Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
12. jan 2010

Ahoj holky, dneska jsem celý den jen a jen pracovala. Takže jsem se sem nedostala.

vendulko: jsem ráda, že se vám to líbilo, mě se to také moc líbilo a musím říct, že Jardovi se to také strašně, strašně moc líbilo 🙂 Jo a ten herec na vozíku byl fakt kus 😉 . Nesmutni miminko určitě brzy bude vendulko, věřím tomu.

jerry: koukala jsem na výsledky a myslím, že je jich méně norma je 20 mil./ml a tvůj mm má pouze 10mil a také je jich méně pohyblivých (přes 50% nepohyblivých a 9% pohyblivých na místě, 25% pomalých a jen 15% rychlých a méně je jich v normě (tedy co se deformací týče idální norma jen 14% norma je více jak 30%). Zkus ty odkazy co dávala stroužinka. Nám tedy na spermiu v Caru k tomu řekli i výsledek ještě tak nějak polopaticky. A nesmutni - zaneste to gynekologovi a začněte papat nějaké vitamíny - třeba Ečko - myslím, že doporučí IUI - tedy inseminaci - sperma ti zavedou přímo do dělohy. Asi jsem tě nepotěšila, ale neboj - určitě se s tím poperete.

strouži - ty taky depkuješ? ty vyrovnaná maminka ? fuj styď se 😝

diapozitiv01
12. jan 2010

ahojte, posielam krasny pozdrav z lyzovacky,
dnes rano sme vybehli do lubochne na krv, pre vysledky ideme vo stvrtok cestou domou,, som dokyne tak narychlo rozpravala moju historku s vlastnorucne upravenou davkou euthyroxu, na mna len kuk 😀 ako puk,,, ze by mala o tom vediet moja doktorka,, ja ze samozrejme bude vediet, ale ona bude ordinovat az od 15.
Tak som zvedava 😉
a moj cyklus je na .... uz som 27 dc, teplota sa este nezvysila, bud to bude anovulak, alebo predlhy cyklus, ak by prisla ovulka zajtra, tak je to najmenej 40 dni,,, 😝 😝

simasla
12. jan 2010

ahoj dia 🙂 - tak si krásně užívejte lyžování a nemysli na to - upraví se štítka a určitě bude vše OK
já svůj cyklus taky nechápu - dnes FF vyznačil ovulku - ale nemyslím, že by byla, k Dr. půjdu co nejdřív, protože už vůbec nechápu ty pozitivní ovu testy 2 v cyklu ... no bude to u mě ještě běh na dlouhou trať myslím
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

strouzek
12. jan 2010

ahoj simi a dia

no jo simi já mamina vidíš to , měla bych se stydět ale prostě na depky má pravo každej 😉
dia no jo se nediívm já říct dr. že jsem si upravila sama léčbu tak nevím nevím jaký by měl výraz 😀

diapozitiv01
12. jan 2010

simasli,
to sme natom asi rovnako,,
tie cykly no strach a hroza,, keby ten krcok nebol otvoreny a tak vysoko a ktomu mokro, tak sa nato vyprdnem, ale ked ono to je tak tak mi to neda spat,,,
len skoda ze uz som muzika vystavila a jemu sa moc uz nechce,, ach ti chlapi,,, 😝

simasla
12. jan 2010

strouži - já neříkám, že nemáš - nezapomeň, že i hormony u tebe budou dělat své 😉 , tak si hezky zadepči - vyspíš se a bude zase líp
dia - je to divné.. ty cykly a nedej se.. pěkně ho znásilni - a jaké vyšťavení, však se tam kapička ještě najde 😀

diapozitiv01
12. jan 2010

ked este nestupla teplotka je nadej, no skusim sa na neho este zavesit, ale moc neverim, taky maraton sme uz dlho nemali a sam ziadal oddych 😝

