Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
30. mar 2010

kopa: no vidis, ja mam euthyrox a doktorka mi jod zakazala 😅

vendulak
30. mar 2010

Simi protože pokles před mrchou 8.DPO je podle mě ještě brzy! 😉

kopa faaaakt? 😕 A to máš hypofunkci? Je to zajímavý jak každej doktor řekne něco jinýho...

estrellita
30. mar 2010

helisku, nehrablo, jen si asi konecne nasla zase spravnou cestu 😉 tak drzim palce 🙂

martina_79
30. mar 2010

Ahoj holky, dokazala by mi nektera rict, co to znamena, kdyz mam zvyseny T3? K doktorovi jdu az ve ctvrtek, tyto vysledky mi pretlumocila sestra a nic vic mi k tomu nerekla.

shandy
30. mar 2010

ahojte dievcence,
helisek drzim palce u gynda 😵 😵
simi to je len jedna teplotka 🙂 , to moze byt kludne IP, mne sa ten tvoj grafik paci 😵 😵 a drzim ti velmi palceky... 😵

shandy
30. mar 2010

vendy pozeram, ze si ma s tym implantacnym procesom v siminom grafe predbehla 😀
martinka moze to byt, ze mas zvysenu funkciu stitnej zlazy, ale viac ti asi povie az doktor, lebo to treba posudzovat komplexne, nie len jeden hormon....
inak pekny den vam 🙂

shandy
30. mar 2010

a ja mam stale fotku? 😅 😅 😅

vendulak
30. mar 2010

Marti já se vyznám jen v TSH a to ještě jen maloučko 😀. Snad poradí ostatní holky 😉.

Heli taky držím palce u gyndra, ať se po operaci vše co nejdřív srovná a vy můžete brzy vlítnout na snažení! 😉

Shandy ahoj! Jak je? 😉

vendulak
30. mar 2010

Shandy jen se moc nevychloubej 😀 taky na tebe jednou dojde! 😀

estrellita
30. mar 2010

marti, ja myslim, ze T3 (trijodtyronin) je spojene s nedostatkem jodu, ale nejsem si jista, jak to presne je

Trijodtyronin je aromatická aminokyselina obsahující jod (o jeden atom méně než tyroxin). Základem trijodtyroninu je nejodovaná sloučenina, která se nazývá tyronin s charakteristickým difenyletherovým seskupením

martina_79
30. mar 2010

Jasne, diky. Souvisi to s hypertyreozou, jak jsem se docetla, ale koukam na to jak puk - vzdycky jsem si myslela, ze mam spis hypotyreozu, protoze na me sedi vetsina priznaku.

shandy
30. mar 2010

vendy ved ja na to stale cakam a kde nic tu nic 😅 😅 😀

shandy
30. mar 2010

martina no ono to niekedy tie priznaky mozu byt zmiesane, nie vsetky vzdy platia len pre hypo alebo len pre hyper. napr. niekto chudne pri hyper a niekto dokonca pri hypo, aj ked sa normalne skor pribera...je to individi.
hej, suvisi to s hyper....
http://www.zdravie.sk/sz/content/480-27711/Voln...

shandy
30. mar 2010

jo vendy, inak to ide, len to cakanie ma uz nebavi 😀
ty si kolky den po IUI? a ako je na tom pavlis? ako sa citite? 🙂

chersi
30. mar 2010

Ahojky holky, omlouvam se že vam narušuji diskuzi - jen mám takovou otázečku.

Cca 14 beru letrox 50. Našli mi sníženou fci štítky. Včera jsem se šla ze zvědavosti zvážit a váhas mi ukazovala o 5 kg mín než před braním letroxu. Může na to mít tento lék vliv? I když je fakt že jsem asi aktivnější, co je beru.

Díky za odpovědi

estrellita
30. mar 2010

chersi: ano, muze na to mit vliv, protoze pri hypofukci se zpomaluje metabolismus, takze kdyz ti nasadi leky, tak se zase zrychli 🙂 a jsi aktivnejsi taky proto, ze uz nemas telo "zpomalene" z nedostatecne fce 🙂

pavlisa
30. mar 2010

chersi, to teda nevím, taky beru letrox 50, čtyři měsíce a zatím váha žádný pokles nezaznamenala, ale na každého to určitě působí jinak 🙂

sim, to víš, že to ještě stoupne 😉

shandy: jak já se cítím? no dneska líp, ale včera jsem měla náladu mizernou, nějak se ve mě usadil ten pocit, že to nevyšlo. Dneska jsem si na snídani koupila něco dobrého a sladkého a už je mi podstatně lépe 😀

