Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
22. dec 2008

No a nebo naopak - u nás v rodině s tím nikdy žádné problémy nebyly a já to chytla v plné síle...

strouzek
22. dec 2008

no asi jo, no u nás vlastně taky nikdo, nebo jo ale ne takhle zamlada, mamce to zjistili až po šedesátce , tetě to samé takže se na to léčí chvilinku, no a já v 25 už uzlinu na štítce a pak operace

antoniab
22. dec 2008

ahoj poradite povedal vam vas doktor že štitna žlaza ma vplyv na otehotnenie? moj doktor tvrdi že nie a mam zniženu funkciu beriem euthyrox 25mg a vikend 50mg vysledky nemam dobre ale davku my nezvišili som v uk a dokktor povedal že to možme riešit niekedy inokedy najpr povedal že to nieje dobre a teraz toto neviem čo mam robit ☹ ☹

len
22. dec 2008

Antonia - správně substituovaná nemá. Nedostatečně substituovaná vliv mít může. Každopádně správná substituce je nutná nejen pro otěhotnění, ale i běžné fungování člověka. Doporučuju změnit dr., protože aby ti někdo říkal - nojo, jste nemocná, léčba sice je, ale nic s tím dělat nebudeme..., tak to určitě není OK.

strouzek
22. dec 2008

antonia já sice trpím na zvýšenou funkci ale co tak jsem načetla tak bych řekla že štítnice určo na otěhu určitý vliv má, hodně holek se sníženou funkcí trpí rozházenýma cyklama nebo nemá ovu atd. rozhodně ale co vím že když se páru dlouho nedaří mimčo nebo se potrácí vícekrát automaticky se posílá na vyšetření štítnice, tudíž i lékaři berou v potaz že štítka může tohle způsobovat. jediný co u tebe nechápu že bereš v týdnu 25 mg a víkend 50 mg jaký to má smysl řekl ti proč??

antoniab
22. dec 2008

a čo to znamena substinovaná 😅
no idem po vianociach domov tak sa necham vyšetrit doma to bude najrozumnejšie dakujem takže je to tak 50 na 50 😒

strouzek
22. dec 2008

řekla bych že substituovaná znamená léčená a sledovaná a která se drží v určité normě

len
22. dec 2008

Strouzek, jde o to, aby tělo dostalo týdně celkovou správnou dávku. Já třeba mám brát 135, ale takové léky se nedělají a blbě by se půlily, takže beru 5x150 a 2x100 🙂

strouzek
22. dec 2008

aha to jsem nevěděla já myslela že všichni berou stejně celý den tzn. 3x denně třeba 50 mg. já beru 100 ráno jenom tabletku , no a vidíš to dneska jsem na ní zapoměla tak si jí jdu hned vzít.

len
22. dec 2008

Anton, jde o to, že když je snížená funkce, ŠŽ vyrábí málo hormonů. Substituce znamená, že ty těch hormonů musíš tělu ten zbytek dodat. V podstatě to sice nevyléčíš, ale jde o to, aby tělo mělo hormonů dostatečné množství. Takže můžeš mít sníženou funkci, ale brát dostatek hormonů (každý potřebuje jinak velké dávky) - pak to na otěhotnění vliv nemá. Ovšem když budeš mít sníženou funkci a hormonů dodáš tělu málo, tak jich bude stále nedostatek a na otěhotnění to vliv mít může.
Možná se dr. jen špatně vyjádřil a chtěl říct, že sice není OK tvá štítná žláza (ale to oni bohužel léčit neumí), ale léků bereš správné množství, takže klidně můžeš otěhotnět 🙂

len
22. dec 2008

Ony ty jednodenní výkyvy zase až tak moc nevadí, tak se to řeší takhle... Jednu dobu jsem brávala 3x týdně jednu tabletu a 4x týdně 1 1/2 tablety, musela jsem si pořídit lékovku, abych se v tom vyznala - obzvlášť hned po probuzení to člověku moc nemyslí 😀 Ale jinak se to bere všecko v jedné dávce hned ráno.

strouzek
22. dec 2008

no právě to jsem ráda že se to bere jen ráno, i tak na to zapomínám, hlavně mi dělá problém dodržení že se to bere před jídlem , ráno většinou nesnídám, a pak když si vzpomenu třeba kolem oběda tak už jsem třeba i po jídle, no zatím to beru týden tak si na to teprve zvykám, hlavně jsem ale zvědavá na další kontrolu za 6 týdnů co a jak moje hormonky dělaj po operaci.