jerrymona
12. jan 2010

no baby. uz som pisala do fora neplodnost u muza a citala tie fora s tym zvlastnym nazvom a je mi do revu. bojim sa ci to vobec pojde prirodzenou cestou a ci sa mi vobec podari otehotniet aj umelym oplodnenim. 😢 😢 😢
toto som necakala. ☹

strouzek
12. jan 2010

dia můj žádal oddychkaždý měsíc ale měl smůlu, když je čas plodit neberu omluvenky 😀

jerry bobku no já jsem si o tom taky něco pročetla, tak jako není to nejlepší ani nejhorší neboj, možná je to ten prvotní šok a budou stačit léky a vitamíny na zlepšení , jen je zvláštní že vám k tomu pořádně nic neřekl doktor. ☹

jerrymona
12. jan 2010

strouzek, mm dostal odporucenku od vseobecnej lekarky, tak isiel do labaku a tam mu ten spg urobili. ale inak som tiez cakala, ze tam bude napisane aj nieco ine, nie taka sucha poznamka OAT-syndrom a hyperspermie.

a vlastne gynekologycka sa ma pytala, ci ma mm spg. tak preto tam aj isiel.

haha. on ma hyper, ja nieco medzi hypo a hyper, uzas.☹ uz mi to cele lezie na nervy. preco ma niekto dieta a nechcel ho, alebo pojde na potrat a my co tak velmi chceme, mame taketo problemy.

nasa nalada je na bode mrazu a dnesny vecer sme planovali prezit inak, ako takymito spravami.

simasla
12. jan 2010

jerry - ještě nezoufej - vezmi papír na gyndu - oni ti všechno pěkně vysvětlí - a začněte hezky papkat vitamínky a určitě se to spraví neboj - buď ráda, že se věci pohli a teď se bude něco dít a určitě se s gynekologem domluvíš na nějakém postupu 😉

vendulak
13. jan 2010

Jerry kočičko nesmutni 😉 poslala bych ti smajlíkem pusu, kdyby tu takový byl 🙂 . Hrozně mi to připomělo mě tenkrát po spg. Ale on není všechno tak černé, jak to zpočátku vidíme 😉 . Kupte vitamínky (protože u chlapů asi nic jiného než ty vitamínky dělat nejde), kup vitamín E a Selen a Zinek (ale dávej bacha i na to kolik toho skutečně ve vitamínech je v mg, některé co jsem zjistila se jen pyšní názvem, ale vevnitř defakto nic 😒 ).
A miminko určitě půjde. Já teď nechci aby to vyznělo špatně, ale zkus třeba mrknout tady na koníkovi na místnost azoospermie, tam jseou holky co jim u chlapů nenašli vůůůbec žádné spermijky. A jak ty holky nakonec byli silné a taky to přeprali. Chlapy jsou na operace nebo jdou pak i do dárců. A taky jsou nakonec šťastné a dočkají se svých miminek. Takže jsem pak byla ráda, že my máme v podstatě jen to co máme my 😉 .
A jak už někdo psal, třeba ti doporučí inseminaci (IUI), že jenom spermie, upraví a přeberou a zavedou ti už jen ty nejlepší rychlíky 😉 . Nedávno jsem někde četla, že na to šla holka, kterej jejímu manžovi zjistili při IUI že se mu hrozně moc zhoršil spermiogram a skoro to už ani tedy dělat nechtěli, že je to úplná zbytečnost, že to už je jen tak na IVF a co myslíš? Teď je po tomhle IUI těhulka 😉 .
Neboj Jerry, i my se našich miminek jednou dočkáme 😉 . Můj má taky horší spermio a já mám blbou štítku, mám PCO, šílený cykly, ani nevím jestli s ovulkou nebo bez ní, a i my bojujeme dál a věřím, že až vyléčíme štítku tak miminko už bude. A věřím, že stejně tak se ho dočkáte i vy! 😉 Moc ti držím palce!!!

