Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lusinkaj
14. sep 2009

ahojte,prisla som vas kuknut 🙂 ja este stale beriem lieky kazde rano 3 a cakam na 25.9 ze pojdem na krv a dufam,ze hodnota sa znizuje... 😀

momani
15. sep 2009

ahojky děvčata prosím o radu měla jsem při 1 IVF sníženou funkci štítné žlázy brala jsem LETROX a pak mi jí vysadili s tím že si tělo s tím poradí samo, nyní jsem v jiném centru CARu a mám jít na vyšetření štítné žlázy - přitom jsem měla podle nich zvýšené FSH má s tím někdo tady zkušennosti? Děkuji 😉

strouzek
15. sep 2009

moman že by mělo FSH souvislost se štítkou se mi nezdá nikdy jsem o tom neslyšela ale možné je vše. spíš ale nechápu ten přístup že si tělo poradí samo, to je jako mazec 😕 mě přímo řekl doktor v caru kterému jsem na jaře psala že dokud nebudu mít štítku doléčenou a nebudu mít donastavené dávkování léků ať vůbec nechodím protože bez doléčené štítky je menší šance že se ivf podaří a pak taky v případném těhu hrozí potrat!!!

strouzek
17. sep 2009

ahoj holky tak jsem dneska byla na štítce na kontrole. zvýšil mi euthyrox na 150 jednotek (len už tě doháním 😀 ) femibion 800 mi nechal prej až do 20 tt. akorát to TSH je na prd. v květnu krásně v normě ale jak jsem otěhu tak nejdřív to okamžitě sletělo na hodnotu 0,2 a teď to zase vyletělo mírně nad 5. takže zmatek nad zmatek 🙄 jednou jdu k hyper jednou k hypo moje tělo si prostě neumí vybrat. omezení žádný nemám , doktor říkal že to prostě v těhu lítá ale mě to štve, další kontrola za 8 týdnů tak si můžete začít vsázet jestli budu na které normě budu, jestli na spodní nebo na horní 😎

estrellita
18. sep 2009

strouzku : fiiha, 150. no ja mam 100, ale za 4 tydny jdu na kontrolu, takze je mozne (pry hodne pravdepodobne), ze vas rychle dozenu 😔 uz abych byla v norme 😖

strouzek
18. sep 2009

estre jj 150. moje teta bere po operaci 200 takže já jsem ještě dobrá 😀 doktor říkal že mi to prostě v těhu lítá, upozorňoval mě na to už když jsem tam přišla že jsem našla pozit. test že mi bude nejspíš navyšovat dávky no a taky že jo. mě to jako neva, příznaky štítky žádný nemám, neměla jsem je ani před operací ani po, nebo po operaci jo ale jen asi 3 měsíce a od tý doby zase nic a je mi dobře. spíš se bojím co mimiš ale říkám si že když mimi v pohodě přežilo 1. trimestr který je nejrizikovější tak teď už mu snad moje štítka neublíží.

morryghan
22. sep 2009

Ahojte kocky, prepacte, ze som vam sem takto vpadla, ale mam pred zaciatkom stimulacie a minuly tyzden mi zistili zvysene protilatky proti SZ konkretene proti tyreoglobulinu. Mate niektora s tymto skusenosti? moze to mat vplyv na pripadne otehotnenie? Ja som objdenana v piatok k endokrinologovi, ale v tychto dnoch uz cakam MS, tak sa bojim, ci budem moct vobec zacat stimulovat :( viete mi niekto prosim poradit? dakujem

shandy
22. sep 2009

ahoj morryghan, vies aj hodnotu tych protilatok?

lusinkaj
22. sep 2009

ahojte,prisla som vas kuk...uz netrpezlivo cakam na 25 a idem na krv...verim,ze bude dobra 😵
a vy co tu mate nove?