len
22. dec 2008

Fakt jde o zvyk, já mám naprosto regulérní Pavlovův reflex - zazvoní budík a já začínám slinit, abych ten prášek líp spolkla 😀 Nojo, deset let braní se podepíše 😝

strouzek
22. dec 2008

asi jo, já bych asi líp na to vzpoměla kdybych choděla do práce, to bych se budila v jednu dobu a brala bych si to přesně každý den když jsem si vařila v práci čajík i to měření BT bych třeba zvládla, to se líp sledovalo ale teď jsem doma a tak vstávám pokaždý jinak prostě jak se probudím, pak většinou zapnu telku nebo počítač a nevím o světě 😀

len
22. dec 2008

No, je teda pravda, že když se rozhodnu vstávat bez budíku, taky zapomínám 😉

antoniab
22. dec 2008

len no prave že ja nemam spravnu davku liekov a krvne testy to ukazali a v UK sa chodi ako ku všeobecnemu a on ty robi tieto vyšetrenia a on nevie čo stim dalej ma robit je to neschopnostou toho doktora nie tym že sa zle vyjadril najprv mi pošle domov dopis že to nieje ok že mam prist a ked pridem tak mi povie že to nieje podstatne že ak chcem možme to riešit inokedy 😖 kašlat nato zajdem si na slovensku na krindo.
len som chcela vediet či tym že nemam vyvaženu davku hormonov aky to ma vplyv na to cele dakujem 😉

len
22. dec 2008

Tak, určitě si zajdi na SK, tam budou moudřejší 🙂
Uf, vybavuju si, když jsem studovala v UK, zašla jsem si před odjezdem ke své endokrinoložce, která mě zkontrolovala a dala léky na dlouho dopředu. No a 14 dní nato v UK mi řekli, že oni neví, jak se to léčí u nás, ale oni to musí všecko překontrolovat, jestli mě vážně substituují správně 🤐 Jako by mi říkali - my těm vašim doktorům nevěříme, my to děláme nejlíp 😝 Takže mi znovu brali krev a nedali si vymluvit, že za 14 dnů se těžko něco změní... 😠

dasa24
22. dec 2008

ahoj holky,

raději už teď Vám popřeji krásné a pohodové Vánoce 😵 😵
Nějak časové nestíhám ( ale to je nás víc 😀 )

len
22. dec 2008

Daso, to je dobře, čím víc člověk zaměstná hlavu, tím se cítí méně mizerně, to znám...

strouzek
23. dec 2008

všem přeji krásné a pohodové vánoce a do nového roku hlavně zdravíčko

suzix
30. dec 2008

ahoj, tak jsem tu zpět jen o něco víc zoufalá odevzdaná a ubrečená, přišli jsme o další mimi v pořadí už 3tí. a prý to byla dvojčátka... nevím co už dělat dál... Dr. mi jen zvednul dávkování léků a nic víc... ponejprv 1x1 druhý den 2x1 a když jsem tam byla že už je po všem tak mi dal 3x1 denně je to normální? uplně jsem ztratila chuť to zkoušet znova... a jako napotvoru jsou všechny kamarádky těhotný...

len
30. dec 2008

Suzix, to je mi moc líto ☹
Jakých léků a v jakém dávkování? Máš ŠŽ správně kompenzovanou? Jestli ne, do dalšího těhotenství bych se vůbec nepouštěla... Ale myslím, že po třech potratech by vám měli provést kompletní vyšetření všeho možného, příčina může být někde úplně jinde...

lenkacar
30. dec 2008

len tak už se nezlob!

len
30. dec 2008

Já?

lenkacar
30. dec 2008

jojo ty ,asi se na mě zlobíš..vánočka se mi nepovedla LEN jsem kopyto..

len
30. dec 2008

Aha, to vůbec nevím... jdu k vám do dizkuze 😉

suzix
30. dec 2008

já vůbec nevím, po druhym abortu mi zjistili hyperfunkci dostala jsem léky a pa, klidně přijď příště těhotná... no tak se to stalo a zase nic... prý výsledky ŠŽ nebyly "tak hrozný" i když se zhoršily?! Jak se pozná že ji mám správně kompenzovanou? Nevím, nevím už nic.

len
30. dec 2008

Aha, hyperfunkce, to je potvora 😝 Kompenzuje se hypofunkce, s hyper bohužel moc neporadím, asi jenom to, že když to hodně zlobí, doporučují ji zcela odstranit 😔

kali.kal
3. jan 2009

Ahoj holky!
Hlásím se k Vám! Mám autoimunitní hypofunkci. Tabletky beru podle předpisu, ale furt se cítím nějak divně...
Cyklus mám absolutně rozhozenej... Gyndařka tvrdí, že je to od štítné, endo tvrdí, že je to od gyndy, tak už fakt nevím... Ani nevím, jestli mám ovulaci... ☹
Jinak hezkej novej rok všem! 😀

ruzovka
12. jan 2009

ahoj holky, moc vás prosím o radu, doktor mi na gynekologii zjistil z hormonálního profilu, že mám špatné hodnoty štítné žlázy a proto se mi nedaří otěhotnět. Mám diagnostikovanou autoimunitní tyreoditidu, beru Euthyrox 100, za jak dlouho by se mohla hladina hormonů upravit, abych mohla otěhotnět. Jsem z toho pořádně špatná, člověk bere takových let antikoncepci a doufá, že v neotěhotní v nepravý čas a když po tom touží, tak to nejde.... ☹