Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
19. feb 2010

strouzi: mne bylo nejhur od nedele, ctvrtka 🙂 dnesek docela dobry, ale nejlip mi je v poloze lezmo 😀 kdyz pak vstanu a neco delam, tak mam zaludek na vode 🙂 ale zvracela jsem vseho vsudy asi 4 krat 😅 ale myslim, ze to jeste nni u konce, v utery zacinam 8. tyden, tak je mi jasne, ze muze byt i hur 😀

strouzek
19. feb 2010

estrel no to jo pro mimčo jako už ve starším stádiu těhu je zase ta hypo rizikovější ale ta hyper ta zase ze začátku co mám já a pár jiných štítkařek zkušenost. i když na druhou stranu co jsem tak zjištovala tak ta hypo bývala problém v těhu kdysi, když nebyli ty vitamíny a byla horší strava, jáse ptala doktora jestli něco hrozí když mi vyskočil TSH a on mi řekl že teď snad neslyšel o případu kdy by bylo mimčo od štítkařky postižený, že ještě pár let nazpět se to vůbec neřešilo a třeba až po porodu k němu přišla holka co měla sakra silnou hypo a dítko zdravé. spíš kdysi to bývalo že ty dítka od štítkařek byli nízkého IQ z nedostatku jodu což teď fakt nebývá protože skoro každá těhule má dostatek ryb, soli a hlavně skoro každá baští vitamíny takže se to tak nějak vykompenzuje i kdyby měla hodnoty blbé.
každopádně sranda není ani jedna funkce,hlídat by se to mělo hlavně v tom těhu, já měla obě a obě na prd 😝

katuska85
19. feb 2010

holky o marlence snad ani nezačínejte 😅 nedávno měl manža narozky tak jsem mu objednala celej dortík,za dva dny jdu do ledničky a prázdná krabice 😀 takže vendu rozhodně jediná nejsi 😉
koukam že se tu taky řeší nevolnosti.Ty já měla téměř od samýho začátku,ranní,odpolední i večerní 🙂 až minulý týden docela ustoupily.a docela mi na to vždycky na chvilku pomohlo pár kyselejch okurek 😵
Estrel jestli jsem dobře pochopila tak moc gratuluju 🙂

strouzek
19. feb 2010

estrel no já měla při TSH 12 taky ovulku ,teda cyklus megadlouhej ale ovule byla i křivka BT to ukazovala (akorát teda nižší teploty než jsem byla zvyklá) ale otěhulit mi fakt nešlo. tehdy jsem hysterčila štítkaři a on mi řekl že s takovým TSH prostě neotěhulím i kdybych se na hlavu postavila že to tělo se prostě brání. ale já se stejně jak trhlá snažila každý měsíc, no a upřímně skoro každý druhý měsíc jsem měla // na testu ale vždycky přišla mrcha, kámoška to samé, má dost často // (někdy jsem měla // fakt silné takže to nemohla být chyba testu) ale vždycky přišla hned mrcha a testy zeslábly do nuly takže si myslím že jsem těhu min. jednou dvakrát byla ale mimčo se neudrželo protože to tělo vědělo že není zdravé.

katuska85
19. feb 2010

teda vy jste rychlí.člověk než sesmolí pár písmenek tak jste zas o kus dál 🙂

strouzek
19. feb 2010

holky nevím jak vy ale já jsem tu byla největší blitkařka 😀 já blila furt, i z vody i z pohledu na lednici, stačilo ráno otevřít oči a už jsem blila, jídlo jsem v sobě neudržela déle než 3 minuty a blila jsem takto do 6. měs. hlavně teda ze sladkýho to stačilo říct slovo čokoláda a už to šlo. doma není snad místo kde bych nehodila šavli, někdy to byla taková rychlovka že jsem dojedla z talíře a okamžitě to do toho talíře vrátila(sorry nechutný já vím ale byla to realita) nebo jsem nedoběhla a hodila to do předsíně takže popravdě my teď máme novej koberec v předsíni protože ten původní dostal v mým těhu dost zabrat. kolikrát jsem ležela na zemi neschopná se pohnout a jen jsem otvírala pusu 😀 je teda fakt že to nebylo denně ale tak 5 dnů v týdnu určitě a jediný co jsem zvládala byla dětská přesnídávka a pár piškotů. takže i díky tomu je pro mě představa druhého dítěte naprosté scifi, zažívat znovu tohle blití, únavu, cukrovku, nervy atd. a ještě se starat do toho o Neluš no to asi hned tak nezvládnu.

