Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krupcanda
27. apr 2010

Estrel, tobe prisli na stitku loni? Taky to jen fajn, ze uz jsi tehotna 🙂

estrellita
27. apr 2010

krup: jj, v loni v lete. mela jsem TSH 100 - autoimunitni hypofunci. ale na leky jsem reagovala hodne rychle a pak jsem byla docela stabilni, tak mne v zime dovolili otehotnet 🙂

krupcanda
27. apr 2010

Tak to si nebyla ani na operaci? To je fajn ... Tak hypo je asi lepsi nez hyper.

estrellita
27. apr 2010

krup: nn, nebyla jsem na operaci, myslim, ze s hypo chodi na operaci mnohem min lidi, nez s hyper, ta je v lecbe bohuzel horsi 😔 a u tebe predpokladaji operaci v cervenci? nebo uz v cervnu?

katrin21
27. apr 2010

uff... krupcanda... to teda... takze aj segra?
chuda z rozparanych krkom vracat, to musi byt hnusne....chuda....

ano, asi je omnoho horsie mat hyperfunkciu.... ☹ a tebe nevarhli sami operaciu, lebo chces babo, alebo si ju chcela sama? lebo tu citam ze baby na nu chodia,ale nejako sa mi mnozia nazory,ze ani po operacii to nie je dobre, lebo ze hodnoty hypo zase skacu.... tak uz fakt neviem.... ☹ ako si sa rozhodovala?

suzix
27. apr 2010

to: katrin21 Já jsem potratila 3x až po druhém nezdaru mi přišli na hyperfunkci ŠŽ měla jsem v té době TSH 0,001
léčili mě rok a výsledek? 30.11.2009 jsem šla na operaci, kterou jsem výslovně chtěla...lékaři v podstatě tento zákrok nenabízejí jelikož zdravotnictví se drží konzervativních postupů... mě se hodnoty se euthyroxem srovnaly po 6ti týdnech ...teď se mi žije lépe.. nemám takové bušení srdce co jsem občas mívala, přijdu si vyrovnanější... a potichoučku... // čárky na TT které teď před sebou mám jsou toho asi největším a nejradostnějším důkazem

katrin21
27. apr 2010

suzix: super 🙂 gratulujem 🙂

dakujem za povzbudive slova🙂 ja sa bojim priberania :( ale teraz so zvysenoou SZ aj tak nemozem cvicit, co som aj citala, odporucaju klud...aj kvoli tepu...
mne ked Dr povedala, ze liecba tak do 2r a pod.. tak som sa zhrozila, ze mam 33 r a nemozem tolko cakat, navyse som mala aj endometriozu... 😝 tak potom mi aj sama povedala, ze v takych pripadoch sa to riesi operaciou.. takze zasadne proti nie je, skor sa k tomu tiez priklana... uvidime, ake budu vysledky krv vjuni...

katrin21
27. apr 2010

inak, 3x potratit, to musi cloveka riadne zdeptat, zelam krasne donosenie zdraveho babatenka 🙂

strouzek
27. apr 2010

ahoj holky

katrin no TSH jsem měla myslím 0,002 a to ostatní tady děs běs. no vzali mě hned protože jsem si to vylítala sama, původně jsem měla jít až za zhruba půlroku ale já jsem chtěla co nejdřív otěhulit. každopádně mě o stabilizaci hodnot nikdo nic neříkal tak asi záleží na doktorovi i když mojí tetě taky našli štítku a hned za 3 měs. šla na operaci a to má úplně jinýho doktora. hold jsme radikálové protože hned valíme se vším na operaci 😀

krupi já jsem byla na sále skoro 4a půl hodiny 😉 každopádně mě nebolelo po operaci vůbec nic ale moje teta ta taky nemohla vůbec mluvit a bolelo jí to ale neboj po štítce ještě nikdo neumřel, za chvíli zapomeneš porod byl teda horší 😀

strouzek
27. apr 2010

suzi paráda další spokojená štítkařka bez štítky, držím pěsti ať je v těhu vše v pořádku a dočkáš se mimíšenka. akorát nechápu že ti jí nedoporučovali, já kam jsem vlezla tam mi všichni řekli jděte na ní 😅 každopádně nelituju, vrátit se čas jdu na ní znovu a všem kdo se rozhodují jestli na ní jít říkám jděte ta trocha bolesti se dá přežít a máte po starostech

