Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

angels_woman
19. okt 2010

@jerrymona hmm, asi máš pravdu. V pátk, nejdýl v pondělí to zkusím. 🙂 A budu tajně věřit a doufat... 😉

jerrymona
19. okt 2010

@angels_woman 😉 😉 😉 😉 prajem ti to. 😵

angels_woman
19. okt 2010

@jerrymona Díííky!!!! 🙂 😉 😀 😅 😵

monika0001
19. okt 2010

ahojte..
tak odod dnes som oficiálna tehula 😀
dostali sme knižku a nesmierne sa tešíme 😵 😵 😵 😵 😵

jerrymona
19. okt 2010

@monika0001 super, blahozelam. 😵

katie_25
19. okt 2010

@monika0001 jé gratuluji 😵 😵 😵 a jak ti je?
jo a psala estrell , že dnes už jsou doma 🙂

monika0001
19. okt 2010

@jerrymona
@katie_25 - Ďakujem kočky...
jerry - ty sa držkaj !! myslíme na vás..
katie - ako mi je, no zatiaľ nevoľnosti stále pretrvávajú ale tak čo už 😀

zvizatinka
19. okt 2010

@monika0001 - gratuluju 😵 šetři se!
@angels_woman - držím pěsti, ať je vše v pořádku!!! 😵

Už dala estrell nějaké fotečky? Nemám čas koukat ☹

Mějte se, kočky, zas zajdu na kontrolu... ve čtvrtek se "pochlubím" , jak jsem dopadla.... 😅 Pááááááááááčko 😵

angels_woman
19. okt 2010

@zvizatinka moc děkuji!!!!! Budu potřebovat 🙂

katie_25
20. okt 2010

@jerrymona asi nic, viď? u nás místo sněhu padají kroupy 😀

jerrymona
20. okt 2010

@katie_25 este tu stale strasim. nic sa nedeje. dnes som bola na kontrole, hladali sme s hebamme srdiecko, lebo carolinka na nas kaslala a zapichla sa kdesi do kuta. 😀 na ctg-cku to potom nepisalo pekne vlnky, ale nejaku morzeovku, preto som tam stravila asi tristvrte hodinu. 😀
inak je hlavicka uz nizsie a fixovanejsia a ak krcok sa uz skratil. otvorena som len na spicku prsta, dufala som, ze viac. 😖 a ak sa dovtedy nic neudeje, v pondelok idem na kontrolu znova. prenasat by ma vraj nechali aj 10 dni az 2 tyzdne. 😲 ale to dufam, ze dovtedy porodim. 😕
u nas bolo iba zima, neprsalo a nesnezilo. tak som carolinku vylakat nemohla. 😀
inak mi uz kazdy vypisuje a vyvolava, co ma nenormalne drazdi. 😠 ved co ja mozem zato, ze sa jej nechce von? 😅

katie_25
21. okt 2010

@jerrymona jé tak to jsi na kontole byla dlouho .. jj, asi to musí být otravná, stále odpovídat, ještě nic .. no prostě Carolinkapřijde až se jí bude chtít 😀 ..no snad to nebude dlouho trvat a řekl ti dr.kolik třeba bude vážit?
já jdu dnes na kontrolu 🙂

jerrymona
21. okt 2010

@katie_25 otrava to je, ked sa ma kazdy vypytuje, ale ja sa snazim uz na to nereagovat. 😖 aj ja musim cakat, tak co. 😒 carolinka uz bude vediet, kedy je jej cas. moja babka by povedala, ze si este asi robi frisuru, aby bola vonku pekna. 😀 mozno preto to tak dlho trva. 😀
tebe prajem krasny zazitok na kontrole a aj ja sa tesim na prvu fotecku tvojho drobceka. 😵

katie_25
21. okt 2010

@jerrymona jé tak to babička pěkně pověděla .. no jo ženská se musí připravit než jde do společnosti 😀

kontrola proběhla dobře, děloha roste, HCG z minulého týdne jsem měla přes 35.tis , akorát dr. má malinkou ordinaci a na UTZ posílá do nemocnice, jsem tam objednaná až na 18.11. takže na obrázek si ještě počkám 😀

jerrymona
21. okt 2010

@katie_25 tak asponze kontrola dopadla dobre. 🙂 tak potom ides pravdepodobne v 12 tt. tes sa, uvidis ako sa drobcek hybe. 🙂

katie_25
21. okt 2010

@jerrymona jj, přesně tak .. 🙂

katie_25
22. okt 2010

@angels_woman budeš dnes testovat? 😉
@jerrymona myslím na tebe 🙂 🙂 🙂

jerrymona
22. okt 2010

@katie_25 dik. ale budes musiet mysliet castejsie, lebo tak skoro to asi nebude. 😖 😅

