Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

avalsorim
21. nov 2010

@macik27 Ahoj, no lebo mne na to prišli asi pred mesiacom :(

petula22
21. nov 2010

@avalsorim Hlavně že na to přišli, oni to srovnají a uvidíš, že se hned zadaří. Když by sis to tady zpětně prošla, tak je tu spousta holek, kterým se hned po upravení zadařilo 😀 . Hlavně poctivě dlabej prášky. Někomu to třeba trvá déle než se vychytá hladina, ale někomu už se po měsíci srovnala.

estrellita
21. nov 2010

@avalsorim presne tak 🙂 je nas tu docela hodne, ktere slouzi jako pozitivni priklad pro ostatni 😉 az se ti hladina srovna, tak se treba brzy zadari 🙂

avalsorim
21. nov 2010

@estrellita Ale nám povedala doktorka že sa nemáme snažiť. Tak čo na to poviete?

petula22
21. nov 2010

@avalsorim To je normální, než se to srovná, tak se nemá snažilkovat, aby eliminovali riziko. Může se ti podařit třeba i otěhotnět, ale je vysoké procento potratů nebo defekty miminka.

petula22
21. nov 2010

@estrellita Ahoj, tak jak to zvládáte, už jste se zaběhli? 😵

estrellita
21. nov 2010

@avalsorim ano, to ti poradila dobre. my jsme se taky nesmeli snazit, dokud se hladina nesrovnala, pak udelali jeste kontrolni nabery, jestli je hladina stale OK a az pak nam povolili se snazit. ja jsem mela hypo fci, ale hodne velkou, takze si mysleli, ze to bude trvat hodne ldouho a nakonec jsme se mohli snazit pul roku po nasazeni leku 😉

Jak pise petule, kdyz bys nahodou otehotnela (a priroda vetsinou vi, co dela, takze se to spis nepovede), tak je velikanska sance, ze bys potratila, nebo bylo miminko postizene, takze to opravdu dodrzuj.

estrellita
21. nov 2010

@petula22 uz jsme se zabehli, dekuju za optani 🙂 maly uz se zacina cilene usmivat, samozrejme nejvic na zenske 😀 a je to pekny zrout 🙂

avalsorim
21. nov 2010

@estrellita To vážne až pol roka? to je sila. ja mám S anti - TPO strašne vysoké až 677,89 a malo by to byť do 5,61 THS mám zase príliž malé 0,004 a malo by to byť od 0,35-4,94 a T4 mám 21,82 a malo by to byť od 9, 01 - 19,0. takže asi tak. je to vraj strašne rozhádzané :(

uctovacik123
23. nov 2010

Ahojte,

v piatok som sa konečne dostala na vyšetrenie, čakala som na neho 3 týždne...Neriešim už, mám to za sebou. Ako veľmi ma môj všeobecný lekár vystrašil, tak som teraz spokojná a šťastná. :o) Endokrino lekárka ma vyšetrila, všetko v poriadku, hodnoty sú v norme, na kontrolu mám prísť zase o rok. Nakoľko ale chceme bábätko, tak mesiac pred začiatkom snaženia :o))) sa mám prísť ukázať, skontroluje hodnoty. Teším sa veľmi , ale stále si budem čítať túto diskusiu, lebo hodnoty sa vraj môžu kedykoľvek zmeniť.... 😉

katie_25
25. nov 2010

@estrellita ahoj.. tak jak malý, aj to zvládáte, četa se, že už se směje... to je krásný.. 😵 😵

mě je celkem dobře, jen mívám nízký tlak, na endo jsme měla jít za 14 dní, ale raděj už půjdu na krev příští týden,přeci jen jsme předtím měla hodně nízké TSH a mimčo si ode mě stále bere zásoby hormonů štítné žlázy, četla jsem , že svoje hormony si utváří až ve 14tt.. příští týden jdeme s manželem na první předporodní seminář 😀

