Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
25. mar 2010

pavli, vendulko - děkuju, mě prozatím stačí ovulka.. i to je pro mě krok kupředu.. ale kdybych byla těhu - vůbec bych se nezlobila a vám přeji, ať Vám IUI vyjde.. a máte pěkně miminka v bříšku. 😵

vendulak
25. mar 2010

Simi já si pamatuju jak já byla ráda, když sem někdy zjistila prostě jen tu ovulku 😅. Ale ty jsi na dobré cestě!!! A věřím že k vám si miminko brzy cestu najde! 😉 😵 A já věřím že já ho v bříšku už mám, protože i dneska ráno jsem mu zase domlouvala ať se kouká pěkně zahryznout 😀.

simasla
25. mar 2010

vendulko a měříš? ukaž grafík.. 🙂 jsem si na tebe včera večer vzpomněla, a jak jsem tak ležela na pohovce večer, tak mi bylo tak dobře - říkala jsem si, jak by to bylo krásné, kdyby to hned napoprvé vyšlo.. klidně i ty dvojčátka 🙂, když byly folíky 2

vendulak
25. mar 2010

Simi neměřím 🙂. Řekla jsem že nebudu a tak fakt neměřím. A ani mě to neláká. Abych měřila proto abych zjistila jak co funguje to už sem měřila víc jak rok. A momentálně by to bylo tedy jen stresování. A o to já nestojím 😀. Venku je krásně, já naší buňce v bříšku věřím 😀, tak na co si něco kazit? Na nervy a smutek bude případně času dost později.
Jé Simi ty dvojčátka...jsem si vzpoměla že se mi dneska zdálo, že příťa přinesl domů kočárek pro dvojčátka! 😕 A já si v duchu říkala: Co když to někdo uvidí? Jak to vysvětlíme? Vždyť žádné miminko pořád nečekáme natožpak dvě!
No byl to divnej sen 😒.

pavlisa
25. mar 2010

Vendul, nechali mě tam ležet, jenom chvíli, než mi řekla co a jak a zapsala si to všechno do počítače a pak řekla: teď se můžete už pomalu oblíkat, tak jsem šla..
Taky mám zase Utroš, od pátku, 2tbl jako minule.

dvojčátka dobrý, já bych je brala 😉

simasla
25. mar 2010

no holky... možná je to blbá otázka.. ale co myslíte, že se stane - když jsou tedy 2 vajíčka - a oplodněno je jen jedno.. co se stane s tím druhým? kdo ví?

vendulak
25. mar 2010

Tý jo! To mě tam nechávají ležet 20 minut 😕, minule i teď. Já mám tedy 3x1tbl. Ale nemám ho ráda 😒, ale pro miminko všechno!!! 🙂
Však já bych dvočátka taky brala!!!! Já bych brala všemi deseti úplně cokoliv!!!!Jak holku tak kluka tak dvě a jedno co, hlavně aby už to bylo 😀. Zrovna včera jsme se domluvili že by jsme si případně nenechali ani říct co to bude a nechali si překvapení 🙂.
Simi tak tohle už jsme taky s holkama na jedné diskuzi řešili, když je víc vajíček a oplodní se jen jedno, co se stane s tima dalšíma? Protože holky třeba ví že byli na UTZ a že měli víc vaj´íček, nebo třeba přímo po IVF víc embryí, a chytne se jen jedno, ale přesto tamty neoplodněné neodkrvácí...tak kam se podějou? A nevěděli jsme...

pavlisa
25. mar 2010

mě spíš zase zajímá, když jsou ty vajíčka dvě, jestli se uvolní postupně třeba v odstupu několika hodin a jestli když jedno zůstane neoplodněno, druhé se může chytnout...
já měla za to, že neoplozená prostě odkrvácí s MS..

já jsem teda dneska trochu zašpinila, ještě mě pobolívá břicho, snad ten tlak ustoupí, není mi to příjemné, když chodím -musím pomalu, žádný kancelářský sprinty 🙂

len
25. mar 2010

Vstřebají se 😉

simasla
25. mar 2010

ooo díky len - ty víš prostě všechno 🙂
a co ty? jak pokračuješ?