takyna
22. sep 2009

ahojte kočky 🙂 , neviete mi poradiť?, mám TSH až 12,44 hodnotu a to beriem poctivo euthyrox 75 😝 , chceme začať IVFko , mali ste niektorá takého hodnoty??? ďakujem

len
22. sep 2009

Takyno, před IVF je určitě potřeba "požehnání" endokrinologa - pokud ti to nedoporučí (jako že s takovýmahle hodnotama asi ne), tak určitě vyčkej. Pravděpodobně ti ještě zvednou dávky 🙂

takyna
22. sep 2009

Ahoj Len, dúfam, že nie 😔 , už čakáme rok po tom čo sa nám prihodilo, začali sme chodiť do Brna a máme práve začať touto mrchou.... ☹

takyna
22. sep 2009

mám taký tušák , že to nie je v poriadku, najviac ma, ale štve, že fakt po rokoch zanedbávania poctivého brania tabliet, pomerne malej dávky 50tky, ich 3 mesiace pocivo pravidelne užívam, a to dokonca 75tku 😝

lusinkaj
22. sep 2009

takyna ja som mala hodnotu tsh 40 a teraz musim poctivo brat lieky a idem na krv 25.9 a uvidi sa...ak sa mi znizilo tak mozem ist na ivf ak nie,dr.ma ani nechce pustit....lebo su to zbytocne vyhodene peniaze 😒

takyna
22. sep 2009

Luskaj , len to nechapem preco mi to takto vyskocilo, po porode dokonca v marci tohto roku som mala lepsie vysledky ako teraz, endokrinologicka mi v maji povedala, totiz mali sme ist na KET, ze sa to po mesiaci upravi pravidelnym uzivanim a ze mozeme ist v JUNI na KETko, bohuzial sa nam nevyvijali embrijka po rozmrazeni, cize sa to stoplo, ale uz je september a je to horsie a horsie, moja doktorka ma dovolenku, preto takto to zistujem , lebo uz mam s toho slzy na krajicku 😔

len
22. sep 2009

Takyno, hele, ale pokud by to mělo znamenat výrazně sníženou šanci na úspěch IVF a výrazně zvýšený riziko potratu, tak je přeci blbost do toho jít, ne? Ta norma je 4-5 dle laboratoře, k otěhotnění se doporučuje i pod 3, takhle vysoký to opravdu není dobrý. Počkej si na vyjádření z endokrinologie, ale radši IVF o pár měsíců odsunout, než si pak vyčítet, že to neklaplo/ potratila jsem nebo nedejbože se narodilo postižený dítě (to vše může vysoký TSH způsobit) jenom proto, že jsem příliš spěchala...
Ony ty 75 jsou sice vyšší dávky, ale zdaleka ne strop, já beru téměř 2x tolik, když je to třeba.

takyna
22. sep 2009

Len máš pravdu, všetko to beriem, len tomu proste nechápem, pri tehotenstve som mala 100 a doktorka bola nad mieru spokojna s vysledkami , mala som ich lepsie ako bezne, ja normalne uvazujem nad tym, ci mi tie vysie davky viacej neskodia ako pomahaju, ked ich beriem mensie a obcas nie tak pravidelne som na tom s TSH lepsie ako pri vyssej davke, moze to byt tak?, inak si to fakt neviem vysvetlit.... ☹

lusinkaj
22. sep 2009

takyna,tak ani ja neviem preco to tak je,mne sa zdvihlo tsh kvoli tomu ze som nepravidelne brala lieky a tym padom mi prestala fungovat stit.zlaza 😒 tak mi povedala dr.tak teraz beriem velmi poctivo a ak bude dobra krv idem na ivf... 😉 😵

takyna
22. sep 2009

Lusi, ved to , ze do teraz som ich nikdy pravidelne nebrala a stale bolo vsetko fajn, a ked ich zacnem poctivo skutocne tak je to na figu, prosto irónia osudu 🙂 , už sa musím aj zasmiať , lebo ma ten život nechce šetriť, no čo už uvidíme , čo ešte v Brne povedia, brali si tiež krv, ale podla toho čo ste mi napísali to ružovo nevyzerá.... 😖