Jinak vám holky děkuju za včerejší podporu 😉 , jste moc hodné 😉 . No musela jsem se pěkně vykoupat v slzách zase 🙂 a i malinko v alkoholu 😀 . Ba né, jsem sice dopila skoro celou flašku nějakýho whisky krému co tu zbyl od Silvestra, ale tedy vůbec nic to nedalo 😀 . No a koukla se na Bridgite Jones a Noci s nepřítelem a příťa přivezl hamburger od Macka a bylo to 🙂 . Pak už jsem se k němu celej večer jen tulila a užívala si že tu je a dneska už je zase trochu líp, snad 🙂 .
Strouži jéje, tak to já znám jako svý boty, že čím víc jsem doma tím spíš se mi nechce do uklízení, vaření a newjradši bych proseděla celej den u počítače 😀 . Právě z toho hodně pramenila i moje včerejší depka ☹ . A znám jako své boty i neustálé problémy s nedostatkem peněz. Ale neboj, my prostě musíme věřit, že bude líp, protože jinak by to nešlo 🙂 . A ono líp bude to si piš! 😀 😉

s.petulka
13. jan 2010

Děkuji moc holčiny Shandy a Strouzek ted jste mě uklidnili poslechnu vás nebudu se stresovat.A v pátek vám dám vědět jak to dopadlo s tím vyšetřením.Zatím se mějte krásně pá

shandy
13. jan 2010

ahojte kocky, co nove? 🙂
jerry, to je len jeden spermiogram, naordinuj mu profertil - vitaminy a potom po 3 mesiacoch ho skus poslat na kontrolny...my mame astenozoospermiu a berieme profertil, aj ked teda je to drahe ako svina. teraz nam robili spermiogram v ramci imunologickych testov, tak som zvedava, lebo to je po pol roku a medzitym mal drahy este aj operaciu, ale papkal stale ten profertil...uvidim, co nam odporucia v prahe. bolo by dobre mozno aby siel mm k urologovi-andrologovi, aby sa zistila pricina toho SPG. Mozno sa to podari preliecit a aj s tym baby otehotneli. Dokonca aj take, ktore nemali niekedy v SPG ziadne spermie, ono sa to kazdy mesiac meni...

vendulak
13. jan 2010

Jo jo můj taky zobal Profertil, ale jak sem psala, jestli se něco změnilo nevíme, protože spermio budeme mít až jako součást IUI 🙂 . Ale mě tenkrát hodně přesvědčil takže já doporučuju, i přítel on jezdí každý den do práce hodinu a půl tam a hodinu a půl zpátky, to má dlouhou pracovní dobu a ještě 3 hodiny denně za volantem a byl tedy a teď zase je, pořád když přijede takový unavený a strhaný, a když pral Profertil tak sem na něm i viděla, jak byl zase takovej vitální, aktivní a tak 🙂 😔 .

shandy
13. jan 2010

No my sme zobali profertil hned od zaciatku, takze vlastne neviem, aky SPG (radsej ani nechcem vediet) by sme mali, keby ho nezobkal. lebo to uz po trojmesacnej kure mal prvy SPG s diagnozou astenozoospermia, cize malo pohyblivych. je pravda, ze medzitym sme boli este lieceni na ureaplasmu a vraj aj tato dost ovpyvnuje spermiogram, najma tu pohyblivost, tak dufam, ze to bude teraz lepsie. ak nie, tak sme jasni kandidati na umelko...inak aj moj drahy bol ako to zacala brat az hyperaktivny, pomaly som sa pred nim uz schovavala do skrine 😀 😀 😀

vendulak
13. jan 2010

Jo shandy tak s tím posledním s tebou souhlasím 😀 😔 😀 . A jak dlouho Profertil tedy už manža bere? A kdy se chystáte na další spermio?
Já po pravdě nevím přesně co je astenozoospermie, tak dojdu kouknout 🙂 .

