Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
17. jan 2010

Strouzek, počkej, koukám ti do alba a:
září 08 - potrat, revize
prosinec 08 - operace ŠŽ
květen 08 - povoleno snažení
(tak fajn, možná jste se snažili už od ledna, ale jaksi pokud nebyla ŠŽ srovnaná, tak by se otěhotnění konalo dost nepravděpodobně)
červenec 08 //
Takže jo, otěhotněla jsi 10 měsíců od revize, ALE - prvé tři měsíce jsi intenzivně řešila štítku a operaci (nepředpokládám, že ses tedy snažila), no a dalších 5 měsíců jsi měla ŠŽ ještě rozházenou, tudíž otěhotnění bylo krajně nepravděpodobné. Ode dne, kdy jsi měla ŠŽ konečně OK, do dne, kdy jsi našla //, to trvalo doslova pár měsíců. Čímž nepopírám, že to celkově nějakou dobu trvalo, ale ty nejsi typický případ, kdy zdravá holka potratí a hned se snaží. Prakticky ta doba, kdy jsi byla zdravá a měla pro těhotnění optimální podmínky nebyla nijak extra dlouhá. "Jenom" tam bylo "vloženo" x měsíců čekání, kdy jsi otěhotnět nemohla.

Pokud má Lusye ŠŽ v normálu, žádná operace ji nečeká a za měsíc-dva-tři se začnou snažit, nevidím důvod, proč by jim to mělo dlouho trvat...

Netvrdila jsem 100 %, ale prostě valná většina holek, které PŘIROZENĚ otěhotní RYCHLE a bez problémů a MA není z důvodu, který přetrvává (není doléčen, nelze léčit...), tak prostě naprostá většina z nich je do půl roku těhotná znovu.

vendulak
17. jan 2010

Jo jo mě už se taky několikrát zdálo o // jak na ovu testu tak na těhu testu a nikdy jsem je neměla ani na jednom, stejně tak už se mi snad milionkrát zdálo o miminku, někdy i o porodu i o kojení a těhotná jsem ještě nikdy nebyla ☹ .
Jinak já to nemyslím zle, ale Strouži myslím, že ty se na to díváš jen z téhle špatné stránky. Já taky znám mnohem víc holek co po revizi otěhotněli za krátko a teď už jsou těhulky i maminky 😉 .

lusye
17. jan 2010

No holky, kazdopadne vas budu informovat.
Stitku mam srovnanou uz roky, jen 1x za rok jdu na kontrolu, ale zadna zmena uz dlouho. 😉
Ja se do tohoto tematu dostala, protoze jsem proste patrala (zbytecne) proc se nam to stalo. 😔 A jestli to nesouviselo se stitkou. Protoze kazdy komu jsem se sverila, jeho prvni reakce, A nemuze za to ta tva spatna stitna zlaza? 😠 No ja mela prasky navysene podle vysledku z krve hned po zjisteni //, ale i tak jsem zapochybovala. 😅

len
17. jan 2010

Lusy, jestli jsi to měla hlídané od endokrinologa, tak to se štítnicí nesouvisí... Což je někdy na houby, když neznáš důvod 😒 Hele, já se ho (nejspíš) dozvěděla rok poté stylem - tak jo, víme, co to je, ale léčit to neumíme a obejít taky ne 😝 Takže věř tomu, že to byla náhoda, no a až se budete cítit (nám říkali už po šestinedělí, což u mě byly dva přirozený cykly), jděte do toho zas a pak se tu nezapomeň pochlubit, ono to klapne, držím palce 🙂

lusye
17. jan 2010

Diky, jasne, budu vas informovat. 😉
Vy jste hrozne chytra diskuze. 😎 😎 😎 Tady najdu vzdy odpoved. 😵
Duvod neznam, ale snazim se s tim vyrovnat, ze to tak melo byt. Snad to priste klapne. 😉

strouzek
17. jan 2010

holky nezáviďte bříško, brzo budete mít všechny svoje a budu závidět já že máte takový krásný starosti a očekávání, já budu doma hysterčit že mi zlobí malá a budu vzpomínat na měsíce s bříškem kdy jsem snila o tom že budu mít krásný hodný dítko co nebrečí, nekadí... 😀

