní u nás 😉 .

estrellita
17. feb 2010

vendulak: tak drzim palce, vypada to dobre, kdyz doktor rekl, ze jste vychytali tu nej dobu 🙂 tak tfuj tfuj, at je 10.3. hezky carka na testu, aspon slaboucka a at pak pekne sili 🙂

vendulak
17. feb 2010

estrellito moc děkuju!!! 😉 Taky bych si to moc přála 😵 😔 .

estrellita
17. feb 2010

drzim vsechny palce, ktere ted mam 😀

lusye
17. feb 2010

vendy, díky. Já mám sníženou funkci. Takže ok. Už teď jsem začala jíst právě Femibion 800. A na netu jsem narazila na podobné téma a nerozumněla jsem, kdy se jíst mohou a kdy ne.

vendulak
17. feb 2010

estrellito ještě jednou dík! 😉 Oni se nám budou hodit všechny palce 😀 .
lusy no on myslím každej doktor ale říká něco jinýho. Při zvýšenej se ten jód fakt vůbec nesmí a při sníženej tak většina doktorů říká že jo, ale najde se i nějakej kterej řekne že ne. Já mám taky sníženou a chtěla bych v těhu brát Femibion, a minule jsem se na to přímo mé doktorky zapoměla zeptat, tak si pořád připomínám, že příště na to nesmím zapomenout 🙂 .

pavlisa
17. feb 2010

vendul, dík za popis 😉 budu to na příští nebo přespříští týden potřebovat..
jak to píšeš, tak to vypadá úplně parádně, určitě to klapne. Tak si dej pistáciovku a mysli na hezké věci, jo? 🙂

vendulak
17. feb 2010

Pavli jo budu se snažit 😀 .
Jo bylo to parádní! Rozhodně se není čeho bát! A to já sem stará strašpytekla! 😀 No mě to bylo náhodou moc příjemný, po tom co mě tak potrápilo to auto a musela jsem ho nechat daleko a v něm i psa chudáka a chvátala sem tam kus pěšky, kus tramvají načerno (dála sem se!) 😀 tak byla nádherná pohoda mít to za sebou, slšet že příťa měl dobrý spermio (minule nebylo) a ležet si tam a prostě jen tak odpočívat a oddychovat 🙂 .

lusye
17. feb 2010

vendy, přečetla jsem si tvůj dlouhý příspěvek. Paráda. To ti držím palečky, ať to klapne nejlépe na poprvé. 😵
Tak to občas nakouknu, ať vím, jak na tom jsi. 😉
Já jdu k endokrinologovi 2.3. tak se na ty těhu vitamíny taky zeptám. 😉 Nesmím zapomenout! 😀

vendulak
17. feb 2010

lusy děkuju 😉 . Tak to půjdeš k endokrinologovi ještě dřív než já 🙂 , já jsem myslím objednaná na 8.3. nebo tak nějak 😀 . Tak pak podej info 😉 . Ale já se stejně možná taky radši zeptám 😀 , víc hlav víc ví 😀 .

lusye
17. feb 2010

jasně, Vendy, pak to dáme dohromady a budeme vědět. 😉

estrellita
17. feb 2010

ja jdu na endokrino v pondeli, tak se na to taky zeptam. mne uz pred tim rikala lekarka, ze jod ne, a pak, kdyz jsem ji hlasila tehotenstvi, tak nic nerekla, tak se pro jistotu v pondeli zeptam. ale beru kazdy den listovku 800 jednotek

lusye
17. feb 2010

ester, takové množství listovky máš na předpis? V běžných tabletkách tolik není ...

strouzek
17. feb 2010

ahoj holky

lussy jestli máš sníženou funkci tak určo normální vitoše pro těhule bašti, v případě hyper je nesmíš. mě tím že to v těhu skákalo nahoru dolů tak jsem dostávala pokaždý ve zprávě napsáno který vitoše zrovna můžu takže jsem jeden měsíc kupovala Elevit bez jodu a druhej jsem pospíchala koupit femibion s jodem 😀

vendul no vidíš tak to máš za sebou, snad se mimíšek udrží a bude za 14 dnů test se // jak malovanej. já bych byla taky posraná až za ušima jak se znám, mě stačí jít do lékárny a už mám nervy 😀 akorát s tou plnou místností na odběr spermoníků no teda to musí být fakt přítel dobrej že pak po tom čekání nervíkách a všem byl něčeho schopnej, takhlavně že si mu pomohla a byli to ti správní zdraví spermoníci 😉

vendulak
17. feb 2010

lusy je! Třeba tahle http://www.lekarna.cz/medpharma-kyselina-listov... 😉
A nebo můžeme vzít třeba dvě 400, ne? 🙂

strouzek
17. feb 2010

proč na předpis? to se dá normálně koupit ne estrel? já jsem brala taky myslím 800 listovky a k tomu 800 femibion. joj to byli časy , ráno pěkně euthyrox ,listovku, utroš zavést, vyblít se a šupky do práce, večer zase utroš, hořčík vápník a femibion do pusy a šupky spát 😀

vendulak
17. feb 2010

Strouži ahoj! No já už o tom radši ani nechci moc přemýšlet a na test radši ani nemyslet. Na jednu stranu si říkám: buď optimista! A na druhou: moc tomu nevěř nebo budeš bulit zase jako zjednaná! Tak nevím co si mám vybrat 😀 .
Jo jinak ta obsazená místnost byla hustá 😀 , fakt sme nechápali že je tam někdo hodinu 😕 . My jsme to měli ani né za 10 minut 😀 a to část z toho zabíralo oblíkání a svlíkání 😀 . Ale jo, on byl schopnej, protože už měl absťák 😀 . A že byli spermoni zdraví...no když mi doktor řekl: "spermiogram je v pořádku, normospermie" tak mě spadl takovej kámen ze srdce že tu řachu museli slyšet až v Číně 😀 . A byla jsem na něho a prostě na nás, že jsme to tak vylepšili tak moooc pyšná 😀 😔 .

vendulak
17. feb 2010

Strouži vidíš to...chtěla jsem se tě zeptat...ten čajík plodnosti z toho bobshopu...pila jsi ho jen do ovulace, nebo celý cyklus? 😕 Já sem o tom přemýšlela a nevím. Vím že kontryhel by se měl jen do ovu. Ale já mám takovej pocit že díky němu a tomu vitamínu E 400 sem měla tu pěknou sliznici, tak si říkám, že by bylo dobrý aby byla dál krásná, aby se tam miminku třeba líp zavrtávalo... 😀 😔