vendulak
25. mar 2010

Pavli to jo, když dojde k ms, tak jasně že vajíčko neoplodněné odejde s ní, tady jde spíš o to když jedno oplodněný je co se s tane s tima dalšíma, protože v těhu k ms nedojde (nebo může dojít ale většinou ne). Ale prostě to bude asi tak jak píše Len že se vstřebají 🙂.
Jinak manželka přítelovo kolegy je zrovna taky těhotná (přirozeně a na první pokus 😒) a čeká dvojčata dvojvaječná (a to už doma mají kluky 2 a 4roky), no ale dle jejího gyndra tak je každé miminko jinak staré, že jsou prý dvojvačená a byla oplodněná v jinou dobu 😕.
Pavli tý jo! To je divné že tebe po IUI všechno takhle bolí! 😕 A i špiníš. Já nešpinila, ani mě nijak nic nebolí. Jen prsa. Ale ty boleli i minule po Utroši 😒.

pavlisa
25. mar 2010

každý to holt zvládá jinak, no, ale co, důležitý je výsledek 🙂

nemá smysl se zabývat, co se s vajíčkama stane, nás zajímají jen ty co se uchytí, ne? Ostatní ať se vstřebají nebo vyplaví, to je fuk, když se nehodlají zahnízdit, tak ať si klidně jdou 🙂

helisek84
25. mar 2010

ahoj holky...občas jsem do téhle diskuze zabrousila loni v červenci, když mi zjistili onemocnění šž...dneska mě pustili z nemocnice - v úterý mi ji celou vzali. tak uvidíme, jak se nám časem zadaří nastoupit do dalšího levelu, tedy do otěhu...

simasla
25. mar 2010

Ahoj helísek - určitě bude lépe, stroužina tak ta je také bez štítky a už má doma malinkatou Nelinku 🙂

govinda
25. mar 2010

helisek, a čo si mala so štítkou?

vendulak
25. mar 2010

Pavli jasněže nejdůležitější je ten konečný výsledek, to miminko uchycený v bříšku 😵.
helisku ahoj! Držím ti palce, aby se ti rychle srovnali hormony po operaci a pak si co nejdřív otěhu! Jako Strouži! 😉

pavlisa
25. mar 2010

jak to tak sleduju, že to máme všechny docela nadějné, tak vám musím s lítostí oznámit, že v průběhu tohoto roku tato diskuze zcela upadne, protože se všichni přemístíme do fóra-Těhotenství 😵

helisek84
25. mar 2010

holky, děkuju za podporu 😵

govinda: střídaly se mi hodnoty mezi hyper a hypo, na pravém laloku jsem měla cystu o velikosti 2x2 cm. optimista primář mi dovolil, že v sobotu můžu do fitka 😀 akorát já si připadám jak žirafa, která nemůže polykat 😀
teď jsem bez léků a čekáme na hystolku a pak kontrola na endokrinologii.
každopádně jsem ráda, že to mám za sebou...

kingstonka
26. mar 2010

dobre ranko kocky,

strouzinka- konecne som sa dostala k tomu aby som si precitala tvoj porod... a uplne mi pripomenul ten moj- ako som hovorila po vyvolavacke su kontrakcie hned hrozne caste- co bol sok- ja som este musela cely cas lezat lebo na bruchu som mala monitor- tak ani rozdychavat som nemohla. a ak by si nepisala, ze si zvracala tak si doteraz myslim, ze som jedina co sa pocas porodu povracala 🙂
hlavne ze ste doma-mala je v poriadku- a aj ked sa ani mne nechcelo verit- po case sa naozaj na tu najvacsiu bolest zabuda...
Prve tyzdne som doma musela sediet na nafukovacom kolese alebo v strede dvoch stoliciek 😉

funlucy
26. mar 2010

ahojte baby,dovolím si vstúpiť do vašej témy,lebo sa ma odvčera týká,a dúfám,že u vás nájdem podporu a určite aj nejaké rady 🙂 Skoro po roku sa nám konečne podarilo otehotnieť,(mám 29r a je to moje prvé tehotenstvo ) a po krátkej radosti mi včera volala doktorka,že majú výsledky z krvi ,kde mi zistili zvýšenú funkciu štítnej žľazy,TSH vraj vyše 6 ☹
Nikdy predtým som sa na ŠŽ neliečila,ani neviem poriadne čo to je 😅 ale tak som teraz z toho vystresovaná a hľadám na nete,čo s tým,ale tak všade píšú samé strašidelné príbehy 😖
poradíte prosím niektorá?ďakujem

govinda
26. mar 2010

v tejto téme som laik a začiatočník aj ja 🙂 ,
Ale v minulosti som sa liečila na zvýšenú funkciu štítnej žľazy. A dal ti nejaké lieky?

