Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lusinkaj
22. sep 2009

zuzi tak pod do nasej temy popiseme... 🙂

zuuuzana7
22. sep 2009

lusi uz bezim ......

inac takyna este k tomu co si pisala, doktorka neklamala za mesiac je mozne tu tvoju hodnotu skresat 😉
tak vela stasticka 😉

takyna
22. sep 2009

Zuzka dakujem áno presne to iste mi aj v Brne vraveli, nuz ale co sa tyka doktorky ja som asi výnimka 😝 , poslem meil za výsledky do Brna, a už len dúfať, a prípadne čakať....idem kočky so psíkom ešte raz všetkým ďakujem za odpoveďe a držím palce 😵

zuuuzana7
22. sep 2009

ahoj takynka a vela stasticka v brne 🙂

takyna
22. sep 2009

Len kludne napíš budem rada 🙂

takyna
22. sep 2009

ďakujem Zuzi aj tebe 🙂 , všetkým 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lusinkaj
22. sep 2009

takyna drz sa 🙂 napisem...

len
22. sep 2009

Takyno, ve zkratce měla valná většina embryí tři sady chromozomů místo dvou. Takže si dr. dělá iluze, že když se změní, co se dá (včetně délky protokolu), nějak se tam ty hormony lépe namíchají a bude to lepší 🙂

takyna
22. sep 2009

uf už som spat 🙂 , a máte aj genetiku robenú?

estrellita
22. sep 2009

ahoj holky,
chtela jsem se zeptat, jestli je mozny, ze y Euthyrox zpusoil slae krvaceni (1 den) behem cyklu. jsem 10 DC a dneska me to tedy prekvapilo ☹

nebo myslite, ze to muze yt i vysazenim HA, kdyz uz je to druhy cyklus? merim BT a zadny vykyv tam rano nebyl 😕

takyna
22. sep 2009

Estrelita Euthyrox to urcite nebol podla mna, bude to tým vysadením HA

estrellita
22. sep 2009

takyna: jakoze to bude mit vliv i na druhy cyklus? ja myslela, ze rozhodujici je ten prvni apak se to srovna 😝 😠

len je odbornice na BT, tak hazim graf 🙂

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

morryghan
22. sep 2009

shandy - ano viem hodnota aRG je 387,80 kIU/l a norma je 10 - 115. Mas s tym nejake skusenosti? Ostatne vsetky hormony su v norme. Normalne som z toho hotova. Idem uz do stvrteho cyklu IVF a dost ma to trapi ☹

morryghan
22. sep 2009

sorry preklep hodntota aTG (anti tyreoglobulin)

len
22. sep 2009

Taky, jo, genetiku máme OK...
Estrel, nejspíš to bude tou HA, ale špatná ŠŽ má na cyklus taky vliv, takže možná, že se to prostě všecko rovná najednou... Mohlo to třeba být i slabé ovulační zakrvácení. První cyklus OK, jen pozdní ovu (což může být daný cyklem čerstvě po HA nebo i tou štítnicí).

estrellita
22. sep 2009

v prvnim cyklu jsem mela taky spineni, ale opravdu jen malinkate oproti tomu dnesku 😕
ale dekuju, snad se to spravi dohromady.leky mam zatim jen mesic, takze predpokladam, ze hodnota 100 se jen tak do normalu neda ...

len a co si myslis o kontryhelu? mam ho pt, neo radeji uz ne?

len
22. sep 2009

Kontryhel... no, říkají, že rovná cyklus a ve valné většině případů je pozitivní. Ale už jsem se tu setkala i s tím, že někomu cyklus rozházel. Mnou prošel, aniž by mě jakkoli ovlivnil 😀

estrellita
22. sep 2009

len: aha 🙂) mtakze 50 na 50 🙂 no asi ho radeji ted nebudu pit a pockam, co udela euthyrox 🙂

dekuju za konzultaci 😉

len
22. sep 2009

Bych spíš řekla 80 na 20 😉

shandy
23. sep 2009

morryghan, ja mam hodnotu aTG cosi cez 120, a hodnoty aTPO tiez tak okolo 120, hormony SZ v norme a rovnako mam problem s otehotnenim, snazime sa 15 mesiacov. A ake mas hodnoty TSH? Mas aj nejake symptomy? ja uz par mesiacov studujem vsetko o hashimotovej tyreoditide a v zhrnuti (je to cisto len pozbierana teoria, nie som lekar) je tazsie otehotniet. Totiz ak mas autoimunitnu poruchu, vacsinou to moze robit sarapatu aj inde..neviem ci si bola na imunologickych testoch, bolo by dobre urobit ich. Ak sa zistia nejake autoimunitne reakcie (proti obalu vajicka a pod.), podavaju sa lieky na tlmenie imunity (napr. prednison) + pri IVF, kedze naozaj moze byt kvoli tymto protilatkam neuspene sa zvyknu podavat nizke davky heparinu a aspirinu. Problem je, ze vacsina lekarov sa pozera len na to, ze mas hodnoty TSH v norme a protilatky neriesi a pri otehotneni a aj donoseni mozu byt zial problemom. Inak odporucam ti uzivat selen, aspon 50 mikrogramov, idealne 100, pomaha to znizit protilatky, mne to tiez pomohlo. Potom je otazka TSH a jeho hodnota a sice, v pripade, ze chce zena otehotniet idealna hodnota je v nizsich medziach normy, maximalne do 2, cim vyssie TSH, tym tazsie otehotnenie...ufff sorry, ze som sa tak rozpisala, snad ti to pomoze. ja bojujem s tym istym, tak som zvedava, ci sa aj pohnem vpred... 😔 🙄, drzim palce a ak sa dozvies v piatok nieco nove, budem rada, ked das vediet...kludne aj do IP, ja idem o tyzden v stredu po vysledky krvi, tak uvidim ako som na tom po 3 mesiacoch...