jerrymona
26. nov 2010

ahojte kocky.
ani vas nestiham citat a nestiham ani pisat. snad len chvilku, uz cakam kazdu chvilu, ze sa mala zobudi. mame sa dobre, cez den je carolinka poslusne dietko, vela spinka, aj ked väcsinou len pri mne 😅 . noci su uz horsie, vtedy zacinaju koliky. vcera plakala od pol 12 do pol jednej. nastastie iba raz. v stredu plakala styri krat 😝 , to som ju uz nevladala utisovat. o dva dni uz bude mat presne mesiacik. 😵
@estrellita kedy ides na endokrinologiu? ja asi koncom decembra alebo v januari. som zvedava na vysledky. 😅

estrellita
26. nov 2010

@jerrymona byla jsem dneska, dostala jsem se do hyper, takze mam ted misto 7x150, 6x150. pry u me musi davat dolu opatrne, protoze vzdy hodne ryhle reaguju 🙂 a jak se citis? mne je fajn, maleho uz boli brisko mnohem in a docela pekne spi a uz dva tydny se na nas krasne smeje, ted cim dal tim vic, je to takove slunicko 🙂 ted ale bojujeme s jeho vyrazkou na obliceji 😖

simasla
26. nov 2010

Ahoj holky @estrellita , @jerrymona - ráda čtu, že jste se s miminky krásně sžily a že Vás ani trošku nezlobí a nechají maminky alespoň občas hezky vyspinkat 🙂
my jsme stále 2v1 a zatím se prý na porod nic nechystá - nicméně stále doufám, že nebudu přenášet a budeme na Vánoce doma 🙂 mějte se krásně

jerrymona
26. nov 2010

@estrellita ja sa citim byt unavena a az tak unavena, ze sa mi da zle spat. to som si asi uz zvykla nespat...ked ma mala koliky kazdu noc. aj teraz ju nosi na rukach mm, krici strasne. dala som jej cipok, ale asi to trva, kym to pomoze. dufam, ze uz to nebude dlho trvat, ja uz som zufala, neviem, ci nieco nemam jest. ale co, ked drobec krici kazdu noc? ☹ toto mi najviac dava zabrat. cez den je ako anjelik a krasne spinka. len tie noci... 😒
carolinka ma tiez vyrazky na celej tvaricke a aj vo vlaskoch. na tvaricke to mam natierat mojim mliekom a na hlavicke cajom (len neviem ako sa vola po slovensky)
@simasla 😲 😲 ved ty uz o chvilu rodis. drzim ti palce a prajem, aby si mala kazdopadne krasny zazitok z porodu...a mohla sa konecne vytesovat z michalky. daj potom vediet. 😵

estrellita
26. nov 2010

@jerrymona jezis, jak ja ti rozumim, my jsme to na zacatku meli taky tak. maly dosz trpi na koliky, ale posledni tyden je to o 100% lepsi, nektere dny je uplne OK, nekdy se krouti a snad jen predevcirem mel vecer, kdy plakla a plakal. Odrihne si po kojeni? maly to na zacatu moc neumel, ted uz je to taky lepsi a temer vzdy si odrihne. a jinak pomohla kombinace - Infacol pred kojenim, po kojeni BabyCalm a udelala jsem caj z hermanku a dam vzdy dve lzicky. od te doby je fakt vyrazne zlepseni. v noci krasne spi. A jinak po vecernim kojenim dam na brisko nahraty polstarek z pecek a kdyz uz neni jine vychodisko, pouzivam rektalni trubicku. da se to vse u vas sehnat? kdyz tak pisni a mohla bych ti neco poslat, co bys nesehnala.

estrellita
26. nov 2010

@jerrymona jestli to ma i v hlavicce, tak to taky bude to co ma Maty, seborea, ne? on ma vyrazku na obliceji a v hlavicce se mu udelaly dva stroupky. ale chyti jsme to hodne brzy, rozjede se to pry vzdy az kolem 8.m.