helisek84
26. mar 2010

funlucy, myslím, že budeš chodit častěji na kontroly a dostaneš léky na hyperfunkci, aby ti to utlumili. hlavně se zbytečně nestresuj a buď ráda, že se na to přišlo takhle brzo a dá se to hlídat 😉

shandy
26. mar 2010

ahojte dievcence 🙂
funlucy vitaj 🙂 a gratulujem k tehu, matne si ta pamatam z nejakej temicky 🙂 . funlucy pokial mas TSH 6, tak nemas hyperfuknciu ale hypofunkciu SZ, cize znizenu funkciu stitnej zlazy. nie je to az nejake hrozitanske znizenie funkcie, takze dostanes lieky, ktore budes brat dennodenne - kedze stitna zlaza produkuje menej hormonu stitnej zlazy, dostanes ich do tela vo forme tych liekov a potom sa ti to rychlo upravi. tak neboj, nic tragicke 🙂

funlucy
26. mar 2010

govinda,idem v pondelok ku gynekologičke-mali sme byť pôvodne s mm od víkendu na týždeň preč,chystali sme sa k jeho rodičom na sviatky,ktorí bývajú na druhom konci republiky,ale tak som ostala taká vyplašená,že tam prosto musím ísť,nech mi povie čo a ako,hovorila,že mi vypíše ten výmenný lístok a pôjdem na endokrinológiu.Len otázka je,či ma tam vôbec zoberú hneď,alebo koľko budem musieť čakať a či sa dovtedy niečo nemôže stať... 😢

funlucy
26. mar 2010

shandy ďakujem 🙂 tak ja som z toho už načisto debil...znížená?Doktorka hovorila že zvýšená 😕 žeby sa pomýlila?Šak uvidím v pondelok..to mi zase budú brať aj krv?Lebo šak naposledy som sa tam skoro prekotila,jak mi ostalo zle..ja nechceeeem 😝

govinda
26. mar 2010

fun, a odkiaľ si?
Teda aspoň u nás sú čakacie doby na vyšetrenie cca 5 mesiacov 😠 . Ale keďže si tehu, myslím, že ťa uprednostnia, aspoň mi je to takto logické 🙂 . Tak nestresuj a držím palčeky. Pre te teba je teraz dôležitá pohoda.
A aby ste nemuseli odložiť návštevu, pre istotu obvolaj zopár endokrinológov, kam by si teoreticky mohla ísť a rovno sa objednaj. Možno ťa objednajú až o týždeň a to by ti potom stačilo ísť po výmenný lístok a kľudne by ste stihli aj návštevu rodičov.

kingstonka
26. mar 2010

funlucy- blahozelam k teho...podla toho co doteraz viem tak cakacie doby u endok. su vsade strasne ale tehotne beru hned. Urcite im zdorazni ze si naciatku tehotenstva....

funlucy
26. mar 2010

goninda,už je to jedno..už som volala svokrovcom že prídeme v pondelok,po vyšetrení,ja by som nebola potom v pohode celý týždeň.My inak žijeme v BA,aj som včera volala na Tehelnú,kam ma odporučila doktorka a tam afektovaná sestrička po mne vrieskala,že ma nemôže objednať telefonicky,len osobne v pondelok 🙄 tak ju serem,pôjdem tam rovno s lístkom,som zvedavá kedy ma objednajú

vendulak
26. mar 2010

Funlucy mě se to taky hned nezdálo, TSH víc jak 6 je funkce snížená né zvýšená. Zvýšená fce šž má hodnoty 0,0něco 😉. Mě zjistili TSH 5,32 a mám sníženou funkci šž 😉. Možná třeba paní doktorka myslela že máš zvýšenej ten hormon TSH. Ale tím pádem máš fakt tu funkci sníženou. Mě v CAR taky prve oznámili že mi našli ZVÝŠENÝ hormon štítné žlázy takže tam nejspíš bude SNÍŽENÁ fce.
No ale uvidíš, ona ti to paní doktorka určitě pak osobně víc osvětlí a když né ona, tak pak doktor na endokrinologii, který tomu rozumí určitě 😉.
Jinak já čekala na první návštěvu na endo myslím 2 měsíce. Ale ty si těhulka a je to tedy akutní, musí se hned dát ten hormon takže tě určitě vezmou hned! 😉 Držím ti palce!

funlucy
26. mar 2010

baby veľmi vám ďakujem,za rýchle odpovede,ste zlaté 🙂 divné je,že som bola v lete na preventívke u obvodnej a tam teda z krvi nič nenašli 😖 len dokyna hovorila ,že mám vraj zvýšený dobrý cholesterol (som nevedela že aj taký je) ale že s tým sa nedá nič robiť..