Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

pavlisa
30. mar 2010

tak ahoj, já už to pro dnešek taky balím, přeci jen, práce trochu volá 😀

strouzek
30. mar 2010

čau holky jsem zpět trošku jsem uklízela manža vzal malou ven tak mám trochu času.

vendul no asi jo, víš jak to je jsem na vážkách když kouknu na malou tak si říkám že jak odroste bude mi to mimíško chybět a budu toužit mít ještě aspoň jedno a taky aby měla malá sourozence a nebyla rozmazlenej jedináček ale pak si vzpomenu na porod a tahle romantická představa velký rodinky mě přejde. no uvidíme jestli ještě mimčo tak jedině císařem a chci rodit v jiný porodce.
menstruační kalíšek? 😖 no nevím koukala jsem na to kdysi a přišlo mi to slušně řečeno podivný, hlavně jsem si představila jak třeba jdu do restaurace a někde tam lovím kalíšek a vylívám a oplachuju atd. no nevím zlatý tampony 😎

holky já sleduju kdeco ale nejvíc v poslední době pořady o žrádle takže Ano šéfe, kuchařská pohotovost, babicovy dobroty, prostřeno.... 😀 😀

vendulak
30. mar 2010

Pavli tak ať práce rychle utíká! 😉

Strouži jasný no, víš co dej tomu čas a uvidíš, ono se tohle podle mě vyvrbí samo 🙂. A znám spoustu holek co rodili císařem a jsou za to rádi a bylo to v pohodě i jizvy se hezky zahojili 😉.
Jo přesně to jsem myslela s tím menstr. kalíškem. Prostě sem nechápala jak by se to s ním provádělo na nějakých veřejných wc... Taky mám zatím jako svoji oblíbenou pomůcku tampony. Ale o kalškách jsem fakt četla jak jsou mnohem míň rizikový a kdesi cosi, ale koukám že holek co je používají fakt přibývá tak třeba časem to bude normál a i my Strouži zjistíme jak to funguje 😀.
A já tedy fakt nesleduju skoro nic. Dřív jsem koukala občas na Detektiv Monk, ale to už nedávají. Takže teď koukám akorát na to Krok za krokem a chvilku po tom na Volání mrtvých, po tom co musím ležet s tím Utrošem 😀. Jo a když nezapomeneme tak koukáme na Comeback. Ale ty nový díly nic moc 😒.

helisek84
30. mar 2010

pavli, nedávno jsem koupila zcela roztržitě bodýčko s kopačákama 😀 že by to něco signalizovalo? 😀
takže taky patříš mezi spokojené uživatelky kalíšku? máš mooncup nebo ladycup? 😕

kočky, vy jste jak malované 😀

vendy, já na kalíšek slyšela právě samou chválu, tak jdu do toho 😉 za 9 měsíců ti pak připomenu, žes ho chtěla taky 😉

strouzek
30. mar 2010

vendul no já když jsem viděla ty spokojené maminy po císaři v porodce tak jsem si říkala proč já blbá se císaři tolik bránila a bojovala za přirozený porod. bylo to šílený, neotvírala jsem se tak mě zkoušeli rvát ručně, bolesti neskutečný zašitá jsem až k zadnici, doteď si mám problém sednout no děs běs. přirozeně už nerodím 😎
ten kalíšek a vůbec jiné moderní věci nejsou nic pro mě, já jsem klasik 😅 a teď budu asi totální klasik, návrat k vložanům 😎 protože podle stavu pipky si nejen že neumím představit kalíšek ale vůbec nic ani sex ani tampon prostě nechám to zarůst pavučinama a budu používat vložky 😀
jinak vidím že koukáme na stejný seriály a to ani nemám utroš 😀

estrellita
30. mar 2010

ja mam kalisek, ktery jsem nepouzila, protoze kdyz uz jsem se chtela dokopat, tak jsem otehotnela 😅

strouzek
30. mar 2010

estrel myslím že ti to ani nevadí že zůstal nepoužitý viď? 😀 koukám že už jseš 13 tt no páni utíká to.

