Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
12. nov 2008

moje teta prý taky po tý operaci měla problémy s jizvou ale pak prý se to zpravilo, jezdila hodně k moři tak nevím

vladimura
12. nov 2008

no na to abych jela k moři vůbec nemám,ale já ji mám škaredou jenom vzhledově jinak mi problémy nedělá. 🙂

tanity
12. nov 2008

strouzek, som rada, ze uz mas termin 🙂 🙂 🙂 tak sa to pohne vpred! huraaa! velmi ti drzim palce xxx

vladka, je to super, ze nemas uz problemy so stitnou 🙂 pekny priklad pre strouzek 😉 nech sa mala cim skor vylieci 😉

dievcata, ja som bola na sone a mam to tam vsetko dobre 🙂 aj vysledky! tesim sa...
...ale chcela som, neviem, asi medvidatku 😅 ked si dobre pamatam.....hovorila som im o tych mojich hnusnych pocitoch v krku a lekarka na to, ze to sa vacsinou pocituje skor pri zvacsenej stitnej a ze moja je mala a nemam ziadne uzliky ani nic ine...takze ma odporucila na krcne (ORL), kde som bola dnes a lekar vravel, ze to moze byt zatekanim hlienov, refluxom (palenie zahy) a mandlami (pritomnostou nejakeho bacilu svinskeho, ktory moze vyvolavat aj straty ☹ ☹ ☹ ) takze mi vzal vyter a o tyzden uvidime....ja uz by som tak chcela mat pokoj od vsetkych lekarov, vyterov, injekcii, odberov ☹ aaale, bude dobre, vsak dievcatata? 😉 Musi byt! 😵 😵 😵 Takze za tie pocity v krku nemusi byt vzdy zodpovedna len stitna 😉

pekny dnik dievcata x x x

medvide1
12. nov 2008

tanity:ahojik jo jo to jsme se bavili spolu o tec h pocitech v krku o knedlíu.Ale me to naštestí tuk tuk přešlo:_) nevim asi to bylo že sem měla vice hlenu či co:_(ja už toho mam take plné zuby už bych chtela mimi ted sem ms dostala po 29 dnech z ničeho nic mivala sem ji po 37 dnech a ted nyní po 29 tak sem myslela jestli to neni po tom letroxu tak asi to tim bude:_)

tanity
13. nov 2008

medvide ahoj 🙂 tak to suhlasim, asi to bude tym letroxom, tie lieky totiz upravuju cyklus 😉 😉 😉 takze super! nooo, a uz len vydrzat a posnazilkovat sa a o chvilku bude radosti a radosti 😀 drzim palce xxx

tanity
13. nov 2008

juuj, a este som chcela...kamaratke zistili (po 3 stratach ☹ ), ze ma mierne zvacsenu stitnu zlazu, ale ze vysledky TSH aj FT4 su v norme. kedze byva v zahranici, je to tam trosku ine ako tu na SK a vela o tom probleme jej nepovedali. Chcela by vediet, co to vlastne znamena, ze aj ked ma dobre vysledky (v norme), ma zvacsenu stitnu...a myslite si, ze za straty moze uz len ten fakt, ze stitna je zvacsena? Mne osobne sa skor zda, ze dolezita je ta funkcia a ze ta velkost ak je len mierne od normy, za straty nemoze....co si myslite? dakujem 😉

strouzek
16. nov 2008

ahoj holky

tanity s tou tvojí kámarádkou nevím, taky si myslím že je důležitá ta funkce,hlavně prý u zvětšené štítnice vadí ty protilátky což je můj připad.

jinak holky hlásím že 4.12. jdu na to odstranění štítnice. bojím bojím ☹

tanity
16. nov 2008

strouzek, jooj, ale ved to je super sprava 🙂 aj ked verim, ze bojiiiis 😨 aj ja by som sa...ale zasa na druhej strane, to znamena, ze sa uz coskoro, snad ani nie za mesiac, budete mozt pokusat o babatko 😵 strouzek, ja verim, ze ti operacia dopadne velmi dobre a budete moct hned snazilkovat 😵 veeeeela stastia xxx
(a dakujem za radu 😉 )
papa x x x