groka
13. jan 2010

ahojte

strouzek,dnes som sa dovolala konecne endokrinologovi,volala som so sestrickou a povedala som jej o co ide a mam prist az toho februara co je okolo 11 tusim,povedala som jej ze mi robili odber a tak a ona mi povedala ze maju aj tak vela ze by ma nemala kde pichnut,tak co povies?

vendulak
13. jan 2010

Tak sem našla toto:
Normospermie: normální hodnoty
Azoospermie: nepřítomnost (zralých) spermií v ejakulátu
Aspermie: nepřítomnost ejakulátu nebo spermií v něm
Kryptozoospermie / Oligozoospermie: nižší počet spermií než 1 mil. / 20 mil.
Astenozoospermie: snížená pohyblivost spermií
Oligoastenozoospermie: nižší počet, snížená pohyblivost spermií
Teratoozoospermie: malý počet normálně tvarovaných spermií (při celkovém počtu v normě)
Astenoteratozoospermie: tvarově neodpovídající normě, zároveň jsou méně pohyblivé
Oligoastenoteratozoospermie: současně nižší počet, tvarově neodpovídající normě, smížená pohyblivost
Pyospermie: hnis / bílé krvinky ve spermatu (příznak zánětu)
Nekrospermie: mrtvé spermie v ejakulátu

A tedy ta astenozoospermie, není až tak hrozná, ne? 😕 No každopádně jsem našla že tohle měli i u jedné holky na babinetu a už má dvě děti 🙂 , obě přiroozeně 😀 . Takže já myslím, že pokud Shandy manža papká ještě Profertil, že to půjde 🙂 .

strouzek
13. jan 2010

ahoj holky dneska dopo jsem vás zanedbávala ale jsem rozdrbaná na tolika diskuzích icq facebooku ... že prostě nestíhám 😀

jerry doufám že je dneska už trošinku lepší nálada, uvidíš nic není tak horký jak to vypadá, určitě pomůžou vitamínky. jedna moje známá měla ještě horší spermiogram, šli na IUI několikrát a nic už plánovali ivf ale nejdřív doporučili tomu chlapovi operaci že by to mohlo spermošům pomoct, no tak na operaci šel ale to už byla ta holka těhule a přirozeně 😵

vendul ani nemluv, co jsem doma tak jsem hrozná lenora a nic nestíhám. když jsem chodila do práce vstávala jsem bez problémů brzo, zvládala jsem práci, nakoupit, oběhat úřady, doma uklidit i uvařit a teď? jsem ráda když uvařím špagety a utřu prach 😅

strouzek
13. jan 2010

petulko nemáš zač, bude to dobrý neboj,jenom se to pohlídá trošku 😉
shandy no teda ty jsi utíkala před manžou do skříně jo? tak to se mě nikdy nestalo u nás to bylo naopak v době ovule 😀

groky no co na to říct koukám všude je to stejný, můj endokrinolog má tak plnej sešit že když jsem chtěla objednat svojí kámošku v listopadu tak mi řekl že nejdřív jí může vzít v červnu. teď jak jsem byla na poslední kontrole měl dr. telefon tak si ho předemnou vzal a volala nějaká doktorka že má pacienta co potřebuje akutně sono krku a punkci a dr. seděl nad tím objednacím sešitem ani řádek volný a říkal že bude muset teda zrušit obědy alespoň den dva v týdnu aby tam nacpal ty akutní případy.