estrellita
19. feb 2010

strouzi, tak to ja se docela drzim, ale nejvic me teda po ranu dokaze nakpknout zubni pasta, ted sicistim zuby fakt hodne rychle, protoze jakmile zacne penit, tak je mi soufl a uplne natahuju 😅

katusko: dekuju 🙂 ja to mam zatim jen v albu na pocitadle, abych nemusela porad pocitat 🙂

katuska85
19. feb 2010

teda že já měla nevolnosti při prvním těhu hodně silný a častý a trvaly skoro do 5.měsíce ale proti tomu co píše strouzku tak to byla procházka růžovym sadem 🙂))

estrellita
19. feb 2010

strouzi ja si presne rikam, ze kdyz jsme vsechny hlidane, ze jakykoliv vykyv se brzy hodi do normy. s TSH 5,58 po zjisteni tehu mi okamzite zvysila leky, a za tri dny mam mit kontrolu, takze v pondeli. takze si rikam, ze to stejne tak dva tydny kolisa a ted se uvidi, jestli je to spis jeste nahore a da mi jeste vic, nebo dole, ale nejake vyzbamne zmeny snad nebudou za ty tri tydny, kdyz ty leky jsou zvysene

strouzek
19. feb 2010

jj kartáček tak to byl masakr, nebo ústní voda, či vůně kávy na lačný žaludek 😝 hnus, já jsem v tý době vstávala do práce o hodinu dřív, vsala jsem šla jsem se vyblít, pak jsem si lehla zapila jsem rychle prášek na štítku, ležela aby se stihl rozpustit, šla jsem se chystat do práce,pak vyblít, zase si lehnout abych přežila cestu do práce, v práci hned po příchodu jsem letěla na záchod a pak už to před den i šlo ale tý rána? tak ty byli šílenost 😝

carrie84
19. feb 2010

Hehe ... pridavam sa opat k vynimkam - ja som vracala (nastastie!!!) len jeden jedinykrat - ale to stalo zato zase - ako predohru som odpadla v kostole, tak ma drahy polovyniesol/polovyvliekol von, tam som sa prebrala, sadli sme do auta a to som hned bezala z auta za roh ..... samozrejme, ze som urobila divadlo vsetkym babkam z kostola 😀 Ja som sa slusne schovala za roh - ale to nieeeeee - oni sa museli ist pozriet 😉
Odvtedy mam zakaz chodit do kostola .... od lekarky - samozrejme 😀

strouzek
19. feb 2010

holky nejhorší ale bylo že mi bylo blbě jak psovi ale na druhou stranu mě to uklidňovalo že je snad mimčo v pořádku, horší byli ty dny kdy mě bylo lépe to už mi začli pracovat nervy že se něco špatnýho děje tak jsem magořila a čichala ke koši nebo kočičí konzervě aby se mi blbě udělalo a uklidnila jsem se. prostě psycho 😀

estrel no mě TSH v těhu taky lítá, na začátku to šlo do hyper pak za ani ne měsíc do hypo naštěstí od 2. trimáče se to stabilizovalo. jediný co mě dělalo starosti ty vitamíny, nejdřív jsem měla jod zakázaný pak zase jsem ho musela, nevěděla jsem jak s rybama takže jsem je radši ani nejedla(no ne že bych byla při blití schopná čichnout k rybě) atd. ale člověk je fakt rád že je ohlídanej radši 3x na štítku zbytečně než 1x pozdě

estrellita
19. feb 2010

carr: no to si delas srandu, ze se sly podivat 😀 😀

no ja jsem rada, ze to tak nekonci moc casto, to, co mela strouzi, si nedovedu predstavit, staci mi ten zaludek na vode a o kazdem jidle, ktere ani nejsem schopna dojist, si pripadam, jako bych snedla 3 krat tak vetsi porci 😕

a jinak myslim, ze v hyper nejsem, protoze bych nejradeji spala porad 😅

strouzek
19. feb 2010

carie ty jo no babky jedny mizerný udrbaný .

estrel no já jsem byla ospalá v těhu i s hyper 😀 teda na začátku ještě bylo léto takže hic slunce mi nedělalo dobře tak jsem fakt žila jen zvracením v práci jsem se přemáhala a došla jsem domů manža musel nakoupit uklidit, kolikrát mě vysléct a dovléct do sprchy a zbytek dne jsem spala nebo aspoň ležela jak lazar. nejhorší bylo že to lidi nevěděli takže jsem se tak nějak potajmu proploužila 1. trimáčem 😀 zato teď to cítím když to vyletí nebo spadne, ještě tak 2 měs. nazpět jsem měla TSH výš, jako v normě ale výš než teď a to jsem byla jak medvěd schopná spát i 12 hodin vkuse, teď mi to kleslo dolů a už spím méně