shandy
23. sep 2009

a este aby som nezabudla, boli robene lekarske studie, ktore poukazali na to, ze je mozne znizit protilatky aj podavanim L-thyroxinu, aj ked je to kontroverzne. Tie studie preukazali po 1 roku uzivania znizenie protilatok a spomalenie progresu ochorenia. Logika veci je asi taka, ze pri hashimotovi protilatky napadaju bunky stitnej zlazy, cim ju nutia robit naviac (zvysuje sa TSH). Pri podavani umelych hormonov vsak stitna zlaza polavi v praci a protilatky potom nemaju co napadat...a uz som ticho 🙂 🙂

estrellita
23. sep 2009

shandy, tak ja mam vysoke vse, jak TSH, tak protilatky .......... 😖 kolik beres euthyroxu?

ja jdu na kontorlni etsty po dvou mesicich brani leku 19. rijna.

mirenkam
24. sep 2009

ahoj holky, včera jsem si brala odbvěry mám zvýšené TSH 4,69 (má být 0,27-4.2)jinak to celkem šlo, asi bych měla někam jít na endokrinologii??? 🙂

shandy
24. sep 2009

estrellita, prave, ze ja nic neberiem, pretoze moj doktor si povedal, ze to este nie je na umele hormony, ze som na hranici, aj napriek tym protilatkam a symptomom a tvrdil mi,ze toto by nemal byt problem pri otehotneni. no ale ja neveriaci tomas, som sa pustila do patrania na vlastnu past. ono zasa kopec bab s tym otehotnie a nema problem, ale pokial sa na iny dovod preco sa nedari nepride a protilatky su zvysene, vysokopravdepodobne je prave v nich pes zakopany. inak tomu doktorovi nic nezazlievam, pretoze je angiolog a viacmenej mi na ten problem so stitnou prisiel on, ale pochybujem, ze ovlada tuto problematiku do detailov, takze odhliadnuc od vysledkov, ktore mam mat v stredu u neho navstivim uz endokrinologa a preberiem to priamo s nim. ak sa dozviem nieco nove, budem informovat... 🙂
estrellita, tak drzim palce, nech mas dobre vysledky. na tie protilatky ti mozem len znovu poradit ten selen...
mirenkam ak sa snazis otehotniet tak by si mala navstivit toho endokrinologa, lebo v tehotenstve sa ti hladina TSH este viac zvysi, pretoze telo toho hormonu potrebuje viac 😉

strouzek
24. sep 2009

mirenko jestli máš TSH 4,6 tak to vůbec není zvýšený,je to vyšší norma já bych se vůbec nezatěžovala, kdyžtak ať ti zkusí třeba za měsíc udělat testy znovu 😉

morryghan
24. sep 2009

shady- IP 😉

shandy
24. sep 2009

strouzek ano je to vyssia norma, aj ked podla novsich trendov je uz norma TSH do 3, podla mojich info specialne v CAR radi vidia hodnoty TSH skor nizsie ako hranicne.... 🙂

strouzek
24. sep 2009

shandy no já nevím já mám zase zkušenost s tím že je lepší mít TSH vyšší a otěhotnět. já měla při TSH 2 ale tělo okamžitě na těhu zareagovalo tím že TSH šlo dolů takže jsem měla už 14 dpo 0,19 a spíš se to klonilo zase hyper. takže třeba v mém případě by bylo lepší kdybych při otěhu byla v hodnotách 3až4 protože by tam pořád byla ta rezerva že když to klesne (a že prý to klesne vždy na začátku těhu) tak by bylo pořád dost místa zůstat v normě. kažodpádně i když bys měla TSH nad normu není to žádná hrůza, já měla v únoru TSH 12 a za 3 měsíce už TSH 2!!!

shandy
24. sep 2009

strouzek a ty mas hypotyreozu alebo autoimunitnu poruchu? no ono je to asi individualne, ja ked som chodila po roznych vysetreniach tak som takmer nikdy nemala tabulkove hodnoty a x lekarov mi potvrdilo, ze pokial nemam tazkosti, ze to mozu byt u mna kludne normalne hodnoty. takze kazdy organizmus sa asi chova inak, ale myslim, ze je vacsie riziko (ale to len spekulujem 🙂 ) mat v tehu hypotyreozu ako ist do hyper...fiiha, tak tvoja SZ dobre rychlo zareagovala na liecbu...asi preto sa ti to potom aj v tehu tak rychlo znizilo. vidis ja mam teraz TSH 2,02 ale napriek tomu sa nam nedari a tom mam zatial historicky najnizsie TSH co som mala, akurat, ze neviem ako sa chovaju ostatne hormony a hlavne protilatky, pretoze ak je tam stale pritomna ta autoimunitna reakcia, tak mokzno aj TSH 2 moze byt pre mna vysoke...keby som nemala symptomy hypo tak to ani neriesim, ale napriek tomu, ze TSH klesa, symptomy sa zhorsuju, tak ja uz neviem 😔 🙄

shandy
24. sep 2009

aha co som nasla, celkom zaujimave citanie 😉
http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_07_04...