vendulak
13. jan 2010

Strouži, koukám že toho máš fakt hodně 😀 , tý jo ICQ já nezapla ani nepamatuju 😀 , a facebook ani nemluvě, tomu jsem dlouho odolávala, pak na jeden popud jsem se tedy zaregistrovala, ale okamžitě se tam na mě nabalilo takových lidí, že víckrát sem tam nebyla a emaily o skamarádění tam hned vyhazuju 😀 . Já v podstatě nakukuju jen sem 🙂 . A tedy hodně času u počítače mi zabírá v podstatě nesmyslný koukání po věcech pro miminka ☹ , hlavně okukuju kočárky, autosedačky a tak, výbavičky tady jiných maminek, to se v podstatě sama trápím ☹ .Zrovna teď jsem narazila a dala i do albíčka na úplně nádhernou postýlku 🙂 . Dřív sem na postýlky moc nekoukala a přišlo mi že na tich toho ani moc ke koukání není a všechny jsou na jedno brdo, ale tahle mě úplně utáhla za srdíčko 🙂 .
Jinak jo, já taky když chodila do práce byla mega funkční a stíhala všechno a všechno jsem musela, ale i chtěla a měla na to náladu, teď sem taková ponurá, líná, do ničeho se mi nechce. Už si ani nevařím, abych to nemusela pak uklízet a tak 😒 . No prostě už odsud potřebuju vypadnout, hodně moc mi to tu leze na mozek 😀 .
Jinak ta moje endokrinoložka mě objednala, když sem tam volala prvně tak za měsíc a půl. A když sem tam byla tak lidí tam měla fakt hodně. Ale zase to u ní bylo docela rychlý, to jsem ani nečekala 🙂 . I to sono byla rychlost 😎 .

strouzek
13. jan 2010

vendul jj já jsem poradna pro snažilky, zrovna včera jsem jedné zařizovala ovutesty, s druhou řešila depky z mrchy, s třetí kámoškou řešila její těhu, s jinou že jí vyšla blbě genetika...ale nevadí mi to právě naopak stejně sedím doma a nudím se jen někdy píšu tak rychle že si prsty skoro zamotám 😀

jinak to koukání po věcech to je normální já očumovala kočárky a dávala jsem si záložky do oblíbených a to jsem ještě brala HA. v době snažení jsem to dělala taky a taky jsem se u toho trápila a věděla jsem to že bych to neměla dělat ale stejně jsem koukala. vlastně když si to tak vemu tak od chvíle kdy jsem objevila beremese a koníka tak jsem v práci neudělala lautr nic 😀 no co , aspoň budeš připravená, v těhu jako když najdeš, já jsem vlastně teď hrozně moc věcí kupovala podle toho co jsem si kdysi vyhlídla a načetla recenze takže teď jsem šla najisto 😉

vendulak
13. jan 2010

Tý jo, tak to já jsem se asi ještě s HA nedívala, už ani nevím jak já k tomu přišla. Asi někdy po tom co mi po HA nechodila mrcha tak sem o tom něco hledala a tak, a narazila jsem na to že jsou různá fóra se snažilkama 🙂. A pak nějak došlo asi i na to, na ty kočárky a tak.
Taky mám v oblíbených spoustu záložek. Některý i už tak hodně starý, že už vůbec nemám páru co tam je 🙂 .

strouzek
13. jan 2010

tak to já objevila koně díky beremka, páč jsem byla nejen aktivní snažilka ale i aktivní budoucí nevěsta, svatbu jsem chystala rok dopředu a na beremku jsem byla pečená vařená 😀 horší to bylo po svatbě, ty jo já nevěděla co dělat, jsem plánovací a těšící se typ jak nemám nic na co se těšit (dovča, svatba, mimčo....) tak jsem v depce. takže abych měla co dělat začla jsem chodit na koně očumovat co a jak to tu chodí, ale jak jsem vysadila pak prášky nastala totální závislost 😅

jerrymona
13. jan 2010

babenky, velmi velmi velmi vam dakujem za podporu. co by som bez vas robila. 😉
vcera sme vecer s mm nemohli zaspat. ja som bola teda dost sokovana z tej diagnozy a myslim, ze aj jeho to dost zobralo. aj ked on si to neprizna. to je teda. 😔

zajtra si objedna ten profertil z lekarne. ma si zobrat aj vitamin E alebo staci len ten profertil? a kolko to stoji na slovensku alebo v cechach? viem, ze lieky su vobec drahe, ale ak to ma pomoct, tak je mi to jedno, kolko to stoji.
a zajtra sa objedname do centra, nech nam urobia dalsie vysetrenia. nie zeby som chcela, aby nam este nieco nasli, ale uvidime, co nam poradia.