estrellita
19. feb 2010

strouzi aha 😀 no tak se necham prekvapit, co mi pristi tyden testy reknou 🙂

vendulak
20. feb 2010

Ahojte holky! A přeju všem prima víkend! 🙂 Já tu zůstala teď zase sama, protože přítel jel na chalupu spravit s tátou stůl. Doufám, že se mi vrátí brzy 🙂 .
Koukám, že řeč tady byla o blití 😒 , tak k tomu já jaksi nemám co říct 😒 .
Jinak jsem tedy včera nakonec stejně šla koupit ten test 😀 . A užila si zase trapas 😀 . Sem si řekla o Ibáč a ženská za mnou už se přeze mě nakláněla koukat na něco na pultu a lékárnice se tedy ptala jestli chci ještě něco tak říkám, že těhotenskej test. Ona vytáhla myslím Gravitest se dvěma proužky a ptá se jestli třeba tenhle. Tak říkám, jestli nemá ty od GS jak měli růžovou krabičku 😀 . Už to na mě koukala jako na blázna 😀 . A sklonila se někam pod stůl a hodinu tam něco hrabala. Další trapas. Nakonec vytáhla růžovej GS, ten drahej medstream, nebo jak se to jmenuje a už ho chtěla markovat, tak říkám ne ne že ten ne, že to radši ty první co mi nabízela. Na mě koukala jak na totálního blázna 😀 . No trapas největší. A ještě se tedy ujišťovala jestli fakt ten 😒 . No ale je mi divný, že Mamáč neměli 😒 , tam je měli vždycky. A tyhle byli nějaký obyčejný a přitom dražší 😒 .
Jo a taky sem asi fakt máklá a IUI věřím i když nechci, protože se bojím. No ale v Globu sem strávila půlku doby nákupu v kojeneckých potřebách a očumovala a slintala ☹ .

simasla
20. feb 2010

Ahoj vendulko - tak to jsme na tom stejně - taky jsem dnes doma sama - Jarda má denní - takže se mi vrátí až po šesté večer 🙂. Mám dneska nějakou lenivou náladu - tak snad stihnu alespoň uvařit :D.
Jinak s těma testama - nic si z toho nedělej - tak čučeli no ?? Ale může ti to být fuk, ne? Držím palečky aby to IUI vyšlo - a naděje je krásná věc.. takže mysli pozitivně, jako by to vyšlo a je to 🙂.

jerrymona
20. feb 2010

ahojte baby. tak som spät. mam este zatial upchaty nos a dutiny. vcera som sa zlakla. namerala som si telesnu teplotu 37°. viem, ze teplota moze byt pre baby nebezpecna. tak som si dala uterak namoceny v octe na nohy (znizuje teplotu) a mm som ihned poslala do lekarne. priniesol mi homeopatikum a povedali mu, ze nebezpecne su len teploty nad 39°. potom som uz namerala menej. ale lepilo mi teda poriadne. 😝

s tym vracanim. raz ma naplo, to bolo v tyzdni par dni potom, co som si urobila test a myslim, ze vela urobila aj psychika. no nevracala som.
sem tam mi je rano tazko na zaludku a mam zavraty, ale zatial nevraciam. no mozno to este len pride. 😝

carrie, vendu, som rada, ze byvam vo velkomeste. tu kludne mozem ist aj kazdy den do lekarne a kupovat tehutesty. nikoho to ani nehne.
no v malom meste, kde kazdy kazdeho pozna, sa to roznesie rychlo. a babky su najhorsie, dufam, ze ja taka nebudem, ked budem stara. 😀

a ja som tiez pocula, ze hyper je horsia ako hypo. tak neviem, kazdy tvrdi nieco ine. ja som teda zvedava, ked zase pojdem o styri tyzdne k endokrinologovi, ci mi to neklesne zase tam, kam to nema. taketo prekvapenia nemam velmi rada.

estrellita
20. feb 2010

holky, mne lekarkarekla, ze hyper je horsi v lecbe atd.,ale pri tehotenstvi (a myslim si,z epocita uz to stadium,kdy je zena kompenzovana) je pry mensi nebezpeci hyper nez hypo a to uz jsem psala vys 🙂 nejsem lekar, tak fakt nevim, na druhou stranu na kazdou vec jsou vetsinou dva tabory a je mozne, ze se to tyka i teto veci. Prikladem muze byt i to, ze me lekarka chtela drzet spise na dolni hranici, coz nas tady bylo vic a nekoho zas drzi uprostred, coz je tady taky hojne zastoupeno 🙂
No ale verim, ze at je to tak, nebo tak, v pondei to bude OK. jsem z toho nejaka nervozni 😕

kingstonka
21. feb 2010

peknu nedelu vsetkym

najradej by som cely den prespala- som nejaka chora ale mala mi uz dala abudicek o 6 😉

vendulak
21. feb 2010

Holky já mám tak hroznou depku 😢 , z teplot http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak 😢 😢 , to přece není možná tak málo 😢

jerrymona
21. feb 2010

dobre ranko vsetkym.
neviem ako u vas, no vo viedni nadherne svieti slnko. a rano som pocula kukucku. takze hned je naprogramovana aj lepsia nalada. konecne citit vo vzduchu jar.