estrellita
26. nov 2010

@simasla drzim palce na porod a preju, at to vsechno dobre probehne 🙂

simasla
27. nov 2010

jaj @jerrymona a @estrellita - vy si tedy užijete - moje kamarádka má čerstvé miminko holčičku a bříško je také trápí - ta mi psala, že dostala kapičky od MUDR. které dává před kojením a ono to zabraňuje pěnění mlíčka v bříšku a od té doby je to lepší. Nicméně nakonec musí dokrmovat, malá je líná sát a tak pořád brečela, že má hlad, tak dokrmují lahvičkou umělou výživou 2x denně mezitím normálně mateřské mlíčko a prý je to o 100% lepší, ale říkala, že teda měla ze začátku krušné chvilky, plakala, nevěděla co s ní a bylo jí jí strašně líto. Jo a rektální trubičku se také naučili používat, když nebylo zbytí prý dost pomohla.
No a my? Rodíme fakt za chvilinku 🙂 už se těšíme i na ten blázinec okolo miminka 🙂

jerrymona
27. nov 2010

@estrellita mame za sebou zas skvelu noc 😔 😔 😔 najprv vcera bolesti bruska o pol 9 a potom v noci sa stale budila od jednej do pol 5. to uz som bola zufala. chcela stale na prso, potom som jej dala odgrgnut, tak vyvracala (podla mna toho bolo dost 😒 ), utisila som ju a zaspala. vzapäti na to sa o 5 minut zobudila a chcela na prso znova a cely ten kolotoc sa opakoval zas. chcela by som jej dat aj feniklovy caj, ale zial nechce flasticku alebo nevie ako sa z nej taha a cumel odmieta. tak jedine prso.
davam kvapky SAB po kojeni, ked prave nespi, aby vychytali tie bublinky v brusku. a na bolest bruska mam kminkove cipky (tie pomahaju), teple vrecusko s ceresnovymi kostkami, cvicim s nozkami a masirujem brusko. ale ja predpokladam, ze potrebovala spracovat v hlavicke, co zazila za cely den, lebo bola akasi divna. a mam dojem, ze je to vtedy, ak sa okolo nej vela deje...vcera tu bola svagrina s 10mesacnym synovcom a svokra a bolo rusno. a to sme sa prave vratili z prechadzky, kde mi mala stale plakala, lebo som ju nateplo zabalila a strasne sa potila a na ten hluk z ulice tiez nie je este zvyknuta. chudacik, urcite mala toho dost. ona asi bude dost citliva po mne. ☹ a to si nechcem predstavit co bude o tyzden v nedelu. mm babka ma narodeniny a zbehne sa tam cela jeho rodina. budem sa snazit mat ju na rukach co najcastejsie ja, lebo tam si ju budu podavat z ruky na ruku. 😒 😒 jednak ju chcem navyknut aj na niekoho ineho, ale jednak jej este nechcem robit zbytocne stresy. 😖
estrell, vracia tvoj maly po kojeni? lebo mne sa zda, ze carolinka vracia viac ako predtym. 😒
@simasla ja som si myslela, ze mam malo mlieka, ale mala pribera pekne. a tiez je leniva, pri prse zaspi, tak ju musim budit, aby sa napapala, lebo ked ju ulozim niekam inam, hned sa budi. chce byt len zavesena na mne. 😅 vcera v noci som uz zufala tiez uvazovala nad tym, ze na noc by som jej dala umele mlieko...ale ak mam moje, tak jej ho najlepsie davat. musim vydrzat tie tri mesiace a potom uvidim, ak to neprestane, tak sa spytam hebamme, co mam robit.