strouzek
17. jan 2010

len no a? já jsem otěhu 10 měs. po revizi ale já nepsala že po 10 měs. snažení(cyklů snažících bylo asi 8) . prostě rok skoro ale psala jsem že spíš o svých známých které nemůžou po revizi otěhu. zrovna jak jsem psala o té kamošce a jejích ovutestech tak ta holka byla na potratu třeba dobrovolně, otěhu nechtěně jenom se otřela o trenky, no a teď po 3 letech chce už dítko doopravdy no a rok a půl v háji anic. to samé jiné koníkovky z jiné diskuze, byli jsme na revizi spolu zhruba a rok od revize, snaží se každý měsíc a nic. a takových holek je víc a pár holek co otěhu měli ZP a pak se snažili roky a nic a museli na ivf se tu taky pár objevilo takže to že holka byla jednou těhu (ať už těhu skončilo nebo porodili) není záruka toho že podruhé se podaří rychle nebo že se vůbec podaří. toť můj názor

strouzek
17. jan 2010

vendul to je jasný taky znám víc holek co otěhu bezproblémů a hned, ale to jsem přece psala ne? že je víc těch šťastných u nichž není pak nové těhu problém ale je taky dost % holek kterým to tak rychle nejde a nejde ani o štítkařky. prostě poprvé to šlo a teď nikdo neví proč to nejde.

strouzek
17. jan 2010

lusy já si taky myslím že u tebe to nebylo štítkou ( ikdyž kdoví ) ale spíš si prostě myslím že tam bylo něco špatně při splynutí vajíčka a spermie, protože prostě ZP se stává často a i zdravým holkám které nemají štítku či něco jinýho prostě stane se. uvidíš příště to vyjde 😉

vendulak
17. jan 2010

No jasně Strouži vím jak to myslíš. Ono v tomhle asi nejde dělat nějaký statistiky. Prostě každej člověk je jinej a má jiný tělo, třeba víc nemocný nebo míň, nebo vůbec, nebo jde jen o to jak to bere atd atd, tich faktorů, který v tomhle můžou hrát roli je spousta. Prostě někomu to jde hned a jinýmu ne. Ať už je to po revizi nebo ne.
Spíš jsem jen chtěla, aby jsme moc nevystrašili lusy. Ono je teď určitě smutná dost i bez špatnejch vyhlídek a předpovědí ☹ . Moc bych jí (a samozřejmě nám všem tady taky!!!) přála, aby byla ona ta co otěhotní už brzo 😉 .

strouzek
17. jan 2010

já vím nechtěla jsem lusy vyplašit ale zase sama vím že nejde jen mazat med kolem huby. mě taky každej říkal neboj povede se znovu a hned je jak pohnojeno a jiný kecy, no a nepovedlo se hned, dobře u mě to bylo díky jiným faktorům (štítka) ale třeba vím jak prožívaj některé ty holky které neví o ničem co by jim v těhu bránilo, poprvé otěhu první cyklus, pak revize, počkali 3 měs. a teď se fakt snaží každý měsíc už tak dlouho a nic a právě tyhle žvásty které poslouchali jak nebude problém otěhulit, jak je pohnojeno aj. je ještě víc teď nervujou protože vidí jak ostatní po revizi jsou těhu snad ještě v šestinedělí a ony nic. potom je těžký jim říkat že rok je normálka na snažení že to nic neznamená protože to pořád srovnávají s těma ostatníma rychlotěhulema , nebo to samé třeba jedna koníkovka se kterou si píšu jak jí každej říkal že druhé těhu bude na 100% v pořádku jak to byla náhoda která se už nestane,no a ona podruhé otěhu a zase to samé tak co jí chceš říct? zase náhoda? asi jo možná náhoda ale ona je z toho psychicky totálně v háji protože si neumí vysvětlit jakto že se to u ní stalo zase když každej říkal že to bude v pořádku že 2x za sebou se to nestává.