govinda
27. apr 2010

suzi, gratulujem porichu k dvom paličkám 😉 😵 😵

suzix
27. apr 2010

strouzek: no ne že by mi ji přímo nedoporučoval, ale prostě to odkládal... rok, až jsem na něj začala tlačit že dál čekat na zázrak prostě nechci... tak mi ji napsal

strouzek+govinda: díííky - jen doufám, že vydrží, nevím jak bych zvládla další zklamání

strouzek
27. apr 2010

aha tak to mě právě všichni říkali nečekejte, no asi jen dva doktoři mě přemlouvali na jiný způsoby, jeden na homeopatika a druhej na radiojod ale to nebyli dr. štítkaři. mě bylo fuk jestli bude operace bolet páč možnost hned otěhu pro mě byla číslo 1 😀 doktor mi doteď na každý kontrole říká že tak posedlou snažilku ještě neviděl 😀 máš recht taky jsem to říkala na co nějaký odkládání a čekání na zázrak, zbytečně třeba i roky v čudu. akorát mi říkali že nejdřív budu moct jít na operaci tak za 4 měsíce protože mají nějaký plný operační plán a u nás daleko široko operují štítku jen dva doktoři takže já jsem za tím šikovnějším letěla že neodejdu dokud mi nedá termín protože mě prostě někam musí šoupnout no a tak mi ho našel akorát jsem šla do jiný nemocnice kde zrovna měl domluvený operace.

katrin21
28. apr 2010

ahojte
tak ako dneska? ja som len predchvilkou vstala,, nastastie teplotu necitim, mozno mam trrochu zvysenu,ale nejdem sa merat, ked necitim.... hrdlo ma boli stale, ale ved mam v sebe len jednu tabl. ATB... tak snadt to tychlo prejde....
dnes budem mat vysledky krvi, tak som zvedava, ci bude KO dobry 🙂

krupcanda
28. apr 2010

Katrin, ano, v prosinci jsem vysadila antikoncepci, protoze jsme chteli miminko. V lednu mi prisli nahodou na stitku. Od te doby beru leky. Vzhledem k tomu, ze jsem doktorce rekla, ze chci otehotnet, tak mi za nejrychlejsi reseni doporucila operaci. Autoimunni onemocneni se stejne neda vylecit. Ale predtim, ze me musi stabilizovat, coz se zatim dari. Doufam, ze vysledky v cervnu budou dobry a budu moct na tu operaci jit.
Do Motole je objednaci doba cca 2 mesice. Delaji to i pres leto, ale vzhledem k tomu, ze jsou doktori na dovolenych, muze objednani trvat dele. Uvidim, kterou nemocnici mi doktorka doporuci, na Motoli netrvam.
Sestra tam tedy je, tak uvidim, co bude rikat, az bude OK. Jinak vcera jsem za ni ani nejela, byli za ni rodice a volali mi at nejezdim, ze je ji zle. Motala se ji hlava a zvracela. Sestricka rikala, ze to je zrejme jeste po narkoze, nejak blbe ji snasi ☹ Uvidime dneska, doufam, ze ji bude lip.

katrin21
28. apr 2010

no teda, to mi je luto, ze segre je tak zle..
ano, tiez by som povedlaa, ze je to po narkoze, mna uz uspavali 3x a nastastie som nikdy nevracala, tak snad ani teraz nebudem...ale ked som uz prezila cisarsky rez, co bola pre mna hruuuuza, tak snad ten krk nejako zvladnem....

netusim, kolko sa obje´dnava u nas, ale asi sa skusim predbezne ohlasit do Martina.... tam su dobrí, ocinovi tam pre rokom a pol operovali uzol na SZ...ale ine vysledky mal OK.. a ja takto... ☹

strouzek
28. apr 2010

ahoj holky

krupi to je mi líto ale to fakt nebude kvůli štítky ale kvůli narkozy, ta moje "kolegyně" s pokoje co taky byla na štítku ta byla na jipce déle než já právě kvůli té narkoze, sice v ní byla o polovinu méně než já ale vůbec jí nesedla a tak blila a ležela jak lazar ještě o 2 dny déle jak já. mě bylo po narkoze blbě jen ten den,párkrát jsem se pozvracela ale to jen díky tomu že mi idioti hned po probuzení dali napít.

katrin21
28. apr 2010

no je fakt, ze toto je dlha operacia.. mozno aj preto je zle po narkoze.. ja som bola najdlhsie asi 1,5h v narkoze....