estrellita
30. mar 2010

strouzku: vuuuubec 😀 😀

estrellita
30. mar 2010

jj, leti, to leti, i kdyz porad mi prijde, ze by to ted mohlo letet rychleji 😅 uz chci mit po patecnim NT screeningu

simasla
30. mar 2010

ahoj holky, konečně jsem z práce doma.. jste celé zlaté.. že myslíte, že je to IP - ale já nevím.. nezapadá to do mé představy.. a teď mi to nikdo nevymluví 😀 max. budu jen hezky překvapená.. takže testit nehodlám - až když by nepřišla mrška a nebo kdyby se zázrakem zvedly teploty
estrell - to je nejlepší řešení záležitosti s kalíškem
jinak já dám teda taky radši na staré dobré tampóny
vendul, pavlisa - držím co můžu aby to vyšlo.... myslím na vás kočky
strouži - třeba si to ještě rozmyslíš - já bych chtěla velikou rodinu, tak jsem zvědavá jestli mě to po porodě nepřejde :D

strouzek
30. mar 2010

estrel jj to znám taky jsem před důležitýma kontrolama byla nervozní a zdálo se mi že to neutíká ale když na to kouknu pozpátku tak to uteklo hrozně rychle a hlavně mi to furt nedochází že jsem matka. 😅

simi řekla bych že v porodnici budeš tvrdit že další dítě nehrozí, my jsme šly před propuštěním na utz na gyndu a seděly jsme tam před tou vyšetřovnou samé matky po porodu a všecky jsme se shodli že nikdy více 😀

kopa
30. mar 2010

estrellita a vendulak: já nevím jakou mám tu štítku 😅 😅 ,jen když jsem byla v 5tt,tak jsem se doktorkou po telefonu domluvila na odběrech a pak si volala na výsledky a ona říkala,že kdybych nebyla těhu tak mám ty hodnoty normální,ale tím že těhu jsem je potřeba to zvýšit.No a tenhle týden jdu na další odběry.Chodím vždy po měsíci.

marti84
30. mar 2010

ahoj holky.... Vendu drziiim palecky strasne moc 🙂.... ja mam tento mesic asi anovulak i kdyz teda jsem nekde cetla, ze si mam pry koupit novy teplomer, ze to muze byt i blbym zaokrouhlovanim... a ze pokled v stredu lutealni faze je jakasi druha vlna nejakeho hormonu... tak jsem si rekla, ze jupiii tak asi ta ovuse byla... 😀 a FF mi ji oznacil na misto, kde me bricho faakt bolelo tak si rikam ze asi jo 🙂...
zatim to u mne teda vypada takhle i kdyz se pripravuju na mrch za 4 dny
http://www.fertilityfriend.com/home/228203

vendulak
30. mar 2010

Strouži Klasik 😀 😀 😀. Já mám z kalíšku na jednu stranu docela divný pocit, ale zase na druhou stranu bych se tomu nebránila, nová zkušenost...a třeba fakt bude dobrej...kdo ví...
Jůůů že bych následovala příkladu estrellity a kalíšek koupila a pak se použití ani nedočkala? 😀 To bych brala! 😎
Simi uvidíme! Já ti budu dál držet palce a jsem zvědavá na zítřejší teplotku! 🙂
Kopi to je divné, že ti neřekli jakou fci žlázy máš?! 😕
Marti díky moc! Sice máš v teplotky nižší, ale rozdíl tam je! Já bych řekla že ovuška byla! Uvidíš za pár dní! Taky ti budu držet palce! 😉
Jinak holky já se musím přiznat že mě optimismus začíná asi opouštět ☹. A nepomohl ani nanuk 😀 ... ☹. Když jdu schody většinou schody, nebo když jdu na dýl s pejskem ven, nebo teď do krámu tak po tom mě vždycky bolí na jedné straně. Vždycky to za chvilinku přejde. Ale v jednu chvíli to bolí fakt hodně! ☹ Bojím se že to bude to samé jako minule ☹. I když bych tak moc chtěla věřit...tak moc už bych chtěla zažít to štěstí a skončit tohle šílený trápení ☹.