já byla to samé, taky mi každej říkal budeš těhu okamžitě a když jsem nebyla bože ty kecy " ty nejsi ještě těhu? jakpakto? po potratu je pohnojeno, vy snad málo sázíte..." aj. nesmysli ze kterých jsem byla ještě víc psychicky v prde.i. takže tak no, to jsem jen chtěla říct že je lepší říct na férovku jak to je, s čím se musí počítat než říkat jak to bude v poho, jak se nemůže nic stát, jak bude do měsíce někdo těhu a bla bla protože se k tomu člověk upne a když to nejde tak je to pak ještě horší a o to víc si přijdeš k ničemu.

len
17. jan 2010

Strouzek, máš kolem sebe asi nějaký negativní prostředí 😀
Ne, vážně, straším na Koni od jeho založení, setkala jsem se s desítkama potratů a za tím, že naprosté většině (nepíšu o záruce a všech) se rychle zadaří znovu, si stojím, potvrdí ti to i hromada gynekologů 😉
Pochopitelně za předpokladu že to třeba nebylo blbou genetikou, nepřeléčenou infekcí či štítnicí... Ale ten náhodnej genetickej faktor (kterej naštěstí způsobuje valnou většinu z těch 25 % potrativších žen) je náhodnej a stačí kouknout, jak naskakujou tt v popotratovejch diskuzích 😉
Možná to bude i tím, že já prostě koukám po těch pozitivních příkladech, no 😒
A teď jdu s manželem dopít vínko, zaslouží si víc, než mi tu jen pozorovat záda, když tu datluju argumenty do naprosto zbytečnejch sporů 😉

strouzek
17. jan 2010

len no to víš nemůžu být jen pozitivní 😀 ne dělám si srandu, já taky vidím ty krásný týdny těhu u zamklinek, nebo u vlaštovek jak už mají mimíška atd. je jich určitě většina ale zase si už dlouho píšu soukromě se spoustou holek co dřív chodili na zamkliny nebo prostě se známe z nějaký diskuze jiný a je jich několik co prostě jim nejde po potratu otěhulit takže fakt asi vidím i ty negativa a nemusím je ani vyhledávat stačí kouknout do IP jak mi píšou svoje pocity jak je to těžký a že neví co dělat. takže proto jsem trošku víc negativní 😉

len
17. jan 2010

Vidíš, v mojí IP bys zase našla hromadu mejlů od holek, co pár měsíců předtím truchlily a pak se mi nadšeně chlubí, že to vyšlo zas 😎
Takže sorry za pozitivitu, ale to je můj způsob přežití, jinak už bych v těch Bohnicích měla pár let stálou celu 😀

strouzek
17. jan 2010

tož takhle je to k tobě píšou ty optimistické těhule snažilky a mě ty vydepkované jo? 😀 dělám si srandu, i ty moje holky z IP těhulí ale bohužel ne tak často a rychle jak bych si přála.

simasla
18. jan 2010

Krásné pracovní ráno, tak holky má teorie se zatím nepotvrzuje, předpovídala jsem dnes vzestup teplotní.. a ono nic ☹ . Mám dotaz vy zkušené měřilky, je možné aby teplota v průběhu dne tak moc kolísala. Včera večer jsem si jen tak pro srandu změřila teplotu a měla jsem na teploměru 37,8, přitom tělesnou jsem měla jen 36,4. No a dneska ráno je bazální teplota už jen 36,6 to je o 1,2 stupně méně od večera,což mě celkem překvapilo, že v bazální teplotě jsou takové výkyvy.
Zítra jdu na gyndu ráno, tak jsem zvědavá, co z Dr. vypadne, že se mnou udělá…

diapozitiv01
18. jan 2010

Ahojte,,
Simasli je to mozne, u mna uplne bezny jav ze teplota sa dokaze pohybovat.. daj link na grafik

strouzek
18. jan 2010

ahoj holky

měřilko naše to si piš že teploty přes den lítají, já měla třeba večer někdy i 38 a přitom jsem ráno měla 36,5. o tom že je rozdíl bazální a tělesná tak to je taky jasný vždycky jsem měla bazální min. 2-3 desetiny stupně rozdíl

simasla
18. jan 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
tu je graf, ale žádná sláva
a co ty dia? jak pokračuješ po ovulce 🙂 je to dlouhé čekání, co? ale horší než čekání na ovulku, to být nemůže :D