vendulak
30. mar 2010

Shandy no asi se jim líbíš 😀.
Jinak já jsem dnes 8den po IUI a 9DPO. A necítím se nijak 😀. Tak to prostě nechávám plynout. Někde v duchu v to asi věřím víc než minule. Ale stejně se bojím.
A věřím že čekání neba...já bych se asi ukousala, ale zase ten konečnej výsledek bude stát za to 🙂. Však ono už pozítří máme duben a květen bude coby dup! Vím že se to zdá dlouhé, mě by se taky zdálo a měla bych už ukousané všechny nehty, ale dočkáš se a bude to. Nakonec tu budeme těhulinky všechny 😵. Tady se ti bude držet tolik palců že to nebude moct být jiný výsledek než pozitivní 😀.
Chersi no tedy to závidím 😒, já po dvou měsících braní Letroxu 50 na hypo fci jsem 5kg přibrala 😒. A rozhodně sem nijak nejedla víc než bych byla zvyklá. Spíš i míň 😒. A pohybu taky víc.
Pavli se sladkým to člověk vždycky pak vidí optimističtěji, co? 😀 Já jak mám depku potřebuju čokoládu 😀. Neboj kočko my tohle IUI spolu vybojujeme!!! 😉 A dokud nebude mrcha rudá v kalhotkách tak já tomu prostě věřit nepřestanu a tečka! 😀

shandy
30. mar 2010

pavlis ahoj, no to jo, tie depky poznam. nastastie aj ta depka raz skonci a vyjde slniecko 😵 😵
ako vravis, treba si urobit radost ci uz cokoladkou alebo si nieco pekne kupit 😀
vendy, skor si myslim len, ze na mna este neprisli 😀 😀 😀
no ved ine ako cakat mi ani nezostava 😀 . tak super, uz sa tesim babulky 🙂
a no teda nejaka tehulka dalsia by bodla tejto temicke 😅 😅
tak sup sup 😵 😵
ja neviem, ja uz som s tym tak dako vyrovnana, ze ked mi pride mchra, tak neriesim 😀 , asi som sa s tym uz zmierila tak nejako vnutorne... 😵 , uz ani nemeriam, nic, no proste klidecek 😀 , asi ticho pred burkou. v maji uz mi tak veselo nebude, ked zacnem pichat 😀 😀

vendulak
30. mar 2010

Shandy ale bude! Manža bude pomáhat s pícháním a budete před sebou mít tu vidinu toho krásného výsledku a uvidíš jak ještě píchání nakonec bude příjemný! 😀 A že teď už ses s tím tak nějak smířila to věřím. Já takovej klid cítila než jsme měli jít do CAR, prostě že ta pomoc se blíží a že sama s tím, už nic neudělám když to nešlo víc jak rok, tak sem taky byla už taková smířená. A tímhle nenervováním se určitě i nabíjíš energii na ten květen!!! 😵
No a těhulka? Budou!!! První já 😀, hned po mě je s DPO myslím Síma a hned po ní Pavli 😀. Nevím jak je na tom Govi, ale ta se k nám taky určitě přidá! A pak hned v květnu ty! A kdyby to šlo tak nejlíp aby se někam mezi nás vecpala i Len 😀. A všechno bude 😀.

shandy
30. mar 2010

jo, drahy bude zasa niekde na cestach, no ale aspon pri tej prvej bude 😀 😀
vendy pekne si to naplanovala, neprotestujem 😀 😀 😀

kingstonka
30. mar 2010

ahojte
ako som spominala tak tento mesiac testujem ovu testami. Dnes je 14 den cyklu a test uplne negativny- neviete niekto: ako to je ovulacnymi testami- moze byt ze jeden den negativny a dalsi pozitivny alebo sa ta druha ciarka objavuje postupne a silneje?

strouzek
30. mar 2010

ahoj holky hlásím že jsem dneska totálně hotovka 😝 malá měla dopoledne krizi, bolelo jí bříško tak se kroutila nechtěla spát, hodila mi grcku do postýlky pak pokadila gauč no bájo, do toho mi lítal hysterický kocour shodil vázu ze stěny na televizi, všude voda, v tom přišla návštěva do toho bordelu,v koupelně kopy prádla no super, myslím že mě pomluví až za hrob že žijeme jak cigáni 😀

a co jinak tady novýho??