simasla
30. mar 2010

ahoj marti - no teplotky jsou fakt nízko.. ale to jestli byla ovu zjistíš nejspíš až tím jestli dojde mrška, nebo taky mrška nemusí dojít a teplotky můžou vylítnout - to je ta lepší možnost 🙂

jerrymona
30. mar 2010

ahojte baby. tak som spät po dlhsom case. som tak nasrana 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , nechapem, preco mi zmazali fotku, ked ma na nej dobre vidno. to ani mm so mnou uz nemoze byt na fotke? ti co to vymazuju sa asi zblaznili. 😠 😠 😠 😠 teraz si musim hladat nejaku novu fotku. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ale radsej o inom. prisli mi vysledky od endokrinologa. takze fT4 je 1,4 a tsh hodnota je super = 2,58 . ale co som trosku nepochopila je, ze mi zmenil davku. brala som striedavo 50 a 100 a teraz budem brat iba 100. nemoze sa stat, ze o nejake dalsie styri tyzdne budem znova hyper? ci to pre mna nie je zas vela. 😕

ako sa vam dari babenky? prave pozeram, ze uz ani estrellita nema fotku. 😠

helisek84
30. mar 2010

strouži, ty klasiku 😀 pak ti manža bude ty pavučiny ometat, jo? 😀

vendulko, neboooooj, vyjde to!!!!! kdy jdeš na krev?

simasla, se na to hezké překvapení náležitě připrav 😉

vendulak
30. mar 2010

Heli nejdu na krev. Minule mi doktor řekl že mám přijít na krev za 3 týdny od IUI pokud nedojde do té doby ms...došla. Teď mi doktor (jiný) po IUI řekl že za 2 týdny mám udělat domácí močový test a pokuď bude negat tak vysadit Utrogestan a nechat dojít ms a pokud by byl pozitivní tak dál brát utroš a zavolat do CAR a konzultovat s nimi co dál.

cajori17
30. mar 2010

ahoj holky , nezlobte se ,ze vam sem takhle lezu.....jen jsem se chtela na neco zeptat...
v unoru 2009 jsem mela zamlkly potrat ve 12 tydnu, pricina byla neznama......

od prosince zacinam mit problem s menstruaci,je nepravidelna -cykly az 45 dni....a od srpna se mi nedari otehotnet....
myslite si,ze je to tim,ze mam zhorsene vysledky stitne zlazy?dr. mi upravia i medikaci ...mohlo to zpusobit i ten potrat????
diky

funlucy
30. mar 2010

ahojte baby 🙂 tak ja vás tiež opäť pozdravujem,už oddychujeme u svokrovcov 🙂 tak som bola v pondelok u doktorky,vypísala mi ten výmenný lístok na endokrinológiu,a čo som bola prekvapená,hneď ma aj zobrali a vyšetrili.Doktorka bola zlatá,taká ukecená.Takže predpísala mi LThyroxin 50,prvých 5 dní len polovičku tabletky,potom môžem už celú-fakt sú to malilinké tabletky. 🙂 O 3 mes.mám kontrolu.
Chcela by som sa opýtať ešte našich bud.mamičiek,baby vy užívate aj nejaké vitamíny na tehu-ja papám kyselinu listovú-zabudla som sa opýtať doktorky,či to nebude nejak vadiť..