zabza9
17. nov 2008

Ahojky 🙂
Tanit já mám sníženou funkci, jak vypadá štítnice zatím nevím, na sono jdu 1.12., ale ptala jsem se na vliv na otěhotnění, prý zcela určitě za to může štítnice, že tak dlouho nemůžu otěhotnět. Na můj MA prý vliv neměla, jenže já ho měla před 5. lety... Ale selským rozumem bych řekla, že pokud jsou hodnoty v pořádku, vliv by to mít nemělo, jde přeci o hormony a ty když jsou ok, mělo by být těhu v pohodě.
Stroužku držím palce a trochu i závidím, jak to jde u vás rychle 😉

vladimura
18. nov 2008

Tak to je bezva Stroužku že už máš ten termín a dokonce stihneš být i do Vánoc v poho.To Ti moc přeji a třeba i ten nejhezčí dáreček pod stromeček.To se dá klidně stihnout.Buď statečná a všechno zvládneš.Bude Ti hned líp,uvidíš. 😵

strouzek
18. nov 2008

vladi díky snad bude vše v pořádku. jako i když dneska mám nervy na prasknutí, čekám na mrchu, 4 dny a furt nic, na testu nic, buď jsem těhu a to by mě dr. zabil a hlavně bojím se jít na rentgen nebo nejsem a zase mám problém s tím aby mi mrcha nevyšla na operaci ☹

vladimura
18. nov 2008

A nemůžeš to mít z těch nervů normálka zpoždění?

delfi07
19. nov 2008

Ahoj Stroužku, s tím si hlavu nelam. Buď jsi těhu a to si už potom doktor nějak poradí, to se neboj 😉 ať si klidně nadává, o něj přece nejde. A kdybys náhodou nebyla, tak si zajdi k doktorce nechat si napsat nějaké hormony na odsunutí mrchy. Jmenuje se to norethisterol (?). Je to prostě nějaká vyšší dávka hormonů, někteří lidi to prý dokonce používají, když jedou na dovolenou. Prostě se to začne brát, když už to vypadá, že něco bude a po operaci to prostě vysadíš, protože to už to bude jedno. Měla jsem ho taky nachystaný, ale nakonec jsem ho nepotřebovala
Hodně štěstí - ať ti všechno dobře dopadne

bmarcelab
19. nov 2008

ahoj baby,uziva niekto aj Carbimazol?Ja ho beriem na zvýšenu činnosť štítnej žlazy,teraz 26.11.idem prvýkrát do Lubochne a buduci rok ma podľa dokt.čaká operácia.Dovtedy mi dokt.nedoporučuje otehotnieť,mate s tým nejake skusenosti?Moj gynekolog mi povedal ze nie je zakazane otehotniet ale hned treba vysadit tieto lieky,nikto nepise ze by uzival to co ja.Kedže sme sa snažili babo bol to pre mna dost velky sok ked mi v juli tohto roku povedali ze mam zvysenu cinnost stitnej zl.a nesmiem otehotniet.napiste ak mate podobne skusenosti.dakujem

matita
20. nov 2008

Ahojte, nemali ste nahodou niektora pri hypotyreoze taky problem, ze ked Vam lekar zvysil davky tyroxinu, tak Vam zacala haprovat menstruacia? Mne uz dva mesiace vynechala uplne a ked som bola „reklamovat“ predavkovanie tyroxinom, tak ma lekarka odbila tym, ze z jej strany je vsetko v poriadku, nech si to poriseim s gynekologom. Lenze ja som takyto problem nikdy v zivote nemala, az teraz 6 tyzdnov po zvyseni davky tyroxinu z 25 na 50mg. TSH mi vsak kleslo z 3,6 pred polrokom na 0,1 teraz. Co mam teraz robit? Zmenit endokrinologicku, alebo cakat, ci si na to organizmus navykne a zacne fungovat sam od seba? A to som v januari chcela ist na IVF... ☹ Poradte.