helísku nehráblo ti, brzo budeš snažilka a je třeba se poinformovat, těžko na cvičišti lehko na bojišti no ne? co bych měla říkat já? já jsem zkoušela testovat těhutestama 10 dnů po operaci štítky a přitom jsem věděla že ten měsíc ani sex nebyl, a to je teprve schíza 😀

simi jak píše vendulka může to být pokles, a i kdyby nebyl hele já už to psala několikrát kdybych se měla řídit grafama tak asi doteď čekám na ovulaci a menstruaci 😀 každej netěhu měsíc krásný ukázkový teploty a křivka jak malovaná a v měsíc těhu? teploty na bodu mrazu a křivka jak na horský dráze z toho by nepoznal těhu nikdo no a vidíš z tý šílený křivky je tu Nelouš 😉 takže klííd a koukej koupit testy 😎

strouzek
30. mar 2010

kingst a dneska sis udělala ovutest poprvý nebo testíš už několik dnů? protože můžeš být před ovulací ale taky i po ovuli. já jsem byla takovej debil že jsem testila ovutestama i po ovuli a to už mi čárky slábli nebo dokonce zmizela čárka 2 dny po ovuli úplně. jestli může být jeden den nega a druhý pozitivní no nevím zítra se ti může ukázat čárka ale řekla bych že super silná nebude mě se to teda nestalo nikdy že by se ukázala supersilná takhle nárazově spíš mi čárka stoupala na síle pár dnů před ovulí a kamarádkám to samé takže buď si po a nebo bude ovulka až za pár dnů 😉

strouzek
30. mar 2010

shandy ty máš furt ještě fotku no tohle? tebe mají asi admini rádi 😉

helisek84
30. mar 2010

hoj ženy, tak jsem zpět.

na gyndě jsem čekala v čekárně asi hodinu, což tam běžně nebývá zvykem - ale byli tam dealeři a prudili tam pěkně dlouho. nejdřív mi nemohla sestřička změřit tlak, klasika, ale pak jsme obě zůstaly čučet bo jsem měla tlak jak normální člověk (doteď jsem měla dětský, nízkoprahový 😀 )
probraly jsme s dr. těhu a neměl by být žádný problém otěhu, ale mám počkat, až mi nasadí endokrinolog dávkování a tělo si na to zvykne a budu se tvářit jako zdravý člověk, pak můžu vesele na to. tak jsem ráda, že je mezi náma jasno, drahouš je z toho taky rád, že jsem po všech stránkách vlastně OK 😵

takže teď si najdu novou práci, trhnu kariéru a pak otěhu a je to 😀

pavlisa
30. mar 2010

kingston, ja když jsem ovu testila poprvé, tak jsem se 17DC lekla, že ovu prostě nemám a ty testy se mi lehce zabarvili až 18DC a pořádná ovu byla 20DC..pak LF 12 dní a přišla MS. Občas jsem měla ovu 18DC nebo 19DC, ale věděla jsem, že prostě před 16DC to asi nehrozí. Tak jsem ušetřila za testíky 😉
takže u mě určitě postupně se objevující 😉

a u stroužka je to doma jako v šílené grotesce jak tak čtu 😀

shandy, věřím tomu, že až přijde na injekce, ještě ráda si je budeš bodat, protože ten výsledek pak bude stát za to 😵 😵

vendul: ty už jsi 9DPO, to to letí, co? 🙂

helisek84
30. mar 2010

strouži 😀 ovšem testovat když nebyl sexik...že tys sázela na neposkvrněné početí? 😀

vendulak
30. mar 2010

Heli máš krásnej plán do budoucna 😀. Držím palce ať to tak všechno vyjde! 😉

Strouži a už je Nelince líp? Jestli jo tak to je nejdůležitější, na lidi a pomluvy se můžeš taky vyprdnout! 😉

Pavli no jo 9DPO ale jen 8od IUI.
A tedy začalo mi být parádně šoufl 😝, nevím jestli zase Utroš nebo paštika, já paštiky nemám ráda a smrdí mi, ale dneska už byla nouze 😀.

strouzek
30. mar 2010

Heli no vidíš gratuluju hele co ty víš tento měsíc může být představa těhu daleko ale příští měsíc bum může to bejt všecko jinak, nová práce a i čárky na testu 😉 a na kariéru kašli, až budeš drandit s kočárem a koukat na letáky kde mají slevu na plíny bude ti kariéra k prdu 😀 jinak neposkvrněné početí je nejlepší koukej na Ježíška 😀

pavli no v grotesce nevím spíš cvokárna a bordel jak u cigánů ale jak vidno já jsem v klidu když stíhám i koníkovat 😀 plánovala jsem vaření ale psal manža že mám vyhrabat jídlonosiče a zajde do bufetu 😀