estrellita, v pondelok daj vediet, ake hodnoty si mala. kedy naposledy ti namerali 5,8 tsh alebo kolko to bolo?

kingstonka, dufam, ze sa nezapojis k nam prechladnutym... 😕

vendu, ked sa tak pozeram na tvoj graf, tak si az tak nemyslim, ze teploty su nizke. aj ja som mala nizke. pozri si moje pred ovu a po ovu. tiez som si myslela, ze z toho nic nebude. az po dni, ked som mala mat ms, vyskocila teplota na 37°. no to som si uz nemohla zaznacit, lebo by som musela urobit novy graf. do stareho by sa to nezmestilo.
ty si mala pred ovu dost nizke teploty a tieto po ovu sa zatial drzia hore. merias v ustach alebo dole? a vies, ze my stitkarky mame nizke teploty.
ja som si stale myslela, ze vtedy zistim, ze som tehotna, ked mi poriadne vyskocia teploty. a prd.

vendulak
21. feb 2010

No Jerry nevím, vždyť ty si měla před ovu 36,5 což já měla dneska ráno jako po ovu 😢 , až kdsyž sem měřila podruhý tak bylo 36,6. Je to prostě šíleně málo 😢 😢 😢

shandy
21. feb 2010

ahojte babule 🙂
ja som mala vcera desnu depku zasa, ako zvysujem davku, zasa mi tie moje nalady kolisu, ze az 🙄
no ale dnes uz lepsie 🙂
vendy ty trdlo, ved vobec nie je dolezite, ako vysoke mas teploty. dolezita je krivka a ze si po ovu. tehu teploty vobec nemusia byt nad 37 😉
tak hlavu hore a peknu nedelu 🙂

simasla
21. feb 2010

Ahoj holky,

vendulko neblbni - teplota je sice níž - ale křivka má krásný vzestup a doufám, že bude pěkně trojfázová 🙂 těhotenská - takže po zahnízdění dojde k dalšímu vzestupu 🙂 však si vem, že jsi měla i před ovu nižší teploty
Jo a možná by ti už FF označil ovulku sám, ne?

jerrymona
21. feb 2010

vendu, este sa neplas. teploty ti este mozu stupnut. presne ako hovori sima, po uhniezdeni. verim ti, ze sa bojis, no este je skoro.

vendulak
21. feb 2010

Simi né né sám FF ovulku nevyznačí 🙄 . Kdybych neměla ovu potvrzenou doktory a ultrazvuky a řícila se pravidlem že musí být teploty o 0,4 vyšší tak ani nevěřím že byla ☹ .
Tedy holky já mám dneska náladu fakt na hov...o ☹ . Teď jsme nosili nějaký věci z auta a venku tak nádherně svítí sluníčko a já se z toho rozbrečela. Že bude jaro. Už zase. A už to budou 2 roky 😢 . Jiný holky co se začínali snažit jako já nebo i dýl, už mají všechny děti při nejhorším jsou těhotný, jenom já sem pořád dál stejně neplodná, bezdětná, naivní husa 😢 😢 😢 .

estrellita
21. feb 2010

vedul zbytecne se nenervuj, podivej se na muj vitezny graf 😉

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

je zbytecne hodnotit teploty, pokazde mohou byt jine a kazdemu jak v cyklu, tak v tehotenstvi stoupaji uplne jinak. Ja byt tebou, tak merim jeste zitra a pak to necham par dni ladem, aby te to nestresovalo 😉

estrellita
21. feb 2010

jerry: ja jsem mela 5, 58 (myslim, ze to byla tahle hodnota, a nebo 5,85 uz si nepamatuju 😅 ) pred 3 tydny, kdy jsem zjistila, ze jsem tehotna, takze mi navysila na 4 krat 150 a 3 krat 100, tak jsem zvedava, kde to bude 😕 verim v nejakoukrasnou 3 😅 ale dam urcite vedet, vysledky budu mit v utery.

kingstonka
22. feb 2010

ahojte.... tak mne je stale nanic.... pila som paralen hot drink a az neskor som zistila ze sa nema brat pri ochoreniach stitnej zlazy ☹