vendu, ty ides na IUI? kedy? to som nevedela. 😕

strouzek
13. jan 2010

jerry to je jasný, můj manža i já bychom to brali stejně a myslím že by nám to trvalo dost dnů než bychom si to v hlavě rozložili a složili a uvědomili si že s tím jde něco dělat. mě stačilo když mi řekli o štítce, já se složila a myslela jsem si že je konec světa

ten profertil kolik stojí nevím ale dost, myslím kolem tisícovky

jerrymona
13. jan 2010

strouzek, no ked som prisla domov, mm povedal, ze vysledky su doma a predstav si, hladal to na internete. takze snaha je. niezeby som to nevedela, ale bolo to urcite tak, ze to skor ja mam problem a ja s tym musim nieco robit. nepovedal mi to, ale cital si to o stitke raz alebo dvakrat.
teraz vidi aj sam, ze aj on ma problem a tyka sa to aj jeho. necakal to. preto sa pozeral, co znamena ta diagnoza a hladal to vo forach. teraz vidim, ze aj on sa prebudil (prebudila ho ta diagnoza a vysledky) a chce co najskor nieco robit. sam mi navrhol, aby som co najskor zavolala do centra a vybavila termin. len dufam, ze sa nam podari skoro nejaky spolocny termin. on je viac flexibilny, ja stale nemozem.

ja sa tiez obavam, co nas vsetko este caka. moja stitka, jeho spg a dufam, ze to su prve a posledne prekazky k uspesnemu otehotneniu. 😖

vendulak
13. jan 2010

Jerry ahoj! 🙂 Jsem moc ráda, že už je dneska lépe 😉 . Věřím, že vám moc dobře být nemohlo i že manža to určitě nenesl moc dobře, chlapy obecně to moc dobře nenesou a vím to i z vlastní zkušenosti od nás 😉 . Ale přece jenom nějaké ty kluky tam máte a na oplodnění přece stačí jedna rychlá 😅 . Moc vám držím palce, ať se to dál jen lepší a lepší!
Jinak můj příťa bral Profertil a k němu i zvlášť vitamín E 400 a Selezin ACE. A koukla jsem teď na složení Profertilu a Zinku je tam docela dost, ale vitamínu E a Selenu až tak né. I když oni se vlastně brali 2 tablety denně. Tak ono by to možná stačilo. Ale já jsem v tomhle blázen a já bych mu ty nejdůležitější asi stejně ještě přikoupila 😉 . Můj je bere pořád 😅 . A jinak nás stál Profertil na 3 měsíce necelé 3000,-. Byla to pro nás tenkrátšílená pálka, ale řekli jsme si že prostě miminko je pro nás to nejdůležitější, a do umělek by jsme jednou dali třeba ještě mnohem víc a tak jsme to za to dali.
Jerry jo jo půjdeme na IUI, nám ho v CAR naplánovali hned na začátku, ale pořád bylo něco co to oddalovalo. Tak snad teď už ne. A tedy já se mám na konci tohohle cyklu objednat na UTZ, aby mi zkontrolovali jak mám na konci cyklu narostlou děložní sliznici a to nejspíš vyfásnu Clostilbegyt a Metamorfin (ten kvůli PCO) a bude tedy v tom dalším cyklu IUI.
Jo Strouži já mám taky ráda, když mám něco před sebou a mám se na co těšit a co zařizovat a organizovat a tak, a když v předu nic nevidím tak taky depresačím 😒 . Ale teď už dlouho zabírá tyhle myšlenky dopředu miminko 🙂 .

vendulak
13. jan 2010

Jerry přesně tak to bylo u nás, myslím, že už sem ti to psala, že můj příťa byl taky pořád optimistický a až tak se o to nezajímal, ale jak bylo po spg tak jako by teprve do toho i nějak mnohem víc spadl i on.