estrellita
28. apr 2010

jj, 4 hodiny je dost dlouho, to je pak pro telo narkoza mnohem narocnejsi a dost casto boli krk, protoze se pri dlouhych operacich zavadi nejakou pomuckou hloubeji (mamka mi to zrovna o vikendu vysvetlovala, je anesteziolozka), takze pak to bohuzel dost casto boli 😔

suzi: potichoucku gratuluju a drzim palce 🙂

sovicka_
28. apr 2010

krupcanda, náhodou nakukuji. Na šítku mi přišli pár měsíců poté, co jsem vysadila antiko, náhodou. Po roce a půl jsem se konečně dočkala operace (ale šlo by to i dříve), to bylo v lednu. Nyní mám hodnoty v pořádku a můžeme se snažit o miminko.

sovicka_
28. apr 2010

ad operace - je to v pohodě. Bezprostředně po operaci je to hodně nepříjemné, ale hned druhý den mi bylo lépe. Bolest je hlavně v krku od intubační trubice, ne přímo v ráně. Chce to dva tři dny a pak už je to dobré. Bezprostředně po operaci jsem litovala, že jsem na ni šla. Dnes nelituju ani trošku 🙂

sovicka_
28. apr 2010

Já jsem byla na sále asi 3 hodiny, samotný výkon trval myslím 130 minut. Musí se opatrně - jsou tam příštitná tělíska a spousta dalších jemných věcí, musí se to opatrně vypreparovat z těla, proto to tak dlouho trvá. A čím déle to trvá, tím déle ta intubační trubka dráždí krk. A také to trvá tím déle, čím je štítka větší. Moje štítka byla fakt velká = operace trvala dlouho = krk mě bolel děsně = mám celkem velkou jizvu. Ale kašlu na to 🙂

strouzek
28. apr 2010

no ono záleží na tom v jakém stavu ten krk máš, já to měla prej hodně prorostlý dovnitř, ta paní co byla na operaci se mnou tak ta byla hotová rychle ale já přes 4 hodiny
moje švagřina když ještě dělala instrumentářku na sále tak říkala že byla kolikrát u operace štítky a že někdo byl hotový za hodinu a někdo až za 5

katrin21
28. apr 2010

no tak asi je to fakt individualne.. ano, krk bolieva z intubovania, ale mna zatial nikdy nastastie nebolel, asi so mala stastie .. uvidime co teraz bude...
a Petra Polnisova ma tiez hyperfunkciu a odisla do FR aby nemala stres a teraz je tehu a v pohode... zeby som sa dala vystgrelit na Mars? 😀

estrellita
28. apr 2010

sovicko: presne intubacni trubka, to jsem chtela napsat 😀

krupcanda
28. apr 2010

Sovicko, diky za povzbuzeni. Doktorka rikala, ze pokud to dobre pujde, tak v lete pujdu na operaci, koncem roku bychom se uz mohli zacit snazit. To bych brala 🙂 Ale reknu ti, kdyz mi v lednu oznamili, ze ted teda ne a at pocitam s tim, ze dohromady to da tak rok, nez bude vse vporadku, tak jsem byla na zhrouceni. Ted uz v pohode a konec roku mi pripada optimisticky 🙂 Je to i tim, ze e ke mne pridala segra, u ni je to o neco horsi, jelikoz je tam nejaka pravdepodobnost, ze hystolka nedopadne dobre. A navic neco naznacovala, ze na radiojod ji mozna poslou stejne, pro jistotu. Nastesti segra s detma nepospicha, ale stejne je to vopruz ...

krupcanda
28. apr 2010

Ted jsem se divala, kdo je ta Petra Polnisova jak zminuje Katrin. .... Taky to teda neni zadny drobek, na to ze ma hyperfunkci. Je videt, ze ne vzdy plati, ze pri hyper se hubne --- to je i muj pripad 🙂

estrellita
28. apr 2010

¨krup a kolik je segre? snad ji to vsechno dopadne dobre. jeste, ze jsi ji k tomu vysetreni dokopala 😔

krupcanda
28. apr 2010

Segre bude za mesic 26 let. O 2 roky mladsi nez ja.

katrin21
28. apr 2010

no ano, presne, ona bola vzdy baculka, tak si neviem predstavit,. co by bola,keby mala hypo... 😀