len
22. sep 2009

Taky, nebo to prostě bude tím, že ti to hapruje, chvíli je hůř, chvíli líp 😒 A ono těhotenství s organismem dokáže pořádně zacloumat... Někdy je to běh na dlouhou trať. Já se na svoje současný hodnoty dostala během nějakých šesti let, během té doby to pořád šlo zvolna dolů a dolů a tak cca jednou ročně mi to zase trochu zvedli. Ta štítka zlobí a prostě co nevyrobí, to ty jí musíš dodat. No a někdy začne z nějakýho důvodu zlobit ještě víc, ale prostě jak tělo nemá těch hormonů správný množství, je to zlý 😒

takyna
22. sep 2009

Len , moja endokrinologicka mi ale povedala, jednu vec, ze tieto hormony co v tabletkach telu dodavame, zregeneruju a nastartuju stitnu za 1 mesiac, bezproblemov, no asi si so mna podla tohto robila srandu ☹ , konecne som sa aj psychicky zotavila , nastartovala a prebrala s toho vsetkeho, aj lieky zohnala, peniaze sme naškrabali , lebo ideme ako samoplatci do Brna a bude s toho.... 🙄 , prajem vsetkym zienkam aj tebe Len aby ste cim skor drzali v naruci zdravucke bábetko 😵

lusinkaj
22. sep 2009

takyna v piatok idem na tu krv tak potom napisem ak budu vysledky co ako... 😉
aj tebe drzim prsty,aby si mala malinke babatko 😵

takyna
22. sep 2009

Lusi, drzim palce aj na nohach, aj tebe prajem cim skor 😵

lusinkaj
22. sep 2009

dakujem velmi pekne 🙂

len
22. sep 2009

No, možná někomu opravdu za měsíc, ale většinou je těch měsíců třeba víc...
Ale ty léky na IVF kdyžtak ještě nějakou dobu vydrží, ne? 😕 My máme před sebou poslední hrazenej pokus, no, naštěstí aspoň ta ŠŽ je OK. Ale začaly mi zase hrozně padat vlasy, tak snad je to spíš stresem 😕

lusinkaj
22. sep 2009

len aj mne strasne vypadavaju vlasy,aj ked ja ich mam velaaa,lebu su dlhe,huste,tvrde...ale aj tak neviem preco?

takyna
22. sep 2009

Len vlasy môžu byť aj tým stresom, ale viac žien sa mi už sťažovalo na vypadávanie vlasov, možno začína aj tá jeseň tak to bude aj tým, tak je fajn, že máš štítnu na poriadku 🙂 , my sme sa spontáne rozhodli pre Brno, nemuseli by sme máme ešte voľné hradené poisťovňou pokusy, ale hormony a hlavne dlhý protokol čo mi robili v centre mi nerobil dobre na pecen a tak sme sa rozhodli pre soft cyklus v Brne

len
22. sep 2009

U mě bylo padání vlasů první příznak problémů se štítkou... mám je do pasu a tahat je po hrstech mi fakt nedělá dobře 😝

Taky, já měla 2x dlouhej protokol a reagovala jsem výborně, ale teď budu mít krátkej, ale to by bylo na dlouhý povídání a zcela mimo téma 😉

zuuuzana7
22. sep 2009

lusi tak som ta objavila, vcera som bola na tej kontrole a predstav si, ze mi dok. vravi no je ta stitka dovrzana, ale nech vam to spravia uz v car ... hlavne ze doteraz to oni kontrolovali ... ja som nas....

inac sorry baby, ze som tu tak vtrhla 😅

zuuuzana7
22. sep 2009

takyna prave som si to tu trosku zoskenovala, a prepac, ale ta tvoja hodnota je privysoka. najidealnejsia hodnota k ivf je zevraj okolo 2, aspon to u mna v car tak tvrdia 😅
ale z 12 to rychlo skreses dole neboj nic 😉
drzim silno palceeeeee