strouzek
20. nov 2008

ahoj holky tak jsem včera byla u dr.na štítku a na gyndě, na gyndě mi píchl injekci na vyvolávačku a prej se uvidí jestli těhu jsem nebo ne,na utz nic vidět nebylo akorát velká sliznice, tak čekám co a jak. no a na štítnici se doktor začal smát prej těhu na operaci neva a na rentgen by mě prej stejně neposlal tak jako tak. takže uvidím, ale jestli jsem těhu tak se bát budu aby to mimču neuškodilo ☹

tanity
20. nov 2008

strouzinko, neboj sa...ved lekari snad vedia, co hovoria a robia...doveruj im 😉 😉 😉 vysoka sliznica moze znamenat tehu 😉 😵 takz eteraz cakas, ci dostanes...a za kolko dni by si asi mala dostat? xxx

matita, neviem ti poradit, ale mne sa praveze zda, ze tie lieky by mali cyklus upravovat a nie kazit 😖 i ked, mne zmenil euthyrox z 28dnoveho ukazkoveho na 27 a aj 24 dnovy 😖 tak nevim...a tiez sa miz da, ze si uz na tej hranici hraniciacej s hypertyreozou..to 0,1...??? ja som teraz mala TSH 3,6 a lekarka bola spokojna adavku mi vobec nezvysovala...tak vazne neviem 😨 mozno si fakt organizmus potrebuje zvyknut na tie nove davky, zda sa mi to mozne...drz sa xxx

bmarcelab, tak sa drz a verim, ze sa vsetko v dobre obrati a budete moct otehu skor 😵

pozdravujem dievcata xxx

vladimura
20. nov 2008

Stroužku neboj mě sestřička na gyndě říkala,že zná případy kdy byly maminy v narkoze a děti zdravý a v pořádku.Dokonce měli v 8 měsíci vyoperovaný žlučník a mamka v pohodě se stihla do porodu dát do kupy. 🙂 Ono to vážně neva,já měla cystu na Bartholince v těhotenství taky narkoza a dcera je až moc aktivní a zdravá. 😀

strouzek
21. nov 2008

holky díky za uklidnění jsem na nervy, už dávno jsem to měla dostat jsem nějaký 34 DC což jsem v životě nebyla, jestli jsem těhu tak jsou to akta x páč my měli jediný sexík kdy se to mohlo stát 3 dny před oček. menzes takže jsetli jsem těhu tak max 10 DPO ale že bych měla ovu tak pozdě to se mi nezdá ☹

matita
21. nov 2008

Tanity dakujem za odpoved. Tiez si myslim, ze mi to lekarka vyspickovala skoro do hypertyreozy. Nejak jej uz moc nedoverujem. A vobec, v poslednej dobe mam pocit, ze co si nenastudujes sama, to sa od lekara nedozvies. Cest lekarom vynimkam. A to mam s nimi za poslednych 5 rokov bohate skusenosti. Nepozna tu niekto vlastne dobru endokrinologicku v Bratislave?

delfi07
21. nov 2008

Ahoj holky,
Strouzku to je dobře, žes tak pořídila. Jenom s tou narkózou v těhu bych asi přemýšlela - po dokončeném třetím měsíci by to vadit nemělo (to už se miminku vytvořilo to co potřebuje), ale na začátku? 😕

krista
26. nov 2008

Ahojky holky 🙂

Tak jak jste tady na tom?

Strouzku jsi těhulka? 🙂

Chtěla jsem se zeptat jestli tu někdo dělá ovulační testy? Četla jsem že stín značí že ovu je na cestě, měla jsem stín tak si říkám za pár dní to tady bude, až budou tlustice tak bude ovu do 24h ... jenže pak jsem někde četla že ten stín může způsobovat zvýšený hormon štítné žlázy a tudíž ne ovulace 🙄 stalo se vám to někomu, že vám vyšly ovutesty falešně pozitivní a ovu přitom nebyla popř. byla jindy?

len
26. nov 2008

Ahoj Kristo, dlouho jsem v týhle diskuzi nebyla, nějak je to s mou štítnicí pořád stejný, tak nemám co novýho říct...