helisek84
30. mar 2010

vendy, tak to jo, a kdy budeš testovat? 😕 ať vím, kdy mám držet pěsti pro štěstííííí

cajori, ahoj. pokud ti neudělali po potratu testy na štítnou žlázu, tak to už nikdo nezjistí. ale problémy se štítnou žlázou mohou (mohou!!!) souviset se zvýšenou potratovostí. já potratila v 6. měsíci, krevní testy na šž nikoho nenapadli, neměla jsem nikdy žádný problém. onemocnění šž se projevilo až rok poté. gynekoložka si nemyslí, že to mělo souvislost a dokonce je přesvědčená, že následující těhu bude zcela bez problémů.
rozhozené cykly můžeš mít ze stresu, z čehokoliv. buď ráda, že se menstruace dostavuje. pokud budeš měřit teplotu, tak se dá uhlídat i ovulka 😉 já loni přestala i menstruovat asi tři měsíce a to byly nervy!
ale funkce štítné žlázy ovlivňuje i vaječníky. nenech se u dr. odbít a uvidíš, bude dobře

jerrymona
30. mar 2010

funlucy, je dobre, ze ta tak rychlo zobrali. ved to aj musia, ked si tehulka a mas problem so stitkou.
ano tabletky su malinke, no ucinok je velky. aj ked sa to nezda. len nezabudni brat pravidelne. je to dolezite.
a preco mas kontrolu az o tri mesiace? 😕 nemala by si mat skor? ved lekarka nevie, ako budes na letrox reagovat. ja som mala napriklad hodnotu tsh 3,3 a zacala som s euthyroxom 50. teda som bola hypo a po 4 tyzdnoch som klesla do hyper na 0,02 tsh. myslim, ze by si to mala nechat kontrolovat o nejake 4-5 tyzdnov.
ja uzivam aj femibion 800. mozes nadalej brat kyselinu listovu, neboj neovplyvnuje sa to. no ale aj tak si ber letrox rano aspon 30 minut pred jedlom a kyselinu listovu neskor. ta sa ma aj tak myslim ze pred obedom.

helisek a cajori, prezili ste si svoje. velmi vam prajem, aby ste boli coskoro opät tehulkami. vsetko dobre. 😉

helisek84
30. mar 2010

jerry, děkuju 😉 všechny se jednou dočkáme, jen každá tu cestu máme jinak dlouhou a jinak klikatou 😖

cajori17
30. mar 2010

helisek a jerrymona ...moc vam dekuju......me dr.zatim nasadil utrogestan na srovnani cyklu.....tak uvidim....pak bude nasledovat folikulometrie a spermiogram.....snad se to brzy povede...a doufam,ze se ta stitka brzo zlepsi,nekde jsem slysela,ze to trva 4-6 tydnu,nez se to urovna....

simasla
30. mar 2010

jerry ahoj těhulko - doufám, že jsi v pořádku a daří se vám i s miminkem dobře
helisek a cajori - je mi moc líto, co vás potkalo... a věřím, že ta klikatá cesta už se napřímila a za chvilku budete v cíly a budete mít miminka v bříšku 🙂 😵

cajori17
30. mar 2010

simasla,ty jsi po ovulce?tak to ti drzim pesti,at to vyjde....... 🙂

funlucy
30. mar 2010

jerrymon,neviem prečo až o 3 mes. ☹ dala mi thyroxin50,nie letrox,či to je to isté?Ja tiež papám fembion 800 ako píšeš dávám si ho až poobede.
Helisek,ty máš neskutočnú energiu a chuť do života a hlavne správny prístup,veľmi sa mi to páčí a určite sa dočkáš krásneho zdravého bábätka,o tom niet pochýb 🙂

estrellita
31. mar 2010

jerry: ja jsem taky bez fotky 🙄
jinak asi ti zvysili davku, protoze s pribiranim a postupujicim tehu mohou byt vyssi naroky. ale jinak nevim.
a kdy mas dalsi kontrolu?

pavlisa
31. mar 2010

sim, ta teplotka se zase trochu umoudřila, co? 😉

simasla
31. mar 2010

ahoj holky - no teplota nic moc.. uvidíme co bude dál..
testovat zatím nehodlám - to by ta teplota musela vystřelit jak bumerang - zatím se opájím představou, že se to povedlo a je mi dobře..
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
a co vy holky ? vendu, pavli? co nějaké příznaky.. či jak to vidíte?