estrellita
27. nov 2010

@jerrymona zkus ji dava ten caj po lzickach a nebo pak strikackou - das ji malicek do pusy, ona ho zacbe sat jako prso a ty pak pomalinku pristrikujes.
jj, obcas ublinkne a o hlavne kvlku tomu, ze musim zkouset asi 3 polohy, nez si odkrkne 😅

a jinak maly nemuze v noci zabrat, kdyz toho je taky kolem nej hodne

jerrymona
27. nov 2010

@estrellita nieco mi napadlo. ja pijem kazdy den caje z kminku, feniklu a este cohosi na podporu tvorby mlieka. kazdy den jeden liter. moze byt, ze mala ma z toho koliky? lebo mna z cohosi naduva, len neviem, co to je. 😖

estrellita
28. nov 2010

@jerrymona kmin a fenykl se dava detem, aby nemely nadymani, ale je velka rada deti, kterym to dela presne pravy opak ☹ je mozne, ze to tak muze byt, jedine ho zkusit na par dni vysadit a misto toho si koupit treba Gravimilk a tohle ted nepit.
ale jinak detem se jeste stale streva vyvijeji, nejsou tak odolna, takze proto nektere tak trpi na koiky ☹ musime vydrzet. u nas se to opravdu hodne zmenil v tom patem tydnu.

jerrymona
28. nov 2010

@estrellita caj skusim zredukovat alebo na dva dni vysadit a uvidim. inak som vcera jedla aj ananas a bol troska kyslejsi. mozno preto mala dvakrat v noci bolesti bruska.

estrellita
28. nov 2010

@jerrymona exoticke ovoce by se vubec nemelo, tak treba to je taky tim. ja zas musim omezit sladke 😝 al eteda nevim, z ceho budu zit 😅 😅 uz ted mam temer dve kila pod puvodni vahu, 😅 😅 ale myslim, ze to je i tou hyper, do ktere jsem ted sklouzla, protoze jsem mela TSH 0,029. Ale zas kdyz se podivam na svou stravu - vynechala jsem vsechnu zeleninu, ovoce taky moc nejim, chleba stary a nejlepe premrazeny, mlecne vyrobky jo - krome mlika, maso. a to je asi vse. a vcera jsem snidala, pak obedvala a pak jsem nejak zapomnela jist 😅 a uvedomila jsem si to az dneska rano, kdyz jsem se probudila s ukrutnym hladem ☹

janula.k
29. nov 2010

ahojte baby,
@estrellita a @jerrymona len som vas chcela povzbudit, ze s tymi bruskami treba mat trpezlivost, nas maly mal denne problemy, od druhej v noci nespal a len sme cvicili s nozickami..My sme vyskusali vsetko a nic nam nepomahalo, iba cvicenie nozickami. Potom ked sa v 3.mesiaci zacal viac hybat, tak prestali aj bolesti bruska. 😉
A s tou stravou pri kojeni je to tiez podla mna blbost, lebo ja som sa tiez dost obmedzovala a akurat som len chudla (a tiez som bola hyper) a maleho aj tak bolelo brusko. Jedine co som vynechala boli citrusy, strukoviny, cokolada a bublinky. 😉

janula.k
29. nov 2010

@estrellita a ty beries aj lieky na hyperfunkciu? ja som teraz 11 mesiacov po porode a pomalicky mi prechadza cinnost št z hyperfunkcie do hypofunkcie..este stale nemam ziadne lieky.

estrellita
29. nov 2010

@janula.k ta cokolaaaaaaada je u me ale tak potreba 😒 ale taky ji omezuju, i kdyz jsem ji uplne nevynechala. ja furt doufam, ze to opravdu v tech 3 m. prejde. vcera jsme meli krusny vecer 😅

estrellita
29. nov 2010

@janula.k nn, ja beru na hypo 🙂 ale o sestinedeli me tsh hodilo do hyper, tak mi ubira dr leky 🙂

janula.k
29. nov 2010

@estrellita aj ja som velmi na sladke no pocas prvych tyzdnov kojenia som sa snazila obmedzovat 😉 aj ked to asi prd pomohlo 😀
No u mna sa caka kym mi to same prejde do hypo... 😒