katie_25
22. okt 2010

@jerrymona myslím nejvíc, co to jde 😅 😅

jerrymona
22. okt 2010

@katie_25 dakujem. 😵

uctovacik123
22. okt 2010

Ahojte, dievčatá!
nestihla som ešte prečítať celú tému, lebo ešte sa klepem...Právo som sa dozvedela, že mi vyskočili pri preventívke hodnoty na štítnu žľazu, a hneď v pondelok sa mám hlásiť u svojho všeobecného lekára. Mamka má zníženú funkciu štítnej žľazy, bola už operovaná. No, som v šoku, plánovali sme bábätko a teraz neviem, čo všetko môžem čakať...Keď vás tu však vidím také vysmiate niektoré, tak snáď aj u mňa bude všetko ok a bábätko sa podarí....

jerrymona
22. okt 2010

@uctovacik123 v prvom rade by si mala ist ku endokrinologovi, kedze je on odbornik na stitnu zlazu. ten ti odoberie krv a povie ti, aku hodnotu tsh prave mas. ak si vyskocila nad normu, tak ti da lieky, aby sa to tsh znizilo. najlepsie na otehotnenie je hodnota okolo 2. zatial este vyckaj, co ti povie. a zatial este neboj, je nas tu vela, ktore sme po liecbe otehotneli. 🙂 a keby si bola nahodou uz tehulka, tak si co najskor vybav termin, aby ti davku liekov mohol lekar zvysit. prave na zaciatku ci uz liecby alebo otehu hodnoty trosku skacu.
prajem vsetko dobre. 🙂 a skore otehulkovanie.

uctovacik123
22. okt 2010

@jerrymona dakujem za odpoved. Planovali sme sa do baba pustit v aprili buduceho roka, no teraz neviem, dufam, ze sa nic nestane...Pojdem aj k endokr. , lekar ma tam chce poslat, viac sa dozviem v pondelok, ale som mimo, toto som necakala... 😒 Uf, to bude vikend...a dakujem este raz za odpoved. Mirka :o)

jerrymona
22. okt 2010

@uctovacik123 hlavne je, ze ti na stitku daju lieky. ked je to pod dohladom, tak by nemalo nic byt. 🙂 aj mne sa zrutil svet a bala som sa. nato som o tri mesiace otehotnela. 🙂

katie_25
23. okt 2010

@uctovacik123 neboj, přesně jak píše jerrymona, dostaneš léky, které ti budou upravovat TSH a mimčo třeba bude dřív než si vůbec myslíš 😉
já byla i dnes v práci, a z toho celodenního stání v týdnu jsem totálně mimo, děsně utahaná, celé odpoledne jsem prospala 😀

tessinka
24. okt 2010

Ahojte babulky, môžem sa k vám pridať?

Mne nedávno zistili hypotyreózu, a chceli by sme druhé dieťa, jedno slniečko už máme. Zistil mi to práve môj gynekológ, keď sme nemohli otehotnieť s druhým.

@angels_woman, ja som s mojou endokrinologičkou dohodnutá tak, že keď otehotniem, hneď sa k nej objednám a ona mi upraví dávky Euthytroxu, pravdepodobne ich teda o trochu zvýši. Bábätko by to ohrozovalo len vtedy, keby dlhšie, napríklad celé tehotenstvo alebo prvé mesiace, nedostávalo čo treba. Na druhej strane, žena aj s problémami so SŽ ťažšie otehotnie a cykly sú často anovulačné a preto niekedy aj dlhšie a nepravidelné.

katie_25
24. okt 2010

@tessinka ahojky, vítej 🙂 jj, nejlepší je buď před těhu nebo hned v počátku léky upravit, většinou navýšit. Držím palce, ať se vám brzy zadaří 😉

tessinka
24. okt 2010

Katie_25, vďaka za privítanie.

Držím palce aj ja všetkým 🙂 .

petula22
26. okt 2010

@jerrymona Ahoj, tak jsem se sem jukla a koukám, že tu ještě jsi, nechce se jí ven, nic jí u maminky nechybí 😀 . U mě žádná změna, jen si asi cinknu na štítnou, padají mi dost vlasy a mám úplně šupinatou kůži, tak se snad zase štítná nezhoršila 😖 . Doufám, že je to jen podzimem 😉

jerrymona
26. okt 2010

@petula22 nic sa nezmenilo. dam vediet, az ked bude na svete. 🙂
moze byt, ze je to len tym pocasim, co opisujes, no skus pripadne pohovorit s endo, ci sa stitka nezhorsila.