Každopádně k těm ovutestům - reagují na hormon LH, nikoli na hormony štítný žlázy. Takže slabá druhá čárka opravdu znamená, že jsi měla zvýšený LH. Na druhou stranu mírně zvýšený LH určitě nemusí znamenat, že nastane ovulace. Někomu ty hormony víc kolísají v průběhu cyklu a výjimečně se může i stát, že tělo sice pomocí LH dák k ovulaci signál, ale folikul na něj nezareaguje a nepraskne...

urbi
26. nov 2008

ahoj holky, chci se zeptat..
dneska mi volali, že mám špatné výsledky štítnice - sníženou funkci, od zítra mám nasazen Euthyrox 50 1x denně - bohužel mi ji zjišťovali až teď ve 33. týdnu, doteď na to kašlali a žádné testy na to nedělali.. nemám o tom žádné info, s doktorem teprv budu mluvit, spíš mám velký strach, že pokud to trvá delší dobu, třeba celé těhotenství, jestli to nemohlo mít vliv na miminko... - někde jsem se dokonce dočetla, že by mimi mohlo být dementní... tak díky za jakékoliv info

len
26. nov 2008

Urbi, neboj se, dementní určitě nebude 🙂 50 mikrogramů je slaboučká dávka, obzvlášť v těhotenství, kdy holky běžně berou několikrát tolik (já mám mimo těhu 150)... Spíš bych to viděla tak, že byly hodnoty trochu zhoršené a doktoři nechtějí nic riskovat, tak klidně vyčkej, co ti poví doktor, kdyby to bylo hodně vážné, byla by to daleko větší mela 😉 Držím palce, ať je to OK 🙂

strouzek
27. nov 2008

ahoj holky

tak těhulka nejsem mrcha došla, no jako kupodivu jsem ráda, bylo by to moc komplikací za pár dnů nastupuju na tu operaci a pak hurá do snažení. akorát ty testy jsou šmejdy, nakoupila jsem cca 10 značek testů oblítala jsem celý opavsko a bruntálsko a na 8 značkách testů ani ťuk a na dvou (hcq strip a 7 days )čárky byli. těhu jsem určo nebyla protože se mi nezdálo abych měla ovu podle ovu testu 13 DC ale sex nebyl vůbec kolem toho data a byl až někdy o 11 dnů později tj. 3 dny před mrchou, že bych zrovna otěhu. ledva že bych měla 2 ovulky,podle mě falešný testy.
od příště věřím jen mamatestům 😵

urbi já myslím strach mít nemusíš já sena to ptala jak to dělají u těch těhulí co mají špatnou štítnici ale nezjistí se to, doktor mi odpověděl že takových mamin je spousta a proto svaz endokrinologů usiluje o to aby test na štítku se dělal v těhu automaticky protože je tolik těhu holek se štítnici a zjistí se to většinou až když se třeba něco stane (např. potrat) ale kdy to bude ví bůh. prý se každopádně nemáme bát toho že by mimčo bylo dementní nebo tak.
vlastně mě se to v těhu zjistilo velkou náhodou, prostě jen jsem šla k obvoďákovi a ten mi bral krev na normální preventivku a jen ho napadlo že tam přihodí test na štítnici a bylo. jinak příznaky jsem neměla žádný

dasa24
27. nov 2008

ahoj holky,

prosím Vás za jak dlouho jste měli výskedky FT4, TSH ?
Já jen že u Dr. to trvá 10 dní a když jsem volala do nějaké laboratoře tak mi řekli že ráno když přijdu ještě na odběry, tak ten den jsou výsledky ? 😕

len
27. nov 2008

U nás to zvládají do druhého dne... Ale někteří doktoři to posílají do laborky bůhví kam (třeba jeden můj dr. to posílá z Prahy do Nymburka), takže to trvá pěkně dlouho...

strouzek
27. nov 2008

daso u nás v krnově je to hned, už odpoledne se ví výsledky ale většinou se posílajípřímo tomu dr. a pacientovi to neřeknou, horší to ale bývá s domluvením termínu u endokrinologa u nás je třeba furt plno a čekačka třeba 2 měs.

dasa24
27. nov 2008

holky moc Vám děkuju 🙂
Tak to si radši skočím do laborky sama a Dr. přinesu rovnou výsledky.

jsem ted 5tt+5 tak nic nechci podcenovat, už jsem o jedno přišla v 6 měsíci

Chodíte na lačno? Mě bývalá Dr. řekla že musím a nynější Dr. mi řekl že nemusím, v laboratoři mi řekli že taky nemusím být na lačno .