len
18. jan 2010

Simas, je to jednoduchý - jindy než ráno po absolutním klidu prostě neměř 😉
Jo, taky jsem to párkrát zkusila - změřit po návratu z práce - 37,6. Po půl hodině sezení - 37,0. Po uvaření večeře půl hodiny poté - 37,4. Večer těsně před spaním - 36,8. Přičemž ráno předtím i potom jsem měla 36,4, takže ty teploty přes den jsou úúúplně nevypovídající 😉

strouzek
18. jan 2010

já dělala to samý jeden cyklus, po příchodu z práce jsem měřila, večer několikrát a když jsem ležela večer v teplém bytě pod dekou u telky tak jsem měla 38 BT, myslela jsem že mám horečku 😀 a ráno zase 36,5 😝

diapozitiv01
18. jan 2010

simasli, no neni to az take zle, teplotka sa ti drzi nad ovu ciarou a to je hlavne,,
ja takto http://www.fertilityfriend.com/home/Diapozitiv

ja mam podobny nazor na teplotky pocas dna ako len,, ale skusali sme to asi vsetky aj ja
😀 je to velmi individualne a nic sa podla nich neda stanovit..

simasla
18. jan 2010

no tak zkusit jsem si to musela... jsem si večer říkala.. jé to je ale krásná teplota, kdyby tak alespoň trošku vydržela do rána.. :D a ono nic :D

simasla
18. jan 2010

dia 🙂 ovulka je to krásná a hlavně jasná... u mě mi přijde i ta ovulace nejasná... proto jsem si vymyslela tu svou nereálnou teorii abych si to trošku odlehčila

diapozitiv01
18. jan 2010

Simasli,
ale vyzera to dobre, jeden pokles je v norme,, tak drzime palceky, 🙂

len
18. jan 2010

Sim, dle mého ten graf vypadá slušně, ale ještě holt musíš vyčkat 😎
Já budu ovulovat dneska kolem půlnoci 😀 Trojnásobně.

simasla
18. jan 2010

díky len.. tak pěknou mega ovulku... ať je z toho miminko 🙂
a teda jestli tenhle graf vypadá slušně.. tak jsem jelen... bo kdo by chtěl mít cyklus přes 50 dní 😅

len
18. jan 2010

No, to sice nikdo, ale ten vzestup tam je a drží se to 😉 Příště by to teda chtělo zkrátit folikulární fázi, ale zase nevylučuji, že nějaké příště vůbec musí nastat 😀

krupcanda
18. jan 2010

Zdravím holky! Tak tu máme zase pondělí. Zítra ráno jdu na krev, tak uvidíme, jestli se po týdnu braní Thyrozolu hormony trošičku umoudřily ...

Jináč dneska ráno jsem dostala 1. menses po vysazení HA (poslední piluli jsem s vzala 11.12.09). Sice se skoro 2 týdenním spožděním, ale přišla sama bez pomoci. Tak je to snad dobrý znamení.

Přeju vám pohodový týden. My v pátek odjížídíme na 5 dní do Itálie na lyžovačku, tak se moooc těším 😎 . Původně jsme mysleli, že tam mimo lyžování budeme pracovat na mimču, ale to musíme bohužel odložit ☹ Dostala jsem navíc Vasokardin na snížení tepu, prý by se mi to mohlo při zvýšený pohybový aktivitě hodit.

Mějte se krásně holčiny! Já jsem dneska nějak pozitivně naladěná ....

vendulak
18. jan 2010

Dobré ráno holky!
Simi jo jo taky jsem občas změřila tu teplotu i přes den a hrozně kolísá, přesně jak psala len 😉 . Ale taky myslím, že to vypadá O.K. teplota je ve tvých horních hodnotách, neklesla 🙂 .
Jinak já dneska neměřila, bo měřím normálně v 6.00 a dneska jsem do 4.00 četla 😕. Tak hrozně sem se zažrala do knížky že sem nebyla schopná jít spát dopkud jsem nedočetla 😔 😀. To sem dělala naposled někdy v pubertě 😀.